Lekeler, Çiller Yanık İzlerini Geçiren Reçeteler Buraya...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Okuyunca hemen girip yazayım dedim.Yanık lekelerini çok iyi geçiren tek şey kantoron otu.Sarı kantoron galiba annem toplayıp,kurutup zeytinyağında bekletir.Bi tanıdığımız kullanmıştı yanık izleri çok çabuk geçti üstelik cildi eskisinden daha güzel oldu.

benimde yüzüm kızartma yağının sıçraması sonucu yanmıştı ama çok kötü olmuştu göz kapaklarım bile yanmıştı
herkes yağ yanığının izi kalır gitmez demişlerdi ve çok üzülmüştüm Allahtan 1. derece bi yanıktı ..
elmayı özellikle eksi yeşil elmayı rendeliyordum yüzüme maske yapıp 1 saat bekletiyordum çok faydasını gördüm tabi bununla birlikte doktorun verdiği yanık kremini de kullandım şimdi çok şükür iz falan kalmadı fürüzsüz bir cilt oluştu hatta o dönemler sivilcelerim çoktu bu tedaviden sonra % 70 oranında azaldı:)

YanıK çok kötü ben yaşadım. Allah bizi hem bu dünyada hemde diger dünyada yanmaktan korusun

iyi akşamlar. benim de bir sorum olucaktı çarşmba günü bende yüzümü kızartma yağı ile yaktım. ve 2inci dere. göz kapalarım yandı benim de hatta 2 gün gözümü açamadım. su topladı yüzüm. soru şu olucaktı.. yeşil elma rendesini yanmadan hemen sonra mı uyguladınız yoksa aradan belli bir süre geçkten sonra mı? yani suan su toplayan yerler bende tek tek patlamaya başladı şuan kullanmam uygun olur mu?

arkadaşlar annemin kızlık zamanında geçirmiş olduğu feci yanık izlerini, akupunktur tedavisi geçirdi. Biz de inanamadık ama gerçekten mucizeviydi. yanıktan sonra uzun zaman geçmişse denemenizi öneririm.

birde hoca bana dediki eğer sürmessen çocuğunun vebalini çekeceksin ileride onun günahı daha büyük dedi,takdir sizin arkadaşlar yanıklara çok iyi geliyor

benim babaannemin de elleri yanmıştı ocakta iki eli de yanıktı domz yağı sürdü hiç iz kalmadı yanık izlerini geçirdiğini gözümle gördüm birde karşı komşumdan duydum muhabbet arasında geçti..komşumun kızı bulgaristanda hemşirelik okuyordu onun kardeşinde çatlaklar başlamış aramışlar ne yapalım diye hemen sürsün demiş onun da geçirmiş hep duyuyorum çevremde kullanıyorlar ben de çtlklrı söyleyemeye utandgmdan elimi yakıp duruyorum bn de istiyorum dedm babamdn istedm bulmuş bana iğreniyorum ama bir umut denicem bakalım işe yarıcak mı

Bu konuda uzunnnn uzun cvp yazmak istiyorum, cünkü basima geldi ve ne kdr zor oldugunu biliyorum.

Tecrübe etmis biri olarak diyebilirim ki; yanik izi, erken tedavi ile lazersiz gecebilir. 1. derece yaniklar deride bül olusmamis yaniklardir ve büyük oranda izi kalmayan yaniklardir. 2. derece yaniklar ise bül olusmus yaniklardir ve bu yaniklar erken tedavi edilirse iz kalmadan gecen yaniklardir. 3. derece yaniklar ise ne kullanirsaniz kullanin mutlaka ve mutlaka lazer ya da ameliyatla izi gecebilen yaniklardir ki allah herkesi 3. dereceden sakinsin :-)

Kisa süre önce yüzüm kaynar sudan yandi (2. derece bir yanikti). Hastaneye gittigimde doktorunda yerinde müdahalesi ile kortizon icerikli bir krem kullandim (bu krem yanigin ilk dklarinda ve ilk iki gününde günde 2 kere kullanilmasi gereken bir kremdir). Yüzüm resmen koyu renk pestil görünümünü aldi iki gün sonunda. Asiri yüz gerilmesi kasinti agri fln... Ben bi hata yapip yüzümü yumusatacak hicbir ürün kullanmadim ve bunun neticesinde yüzümde yirtilmalar oldu. Siz kesinlikle bu pestili yumusatacak %10 u urea bir krem kullanin.

