Yumurtalık Kisti, lütfen yardım

bende kist ameliyatı oldum.bence doktorun vaerdiği ilaçlar haricinde bişey kullanma.eger ameliyat derlersede korkun olmasın hemen akşam yavaşta olsa yürüyecek duruma geliyor insan.şmdiden geçmiş olsun :Saruboceq:

merhaba cnm geçmiş olsun
kistin kaç cm di? doğum kontrol hapı eritmedi mi

Arkadaşlar benim 4 tane kistim var folükül kist ve en küçüğü 4cm sizce ne yapmalıyım bir ay içinde oldu klomen kullanıyodum ama yumurta takibi yaptıramadım çalıştığım için doktorum en son care ameliyat dedi soğan kürü yararmı acaba

arkadaşlar 3 hafta önce doktora muayane olmak için devlet hastanesine ve bana sağ yumurtalığımda 5 cm kist olduğu söylendi. biz bu durumlarda ameliyat yapıyoruz dendi tabi ben neye uğradığımı şaşırdım.. ağlayarak çıktım benden test istedi ca125 testi yaptırdım ve renkli dopller çektirmem istendi devlet hastanesi olduğu için dopller için 1 ay sonraya gün verdiler ben tabi dayanamadım hee bide doktor çocuk düşünüyormusun dedi evet dedim 2 yıllık evliyim artık düşünüyorum dedim hımmm biraz ara versen iyi olur dedi.. bırak çocuğu şimdi dedi ayy mahvoldum yaklaşımı beni çok üzdü. yoksa çocuk için hiç acelem yoktu neysee hemen özele gittim ve ultrasonla bakıldı kan testi istendi doktorum çok iyiydi saolsun manevi olarakta rahatlattı beni neyse sonra dopller çektirdim ki bir değil 2 tane kistim varmış tabi yine bi şok hemen sonuçları doktoruma gösterdim ultrasonda ikinci kisti gördüğünü ama emin olmak için beklediğini hiç bir sıkıntı olmıycağını sadece 2 ay ginera d.k.hapını kullanmamı istedi daha yolun başındayım bakalım 2 ay sonra ne olucak ama kızlar ben şunu anlamadım bu yumurtalık kistimi yoksa çikolata kistimi hala billmiyorum yani... fikirlerinize ihtiyacım var

arkadaslar bende de solda 4,1 sağda 2 cm boyutunda kist var bi doktora gittmi kesinlikle ameliyat olmamı yumurtalığımın zarar gördüğünü kistin sardığını gerekirse yumurtalığımında büyük ihtimalle de alınacagını zaman kaybetmemi söyledi bende başka bir doktora daha gittim o ise 3 aylık tedavi süreci olucagını o kadar büyütülecek bişey olmadıgını adetimin 3. gününde gelmemi söyledi şuan adetim gecikti ve çok korkuyorum yumurtalığım alınırsa diye ve kistin çeşidinide söylemediler nasıl anlaşılıyor ve ne yapmalıyım kime inanmalıyım tecrübeli olan fikir vercek olan varmııı:KK43:(

merhaba arkadaşlar ben evlenmeden önce adetlerim sürekli düzensizdi hep gecikiyordu doktora gittim ve diane 35 adlı doğu kontrol hapını verdi yumurtalıkların polikistik yapıda dedi 6 ay kullan brak die ben kullandm bu süre sarfında evlendim 6 ay snra braktımm 1 ay sonra tekrar adetimin gecikti ve doktora gittim şimdide kistin büyümüş 8cm olmuş dedi tarlusal adlı adet söktürücüyü verdi adetliyken tekrar gel dedi ve ben çocuk istiyorum bu benim için çok engel olurmu ve bu kist çok bu şekilde yok olurmu yardımlrınızı bekliyorum....

mrb arkadaşlar kistin belirtileri var mı acaba sol kasığımda ara ara çok hafif bir ağrı var kistten şüpheleniyorum?

Mrhb bence doktorun dediğini yapın cünkü benimde 3 cm lik kistim vardı ve ben ilacı kullanmadım tabi 3 sene sonra normal muayene olmak için gittiğimde kistim büyümüş 20 cm ulasmış doktor bana su ana kadar patlaması lazımdı dedi ve hemen ameliyata altılar şimdide oluyo ama geri kayboluyo benim tavsiyem ilaçları kullan

Cok tesekkur ederim cok korktum doktor ole deyince kullanicam bana pofda olabilir hemen sonedebilir belli olmaz dddi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kuculmesine bagli ama ihal etmeyin kimisi klilacla kuculuyor kimisi kuculmuyor benim 7 cmlik dermoid kistim vardi ameliyat oldum sag kasigimda arasira batma olurdu baska da bi belirti vermedi

kist tesavisi sadece dogum kontrl hapiylami olr bna 7 cmlik kistin devam edio 4 ay dogm kntrl hapi kullanicksn dedi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X