Lekeler, Çiller Yanık İzlerini Geçiren Reçeteler Buraya...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Köpek Balığı Karaciğer Yağı (ekstresi) en güzeli ::: dirseğime sobanın üstünde fokurfkur kaynayan su döküldü 1azı da bel boşluğuma geldii buz +silverdin derken annemn kuzeni bunu gönderdi balık yağı aynı ama köpek balığı:]] koca kış boyunca kolum dışarda gezdim sadece bu ekstreden kullanım başka bi krem kullnmadım soyulan etrefda kalan derimi de bistüryle kesip temzledim zorluk olmasın die ve izden eser yok çok dikkatli bakınca yakından bakınca belli oluyor onu da ben bildiğim için görebiliyorum
vazeln ile karıştırıp ( yada nemlendirici ne warsa artık) içinede 1kapsül ekstreden atarsanız inanılmaz bi nemlendirici krem elde etmiş oluyorsunuz
:KK22:

bir sağlık çalışanı olarak eczanede conratubex adında jel var bu jeli 6-9 ay arasında sabırlı olarak kulanmanız gerekiyor yanık izlerinin kayboluşunu gün gün farkedeceksiniz.. ben birçok hasta üzerinde gözlemledim başarılı bir jel.geçmiş olsun

6-7 aylık bir ize de iyi gelir mi acaba? Bir de sigorta veya özel sigorta ödüyor mu bunu? Teşekkürler...

arkadaslar bu yumurta yağını sürüncede kabuk baglıyormu?yoksa kabuk baglamadanmı iyilestiriyor?
sacma bir soru olucak ama kabuk baglamasımı(hani altından yani deri cıkar belki) normal yoksa baglamamasımı?

forumda yumurta yağının yapılısında bir arkadasım saf zeytinyağı ile yum sarıları karıstırılıp yapılr demiş...bende tereddüte düştüm hakaten yum sarısının tek basına yagı cıkarmı die.....once bir deneme yapim dedim 6 yum ile eger yağı cıkmazsa zeytinyağı ile karıstırıp komur haline getirecektim...ama kızlar biraz once yum sarısından denedim....sadece teflon tavaya yum sarılarını koyup karıstıra karıstıra komur yaptım.... 2 yemek kasıgı pekmez misali bir sey cıktı...oda yeter zaten...
nooottt:balkonda yaptım evde kimse olmadıgı icin balkon kapısını tam kapatamadım....dısarda yapmama ragmen evde bisey yakmısım gibi kokuyor....sakın mutfakta yapmayın dumandan yangın cıktı sanırlar....Allah herkese acil şifalar versin.....

selam. Ben bundan 4 yıl önce koluma bir dövme yaptırmak istemiştim ve yaptırdımda ama yapan kişi amatörmüş ve suanda pısmanım yaptırdıgıma . kötü bir görünümü var cunku. Herneyse ben bu dövmeyı gecen pazar günü bir dövmecide sildirttim. Yani henüz silinmedi fakat dövmecinin uyguladıgı taktikle sildirdim diyorum. Çözücü asit içerikli bi sıvı uyguladı dövmeli bölgeye. Suanda o dövme bulunun derim kabuk tutarak düşüyor. az bir yer kaldı. Korkarım ki bu durumda iz kalıcak. Adamın gösterdiği iz gibi olursa şayet normal bır kaynar su dokulunce kalan iz gibi. kalıcakmış yanı derım hafıf oyuk gibi şuan . Bu durumda bu yaz aylarında kısakol gıyemiyorum malumunuz. Sterilli sargı bezıyle bu yarayı sara bilir miyim ? bilgisi olan paylasırsa cok sevinicem cunku daha 19 yasındayım..:-) :KK58:

Merhaba bayanlaar :)
Bundan yaklasık 1 ay önce ilk kez dudak üstümü aldım sir ağdayla.Daha sonra yağıyla temizledim,yağı da suyla temizledim . Ve tüyleri azaltıcı etkisiyle bilinen karınca yumurtası yağını sürdüm. Birkaç saat boyunca kızarıklık gecmedi,ağdanın renginden dedik,kıl köklerinin hassasiyetinden dedik ama baktım ki acıyor da,terramycin sürdüm.Bu sefer kırmızıyla sarı arası bir renk aldı.Ertesi sabah da gecmemisti ve acıyordu,deri sertlesmisti.Kısacası yanmıs orası :KK43: Bepanthen sürmeye basladım.Günlerce dudağımın üstü kahverengi ve psikolojim bozuk şekilde dolastım :KK43: Fazlasıyla da rezil oldum. Kapatıcılar falan fayda etmedi.Denize girdim,sanırım tuzlu su iyi geldi ve ani bir iyileşme başladı.Şimdi ara ara madecassol sürüyorum,kabuk hali gecti ama gölge gibi hafif bir leke hala duruyor :KK43: Hassas bir bölge,kesin sonuc vericek ne kullanabilirim ? Lütfen,yardımlarınızı bekliyorum cok kafaya taktım bu isi :/

yanık izi için yumurta yağının iyi geldiğini söylüyorlar fakat ben yumurta yağını yapamadım 30 tane yumurta kullandım ve saatlerce karıştırdım fakat olmadı.yeğenim için gerekiyordu 3,5 yaşında ve çaydanlığın üzerine düştü.eğer yapıp satan varsa lütfen cevap verirse sevinirim

arkadaşlar ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız sevinirim benimde oğlumun sırtı çaydanlıkdan iz kalmaması için yumurta yağı diyorlar ama ayrıntılı bi şekilde anlatırsanız sevinirim yumurta yagı kaç dakkada pişiirliyo yağ koyuluyormu sürülürken neyle sürülüyor vs. çok mutlu olucamm saoloun

1) 6-10 yumurtadan yeterince cıkıyor..

2) sadece yumurta sarılarını kullanıyorsunuz....

3) eski bir tavaya alın icine yumurta sarılarını kırın altını sonuna kadar atesi acın.....karıstıra karıstıra pisirin....basta olmuyormus gibi geliyor ama biraz sabır gerekiyor....belli bir sure sonra yumurta sarıları yanmaya baslıyor...yanıncada yağın cıktığını goruyorsunuz....yumurta sarıları komur gibi olana kadar devam ediyorsunuz....zaten tüm yumurta sarıları komur olunca durmanız gerektiğini anlıyorsunuz.....sonra ayrısan yağı suzun....

4) mumkunse evde yapmayın balkon gibi bir alanda yapın...inanılmaz duman cıkıyor....uzerinize okadar koku siniyorki direk banya yapmanız gerekecek...

5) dilerim yardımcı olabilmişimdir...

bepanthen merhem,hametan merhem ve madecassol u eşit miktarda bir kapta karıştırıp yara/yanık olan bölgeye sürün (ancak acı tazeyken sürmeyin!)

bu karışım ayrıca uzun süre iyileşmemiş ameliyat yaralarının kapanması için kullanılır. başarılı olduğu anadolu üniversitesi eczacılık fakültesi farmakoloji anabilim dalı tarafından yapılan çalışma ile kanıtlanmıştır.

sevgiler...:KK61:

kzlar benm bacagm 2 sene önce maşadan yandı. saç maşası yani. üstüne oturdum ve kalktıgımda hla bacagmdaydı ben çektim. ıkı sne geçmesne ragmen izi kaldı baya derin bi yanıktı. acaba bı sekilde geçermi önerilerinizi bekliorum:KK50:

kzlar benm bacagm 2 sene önce maşadan yandı. saç maşası yani. üstüne oturdum ve kalktıgımda hla bacagmdaydı ben çektim. ıkı sne geçmesne ragmen izi kaldı baya derin bi yanıktı. acaba bı sekilde geçermi önerilerinizi bekliorum:KK50:

üzerinden zaman geçmiş yanık izleri için "sarı kantaron yağını" kullanmanı tavsiye ederim. 3 ay ara vermeden kullan iyileştiğini göreceksin. :)

arkadaşlar benimde 15 aylık oglumun yüzüne 3 hafta önce neskafe döküldü yüzünün her tarafı alnından omuzuna kadar yandı 2.derece yanık var şuanda yüzünde bizde yumurta sarısının yagını kullandık 1 hafta kadar ama ne kadar kullanacagımızı bilmedigimiz için kestik ve dr. un verdigi CONTRACTUBEX kremi kullanıyoruz dr. iz kalır eskisi gibi olmaz yüzü dedi acaba yumurtaya devammı etseydik bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim:emir_bebek:senağlamasenağlamasenağlama

ARKADAŞLAR SİZE SON DURUMUMUZU YAZAYIM DEDİM OGLMUN YÜZÜNDE HİÇ DENECEK KADAR İZ KALDI DAHA DOGRUSU ÇOGU KİMSE GÖREMİYOR BEN GÖSTERMESSEM YADA ÇOCUGA YAKINDAN ÇOOOK DİKKATLİ BAKMASSAN ASLA GÖRÜNMÜYOR AMA CONTRACTUBEX in YANINDA SÜREKLİ YUMURTA YAGI KULLANDIM KONTROLE GÖTÜRDÜGÜMÜZDE DR. BİLE HAYRET ETTİ SİZEDE TAVSİYE EDRİM YANIK OLUR OLMAZ KULLANIN GÖRECEKSİNİZ HİÇ İZ KALMAYACAK BİZ KURTULDUK İZ DERDİNDEN ALLAHA ŞÜKÜR YANIGI OLANLARA ALLAH ŞİFA VERSİN...:KK66::KK66:

yanık izi için yumurta yağının iyi geldiğini söylüyorlar fakat ben yumurta yağını yapamadım 30 tane yumurta kullandım ve saatlerce karıştırdım fakat olmadı.yeğenim için gerekiyordu 3,5 yaşında ve çaydanlığın üzerine düştü.eğer yapıp satan varsa lütfen cevap verirse sevinirim

benım oglumundakaynar su döküldü doktor tedavısınden sonra yumurta akıyla zeytın yagı karıstırıp suruyorum elma suyu bıde doktorun verdıgı kremleri kullanıyorum şimdilik iyi gidiyor yara yeni oldugu için beklemek lazım yumurta yağı ve balda sürücem istersen sende dene çok araştırdım internette bunlar çok iyi geliyomuş.

benım oglumundakaynar su döküldü doktor tedavısınden sonra yumurta akıyla zeytın yagı karıstırıp suruyorum elma suyu bıde doktorun verdıgı kremleri kullanıyorum şimdilik iyi gidiyor yara yeni oldugu için beklemek lazım yumurta yağı ve balda sürücem istersen sende dene çok araştırdım internette bunlar çok iyi geliyomuş.

bende çok küçükken yanmışım üstüme tavuk suyu sökülmüş ve sol tarafım tamamen yanmış dr geçmez demiş ama annemler yumurta akını yapmıslar Allah a şükür çok az kolumda kalmış

ARKADAŞLAR SİZE SON DURUMUMUZU YAZAYIM DEDİM OGLMUN YÜZÜNDE HİÇ DENECEK KADAR İZ KALDI DAHA DOGRUSU ÇOGU KİMSE GÖREMİYOR BEN GÖSTERMESSEM YADA ÇOCUGA YAKINDAN ÇOOOK DİKKATLİ BAKMASSAN ASLA GÖRÜNMÜYOR AMA CONTRACTUBEX in YANINDA SÜREKLİ YUMURTA YAGI KULLANDIM KONTROLE GÖTÜRDÜGÜMÜZDE DR. BİLE HAYRET ETTİ SİZEDE TAVSİYE EDRİM YANIK OLUR OLMAZ KULLANIN GÖRECEKSİNİZ HİÇ İZ KALMAYACAK BİZ KURTULDUK İZ DERDİNDEN ALLAHA ŞÜKÜR YANIGI OLANLARA ALLAH ŞİFA VERSİN...:KK66::KK66:

Merhaba,
Benim oğlum da 10 gün önce bardaktaki çayla 2. derece yandı. Sargıları çıktı ve şu anda yanan kısımlardaki deriler pembe renkte. Doktor madecasol ve bepanten kullan dedi. Ben bugün yumurta sarısı yağını yapıp ilk defa sürdüm, gerçi bu yağdan enfeksiyon kapmasından da çok korkuyorum ama yine de bi umuttur diye denedim.. Size sormak istediğim bebeğinizdeki yanıkların iyileşme süreci nasıl oldu? Deri pembeleştikten sonra ne oluyor? Ne kadar sürede yanık izleri geçti? Kullandığınız kremi ve yumurta sarısı yağını ne kadar süre kullandınız? Günde kaç kez sürdünüz? Yanıt dönerseniz çok sevinirim. İyi günler.

Son düzenleme:
Merhaba,
Benim oğlum da 10 gün önce bardaktaki çayla 2. derece yandı. Sargıları çıktı ve şu anda yanan kısımlardaki deriler pembe renkte. Doktor madecasol ve bepanten kullan dedi. Ben bugün yumurta sarısı yağını yapıp ilk defa sürdüm, gerçi bu yağdan enfeksiyon kapmasından da çok korkuyorum ama yine de bi umuttur diye denedim.. Size sormak istediğim bebeğinizdeki yanıkların iyileşme süreci nasıl oldu? Deri pembeleştikten sonra ne oluyor? Ne kadar sürede yanık izleri geçti? Kullandığınız kremi ve yumurta sarısı yağını ne kadar süre kullandınız? Günde kaç kez sürdünüz? Yanıt dönerseniz çok sevinirim. İyi günler.

Canım ben bu konuda bilgili değilim, ama burada evlatlarımızın maruz kaldıkları acıları okuyunca içim parçalandı. Minicik canları hiç acımasın. Hepimizin yavrusuna geçmiş olsun, tez iyileşsinler ve izden eser kalmasın. Bu arada doktor izin derinliği hakkında bilgi vermedimi canım?

Canım ben bu konuda bilgili değilim, ama burada evlatlarımızın maruz kaldıkları acıları okuyunca içim parçalandı. Minicik canları hiç acımasın. Hepimizin yavrusuna geçmiş olsun, tez iyileşsinler ve izden eser kalmasın. Bu arada doktor izin derinliği hakkında bilgi vermedimi canım?

Amin inşallah hepsi çarçabuk iyileşir. İkinci derece yüzeysel yanık dedi doktor. Benimkine benzer bir olay yaşayanlardan iyileşme ve iz geçme süreleri hakkında yazmalarını rica ediyorum.

Elim ayağım kırıldı sanki 17 yaşında bi genç kızım cildim o kadar güzel ki, beyaz tenliyim. Sadece yanak bölgemde geçmeyen kırmızı lekeler için kullanmak istedim. 1 haftadır cildim soyulmuyordu korkarak kullanıyorum zaten istorexsin sürmek istemedim. Bugün 8. günde sürmemle beraber cildime "kezzap" atılmış gibi oldum cildim çok acıyordu gittim aynaya baktım sağ yanağım tamamen yandı.. Ama bordo renkte şuan kırmızı değil ! Direk taksiye atladım pijamalarımla bu soğukta terlikle koştum açık eczane aradım taksiyle. Madecassol ve Bepantene aldım :KK43:( Eczacı cildiye doktoruna gözük dedi.. Ben daha 17 yaşındayım dış görünüşe aşırı önem veririm bu geçmezse mahfolurum intihar ederim.. Yaşayamam böyle yani. Napıcam şimdi ilaç resmen yaktı güzelim yüzümü bordo şuanda yanağım.. Yardım edin nolur geçmez mi bu? Ağlamaktan harap oldum bütün gece uyumadım. Çığlık çığlığa annemleri aradım geçer dediler görünce. Beni teselli etmek için söylüyorlar geçicek gibi değil :KK43:( İki tane sivilce izi geçmezken koskoca bi kırmızılık nasıl geçicek. Ölücek dereceye geldim nolur yardım edin acil nolur. Allahından bulsun bu iki ilacı veren adamda. Acısından duramıyorum. Nasıl geçer bu geçer mi :KK43:(

:KK5::KK5:

X