Yaşıtlardan geride kalmak

Sağlık sorunları, obezite gibi problemlerden muzdarip olup evlenen o kadar çok kişi tanıyorum ki yazmaya üşeniyorum şu an burdan köye yol olur.

İyi akşamlar herkese. Son zamanlarda çevremde herkes evlenip çocuk sahibi olup sevip sevilip işini bulup hayatını kurdukça, kendi yaşım ilerledikçe iyice bunaldım.
Bu yaşımda bir kere bile sevgilim olmadı, ailevi problemlerim var. Sokağa çıkma sorunlarım var. Bir yerde çalışıyorum ise gidip geliyorum. Hayatım ev iş olarak geçiyor. Eve gelip yemek temizlik yapıyorum ise gidip çalışıyorum. Arkadaşlarım neler yaşıyor bakıyorum. Sevgilileriyle tatillere gidiyor hepsi.
Ben biraz kapalı hayat tarzına sahibim, evlilik olmadan bazı şeyleri yapamam ama arkadaş çevrem zamanla değişti. Böyle şeyleri çok normal karşılıyorlar. Ben daha kimseyle sevgili bile olmamışken onların böyle şeyler yaşaması bana kendimi çok geride kalmış hissettiriyor. Hangi erkek beni ister ki böyle keyifli yaşayan kizlar varken diyorum. Kimse aile problemli sokağa çıkamayan kız istemez ki.
Bedenime bakıyorum hayatımda bir erkek olmasına ben de hazır degilim. Göğsüm yok denecek kadar küçük, tüy problemim var lazere gitsem de çözmüyor. Geçmeyen mantar sorunum var hiç özgüven bırakmıyor. İlaçla da geçecek bir şey değil azalıyor ama bitmiyor bünyem kendi üretiyor. Başka cilt sorunlarım var, yara izlerim var kız arkadaşlarıma bile gösteremiyorum gizliyorum görünce çok büyük tepkiler verip iğreniyorlar.

Benim gibi erkeklere uzak olan birkaç arkadaşım daha vardı. Bir anda onlar da birileriyle tanışıp benden uzaklaşıp nişanlandılar. Bir ben bulamadım gönlüme göre birini. Çok üzülüyorum. Hak etmiyor gibi de hissediyorum. Bir erkeğe bu bedenle ne verebilirim ki diyorum. Kendimi gizlemeye çalışıyorum zaten, biri hayatıma girse utana sıkıla nasıl kendimi göstereceğim diyorum.

Tanıştığım bir sürü insan oldu kimseyle de aramızda bir şey de olmadı. Kimseyle karşılıklı bir şey hissetmiyoruz.

Ne yapacağımı bilmiyorum.
1. Fizik daha doğrusu "elinde olmayan dış görünüş özellikleri" her şey değil..

Bence önemli olan üzerine yakışanı ve yaşına göre giyinmek, güzel kokmak, saçların temiz ve bakımlı olması, diş tırnak temizliği.. Yani kendine özen göstermek.. Kaba tabirle "çirkin" diyebileceğimiz (ki bu kesinlikle haddim değil) ama kendine gösterdiği özenden dolayı çekici ve yakışıklı gelen çok insan var..

Benim de kendimde beğenmediğim ve çevreden dolayı özgüvensizlik duyduğum bazı fiziksel özelliklerim vardı, kaygı duyardım ileride biriyle tanışsan ne yapacağım diye (biride göğüslerimle alakalı), eşim bi kere bile şuran şöyle demedi, olduğum halimle beğendi.. Yani takılmayın bu erkek konusuna, sonuçta karşımızdakide 4/4 olmuyor..

2. Ev-iş dışında yalnız, kız arkadaşlarınız, kuzenlerinizle vs. farklı aktiviteler, imkan varsa kısa tatiller planlayabilirsiniz.. Bunlar illa sevgiliyle yapılacak şeyler değil.. Kız kıza yapılan etkinlikler dişil enerjiyi de yükseltir..

3. Kendinizi sevin, hayatınıza pozitif açıdan bakın ve bol bol gülün..

25 üstüyüm ama katı babam evde terör estiriyor malesef. Kimsenin evinde kalamam mesela, iş çıkışı hiçbir yere uğramadan hemen eve gelirim.
Ama bi şekilde bu döngüyü kırmazsan eve tıkılıp kalırsın görücü gelir öyle evlenmene müsade ederler. Devlet memuru değilsen atanmaya bak kızsada başka ile gitmeye çalış aynı şehirde kesinlikle özgürlüğün olmaz

fizik bu kadar önemli olsaydı çirkin olan hiç kimsenin hayatında kimse olmazdı
bu bunda ne bulmuş diyebileceğim bir sürü çift görüyorum ben dışarıda
ama sendeki problem ailen. dışarı çıkmana izin vermiyorlarsa sen nasıl birileriyle tanışıp
o görüşmelerin devamını getireceksin ?
dışarı çıkamayan biriyle kim nasıl sevgili olabilir, beraber vakit geçirmeden kim kimi tanıyabilir ?
bence ilk başta aile ile ilgili durumları çözmen lazım. yaraymış bereymiş bilmem neymiş bunlar sonraki işler
hatta pek de sorun olmayan işler

