Lekeler, Çiller Yanık İzlerini Geçiren Reçeteler Buraya...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
ya o sitede bi tane farklı marka var okuyamadım isveç şurubu olarak geçiyor birde maurers isveç surubu var maurersin ebatları fiyatları değişiyor ama isveç olarak geçen 200 cc ve 25 lira bunlardan hangisi daha iyidir farketmez mi yoksa

ya o sitede bi tane farklı marka var okuyamadım isveç şurubu olarak geçiyor birde maurers isveç surubu var maurersin ebatları fiyatları değişiyor ama isveç olarak geçen 200 cc ve 25 lira bunlardan hangisi daha iyidir farketmez mi yoksa

isveç olarak geçeninden al bence

arkadaşlar neden kimse cevap vermiyor. bacağım yanalı nerdeyse 1 ay oldu. 15 gündür yumurta yağını kullanıyorum. ama pek bi fayda yok gibi. ne kadar sürüyo iyileşme süreci bilgisi olan varmı? yağı ne kadar kullanmak lazım bide ilk yandığındamı sürmek gerekliydi acaba? lütfen cevaaaaaaaaaaaaaaaaaaap

arkadaşlar neden kimse cevap vermiyor. bacağım yanalı nerdeyse 1 ay oldu. 15 gündür yumurta yağını kullanıyorum. ama pek bi fayda yok gibi. ne kadar sürüyo iyileşme süreci bilgisi olan varmı? yağı ne kadar kullanmak lazım bide ilk yandığındamı sürmek gerekliydi acaba? lütfen cevaaaaaaaaaaaaaaaaaaap

evet bende kullanıyorum sürekli değil yeni başladım etkisi yok kullanan ve tecrübe edenler cevap lütfen... tam bir fayda almak için kaç gün ve günde kaçkere uygulanmalı cevappp

Merhaba arkadaşlar,

Benim kolum buharda yandı. Ben de nedir çaresi diye araştırırken buradaki yumurta yağı önerisini gördüm. Anneme söyledim araştırdık ve bu konuda bilgili birini bulduk. Benim için yumurta yağı yaptı ve ondan satın aldım. Yarım kahve fincanı yumurta yağını 50TL ye aldım ama yanığım geçene kadar yetti hatta biraz arttı bile. Eğer yanık çok büyük bir alanda değilse fazlasıyla yeter. Kapalı porselen ya da cam bir şişede buzdolabında muhafaza etmeniz gerekiyor. Ben yumurta yağını enfeksiyon riskine karşı fucidin antibiyotik kremle karıştırıp sürüyordum. Akşamları kurudukça sürüyordum ve yatarken mutlaka sürüyordum. İnanılmaz bir etkisi var. Önce toplanan suları kuruttu sonra çabucak kabuk bağladı. Altından ne çıkacak diye korkarken bir gün banyoda kabuk düştü ve pürüzsüz bir deri cıktı. Çizik bile yok hayran kaldım. O nedenle sizinle paylaşmak istedim. Yumurta yağını evde yapmaya kalkmayın, bilen birisi yapsın mutlaka. Eğer kendiniz bulamıyorsanız benim aldığım kişiden temin etmenizi sağlayabilirim.
Herkese geçmiş olsun.

yanık izleri için medacassol pomad birebir bence ama daha çabuk sonuç almak isteyenler medacassol pomad bephanten plus kremi boş bi kaba boşaltın 2 sinide tamamını ve içine 2 tane evingen ampül (e vitamini) kırın ve dökün iyicene karıştırın yaralı yerlere sürün zamanla iyileşir

yanık izleri için medacassol pomad birebir bence ama daha çabuk sonuç almak isteyenler medacassol pomad bephanten plus kremi boş bi kaba boşaltın 2 sinide tamamını ve içine 2 tane evingen ampül (e vitamini) kırın ve dökün iyicene karıştırın yaralı yerlere sürün zamanla iyileşir

Ua12 yine sobeledim seni!
Hala bilinçsiz tavsiyelerine devam etmektesin sen hangi sorununu çözdün ki öneri listen epey kabardı?
İyiki benim topiğimden evigen i okudun.. Kil e karıştırın, medacassol pomada, bephanten plus kreme karıştırın gibi tavsiyelere nasıl geçtin???
Yanıktan bahsediliyor farkında mısın!!
İnsanların sağlığıyla oynuyorsun kendine gel.

yanık izim var 2 ay önce yüzümde olustu doktora gittim iz kalır falan demedi verdiği ilaçları kullandım bayaa geçti iz var hala da nasıl geçicek o herkes geçer dio ama rahatsız oluorm

Benim de merak ettiğim ne kadar sürede kahverengilikler kayboluyor ?
Bizim tanıdıklar 1 yılda diyor.
Kahverengileşme ne kadar sürede geçer , bileniniz var mı ??
Doktorum yanıkta cilt renk değştirerek iyileşir dedi ama süre nedir kii ...
Benim de bacağım yandı da... :26:

Son düzenleme:
3gün önce elime kaynar su döküldü 10 dk kadar soğuk suda beklettim ve yanık kremi sürdüm.
Ama acısına dayanamadığım için 1 gün boyunca elimi buzlu suda beklettim yanık kreminin ilk gün bir faydası olmadı o yüzden.
Ertesi gün sabah akşam krem sürdüm ve kantaron yağı aldım sarı denmiş ama benimki sanırım kırmızı.
Kantaron yağından kesin sonuç alan var mı?
İz kalmasını istemiyorum yanık 1.derece.
Su toplama vs olmadı ama kızarıklık kararmaya dönüşmeye başladı.

