Lekeler, Çiller Yanık İzlerini Geçiren Reçeteler Buraya...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Bi arkadaşım bacağını kömür sobasına çarpmıştı yanığın geçmesi ve izi kalmaması için tavuk yağı sürdüler hep ve şuanda yanık izi yok.

benim de çaydan nefret etmeme rağmen çaykolik abime çay demlerken mutfağın küçüklüğünün gazabında uğrayarak çaydanlık elimden kayıp,kalçamdan dizime kadar yanmama sebep oldu.diğer taraftan da ayağıma da geldi.kış olması sebebiyle kalın giyilmiş kıyafet ve çorap olması ve de o esnada abimin yanımda bulunmasından dolayı o an çıkaramadım üstümdekileri.hemen annemleri aradım ve patates rendelememi ve yanan yerleri sarmamı söylediler. neyse uygulamayı yaptım,hakikaten de zonklamasını kesti gibi.sonrasında eczaneden alınan silverdin,bephanten acilen uygulandı. ertesi gün doktora gittim ve bana kocaman şişede karışım verdi adını bilmiyorum,bir de sarı bi tozu 1 lt şişeye döktüm.hergün onlarla pansumanımı kendim yaptım.tentürdiyot gibi ama küçük tüplerde bulunan bi ilaç.. neyse bunları kullandım ama yara yanlış kabuk tutmuş onca şeye rağmen ki (o yanık ayakla işe gittim, çizme giyip :KK66: sonra baktım ki geçmeyecek devlet hast.ne gittim ve yaralarımı sargı beziyle kazıdılar.artık doğru kabuk bağlamaya başlamıştı ama iz kalacak diye çok korkuyordum. sonra bi arkadaşım Madecasol diye bir ilaç önerdi ve gerçekten de şuan ne ayağımda ne de bacağımda yanığa dair birşey yok..gerçi banyo sonrası orası biraz daha kızarıyor ama :KK66: sonra normale dönüyor..

siz siz olun rapor alırsanız, iş aşkıyla o hallerde işe gitmeyin..

canım annemin bacağı 2002 yılında çok feci bi şekilde yanmıştı.koca çaydanlık üzerine devrildi.boydan boya iz kaldı çok feciii.bi komşumuz vardı sağolsun o geçirdi ALLAH'IN izniyle o izleri.çok ilginç gelecek biliyorum canım ama kadın yumurtanın sarısını kuru tavada yaktı ve yağını çıkardı o yanık yumurtanın.onu sürdük inanın şu an annemin ayağında izlerden eser yok,,dikkatli bakınca dahi gözükmüyo.yalnız acayip pis kokuyo balkonda yapmıştık biz ığğğğğğğğ...ama çok fayda etti

kızlar bende yüzümü asitle yaktım bilinçsizce okadar kötü oldumki anlatamam silverdin kullandım sürekli bepantenle şuan gitdi gibi biraz penbelik kaldı yanlız

ben bi krem kullanmıştım 3 günde geçirmişti izde bırakmamıştı ama ismini hatırlamıyorum eve gidince bakayım

canım annemin bacağı 2002 yılında çok feci bi şekilde yanmıştı.koca çaydanlık üzerine devrildi.boydan boya iz kaldı çok feciii.bi komşumuz vardı sağolsun o geçirdi ALLAH'IN izniyle o izleri.çok ilginç gelecek biliyorum canım ama kadın yumurtanın sarısını kuru tavada yaktı ve yağını çıkardı o yanık yumurtanın.onu sürdük inanın şu an annemin ayağında izlerden eser yok,,dikkatli bakınca dahi gözükmüyo.yalnız acayip pis kokuyo balkonda yapmıştık biz ığğğğğğğğ...ama çok fayda etti

Merhaba herkese. 2 hafta oldu benm de bacağıma çay dökülü 2 karış kadar alanda. İlaçları kullanrken nedendr bilmiyorum iyi gelmicek gibi hisse kapıldım. Bu yumurta yağını çok uzun çabalardan sonra elde etmeyi başardm ve 1 haftadr sürüyorum. Kullandığım ilk gün toparladı yanığı biraz ve şuan gerçekten buyuk kısmı toparlandı iç kısımlar kabuklaştı kenarlarda sadece renk değişikliği var şimdilik. Yaralar geçene kadar kullancam daha sonrası için henüz bilmiyrum. Umarım iz kalmaz benmde.

