Yukarıdaki Adam Kadını mı Dövüyor Yoksa?

Tiramisu35

♥♥♥Yavrularım♥♥♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
5.596
4.202
Kızlar iyi geceler,
Şu saat oldu uyuyamıyorum esasında dün geceden beridir de uykusuzum. Sağolsun mütaahit binayı yaparken ses izolasyonu yaptırmamış; şimdi ceremesini bizler çekiyoruz . Yaklaşık 1 yıl önce yukarıya yeni biri taşındı. Zamanla bazı gariplikler fark ettim ama sonuçta beni ilgilendirmez . Bir keresinde kapıya birşey istemek için gelmiş annem vardı evde , sonra annem kapıyı kapatırken eşinize selamlar demiş, adam da o eşim değil nişanlım filan demiş, bu ayrıntıyı söylemesine ne gerek vardı bilmiyorum. Sonrasında gece sokağa arabasını park edip arabanın içinde yüksek sesle müzik dinlemeler (arabayı koyduğu yer yatak odasının pencere tarafı oluyor) , garaja girip nerdeyse 1 paket sigara içmeler (hepsini yerlere atmış garajda sigara içmek yasak , çöpler onun arabasının önünde) ve sonrasında da evden bağırışma ve boğuşma sesleri gelmeye başladı. Daha önce bazı yerlerde bahsetmiştim adamın köpeği vardı ve bu boğuşma gürültülerini (yerde yatıp sürüklüyormuş debeleniyormuş gibi) gürültüleri köpeğin yaptığını düşünüyordum çünkü köpek çok büyük bir köpekti. Ama köpeği götürdü aynı sesler devam ediyor demek ki köpek yapmıyormuş. Geçenlerde alt komşuyla rast geldik gece olanları duyup duymadığımı sordu biz evde değildik adam kadını mahvetti dövdü öldürdü filan dedi. Neden polisi aramadın dedim sonra sesler kesildi dedi o da bir acayip. Neyse bizim onlarla pek görüşmüşlüğümüz de yok görünce selamlaşıyoruz sadece . Bu arada adam çalışmıyor gündüz uyuyor gece uyanık oluyor. Bunu da gece gürültülerinden uyanıyorum o şekilde anladım. Ama bir değil iki değil nerdeyse her gece gürültüye uyanıyorum. Bu arada oğlum uyurken epilepsi nöbeti geçirdi daha önceden epilepsisi yoktu 3-4 aydır tedavi görüyor nöbetinin uykuda olmadı beni çok gerdi , bizde sak yatma derler , her an tetikte yatıyorum gibi sanki huzurlu bir uykum yok. Komşudan çaaatt diye ses geliyor saat sabahın 4ü. Eskiden olsa uyanmazdım belki ama oğlum böyle olalı çok rahat yatamıyorum. Demin de yine evden boğuşma sesi geldi sanki sanki hafif çığlık gibi de geldi tam da yatacaktım oysa ki bu adam kadını dövüyor mu napıyor acaba? Birkaç kere polis çağırmaya niyetlendim ama sesler kesiliyor hemen böyle de deli gibi komşuları dinleyen biri oldum çıktım sanki ama ya o kadına birşey olursa bazı şeyler var anlatamadım ama adam çok pislik biri. Seslerin devamı gelse polisi arayacağım zaten belki olay farklı onu da bilmiyorum.

Arkadaşlarıma durumu anlattım onlar da şey dediler kadın evli değil hatta kendi evi de var adamla bazen beraber kalıyorlar her zaman değil. Ama sonuçta kadını burda bağlayan birşey yok zorla alıkoyan yok eğer kötü birşey yapsa gelmezdi filan dediler. Arkadaşlarımı da haklı buldum ama şu bağırma ağlama seslerine tahammül edemiyorum dinlemesem bile uykudan uyandırıyor siz olsanız ne yapardınız? Uzun oldu kusura bakmayın .

