2013 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ah kıyamam sıkıntılı bebiş :KK70: İda da tutmuyo aslında var ya örüyorum işte yine de :KK70:

Ah Canim cok sekermiş şapka takmak bizde de imkansız . Ortalığı yıkıyor .

Maşallah canım kızına , bu bebisler hep aynı heralde
Benimki de şapka sevmiyor , ağlıyorsa altını açınca susuyor , giydirince basıyor yaygarayı
Tesekkurler kizlar. Bu bebislerin hepsi ayni demekki... benimkide kiyafetlerini cikarirken altini acerken sorun yok giydirmeye gelince kiyamet kopuyor.bende aksamlari aciyorum altini ustunu inceltiyorum ondan keyiflisi yok. Tabi babasi yokken.. panik atak oldu. Hasta olur giydir. Banyoyu bile hizlica yapar ustunude hizlica giydirirdik mersin sicaginda. Simde soguk memlekette kiyameti kopararir . Kizimin neresinde ne var yeni ogreniyorum:) kolunda gobeginin ustunde beni var :))
Günaydın can arkadaşlarım benim.az sonra Melis'imin babasıyla buluşup bayramlık alıcaz kızıma.çıkmadan bir bakayım istedim.Mucize'cim konu çocuklar ve hastalık olunca içim eriyor,ne kadar üzüldüğünü inan tahmin edebiliyorum.İnşallah hemencecik atlatırsınız şu hastalık denen illeti.senin içinde çok zor,hem üzüntü hem kahrolma.dualarım seninle ve bütün şifa bekleyen bebeklerle.aslında benimde gözyaşım şu an gözümde,dün akşam kv'lerden eve çıkarken Melis'imi pusetine koyup üstünü örttüm,tam puseti elime aldım pusetin kolu tam kitlenmeyip ters döndü ve kızım yüzüstü yere düştü.Allahım ölecektim nerdeyse,yerden alırken çıldırmak üzereydim ya boynuna yada kızıma bişey olduysa diye.ay Allahım ya hatırlamak bile gözyaşlarına boğulmama yetiyor.ömrümden ömür gitti,bi daha adam gibi kontrol etmeden mi??????ASLA.lütfen sizlerde çok dikkatli olun,aklıma hiç gelmezdi ve çok güvenli bulurdum,gerçi benim dalgınlığım heralde ama çok şükür battaniyeler korumuş yavrumu,bi de daha yeni yerden alıyordum.yüksek değîldi yani.ağlamadı bile yavrum ama direk parkenin üzerine düşünce yerden alınca nasıl bir manzarayla karşılaşacağını bilmemek kahredici.Allahım sana çok şükür bişey olmadı ve sen bütün bebekleri,benim yavrumuda koru.ben hazırlanıp çıkayım kızlar,babamızı avm önünde çok bekletmeyip ondan önce orda olmalıyım.ha bu arada dün akşam saçımı boyadım,kv sağolsun tuttu da öyle boyayabildim,size güzel resim verelimisredim.organik saç boyasıyla boyadım ve hiç koku yok,hiç saçımda dökülmedi.süper bişeymiş tavsiye ederim,hatta Melis'imi emzirmek zorunda kaldım boyayla ama koku falan hiç yoktu.zaten boyayı karıştırınca anlaşılıyor çok az kimyasal olduğu içinde.emzirirken boyamak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim,eczaneden almıştım
Gecmis olsun canim. Iyi olmasina sevindim bu aralar cok dalgin oluyoruz. Asansore binip icindde oyle bekleyip niye inmiyor diyorum. Sonra dugmeye basiyorum.ve iniyoruz. Donustede 3 te otururken 4 e cikiyorum ve ka
piyi acmaya ugrasiyorum. Kocama kiziyorum yanlis anahtari verdi diye :) sonra kapiya bir baktim kocaman isim yaziyor. Kosa kosa eve indim . Kimseyide tanimiyorum . Hirsiz sanmamislardir insallah. Kocise ben iyi degilim bak banaiyi davran diyorum:)) tum aklini kizim almis diyor baksana cin gibi diyor:) (masallah)

Bende sacimi boyatmak istiyorum. Beyazlarim cikti. Kuafore gitmek istiyorum. Gur ormanlara donmeye basladim. Ama nerde bilmiyorum. Dun hastanede kadinlari gordum ve bir kendime baktim bir gobis saclar oyle toplanmis gozler cokmus elime geceni giymisim. Sonra kizima baktim aman bosver dedim. Benim guzelligim kizim:)
kızlar moralim sıfır...bebeğimm hastaa..dünden beri öksürük war hemde balgamlı gibi böyle boğazı göğsü dolu dolu öksürüyor öksürürken kuscak gibi oluo sinirlenio bağırıo ağlıo :KK43:(( hatta inlio uyuyamıo gece her saat uyandı az az emdi..sabah gittik dr a...şurup werdi 3 tane...umarım geçer..yoksa hatsaneye bile yatırılır bronşite çewirebilir iyileşmezse dedi:KK43:( nolur dua edin iyileşsin bebeğimm..onu öyle üzgün hasta görünce mafoluyorum elimden hiçbişey gelmio :KK43:

dr grip aşısı olun..bebekler hassas hemen mikrobu alır dedi..