Son düzenleme:
bir yeriniz yandıgı anda ilk olarak ustune buz koyun bu kabarmayı onliyecektir sonra iyice iyilesene kadar hametan merhem kullanın eski yanık izinin tek tedavisi lazerdir sevgiler

arkadaşım yanıgın üstüne aslaaa buz konmaz aksine musluk suyu tutulur yarım saat kadar istersen araştırabilirsin

arkadaşlar benimde 15 aylık oglumun yüzüne 3 hafta önce neskafe döküldü yüzünün her tarafı alnından omuzuna kadar yandı 2.derece yanık var şuanda yüzünde bizde yumurta sarısının yagını kullandık 1 hafta kadar ama ne kadar kullanacagımızı bilmedigimiz için kestik ve dr. un verdigi CONTRACTUBEX kremi kullanıyoruz dr. iz kalır eskisi gibi olmaz yüzü dedi acaba yumurtaya devammı etseydik bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim:emir_bebek:senağlamasenağlamasenağlama

kolay ve çook etkili bir yöntem söyleyeceğim :
(tabi yeni olan yanık için, kalmış izleri bilmiyorum)
benim yüzümün 3/4 ü yanmıştı 2. ve 3. derece. doktorun verdiği hiç bir şeyi kullanmadım. ağrı kesici hariç. saf zeytinyağı sürdüm sürekli. ilk üç gün zaytinyağlı sabunu suyun içinde bekletip onun erimişleriyle yıkadım hafifce. bir hafta sonra taze deri ama iz olmadan çıktı. göz altımda iz kaldı çünkü oralar az yanmıştı.. bir de göğüs üstlerinde kaldı. buralardakini de giysiler çekiyor o nedenle.

arkadaşlar benimde 15 aylık oglumun yüzüne 3 hafta önce neskafe döküldü yüzünün her tarafı alnından omuzuna kadar yandı 2.derece yanık var şuanda yüzünde bizde yumurta sarısının yagını kullandık 1 hafta kadar ama ne kadar kullanacagımızı bilmedigimiz için kestik ve dr. un verdigi CONTRACTUBEX kremi kullanıyoruz dr. iz kalır eskisi gibi olmaz yüzü dedi acaba yumurtaya devammı etseydik bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim:emir_bebek:senağlamasenağlamasenağlama

inşallah iz kalmadı: çünkü ben yumurta akı diye biliyorum.

Merhabalar benimde çocukluktan elimde bi iz vardı gerci hala biraz var. bi ara internetten ameliyat yöntemlerini araştırıodum bi kremin yada buna benzer bişeyin gecirebiliceğini tahmin etmediğim için. o zamanlar bi krem bulmustum suriye ve arabistanda üretiliyor ve peeling etkisi var. elimdeki yara baya bi derin oldugu için yaklaşık 1 2 ay kullandım halada kullanıyorum sadece hafif sekilde izi kaldı Sanırım bi süre daha kullanırsam tamamen yok olucagını düşünüyorum çünkü fazlasıyla gecmesini sağladı. Adı : POHLi krem belki bileniniz vardır tavsiye ederim cok etkili bi ürün ve cokta pahalı değil.

yanıktan çok sonra işe yararamı bilmiyorum ama yumurtayı tavada kömür haline gelene kadar pişirin diyorlar çoğu kimsede.tam tarifi bilmiyorum. çevrenizde bilen vardır mutlaka

Kızlar, benim de yüzümde lazer lekesi var, kantoron, ozon yağı, contratubex, planta pura diye bi krem kullandım ama geçmedi.şu yumurta yağı geçirir mi acaba?