Sonuc olarak diyebilirim ki, iz kalmasindan cok korkuyordum. Yasli tecrübeli bir ninenin tavsiyesiyle "KANTARON yagi" aldim (kirmizi olani). Yüzümü temizledikten sonta pamuk yardimiyla yüzüme sürdüm ve sabah kalkip aynaya baktigimda yüzümü taniyamadim. Muhtesem bir ürün herkese tavsiye ediyorum. Benim tecrübem yara tazeyken edinilmis bir tecrübe, üzerinden yillar gecmis yanik izleri icin ne yazik ki birsey diyemem. Yan etkisi olur mu diye hic korkmayin, cünkü zeytinyagi gibi dogal bir yag.

arkadaşlar meraba. bende geçen hafta bir kaza yaşadım. diz kapağımdan aşağısı ve ayağım 2. derece yanık oldu. 10 gündür sargıdaydı. bugün açıldı sargım ve bacağım henüz kıpkıırmızı. iz kalırmı bilmiyorum ama acısının azalması bile benim için o kadar sevindiriciki. Allah kimseye yaşatmasın çok zor oluyo. şimdi kkendim kremlerin dışında bişeyler yapmak istiyorum. yumurta sarısı yağı hakkında yardımcı olurmusunuz. birde şu aşamada iyi gelirmi yoksa ilk andan itibarenmi yapmalıydım. lütfen yardımlarınızı bekliyorum:KK43::KK43::KK43:

ben bu yumurta yağını az önce elde ettim çok çabuk çıktı bi yerde iki saat falan yakmak gerekiyor diye okumuştum ben 5 yumurtadan baya bi yağ çıkardım aynı nar ekşisi gibi yarım saat falan sürdü elde etmek... şimdi bilen varsa lütfen yazsın bu yağı nasıl kullanmak gerek günde kaç defa ve sadece yanız izli bölgeye mi sürmeliyiz taze yerlere de temas ederse ne olur gün de kaç kere uygulanmalı ve nekadar süre uygulucaz lütfen cevappppppppppp

hazır yumurta yağı alsaydın ya :)
Günde 1-2 defa uygula cnm çok sürme krem gibi yanık olan bölgeye sür cildin emer zaten.Baktın kurudu tekrar yap

lurci ve enigma hay allah razı olsun sizden :)) mutlu günler :))) sadece yanık yere sürücem taamam isveç surubu bulabilirsem bakarım inşallah

lurci ve enigma hay allah razı olsun sizden :)) mutlu günler :))) sadece yanık yere sürücem taamam isveç surubu bulabilirsem bakarım inşallah

internetten bak canım şuruba ama heryerden alma ben bi arkadaşıma kullanmıştım yaralarına inanılmaz iyi geldi .. vakit geçirmeden kullanmaya başlamanı tavsiye ederimmm :KK16: umarım iyi gelir

lurci nerden almalıyım ben bunu bende eski bir yanık izi var onun için kulanmak istiyorum kantaronda çok iyiymiş kırmızısı da sarısı da en kısa zamanda denemek istiyorum

isveç şurubunun çakmasıyla kandırılmak istemem nerden temin edebilirim çok çok teşekkür ediyorum sana çok iyisin :)

lurci nerden almalıyım ben bunu bende eski bir yanık izi var onun için kulanmak istiyorum kantaronda çok iyiymiş kırmızısı da sarısı da en kısa zamanda denemek istiyorum

canım internet adresi verebiliyomuyumki ben özelden mesaj yazamıyorumda daha ...

çok teşekkürler sana allah razı olsun bol bol dua edicem sana ilgilendiğin için sorularımla çok çok teşekkür minnetarım :) iyi günler dilerim :KK3:

iki ürünüde temin edersen eşit miktarda bi kaba karıştır, ordan kullan düzenli olarak sür ama çok iyi geliceğini düşünüyorum ... allahım yardımcın olsunn canım

X