Esiniz gidip konuşsun. Gürültüden rahatsız olduğunuzu söyleyin. Ama gerçekten şiddet gördüğünü düşünüyorsaniz polisi de çağırın. Bazi kadınlar kendiliğinden anlamıyor belki ne kadar zararli bir durumda olduklarını ama en azından polis gelse bırakır belki

Eşimle tartıştılar zaten o yüzden pek konuşmalarını istemiyorum açıkcası adam hiç tekin biri değil. Yönetici aidatları ödemediği için ev sahibini aramış ev sahibi de kirayı dahi ödemediğini söylemiş. İyice araştırmadan ev kiraya verilirse işte hem ev sahibi çekiyor hem de apartmandaki diğer kişiler de . Herhangi bir sıkıntı olmadan taşınsalar keşke burdan. Kadının şiddet gördüğüne emin olsam arayacağım zaten ama hem emin olamıyorum hem de emin olmadığım şeyden dolayı şikayet edersem sonrasında belki bizi de rahatsız eder diye düşünüyorum

Eşimle tartıştılar zaten o yüzden pek konuşmalarını istemiyorum açıkcası adam hiç tekin biri değil. Yönetici aidatları ödemediği için ev sahibini aramış ev sahibi de kirayı dahi ödemediğini söylemiş. İyice araştırmadan ev kiraya verilirse işte hem ev sahibi çekiyor hem de apartmandaki diğer kişiler de . Herhangi bir sıkıntı olmadan taşınsalar keşke burdan. Kadının şiddet gördüğüne emin olsam arayacağım zaten ama hem emin olamıyorum hem de emin olmadığım şeyden dolayı şikayet edersem sonrasında belki bizi de rahatsız eder diye düşünüyorum

Ev sahibi çıkaramıyor mu evden aydatlari ve kirayi ödemiyorsa?

Ev sahibi çıkaramıyor mu evden aydatlari ve kirayi ödemiyorsa?

Ev sahibi şehir dışına taşındı. Benim anlamadığım buradan aldığı kira ile kendi kirasını ödemeye çalışacaktı , ödemeyince onlar da maddi anlamda sıkıntı çekmil oldular. Yönetici’ye ev sahibi göndermiş toplu olarak aidat parasını da mesela. Ama niye çıkartmıyorlar yasalar mı böyle bildikleri birşey mi var ben de bilmiyorum. Tabi tercih meselesi ama sırf kirasına tamam dedi diye 150 metrekare bir evi tek yaşayan birine kiralamak da enteresan

Sado mazo seviyor olabilirler mi acaba?
Seslerin gece vakti yoğunlukla gelmesi çünkü...🧐

Ayyy güldürdünüz beni bilmiyorum onu bir arkadaşım da söylemişti buraya yazmak istememiştim 😅 ama gündüz de hiç ses yok sanırım adam gündüz uyuyor. Adamı hiç gözüm tutmadığı için her türlü şeyi yapıyor olabilir. Yani yeter ki kadın iyi olsun .. birşey olursa hiçbir şey yapmadım diye kendimi suçlu hissederim yoksa . Allah korusun

Ben olsam her durumda arardım polisi. Sesten rahatsız olmak falan bir yana, “anlatamayacağım derece pislik” biri dediğinize göre şiddetin yanında başka şüpheleriniz de var komşunuza dair. Nedir ne değildir kapısına giden polis karar versin, en azından vicdanen müsterih olursunuz böylece.

Ama ya öyle birşey yoksa sonuçta benim şikayet ettiğimi bilecek?

Biz birinci katta oturuyorduk, bi komşu 4e taşınmıştı. Yeni evli çift kız ufak tefek adam baya irice, polismis zaten. Neyse bikac ay geçti ta bizim eve kavga gürültü sesi geliyor üçüncü kat komşuya sordum, o da adam kızı dövüyor galiba dedi. Ses duyarsan bana söyle ben polisi ararim dedim. Neyse yine birden aniden gümbürtü geldi, kızı muhtemelen duvara çarptı. Kız kar kıyamette çıplak ayakla dışarı kaçtı neyse ben polisi aradim sonra şikayetçi olmamışlar kapatmışlar. 1 2 ay sonra taşındılar, yeni gelen kiracıya birinci kattakine çok dikkat et evin içinde olan bitene bile karışır onun yüzünden biz çıktık demişler. Şok oldum, hatta ne yalan soylıyım sen dayağı haketmissin hakkın oymuş bile dedim. Ha ama yine olsa eğer şiddetten şüpheleniyorsam yine polisi ararim. Ama bu tarz dengesiz bir durum yaşama ihtimalinizde var

Ayyy güldürdünüz beni bilmiyorum onu bir arkadaşım da söylemişti buraya yazmak istememiştim 😅 ama gündüz de hiç ses yok sanırım adam gündüz uyuyor. Adamı hiç gözüm tutmadığı için her türlü şeyi yapıyor olabilir. Yani yeter ki kadın iyi olsun .. birşey olursa hiçbir şey yapmadım diye kendimi suçlu hissederim yoksa . Allah korusun
İnş arkadaşınız ve benim tahminim doğrudur:)
Aşk için gelen sese tahammül edilebilir hatta yüzü sıtırır insanın😅

Gündüz bir börek kek yapıp kapıdan bıraksanız, böyle gece ses duyduğunuzun ertesi gününde?
Kadını gözünüzle görmüş olursunuz en azından.

