Yumurtalık Kisti, lütfen yardım

cnm benim bu konuda bi rahatsızlığım olmuştu 4 aylık evliyim evliliğimizin ilk haftası balayına gittik ordayken ertesi gün hağı kullandım ve tatlden geldikten sonra 10 gün boyunca koyu kahve akıntım oldu doktora gittim alttan muayne oldum yumurta büyüklüğünde yani 5 cm büyüklüğünde sol yumurtalığımda kist vardı bana bi ilaç verdi sabah akşam 1 tane adet kesici bi hap bu hapı örneğin tatile gitmek isteyipte regl dönemi yaklaşankadınlar kullanıyo adeti geçiktirmesi için o ilaçtan verdi 15 gün kullandım ve o süre zarfında kanamam kesildi.birde ilaç bittikten 2 gün sonra rgl oldum.yazz adında doğum kontrolhapı verdi onuda adetin ilk günü almaya başladım aynı zamanda soğan kürünüde uyguluyodum sabah öğlen akşam.adetimin 5 veya 6. günü muayneye çağırdı doktorum.gittim veeeeee kistim yok olmuştu o kadar mutlu oldumki anlatamamsoğan kürü çok faydalı onu içtiğinizde tuvalete çıktığınızda soğanın salgılarını görebilirsiniz idrarınız yaparken yani :)))))) şimdiden geçmiş olsun hehehe

slm bendede kıst cıktı sogan kuru tarıfını uygulamak ıstıyorum ama nasıl olacak bılmıyoprum lutfen ozelden mesajla gonderebılırmısınız pek nete gıremıyorum tesekkurler

Merhaba

Sol over da yaklaşık 8cm kistim var. Muhtemelen çikolata kisti deniyor.
ilaç almıyorum :KK43: ameliyat şart dediler benim gibi bu ameliyatı olacak varmı yada olan ?

Merhaba

ilaç almıyorum :KK43: ameliyat şart dediler benim gibi bu ameliyatı olacak varmı yada olan ?

Merhabalar, çok geçmiş olsun size de. Çikolata kistiyle ilgili pek bir fikrim yok ama geçen yıl komşumuzun kızı aynı rahatsızlıktan ameliyat olmuştu. Hiç bir yan etkisini görmedi. Ve ameliyattan 3-4 ay kadar sonra hamile kaldı, şimdi bebeğiyle çok mutlu.
Yeniden geçmiş olsun.

fartoomany bende de 5 yıl önce kist olmuştu. bekarım. bende çok korkmuştum. ama doktorum ginera yazdı. çok şükür ilaç biraz uzun zamanda da olsa eritmişti. benim kistin tekrarlayacağını söylemişti. ama şuana kadar hiç bişey olmadı çok şükür. seninkide geçer inşallah. doktoruna da güven.

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün yeni katıldım aranıza. 1 aylık düzensiz adet şikayetinden gittiğimde doktorum kistim olduğunu söyledi. 2.2 cm imiş. 3 aylık ilaç tedavisine başlattı, ginera verdi ilaç olarak.

Foruma baktığımda bazı arkadaşlar ilaç kullanmayın demiş, kisti büyütür diye.
Ben soğan kürüne başlıyorum hemen, hem ilaç hem kür idare eder sanırım.

Daha 20 yaşındayım ve moralim bozuldu:a015: Kimisi de diyor ki adetle atılır, ama bence bu riskli biraz.

Doktoruma güvenmek istiyorum, ilaç tedavisi çözüm gibi geliyor. Aternatif tıptan da faydalanmak lazım mutlaka.

Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize.
Sağlıcakla...
canım dr kim.ben başka bir yerde dr gidiyorum benim dr bana hap falan vermedi.

Merhaba Sinem, çok geçmiş olsun sana da. Ben düzensiz kanama sebebiyle gittim doktora, o yüzden küçükken fark ettim çok şükür. İnşallah küçülmüştür canım ya, ilaç kullandıysan faydasını görürsün umarım.
Soğan kürünü denedin mi peki? Soğan kürünün kadın hastalıkları için birebir olduğunu söylüyorlar ve kullanan herkesten olumlu şeyler duymak ümitlendirdi beni.