Büyük ablamda sedef var.Esi trafik kazasinda öldü bir daha evlenmedi.Ortanca ablam hala kocasından boşanmaya çabalıyor onunda akıl sağlığı anlamında problemi var.Bunlar değil evliliğe kadere etken şeyler.Sadece kendinizde hep olumsuza odaklanmaniz ve hickimse ile görüşmek için evden çıkamıyor çıkamayacak oluşunuz problem

teyzemde de sedef var 2 kez evlendi 2.yi boşadı o yüzden sedef olmanız yada herhangi birşey bunlar sizin özgüveninizi zedelemesin önce kendinize güvenin öz bakımınızı ihmal etmeyin aynadaki gördüğünüz kadını sevin saç baş makyaj koku biraz kendinize pozitif enerji yükleyin terapi alın mümkünse sosyal anksiyetınızı yenmek için

25 üstüyüm ama katı babam evde terör estiriyor malesef. Kimsenin evinde kalamam mesela, iş çıkışı hiçbir yere uğramadan hemen eve gelirim.
Cilt probleminizin sebebi babanızın baskısının sebep olduğu stres gibi gözüküyor. İsi guvu olan bir yetişkinsiniz, kendinizi savunun artık, annenize de uzuldum arada kalacak ama hayat çok kısa seçimlerimizi buna göre yapmalıyız.

düşündüğünüze inanmaya başlamışsınız.
Eğer öyleyse, cilt hastalığı olanlar evlenemezdi, engelli insanlar bekar kalırdı vs. sadece örneklendirmek için yazdım.
Siz kendi tembelliğinize kılıf arıyorsunuz gibi geldi. Her şeyin çaresi var.
Biraz gerektiği gibi yaşamak lazım hayatı. Hakkını vermeli. Muhafazakar yaşayabilirsiniz ama bu arkadaş ortamlarına girmenize engel olmamalı. Elbet çizgileriniz olur, orayı aşmayın okey ama kendinizi de bu kadar kapatmayın.
Dünya nimetleri bize fayda sağlamak için var. Faydalanmak gerekli. Hayat akıp giden bir trafik gibi.
Ama siz çıkmaz sokağa girmişsiniz, oradan çıkın ve kendi doğru bildiğiniz yoldan hayata karışın :KK66:

Böyle bir baba calismaniza nasıl izin veriyor hayret.Para tatlı geliyor demekki ona.

Sevgili edinmekten önce başka sorunlarınız var.Amaç birini bulmak değil,kendinizi iyi hissetmek olsun.Ufak ufak sınırlarınızı genişletin.İş çıkışı şu ihtiyacımı alacağım şuraya ugramam gerek gibi başlayın,önden haber verin.Birden akşam arkadaşlarimla takılacağım değil de,sanki halletmeniz gereken ihtiyaçlar varmış gibi ilerleyin.

Bu şekilde bastırılmış ve özgüvensiz olarak biriyle tanişsaniz bile onun yanlış kişi olma ihtimali çok yüksek.

Anlamadığım konu dışarıya çıkmanıza izin vermeyen baba, çalışma hayatınıza nasıl müsade ediyor ?

Mesaiye kalıyorum dersiniz, bir çay-kahve içersiniz. Sohbet edersiniz. Ailenize herşeyi anlatmayın. Onların kuşağı anlayamaz.

Görücü usulü devri çoktaaaan kapandı.

Tamam evet muahafazakar bir toplumuz. Evlenmeden birlikte tatile çıkmak, geceyi birlikte geçirmek v.s her aileye uymuyor, onların evinde kaldığımız için o düzene ayak uydurmak zorunda kalıyoruz.

Bence siz çok da ümitsiz olmayın. Kaderinizde varsa olur.

Ben sizi anlıyorum.Yuva kurmak en güzel şey, en doğal hakkınız.

Evlenmeden önce cinsellik talep etmeyen, kötü alışkanlıkları olmayan, kendi halinde takılan kitap kurdu erkekler de var. Kitap kulüplerine üye olmayı düşündünüz mü ? Spora yazılsanız nasıl olur ? Çevreniz genişler, kız arkadaşlarınız sizi birileriyle tanıştırır. Ne dersiniz ?

Kuzenimin eşi sedef hastası. Atakları olduğu zaman yaralarından o kadar çok döküntü oluyor ki oturup kalktığı yerlerde bile deri parçaları oluyor öyle söyliyim. Ama sevince insana onlar görünmüyor. 10 küsür yıldır evliler, 2 çocukları var. Demek istediğim insan gerçekten sevince fiziksel şeyler 2. planda kalır. Yarın öbür gün kaynar su dökülse, bi kimyasala değsek aynı yara izlerinden hepimizde olmaz mı, garantisi yok ki?

Sorunlarınızı bilmiyorum ama umarım aile ve sağlık durumlarınız yoluna girer, içiniz ferahlar.
Kuzeninizin eşi kadın mı erkek mi ?

Biriyle tanışmak, evlenmek zorunda değilsin. Eğer istemiyorsan tek başına da mutlu olabileceksen onu yapmalısın. Kişisel gelişimine odaklanıp bakış açını değiştirebilirsin

Biliyorum ama erkektekiyle kadının aynı olmuyor. Kadınlar erkegin vücudundakileri umursamaz ama erkekler için öyle degil. Büyük çogunlukla böyle
sedef hastasıyım, kocam hiç umursamıyor. Öpüyor seviyor lezyonlarımı. Çünkü biliyor ki stresim azaldığında ataklarım da hafifliyor. Kadın erkek değil, insan olan böyle davranıyor.

sedef hastasıyım, kocam hiç umursamıyor. Öpüyor seviyor lezyonlarımı. Çünkü biliyor ki stresim azaldığında ataklarım da hafifliyor. Kadın erkek değil, insan olan böyle davranıyor.
Ne kadar var peki vücudunuzda ? Bazılarının tüm vucudu kaplı oluyor bileklere kadar bazılarının ise tektük

X