Kızlar iyi geceler,
Şu saat oldu uyuyamıyorum esasında dün geceden beridir de uykusuzum. Sağolsun mütaahit binayı yaparken ses izolasyonu yaptırmamış; şimdi ceremesini bizler çekiyoruz . Yaklaşık 1 yıl önce yukarıya yeni biri taşındı. Zamanla bazı gariplikler fark ettim ama sonuçta beni ilgilendirmez . Bir keresinde kapıya birşey istemek için gelmiş annem vardı evde , sonra annem kapıyı kapatırken eşinize selamlar demiş, adam da o eşim değil nişanlım filan demiş, bu ayrıntıyı söylemesine ne gerek vardı bilmiyorum. Sonrasında gece sokağa arabasını park edip arabanın içinde yüksek sesle müzik dinlemeler (arabayı koyduğu yer yatak odasının pencere tarafı oluyor) , garaja girip nerdeyse 1 paket sigara içmeler (hepsini yerlere atmış garajda sigara içmek yasak , çöpler onun arabasının önünde) ve sonrasında da evden bağırışma ve boğuşma sesleri gelmeye başladı. Daha önce bazı yerlerde bahsetmiştim adamın köpeği vardı ve bu boğuşma gürültülerini (yerde yatıp sürüklüyormuş debeleniyormuş gibi) gürültüleri köpeğin yaptığını düşünüyordum çünkü köpek çok büyük bir köpekti. Ama köpeği götürdü aynı sesler devam ediyor demek ki köpek yapmıyormuş. Geçenlerde alt komşuyla rast geldik gece olanları duyup duymadığımı sordu biz evde değildik adam kadını mahvetti dövdü öldürdü filan dedi. Neden polisi aramadın dedim sonra sesler kesildi dedi o da bir acayip. Neyse bizim onlarla pek görüşmüşlüğümüz de yok görünce selamlaşıyoruz sadece . Bu arada adam çalışmıyor gündüz uyuyor gece uyanık oluyor. Bunu da gece gürültülerinden uyanıyorum o şekilde anladım. Ama bir değil iki değil nerdeyse her gece gürültüye uyanıyorum. Bu arada oğlum uyurken epilepsi nöbeti geçirdi daha önceden epilepsisi yoktu 3-4 aydır tedavi görüyor nöbetinin uykuda olmadı beni çok gerdi , bizde sak yatma derler , her an tetikte yatıyorum gibi sanki huzurlu bir uykum yok. Komşudan çaaatt diye ses geliyor saat sabahın 4ü. Eskiden olsa uyanmazdım belki ama oğlum böyle olalı çok rahat yatamıyorum. Demin de yine evden boğuşma sesi geldi sanki sanki hafif çığlık gibi de geldi tam da yatacaktım oysa ki bu adam kadını dövüyor mu napıyor acaba? Birkaç kere polis çağırmaya niyetlendim ama sesler kesiliyor hemen böyle de deli gibi komşuları dinleyen biri oldum çıktım sanki ama ya o kadına birşey olursa bazı şeyler var anlatamadım ama adam çok pislik biri. Seslerin devamı gelse polisi arayacağım zaten belki olay farklı onu da bilmiyorum.

Arkadaşlarıma durumu anlattım onlar da şey dediler kadın evli değil hatta kendi evi de var adamla bazen beraber kalıyorlar her zaman değil. Ama sonuçta kadını burda bağlayan birşey yok zorla alıkoyan yok eğer kötü birşey yapsa gelmezdi filan dediler. Arkadaşlarımı da haklı buldum ama şu bağırma ağlama seslerine tahammül edemiyorum dinlemesem bile uykudan uyandırıyor siz olsanız ne yapardınız? Uzun oldu kusura bakmayın .
Allah yavrucuğunuza, bütün hastalara şifa versin.

kadının şikayeti yok gibi duruyor. fantazi yapıyor bile olabilirler o kadar çeşit insan var ki bize garip gelen onlara zevk verebiliyor.

ben olsam kek yaptım vs diye yavaştan yanaşırım kapıdan veririm. Sonra kahveye davet ederim. Adamın olmadığı bir yerde sormak lazım.
Şikayet etseniz dahi polis gelince kadın şikayetçi olmaz da neyse..