Fartoomany, teşekkür ederim bilgilerin için. Soğan kürünü denemedim, korktum doğum kontrol hapıyla etkileşim yaparmı diye. regl lerim çok azaldı. ilaç kullanmıyorken daha çok olurdu, Evlendikten sonra ilaç doğum kontrol hapı kullanmaya başladım azaldı ama şu anki çok az. 4-5 gün sürüyor ama çok az oluyor. Bir de çalıştğım için öğlen soğan kürünün uygulamam imkansız.Ancak akşamları uygulayabilirim . Bilemiyorum onnun da faydası olur mu olmazmı.Aslında denemek de fayda var dimi :KK70:

Merhabalar, çok geçmiş olsun size de. Çikolata kistiyle ilgili pek bir fikrim yok ama geçen yıl komşumuzun kızı aynı rahatsızlıktan ameliyat olmuştu. Hiç bir yan etkisini görmedi. Ve ameliyattan 3-4 ay kadar sonra hamile kaldı, şimdi bebeğiyle çok mutlu.
Yeniden geçmiş olsun.

inşAllah yaa korkuyorum ama bebişim aiçin lazımmış bu ameliyat bakalım hayırlısı Allahtan

slm bendede kıst cıktı sogan kuru tarıfını uygulamak ıstıyorum ama nasıl olacak bılmıyoprum lutfen ozelden mesajla gonderebılırmısınız pek nete gıremıyorum tesekkurler

tatlım özelden msj atamıyorum maalesef burdan tarif ediyim hemde arkadaşlarada faydam olur .öncelikle küçük bi tencereye 1.5 su bardağı su koyuyoruz ve ocakta kaynamaya bırakıyoruz kaynadığında 1 adet orta boysoğan ne büyük ne küçük bu bildiğimiz yemeklik soğanlar mor yada beyaz değil ona dikkat edelim.orta boy soğanı koabuklarını soyup 4 e bölüyoruz daha sonrada bunları kaynayansuya atıp tam 5 dk kaynatıyoruz ben genelde kronometre tutuyodum :KK70: kaynadıktan sonra ılımaya bırakıyosun öylece ılıdıktan sonra süzüp aaaaaaaaafiyetle içiyosun yemeklerden 0 dk önce yapıosun bunu ve sabah öğlen akşm...... şifa olsun datluuuuummmmmm :lepi:

benimde sol yumurtalığımda 6.5cm kist varmış:KK43: doğum kontrol hapı kullanmaya başladım.15 gündür kullanıyorum...soğan kürünü uygulamak istiyorum fakat ufak kistler için faydalıymış...bnmkisi ufak sayılmaz...yan etkisi olur diye korkuyorum...
doktora sordum soğan suyunu "ben bilmiyorum hiç duymadım,1-2 kişinin ortaya attığı bilimsel olarak kanıtlanmamış bir şeydir o vs diyerek tasvip etmediğini belirtti."kesin duymuşturda onaylamıyor....
bu arada benim aklım hep onda,sanki şişti gibi geliyor,psikoljik mi bilmiyorum...
herkese geçmiş olsun...acil şifalar....

Merhaba

benim de sağ yumurtalığımda 8 cm kist var ben de ameliyat olacağım Allah şifa versin herkese

Ben de bekarken karınımın sağ tarafındaki ağrılar nedeniyle jinekoloğa gitmiştim ve 2.5c m 2.7 cm ve 2.3cm boyutlarında 3 tane kist teşhis etmişti. Hap tedavisi verdi 3 ay, hormonları düzenlemesi için. Doğal olarak adetler de düzene girdi böylece. Zaten ilk adetinle birlikte o kist çok büyük ihtimalle eriyecektir ama bence doktorunu dinle.
Bunlara folikül kisti deniyor. İnternetten araştırıp kokulacak bir şey olmadığını öğrenebilirsin.
Geçmiş olsun.

fartoomany bende de 5 yıl önce kist olmuştu. bekarım. bende çok korkmuştum. ama doktorum ginera yazdı. çok şükür ilaç biraz uzun zamanda da olsa eritmişti. benim kistin tekrarlayacağını söylemişti. ama şuana kadar hiç bişey olmadı çok şükür. seninkide geçer inşallah. doktoruna da güven.

