Yabancı uyruklu arkadaşımın derdi

Tercih etmemek ayrı, kendini dev aynasında görüp insan beğenmemek ayrı.

Kamile sorsan Türk kadını paragöz, şımarık, gözü yükseklerde. Yabancı kadın böyle olunca hiç göze görünmüyor. Bu kafada adamın zibilyonları olsa dönüp bakmam, bakmadım da.
bu konuda kı kamıl kendını dev aynasında gorse bence bu kadını bu kadar mutlu etmeye calısmazdı ya burdakı kamil safoz bıraz :)

Civciv yumurtadan çıkmış kabuüunu beğenmemiş tavrı antipatik ve komik duruyor. Sonu hüsran olunca da kendi insanını beğenmemiş olduğu için doğal diyorsun 😊
bunu adama sormak lazım neden turk kadınıyla evlenmek ıstememıs
yalancı ve sahtekar aysenın dedıklerıne gore degerlendırmek ne kadar dogru adamı bılemedım :KK70: ayseye guvenemedım acıkcası
turklerın evlılık ılıskılerı bana gore degıl demek ıstemıstır adam belkı yurt dısında tango turkıyede halay gıbı ya evlılık belkı adam ondan demıstır
aysenın sozu referans olabılecek duzeyde olmadıgından bır gıcık oldum ayseye :KK70:

yalancı ve sahtekar aysenın dedıklerıne gore degerlendırmek ne kadar dogru adamı bılemedım :KK70: ayseye guvenemedım acıkcası
turklerın evlılık ılıskılerı bana gore degıl demek ıstemıstır adam belkı yurt dısında tango turkıyede halay gıbı ya evlılık belkı adam ondan demıstır
aysenın sozu referans olabılecek duzeyde olmadıgından bır gıcık oldum ayseye :KK70:
Bunu ayşe mi söylemiş ki, ben konuyu açan gizem’in akrabaları adamın ailesini tanıyormuş gibi bir şey okudum gizem’in bir yazısında. Zaten türk kızını beğenmeyip tanımadığın kadına sırf türk değil diye bu kadar verici olursan her şeyi de hak etmiş sayılırsın. Adamın yaptığı bu olmuş sanki

Ona bakarsan Ayşe de hayal ürünü belki. Neden bileceğiz? 😌

Kızlar merhaba, eşi kızlarla kendi annesinde. Ayşe aramış, beni de al beraber kalalım annende yada buraya gelin anneni de al demiş, hem torununu sevsin diye. Adam, pandemi zart zurt bişeyler demiş, ben seni birazdan ararım diye telefonu kapatmış. 20 dk. Sonra mesaj yazmış eşi." Ayşe bir müddet kızlarımla olmak istiyorum. Onlarla konuşmak istiyorum. Müsaade et bize" yazmış.Ayşede "tamam canım" yazmış. Cevap gelmeyince birdaha Ayşe tekrar "ben de seninle konuşmak istiyorum canım" gibi bişey yazmış adama ama adam cevap vermemiş. Şimdi bir avukatlık bürosu buldu artı mail falan atmış. Bir de üstte bir arkadaş sormuş, evet babaannem daha iyi tanırmış zamanında ailesini. Evet doğrudur Türk kızı istemiyormuş eskiden beri. Tabi bunu babanem anneme anlatıyor falan öyle öyle biliyorum.