3gün önce elime kaynar su döküldü 10 dk kadar soğuk suda beklettim ve yanık kremi sürdüm.
Ama acısına dayanamadığım için 1 gün boyunca elimi buzlu suda beklettim yanık kreminin ilk gün bir faydası olmadı o yüzden.
Ertesi gün sabah akşam krem sürdüm ve kantaron yağı aldım sarı denmiş ama benimki sanırım kırmızı.

Evil çok geçmiş olsun..
Soğuk suda bekleterek ilk ve en doğru müdahaleyi yapmışsın.
Ölen hücreler renk değişimine geçmiş kararma bu sebepten.
Yaklaşık 2-3 ay önce kardeşim düştü çenesini yardı. Dikiş atılmadı tıp pek ilerlemiş yapıştırdılar, yapılan işlemi şaşkınlıkla izledim:KK9:
Doktor çok iz kalmaz ama yinede rahatsızlık vermesin diye Contractubex diye bir krem verdi. Bu krem hem dikişlerde hemde yara ve yanıklarda kullanılıyor.
Ancak biraz pahalı 60tl ama büyük ambalajda bir krem, sevgili prensesim iz kalmasından endişe ettiği için aldım epey hafifledi o kısım:26:
Birde fito diye bir merhem var evimizden hiç eksik olmaz, yara, yanık, kesik vs sık kullanırız.
Bir dene istersen
[h=3][/h]

Lady geçmiş olsun...Shea butter de sürmeye çalış bir süre..Toparlanmasında epey yardımcı olacaktır..

Evil çok geçmiş olsun..
Soğuk suda bekleterek ilk ve en doğru müdahaleyi yapmışsın.
Ölen hücreler renk değişimine geçmiş kararma bu sebepten.
Yaklaşık 2-3 ay önce kardeşim düştü çenesini yardı. Dikiş atılmadı tıp pek ilerlemiş yapıştırdılar, yapılan işlemi şaşkınlıkla izledim:KK9:
Doktor çok iz kalmaz ama yinede rahatsızlık vermesin diye Contractubex diye bir krem verdi. Bu krem hem dikişlerde hemde yara ve yanıklarda kullanılıyor.
Ancak biraz pahalı 60tl ama büyük ambalajda bir krem, sevgili prensesim iz kalmasından endişe ettiği için aldım epey hafifledi o kısım:26:
Birde fito diye bir merhem var evimizden hiç eksik olmaz, yara, yanık, kesik vs sık kullanırız.
Bir dene istersen
[h=3][/h]

Lady geçmiş olsun...Shea butter de sürmeye çalış bir süre..Toparlanmasında epey yardımcı olacaktır..

Teşekkür ederim Melodi ve Subarucum
Bahsettiğin kremi burada birkaç konuda daha duydum alacağım en kısa zamanda.
Shea Butter da deneyeyim şuan çok sert ve buruşuk bir görünümü var yumuşamasına yardımcı olur umarım.
Kantarona da devam ediyorum.

Teşekkür ederim Melodi ve Subarucum
Bahsettiğin kremi burada birkaç konuda daha duydum alacağım en kısa zamanda.
Shea Butter da deneyeyim şuan çok sert ve buruşuk bir görünümü var yumuşamasına yardımcı olur umarım.
Kantarona da devam ediyorum.

Evilccim kantaron hakkında kullanmadığım için pek fikrim yok ama Melodi çok güzel öneri vermiş.
Kantaron yağı; zeytin yağının içinde kantaron bitkisi uygun bir süre bekletilerek elde edilir.
Shea butter daha tecrübeli olduğumuz bir yağ, cilt tarafından kolay absorbe edilen bir bitkisel yağ ve doğal olarak pek iyi bir nemlendirici:KK34:

[/QUOTE

canım geçmiş olsun öncelikle.benimde el bileğim kesilmişti tam o can damar olan yer dikiş atıldıktan sonra doktor iz kalmasın diye baktroban diye bir krem verdi antibiyotik içerikliymiş tesadüf eseri bir arkadaşa da bu kremi doktor yüzündeki lekeler izler geçsin diye verdiğini duydum.hatta bana sürdüğümde sivilce çıkcaksa bile çkmıyor dedi.elimdeki izde baya küçüldü 5 cm lik kesik oldu 2 cm gibi ben düzenli sürmedim tabi.birde yanık izine etki edermi bilmiyorum ama yüzdeki lekelere izlere etki ediyorsa belki eder diye düşündüm.

benim de sağ bacağım komple yandı 2 ay yatağa mahkum kaldım fucidin kullandım onun çok faydası oldu koca karı ilaçlarına çok sinir olurdum ama bi deniyeyim dedim ve denedim hiçbir iz kalmadı onun sayesinde çok şükür o günleride atlattım:18:

benim de sağ bacağım komple yandı 2 ay yatağa mahkum kaldım fucidin kullandım onun çok faydası oldu koca karı ilaçlarına çok sinir olurdum ama bi deniyeyim dedim ve denedim hiçbir iz kalmadı onun sayesinde çok şükür o günleride atlattım:18:

Kocakarı ilaçları diye bahsettiğin nedir? Yazar mısın lütfen. :26:

X