Bana ginera verdi canım, kullanıyorum işte bir haftadır. Hay maşallah, ne kadar şanslısın sende. Darısı başıma!

ArkadaŞlar bana bılĞısı olan varmı benım de sol yumurtalıĞımda 29x30 mm kıst varmıŞ bu tam ne kadar oluyo banada gınera verdı sadece 1 aylık adet olunca gel dedı ben bır haftadır kullanıyorum bılĞısı olan varmı fartoomany

benimde sol yumurtalığımda 6.5cm kist varmış:KK43: doğum kontrol hapı kullanmaya başladım.15 gündür kullanıyorum...soğan kürünü uygulamak istiyorum fakat ufak kistler için faydalıymış...bnmkisi ufak sayılmaz...yan etkisi olur diye korkuyorum...
doktora sordum soğan suyunu "ben bilmiyorum hiç duymadım,1-2 kişinin ortaya attığı bilimsel olarak kanıtlanmamış bir şeydir o vs diyerek tasvip etmediğini belirtti."kesin duymuşturda onaylamıyor....
bu arada benim aklım hep onda,sanki şişti gibi geliyor,psikoljik mi bilmiyorum...
herkese geçmiş olsun...acil şifalar....

Doktorlar tasvip etmez elbette. Ben sormadım bile. Yan etkisinin olacağını sanmıyorum, hani ilaç gibi kimyasal değil diye düşünüyorum canım. Soğan kürü mucize ibi diyor herkes, bu duyduklarım beni gaza getirdi. Tabi ilacıma da devam ediyorum.

Ayy inşallah hep beraber kurtuluruz bu kistlerden. Allah hepimize acil şifalar versin... Ne kadar zor bayan olmak!fisfisfis

ArkadaŞlar bana bİlĞİsİ olan varmı benİm de sol yumurtalıĞımda 29x30 mm kİst varmıŞ bu tam ne kadar oluyo banada gİnera verdİ sadece 1 aylık adet olunca gel dedİ ben bİr haftadır kullanıyorum bİlĞİsİ olan varmı fartoomany

Canım seninde 3 cm'lik kistin varmış demek ki.Hem hafif hem de etkili diye ginera vermiş demek ki. Şanslısın ki senin de çok büyük değilmiş. Umarım ilk reglde sen de atarsın hemen. Geçmiş olsun.a.s.

Ben de bekarken karınımın sağ tarafındaki ağrılar nedeniyle jinekoloğa gitmiştim ve 2.5c m 2.7 cm ve 2.3cm boyutlarında 3 tane kist teşhis etmişti. Hap tedavisi verdi 3 ay, hormonları düzenlemesi için. Doğal olarak adetler de düzene girdi böylece. Zaten ilk adetinle birlikte o kist çok büyük ihtimalle eriyecektir ama bence doktorunu dinle.
Bunlara folikül kisti deniyor. İnternetten araştırıp kokulacak bir şey olmadığını öğrenebilirsin.
Geçmiş olsun.

Ne güzel yaa... Evet internetten baktım biraz daha rahatladım. Foruma yazıp sizlerin tecrübelerini dinleyince unuttum gittim desem yalan olmaz. İlk önce nasıl üzülmüştüm, muayeneden çıkınca sanırsınız dünya başıma yıkıldı. :1no2: Ama şimdi iyileşeceğini ümit ediyorum canım.
Tekrar teşekkür ederim...

teşekkür ederim fartoomany cnm sanada geçmiş olsun sen evlimisin bekar yazıyoda

X