Şimdi diyor kesin kızlarımı dolduruyor bana, evde bu şekilde ne olursa olsun bir erkek bırakırmı diye çok sinirli ama asla bunu eş tarafına yansıtmıyor. Sanırım birkaç gün kalacaklar orada

Kızlar merhaba, eşi kızlarla kendi annesinde. Ayşe aramış, beni de al beraber kalalım annende yada buraya gelin anneni de al demiş, hem torununu sevsin diye. Adam, pandemi zart zurt bişeyler demiş, ben seni birazdan ararım diye telefonu kapatmış. 20 dk. Sonra mesaj yazmış eşi." Ayşe bir müddet kızlarımla olmak istiyorum. Onlarla konuşmak istiyorum. Müsaade et bize" yazmış.Ayşede "tamam canım" yazmış. Cevap gelmeyince birdaha Ayşe tekrar "ben de seninle konuşmak istiyorum canım" gibi bişey yazmış adama ama adam cevap vermemiş. Şimdi bir avukatlık bürosu buldu artı mail falan atmış. Bir de üstte bir arkadaş sormuş, evet babaannem daha iyi tanırmış zamanında ailesini. Evet doğrudur Türk kızı istemiyormuş eskiden beri. Tabi bunu babanem anneme anlatıyor falan öyle öyle biliyorum.

Şimdi diyor kesin kızlarımı dolduruyor bana, evde bu şekilde ne olursa olsun bir erkek bırakırmı diye çok sinirli ama asla bunu eş tarafına yansıtmıyor. Sanırım birkaç gün kalacaklar orada
Ayşe kendi eliyle yaptıklarının sonucunu görüyor.

Adam Ayşe'yi gözden çıkarmış gibi,boşandığında kızlar kendisine tepki göstermesin diye uğraşıyor bence

Arkadaşınız saf falan değil , tam tersine epey bir açıkgöz. Eşinden gizli para biriktirmesi, ailesi için eşine yalan söylemesi büyük hatalar. Kardesim icin ailem icin yaptım demesi tam bir fiyasko. Çünkü eşini ailesi görememiş ki ondan gizli iş çevirmiş.

Burda çoğu kadın eşim ailesine çok düşkün bizi ikinci plana atıyor diye yazdığında artık ailesi sensin , esin sizi aile olarak görmüyor diye yazıyoruz. Arkadaşınız da o erkeklerin kadın versiyonu gibi olmuş.

Size anlatmadığı başka detaylar da olabilir fazla işin içine girmeyin bence. Sonra eşiyle iyi yada kötü bir şekilde devam ederler olan size olur. Eşinin tekrar güvenini kazanması zor ama çabalarsa belki bir şeyleri değiştirebilir. Eşine değişip hatalarından ders aldığını ve değişmekte samimi olduğunu hissettirmeli.

Herkes kadını suçlamış. Evet ferhundecilik oynamış onu da eline yüzüne bulaştırmış. Kadın çok hatalı.

Ama leylekler getirmedi bu bebeği böyle bişey olamaz. Boşanacaksan adam gibi gidip mahkemeye verip boşarsın. Hadi evini ayırdın bi kere yakınlaşma oldu diye bişey yok. Bebeğin suçu ne o zaman böyle sahipsiz kaldı çocuk. O birleşme yaşandıysa arkasında duracak yada baştan adam akıllı boşayacaktı.

Eşine söylese o kadının zor gün parası olmaz ki. Adam iş konusunda paraya ihtiyacı olduğunda, arabasını yenilemek isterken, bir sebepten paraya ihtiyacı olduğunda o parayı tirtiklayacakti.
Bu kadın sonuçta vatandaşı olmadığı bir ülkede yaşıyor. Birikmiş bir guvence parasina hepimizden çok ihtiyaci var.
Zaten kadın çalışmıyormus. Yani ne biriktiriyorsa ya eşinin verdiğinden arttırdığıdır ya da anne babasının verdiği paranın birikmisidir.
Neden olmasin? Benim param esimi ilgilendirmez ki. Farkli dusunuyoruz belli ki.

Arkadaşınız saf falan değil , tam tersine epey bir açıkgöz. Eşinden gizli para biriktirmesi, ailesi için eşine yalan söylemesi büyük hatalar. Kardesim icin ailem icin yaptım demesi tam bir fiyasko. Çünkü eşini ailesi görememiş ki ondan gizli iş çevirmiş.