merhaba benim de 2 yaşındaki oğlumun ensesine sıcak yemek döküldü 2. derece hafif ve ağır yanıklar oluştu.hastanede pansuman evresini geçirip yara kuruduktan sonra (yaklaşık 1 hafta sonra) contratubex kullanmaya başladık 3-4 ay oldu hergün kullanıyoruz. leke azaldı ama hala geçmedi inşallah geçer. Bugün de yumurta yağını deneyim dedim.
6 yumurta sarısını teflon tavada ara ara karıştırarak yaktım.ama ne yanma. yarım saat orta ateşte pişirdim baktım kararma var ama yağ falan yok ev leş gibi koktu dışarısı -5 derece bütün pencereler açık aspiratör çalışıyo buna rağmen ev koktu.tam vazgeçecektim biraz da büyükbaşda pişireyim dedim.2-3 dk sonra yumurtalara bir hal oldu o yanık ve karamış yumurtalar yağ salıp köpürmeye başladı ve acayip bi duman.kapattım altını biraz soğuttum.yumurta parçaları gerçekten kömür gibi oldu.yağlı kömür. sonra kömürleri tülbetten geçirip yağı alayım dedim çünkü öyle bir sürü yağ çıkmıyor. baktım tülbent yağın çoğunu emiyo emek boşa gidecek parçaları ucunda iğnesi olmayan şırıngaya doldurdum bastıra bastıra damla damla damıttım boş bi krem kutusunda biriktirdim. nar ekşisi rengi ve kıvamında bişey oldu.öyle çok fazla yağ çıkmıyo haberiniz olsun. bir bilene telefonla danıştım rengi önemli değil yağı çıksın yeter dedi.serin bir yerde mufaza edip kullanacağım artık contactubex ile birlikte. lütfen dua edin de işe yarasın ve bir de internetten yanığa su tuttuktan sonra anında yumurta beyazına batırırsanız iz kalmayacağını itfaiyecilerin bu yöntemi kullandığını okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum ve Allah bir daha başımıza ve kimsenin başına yanık derdi vvermesin

tum sayfaları okudum
benım oglumdamalesef dun yandıı sobadan bısıklet surerkenn annemlerın evınde bırden dengesını kaybedınce sobaya devrıldı 3 yasında oglum ama yuzu ve elı cok kotu durumda acılın hemen yanık unıtesıne sevkedıldık kremle tedavısını yaptılar ve yuzununu tamamen sardılar bıraz once bır aktarı aradım kantoran yagını onerdıler ve eczaneye sordum onlarda contractubex kremını onerdıler yanıgı kabuk baglamaya baslasınn bu ıkı kremıde kullanmaya baslıoycam sabahlı aksamlı olarakk bıde yumurta yagından bahsetmıs bazı akadaslar onu deneyecemm bılemıyorum acaba sımdıı pansumalı zaten gunluk pansumana gıdıcez yumurta yagına yara tazeykenmı surulmelıı yoksa kabuk bagladıgı zmanmı surulmelı lutefen bırınız cvp yqazın

küçükken bacaklrım yanmıs annem cok dıkkatlı bakmıs tabı ama elma suyu ve gulsuynu hergun suruyomus saabah aksam bacaklrımda hıc ız yok umarım sızınde ısınıze yarar

tum sayfaları okudum
benım oglumdamalesef dun yandıı sobadan bısıklet surerkenn annemlerın evınde bırden dengesını kaybedınce sobaya devrıldı 3 yasında oglum ama yuzu ve elı cok kotu durumda acılın hemen yanık unıtesıne sevkedıldık kremle tedavısını yaptılar ve yuzununu tamamen sardılar bıraz once bır aktarı aradım kantoran yagını onerdıler ve eczaneye sordum onlarda contractubex kremını onerdıler yanıgı kabuk baglamaya baslasınn bu ıkı kremıde kullanmaya baslıoycam sabahlı aksamlı olarakk bıde yumurta yagından bahsetmıs bazı akadaslar onu deneyecemm bılemıyorum acaba sımdıı pansumalı zaten gunluk pansumana gıdıcez yumurta yagına yara tazeykenmı surulmelıı yoksa kabuk bagladıgı zmanmı surulmelı lutefen bırınız cvp yqazın

Çok geçmiş olsun.Benim kızımında yüzü komple yanmıştı çay ile benim size tavsiyem yanıkta tek şey çok önemli Temizlik.Yara bakımını çok iyi yapmanız yada yaptırmanız gerek.Ben kızımın yüzüne inatla doktorum ne verdiyse onu kullandım.Banada çok öneride bulundular ama dinlemedim.DFoktorunuz ne dediyse ondan şaşmayın.Bakımını iyi yapın kremini çok ince kat halinde sürün.

benim ayağıma kaynar su döküldü 6 ay önce, geçti yara ama hala kırmızı izi var. kırmızı ize dokununca beyazlıyor hemen. acaba geçer mi bu

Arkadaslar ılk mudahale cok onemlı

bende yanık olmustu yuzumde sır agdadan
dr.a gıttım

bepanten, fıto, fucıdın bu 3ünü karıstırıp süreklı surdum 3 gunde duzeldı

evde bulunması gerekn merhemler kesınlıkle

X