Kadını gördünüz mü hiç ? darp izi olurdu kesin
Muhatap olmayın hiç adam kafayı size takar delinin teki belliki. Direkt polis bence

Kiradaysanız çıkın. Mutsuzluğa boyun eğen birine bir şey yapamazsınız. Kadın yardımcı olunsun istese bir çareler düşünürdü. Polis gelince şikayetçi değilim diyecek büyük ihtimal. Aynı evde yaşamaya devam edecekler. Öğrenilmiş çaresizlik. Siz karışmayın maalesef bu ülkede işler öyle yürümüyor yakından biliyorum sülalede de var.

Kızlar iyi geceler,

Arkadaşlarınızın yaptigi yorumlar bana da mantikli geldi. Sonucta sadece nisanli, onu simdiden o adama bu kadar baglayan bir sey olmamalı (sırf bekaretini kaybettigi icin kendini o kisiye karsi zorunlu hissetmiyorsa tabi-netice de boyle insanlar da var)
Bir de şöyle bir şey var; bazı ilişkiler bu şekilde hastalıklı olabiliyor. Adam kadına vuruyor, kadin adama, bir boguşma bir kavga gırla gidiyor fakat sorun şu ki bu kavgadan iki tarafta aşırı derece de keyif alıyor ve sonu mutlu sonla bitiyor gibi. Ablamın üst komşuları aynı bu şekilde anlattiginiz gibiydi. Onlarda çıglıklar, tokatlar fln da vardı. Kapilarina polis gittiginde insanlari ilgilendirecek bir problemleri olmadigini soyluyormus. Misal bu kavga gürültü yrm saat önce oldu diyelim yarım saat sonra kardesim bunları sarmas dolas gülüşürken koklaşırken görüyormuş. Yani var böyle tipler... ama tüm bunların disinda anladigim kadariyla adam cok apaçi bir tip. Yuksek sesle arabada muzik dinlemeler, kapali ortamda sigara icip sigara izmaritlerini fütursuzca saga sola atmalar vb. Kapici veya bir yoneticiniz varsa sikayetlerinizi direkt olarak bu kisilere iletin bence. Evin yalitiminin iyi derecede olmadigindan cikarilan sese dikkat edilmesi gerektiginden, site içerisindeki sosyal alanlarin kullanilmasi konusundaki baza kurallara uyulmasi gerekliliginden filan bahsetsinler. Varlıklarıyla huzursuzluk sebebiler resmen :KK17:

freudyenpsk freudyenpsk sizinki çok garipmiş gerçekten. Gerçi aile arasında sorunlar olabilir belki bizim çocukların bağırışmaları da onlara gidiyordur , sadece korktuğum şeyin olmamasını diliyorum.peki yine aynı şey olsa polisi arar mısınız?

filmdelisi filmdelisi valla canım sevişiyorlar mı ne yapıyorlarsa bitse de ben de rahatlasam. Bak bunları yazarken gülme mi ağlama mı anlamadığım bir yüksek ses daha geldi. Aslında kadın çok sakin ve silik bir yapıda sadece bir kez gördüm. Ben çalışıyorum zaten o yüzden kadın ne zaman geliyor ne zaman gidiyor bilmiyorum. Beraber yaşamıyorlar yani anladığım kadarı ile bazen beraber kalıyorlar ama kadının ayrı evi var. Bir keresinde birşey sormaya çıktım mecburen adam evdeydi mesela yada kadın vardı da çıkmadı bilemedim. Eşimle de tartıştıkları için ve kadını da sağlıklı bulmadığım için görüşmek istemiyorum hiç. Sadece iyi olsun istiyorum :)

yalniz kalpler yalniz kalpler Allah razı olsun çok sağolun iyi dilekleriniz için Hastalığı şu an stabil gibi duruyor ama eegsi çok aktifmiş nöbet geçirme ihtimali olduğu için benim de dengem şaştı. Hastalık vs gibi sıkıntılar yaşadık tek isteğim herkesin iyi olması her anlamda. Öyle olduğuna emin olasıya içim hiç rahat etmiyor huzursuz oluyorum. Geçen gece de annemi eve bırakırken uzun boylu bir adamla ufak tefek bir kadın tartışıyordu. Adam eliyle kadının göğsüne göğsüne itekliyordu konuşurken. Aklım kadında kaldı yarı yoldan döndüm tekrar geçtim aynı yoldan. Aynı şekilde olsaydı müdahale edecektim ben kafamdan kötü şeyler geçirirken bir de baktım sarılıyorlar :işsiz: böyle şeylere çok hassasım hep de göz markajıma girer yani.Bir de afedersiniz yolda kedi moku köpek moku fare ölüsü görmeye üstüme tanımam ...

drderin drderin eğer daha fazla ses yada birşey duyarsam polisi çağıracağım. Benim olduğum ortaya çıkarsa diye korkuyorum oğlum okuldan eve yalnız geliyor çünkü bir süre biz olmadan duruyor evde. Allah korusun.