Burda çoğu kadın eşim ailesine çok düşkün bizi ikinci plana atıyor diye yazdığında artık ailesi sensin , esin sizi aile olarak görmüyor diye yazıyoruz. Arkadaşınız da o erkeklerin kadın versiyonu gibi olmuş.

Size anlatmadığı başka detaylar da olabilir fazla işin içine girmeyin bence. Sonra eşiyle iyi yada kötü bir şekilde devam ederler olan size olur. Eşinin tekrar güvenini kazanması zor ama çabalarsa belki bir şeyleri değiştirebilir. Eşine değişip hatalarından ders aldığını ve değişmekte samimi olduğunu hissettirmeli.
Zaten bugün kızdım. Bana diyor avukata beraber gidelim ben bazı kelimeleri ifade edemem yardımcı ol. Ben de yazdım, ben bir çok insana ulaşmaya çalıştım fikir almak için ama bundan fazlası beni aşar yazdım. Yazmış bana, ne alaka gelsen ne olacak? Sen şiddet gören bir kadın olsan tamam ama bu mevzular çok özel şeyler Ayşe, tamam yine anlat dinlerim ama beni yanında götürme bunu isteme benden dedim. Sonra bana, ne oldu gizem sanada Bi değişiklik oldu? Yazmış. Ben de en son şunu yazdım, bak seni tam olarak haklı yada haksız bulmamın sana bir yararı yada zararı yok. Ben seni dinlerim,eşinle konuş çocuklarla ilgilenirim. Ama şu anda şu durumda avukata gelmem. Bunu sen tek başına halletmelisin. Bunu ne şekilde istiyorsan anla. Kötü hiçbir niyetim yok. Bukadar fazla içinde olmak istemiyorum saygı duy. Yazdım. Cevap gelmedi.

Valla Ayse acgoz, uyanik biri. Yillarca ozbeklerle yasadigim icin onlari iyi bilirim "aka uka" diye insanin bir yerinden girip oteki yerinden cikarlar. O tatli dilleriyle erkegi baglamayi da bilirler. Kocasinin gozlerinden perde inmis artik. Ozbekistan cocuklarinin ikinci passaportu oldugunu ogrenirse Ayse havaalanindan direk hapise gider. Para calacagina bunca sene vatandaslik alsaymis. ama o da isine gelmiyor degil mi? Vatandasliga basvurmayarak Ozbekistana donmeye acik kapi birakmis kendince. Uzak durun bence.

Adam Ayşe'yi gözden çıkarmış gibi,boşandığında kızlar kendisine tepki göstermesin diye uğraşıyor bence
Zaten 2 yıldır adam eve gelmiyor. Gelip 3 gün, 1 hafta gibi süreler kalıyor gidiyor. Ama biz onu şehir dışı, yurt dışı çalışıyor biliyorduk hala daha herkes tüm çevre öyle biliyor. Adam çok soğuk,sert duruşlu öyle sokakta durup komşu gibi muhabbet edilecek gibi değil. Yani bu gözden çıkarma olayı yeni değil, daha önce boşanmak istemiş işte ondan sonra Ayşe hamile kalmış. Burada da adam suçlu bukadar zayıf olmak zorunda değiller. Sen boşanmak istiyorsan Bi zahmet yatma kadınla, hamileliğinde bile toplasan 2 ay kalmamıştır evde. Bebek doğdu taaa Ne zaman yeni geldi işte.. O bebeğe yazık, kim ne halt ediyorsa etsin ama bebek olduysa artık egolar, kızgınlıklar devre dışı kalmalı, doğum sırasında gelinmeli diye düşünüyorum.

