Yumurtalık Kisti, lütfen yardım

canım dr kim.ben başka bir yerde dr gidiyorum benim dr bana hap falan vermedi.

Bursa doruk tıp'da şeyma baştürk. Çok memnun kaldım doktorumdan ama ilaç olmazsa yazık olur dedi. 3 ay devam etmen lazım dedi. Bakalım hem ilaca hem de soğan kürüne devam ediyorum canım..

kaydirigubbakcemile3 hıım ay inş. kurtuluruz bu kistten ilk duyduğumda resmen doktor masasından kalktım gidiyodum doktor çok güldü bana çok korktum adetim 12 gün geçmişti bunun sayesinde öğrendim b,de benim ulturasyon filminde 4 çarpı var acaba 4 parçamı yazıdada sadece 29x30mm kist vardır yazıyo

kızlar bi sorum var ama lütfen cevaplayın
ultrasonda kistinize bakarken doktorunuz sıkışık olmanız gerektiğinizi söyledi mi yani idrarınız varken mi bakıyor?

kızlar bi sorum var ama lütfen cevaplayın
ultrasonda kistinize bakarken doktorunuz sıkışık olmanız gerektiğinizi söyledi mi yani idrarınız varken mi bakıyor?

Evet canım, bana öyle baktı. 2 litre su içtim. Normal sıkışman yetmez, iyice sıkışman lazım öyle bakalım demiştiyerimseniben

Evet canım, bana öyle baktı. 2 litre su içtim. Normal sıkışman yetmez, iyice sıkışman lazım öyle bakalım demiştiyerimseniben

kistim olduğunu öğrendiğimden beri gittiğim bi doktor vardı o hep sıkışıkken bakıyordu.
dün ultrasonda kistim 8cm çıkmıştı bugün başka bi doktora gittim o hiç sıkışık olman gerekiyor falan demedi hemen baktı kistim 6.5 cm çıktı
doktora sordum 1 günde bu kadar küçülme nasıl olur dedim demkki küçülüyor dedi
bana niyese hiç inandırıcı gelmedi
acaba kistin boyutu sıkışıkken daha mı büyük çıkıyor
of kafam çok karıştı kızlar bilgisi olan lütfen yardım etsinmafoldumben

kistim olduğunu öğrendiğimden beri gittiğim bi doktor vardı o hep sıkışıkken bakıyordu.
dün ultrasonda kistim 8cm çıkmıştı bugün başka bi doktora gittim o hiç sıkışık olman gerekiyor falan demedi hemen baktı kistim 6.5 cm çıktı
doktora sordum 1 günde bu kadar küçülme nasıl olur dedim demkki küçülüyor dedi
bana niyese hiç inandırıcı gelmedi
acaba kistin boyutu sıkışıkken daha mı büyük çıkıyor
of kafam çok karıştı kızlar bilgisi olan lütfen yardım etsinmafoldumben

Doktordur tabi bildiği bir şey vardır ama bence de saçma geldi. Çünkü annemin de gittiği bir doktor var, o da öyle hep sıkışıkken bakıyormuş. Sanırım sıvı dolu olunca daha iyi ve daha net bir görüntü sağlanabilir. Gerçek boyutu en iyi yansıttığı için kist boyutu da büyük çıkıyor haliyle mantıklı düşününce.
Madem son gittiğin doktor sıkışık olmadan bakıyorsa bizim çektiğimiz işkence :KK43:.

Benim düşüncem böyle canım. Aslında başka bir doktor daha denemende fayda var.

Doktordur tabi bildiği bir şey vardır ama bence de saçma geldi. Çünkü annemin de gittiği bir doktor var, o da öyle hep sıkışıkken bakıyormuş. Sanırım sıvı dolu olunca daha iyi ve daha net bir görüntü sağlanabilir. Gerçek boyutu en iyi yansıttığı için kist boyutu da büyük çıkıyor haliyle mantıklı düşününce.
Madem son gittiğin doktor sıkışık olmadan bakıyorsa bizim çektiğimiz işkence :KK43:.

Benim düşüncem böyle canım. Aslında başka bir doktor daha denemende fayda var.

bana öyle geldi ki idrar torbası dolu olunca kiste baskı yapıyor ve kist genişleyebileceği maksimum seviyeye ulaşıyor ve doğru olan ölçüm de bu(tabi emin değilim ama)
şu verdiği hapı kullanayım 1 ay sonra kontrole gideceğim o zaman soracağım sıkışıkken bakmanız gerekmiyor muydu diye eğer varsa bi bildiği bize de söylesin
olmadı dediğiniz gibi başka doktora gideceğim

Karından ultrasona bakıldığı zaman sıkışık olunması gerekiyor. Vajinal ultrasonda ise tam tersi idrarınız yokken görüntü daha iyi çıkıyor. Doktora gittiğimde öyle söylenmişti. Hatta muayeneye girmeden önce lavaboya giriyordum.