Myprettyworld Myprettyworld öyle bir ihtimali de düşündüm. Sonuçta insan huzursuz olduğu yerde de kalır mı bağlayan hiçbir şey yok sonuçta? Herhangi birşey olmadı filan deseler ben nasıl açıklayacağım polise o zaman?

öyle bir ihtimali de düşündüm. Sonuçta insan huzursuz olduğu yerde de kalır mı bağlayan hiçbir şey yok sonuçta? Herhangi birşey olmadı filan deseler ben nasıl açıklayacağım polise o zaman?

Yanlış ihbar olacak. Ancak polisler dahi anlayabiliyor böyle durumları. Dediğim gibi hem çocuğunuzun uykusu hafifmiş ve rahatsızmış böyle seslerle korkabilir daha da huzursuz olabilirler. Kiradaysanız o binadan ayrılın sizi bağlayan bir şey de yoksa başınızı ağrıtmayın boş yere. Kendine yardım etmeyene kimse yardım edemez. Siz böyle endişelenerek ve çare arayarak dahi elinizden geleni yaptınız iyi niyetiniz için ben teşekkür ediyorum.

Yanlış ihbar olacak. Ancak polisler dahi anlayabiliyor böyle durumları. Dediğim gibi hem çocuğunuzun uykusu hafifmiş ve rahatsızmış böyle seslerle korkabilir daha da huzursuz olabilirler. Kiradaysanız o binadan ayrılın sizi bağlayan bir şey de yoksa başınızı ağrıtmayın boş yere. Kendine yardım etmeyene kimse yardım edemez. Siz böyle endişelenerek ve çare arayarak dahi elinizden geleni yaptınız iyi niyetiniz için ben teşekkür ediyorum.

Benim gibi düşünenlerin olduğunu bilmek çok güzel . Ben de size çok teşekkür ediyorum desteğinizden dolayı . Kirada değiliz ev kendimizin . Açıkcası o kirayı ödemediği için çıkar gider diye ümit ediyorum. Yönetici de durumdan rahatsız ama pasif kalıyor, karşı komşusu da rahatsız ama gelip benimle konuşuyorlar da başımıza bir iş gelir diye korktuklarından adamla hiç konuşmamışlar. Benim 3 tane çocuğum var kızlarım daha küçük bazen yukardan gürültü gelince korkularından unutamıyorlar yanımıza yatırıyoruz. Sürekli mobilyalar yer değiştiriyor. 1,5 saat sürekli mobilya sesi olur mu? Eşyaların yeri değişse bu tarz gürültü çıkmaz. Ne yapıyorlar onu da anlamıyorum. Allah yukarda hep köpek yapıyor sanıyordum köpüşün de günahını almışım :) şaka bir yana taşınsalar apartman olarak rahat edeceğiz sanırım.Bu arada bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah , Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin 🥰

Benim gibi düşünenlerin olduğunu bilmek çok güzel . Ben de size çok teşekkür ediyorum desteğinizden dolayı . Kirada değiliz ev kendimizin . Açıkcası o kirayı ödemediği için çıkar gider diye ümit ediyorum. Yönetici de durumdan rahatsız ama pasif kalıyor, karşı komşusu da rahatsız ama gelip benimle konuşuyorlar da başımıza bir iş gelir diye korktuklarından adamla hiç konuşmamışlar. Benim 3 tane çocuğum var kızlarım daha küçük bazen yukardan gürültü gelince korkularından unutamıyorlar yanımıza yatırıyoruz. Sürekli mobilyalar yer değiştiriyor. 1,5 saat sürekli mobilya sesi olur mu? Eşyaların yeri değişse bu tarz gürültü çıkmaz. Ne yapıyorlar onu da anlamıyorum. Allah yukarda hep köpek yapıyor sanıyordum köpüşün de günahını almışım :) şaka bir yana taşınsalar apartman olarak rahat edeceğiz sanırım.
💓🥰
Yavrularınıza çok üzüldüm inşallah Allah oradan giderler bir an önce. Allah her şeyin,komşunun da hayırlısını versin.

X