Zaten 2 yıldır adam eve gelmiyor. Gelip 3 gün, 1 hafta gibi süreler kalıyor gidiyor. Ama biz onu şehir dışı, yurt dışı çalışıyor biliyorduk hala daha herkes tüm çevre öyle biliyor. Adam çok soğuk,sert duruşlu öyle sokakta durup komşu gibi muhabbet edilecek gibi değil. Yani bu gözden çıkarma olayı yeni değil, daha önce boşanmak istemiş işte ondan sonra Ayşe hamile kalmış. Burada da adam suçlu bukadar zayıf olmak zorunda değiller. Sen boşanmak istiyorsan Bi zahmet yatma kadınla, hamileliğinde bile toplasan 2 ay kalmamıştır evde. Bebek doğdu taaa Ne zaman yeni geldi işte.. O bebeğe yazık, kim ne halt ediyorsa etsin ama bebek olduysa artık egolar, kızgınlıklar devre dışı kalmalı, doğum sırasında gelinmeli diye düşünüyorum.
Ayşe'nin bu kadar yalanını yakaladıktan sonra eşi Bebek konusunda da şüpheye düşmüş olabilir,bu kadından her şey beklenir diyebilir yani Tabi siz bunu Ayşe'ye söylemeyin sen beni neyle itham ediyorsun falan der ama bu da bir tahmin yani

Yani ben esime yalan soyleyip parayla babamın evine kiraci gidiyorum yetmiyor o evi satin aldırıp uzerime yapiyorum. Sonrada ne olur ne olmaz deyip yillarca kocamın getirdigi parayi biriktiriyorum. Ayni seyi eşim yapsa ben ne yapardim? Babasinin evine kiraci gitsek sonra benim getirdigim parayla esimin babasının evini esimin uzerine alsam. Adam haklı

Zaten bugün kızdım. Bana diyor avukata beraber gidelim ben bazı kelimeleri ifade edemem yardımcı ol. Ben de yazdım, ben bir çok insana ulaşmaya çalıştım fikir almak için ama bundan fazlası beni aşar yazdım. Yazmış bana, ne alaka gelsen ne olacak? Sen şiddet gören bir kadın olsan tamam ama bu mevzular çok özel şeyler Ayşe, tamam yine anlat dinlerim ama beni yanında götürme bunu isteme benden dedim. Sonra bana, ne oldu gizem sanada Bi değişiklik oldu? Yazmış. Ben de en son şunu yazdım, bak seni tam olarak haklı yada haksız bulmamın sana bir yararı yada zararı yok. Ben seni dinlerim,eşinle konuş çocuklarla ilgilenirim. Ama şu anda şu durumda avukata gelmem. Bunu sen tek başına halletmelisin. Bunu ne şekilde istiyorsan anla. Kötü hiçbir niyetim yok. Bukadar fazla içinde olmak istemiyorum saygı duy. Yazdım. Cevap gelmedi.
Bak seninle mesajlasirken hiç dil sorunu yasamiyor...avukata gidince mi dili dönmüyor? Amacı mahkeme sürecine seni çekmek ..olmayan magduriyetine seni şahit gösterecek

Adam karısının korunduğunu düşünmüş olabilir. E kadın nerdeydin sen bunca zaman demeyip izin vermiş ilişkiye, üstelik korunmamış. Adam da bu tuzağa düşmemiş. Adam haklı demiyorum ama doğal karşılıyorum tavrını

Vah Ayşe.. Kurnaz Ayşe..
Bosanmak istedikten hemen sonra ne hikmetse (!) 4.çocuga hamile kalınmış.
Bu akılları kim veriyor size..
Bir kişi boşanmak isterse boşanır.
Çocuk yenidoğan diye düşünmez..

Olan o sabiye olmaz umarım..:KK43:

Olay baya karışık ortada evlilik kalmamış zaten kadın uyanık olsaydı hamile kalmazdı arkadaşınız icin üzüldüm. Herşey yolunda değilken hamile kalıp doğum yapmasaydı.artok olan olmuş iyi bir avukat bulup nafaka alsin.mal varlığı varsatalep etsin

X