canım korkulacak bşi yok benim ki 9 cm di nerdeyse portakal kadarmış yasmin kullandım kullandığım halde gene büyüdü sonra doktorum hapı bırak artık ameliyat dedi bir ay vardı ameliyat olmama ben dr dan gizli gene kullandım yasmini ameliyata2 gün kala gittim kontrole dr şok oldu kist nerde diyo imkansız bunun kaybolması dedi ama yasmin saolsun beni kurtardı ameliyattan sora dr korunmak amaçlı kullan dedi yumurtalığı temizliyomuş tavsiye ederim ama gene de bi doktoruna sorr geçmiş olsun..

bende son 4 - 5 aydır ultrason çekiliyorum kist olduğu için ama hiç bi dr sıkışık olman gerek demedi bana ..

Karından ultrasona bakıldığı zaman sıkışık olunması gerekiyor. Vajinal ultrasonda ise tam tersi idrarınız yokken görüntü daha iyi çıkıyor. Doktora gittiğimde öyle söylenmişti. Hatta muayeneye girmeden önce lavaboya giriyordum.

bana karından bakıyor ama aklıma takıldı acaba sıkışık olmak kistin boyutunu etkiler mi diye
çünkü 1 günde kistimin 2 cm küçülmesi imkansızdır herhalde.farklı doktorlar baktığı için güvenemiyorum ki hangsi doğru acaba:uhm:
ben de yasmin kullanmaya başladım 1 ay sonra kontrole gideceğim umarım küçülmüştür
bi de iğrensem de soğan suyuna başlayacağım galiba onun da biraz faydası olsa ne iyi olur

Bence de soğan suyuna başla. Ben gittim biri 6 cm, biri 4 cmlik kistler için ameliyat oldum. Sonrasının etkileneceği de söylenmedi. Ameliyat yüzünden tüpüm tıkanmış. Önce doğal yollardan halletmeye çalış.

kızlar delirecem yaa.anlatayım da derdimi bi cevaplayın nolur sorularımı.
yaklaşık 4 yada 5 aydır her ay yumurtalık kistim oluyor adet olunca kendiliğinden eriyordu.dr diğer ay kist oluşmasın diye bide çatlatma tedavisine başlıcaktık tedavi uzamasın diye doğum kontrol hapı verdi
ve adetin 2. günü gel dedi.gittim 5 cm kist yumurtalık kisti.
bu sefer ginera verdi onu kullan erimezse laparoskopi yapcam dedi.

kızlar laparoskopi yapsın tamam ama bu yumurtalık kisti her ay tekrarlıyor.
bu ay laparoskopi yapıp kisti alıcak eee diğer ay tekrar oluşmayacak mı bu kist.
oluşacak .peki neden ameliyat diyor.

bir de bu kist neden oluşuyor???
tedavisi yok mu.her ay her ay aynı derdi çekiyoruz.tam da bu ay tedavim başlıcak diye seviniyodum

kusura bakmayın kızlar çok uzun yazmışım ya

minikkedicik benim bi bilgim yok malesef Allah şifa versin
umarım hepimiz kurtuluruz şu kistlerden ve bidaha oluşmaz:Saruboceq:

Ben 3.-4. günü gidince de çatlamadan duruyor. Son günlerinde kayboluyor. Bence sen moralini bozma arkadaşım. Adetin bitene kadar bekle, muhtemelen gider.

siz boyutları filan biliyorsunuz
ben bunu da bilmiyorum
ben sürekli düzensiz bir adete sahiptim
hemde nişanlıyım evlenmeden bi muayeneden geçeyim diye gittim
sağ yumurtalıkta kist ve hormon bozukluğu çıktı (kistin çok büyük olmadığını ameliyata gerek olmadığını söyledi, hormon bozukluğu da çok değilmiş)
doktor diane 35 verdi 2 ay kullan dedi
kullanıcam bakalım, geçecek inş

ameliyatla sadece kisti aliyolar,ama rahatsizlik tedavi edilmis olmuyor,yani hemen sonrasinda yine kist olusabilir.Ben ameliyat oldum ve yine surekli kist sorunum oldu.Sebebi hormonal ve once bunun halledilmesi lazim.
Ayrica bazi doktorlarin sikismadan da karindan ultrason bakmasinin sebebi sizin kilonuz.Yani zayif bayanlarin sikismasina gerek yok diye biliyorum.

bende kist ameliyatı oldum.bence doktorun vaerdiği ilaçlar haricinde bişey kullanma.eger ameliyat derlersede korkun olmasın hemen akşam yavaşta olsa yürüyecek duruma geliyor insan.şmdiden geçmiş olsun :Saruboceq:

X