Gecmis olsun canim. Cabucak atlatirsiniz insallah. Bebisler kucuk olunca cok korkuyoruz birsey olacak diye ama allah koruyor onlari... benimde bayramda gorumceler gelecek biri ailecek griplermis gecerse bebege yandim asisida bayram diye gec yapiliyor. Grip olursa asiyi yapmazlar dahada ertelenmez galiba of of bebe olunca herseyi takiyoruz.. insallah tum bebislere birsey olmaz bizde evhamlandigimizla kaliriz. Allahim sen koru yavrularimizi

Günaydın can arkadaşlarım benim.az sonra Melis'imin babasıyla buluşup bayramlık alıcaz kızıma.çıkmadan bir bakayım istedim.Mucize'cim konu çocuklar ve hastalık olunca içim eriyor,ne kadar üzüldüğünü inan tahmin edebiliyorum.İnşallah hemencecik atlatırsınız şu hastalık denen illeti.senin içinde çok zor,hem üzüntü hem kahrolma.dualarım seninle ve bütün şifa bekleyen bebeklerle.aslında benimde gözyaşım şu an gözümde,dün akşam kv'lerden eve çıkarken Melis'imi pusetine koyup üstünü örttüm,tam puseti elime aldım pusetin kolu tam kitlenmeyip ters döndü ve kızım yüzüstü yere düştü.Allahım ölecektim nerdeyse,yerden alırken çıldırmak üzereydim ya boynuna yada kızıma bişey olduysa diye.ay Allahım ya hatırlamak bile gözyaşlarına boğulmama yetiyor.ömrümden ömür gitti,bi daha adam gibi kontrol etmeden mi??????ASLA.lütfen sizlerde çok dikkatli olun,aklıma hiç gelmezdi ve çok güvenli bulurdum,gerçi benim dalgınlığım heralde ama çok şükür battaniyeler korumuş yavrumu,bi de daha yeni yerden alıyordum.yüksek değîldi yani.ağlamadı bile yavrum ama direk parkenin üzerine düşünce yerden alınca nasıl bir manzarayla karşılaşacağını bilmemek kahredici.Allahım sana çok şükür bişey olmadı ve sen bütün bebekleri,benim yavrumuda koru.ben hazırlanıp çıkayım kızlar,babamızı avm önünde çok bekletmeyip ondan önce orda olmalıyım.ha bu arada dün akşam saçımı boyadım,kv sağolsun tuttu da öyle boyayabildim,size güzel resim verelimisredim.organik saç boyasıyla boyadım ve hiç koku yok,hiç saçımda dökülmedi.süper bişeymiş tavsiye ederim,hatta Melis'imi emzirmek zorunda kaldım boyayla ama koku falan hiç yoktu.zaten boyayı karıştırınca anlaşılıyor çok az kimyasal olduğu içinde.emzirirken boyamak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim,eczaneden almıştım

çook geçmş olsun cnm benmde en korkutuğum şey...taşırken düşmesi...çok dikkat etmeliyz demekki hiçbişeye güwen olmuo...

oğlum şuan uyumaya çalışıo burnunun hırıltısına uyanıo öksürükle uyanıo:KK43: iyileşir inş.

herkese iyi dilek we duaları için tşkleer

Canim okurken cok korktum melise birşey oldu diye . Cok şükür hasarsız atlatmissiniz. Ben de hep korkuyorum pusetten düşer diye .
Alın bakalım bayramliklari melis kiz en guzel giysiyi coktan haketti :)

Gecmis olsun canim. Iyi olmasina sevindim bu aralar cok dalgin oluyoruz. Asansore binip icindde oyle bekleyip niye inmiyor diyorum. Sonra dugmeye basiyorum.ve iniyoruz. Donustede 3 te otururken 4 e cikiyorum ve ka
piyi acmaya ugrasiyorum. Kocama kiziyorum yanlis anahtari verdi diye :) sonra kapiya bir baktim kocaman isim yaziyor. Kosa kosa eve indim . Kimseyide tanimiyorum . Hirsiz sanmamislardir insallah. Kocise ben iyi degilim bak banaiyi davran diyorum:)) tum aklini kizim almis diyor baksana cin gibi diyor:) (masallah)

Bende sacimi boyatmak istiyorum. Beyazlarim cikti. Kuafore gitmek istiyorum. Gur ormanlara donmeye basladim. Ama nerde bilmiyorum. Dun hastanede kadinlari gordum ve bir kendime baktim bir gobis saclar oyle toplanmis gozler cokmus elime geceni giymisim. Sonra kizima baktim aman bosver dedim. Benim guzelligim kizim:)

Bende boyleyim hamileyken isimle ilgili okuyorum, dönüp bakıyorum unutmusum,
aşağıdan kapı çalıyor otomata basıyorum içeri gidiyorum, gelen kişi kapıdan girmeyecek sanki

Esimin bu konuda bi yorumu var; bilgisayar tek sayfayı açınca hızlı , birkac sayfayı birden açmaya çalışınca yavaşlıyor ya sende onlar gibisin diyor bana , artık cok sayfa açmaya çalıştığım icin yavaşlamışım :KK1: :KK1:

Fikriyecim çok teşekkürler dediklerini deniycem umarım iyilrşiriz
Kızıma geçecek diye korkuyorum

Arastacım minnoşun giysilerine bayıldım çok tatlı olmuşlar
Sen bi blog oluştur adını da beceriklianne koy hepimiz takipçin oluruz yaptıklarını yayınla eminim çok ilgi toplar

Yalovacım hoşbuldum
Göbek parçasını eminim sadece biz Türkler gömüyoruzdur
Düşünsene ABD ye gönderdiğini gömmek için tam görmerken güvenlik kameralarına falan yakalansa sizin yeğen açıklayamaz valla biyolojik silah sanırlar CIA falan incelemeye alırmış sizin kordonu anlam veremezler heralde
Ben babaannemin köyünde köy ebesiyle doğmuşum kordonumu da babaannemin bahçesine gömmüşler eminim babaannemin Boğaziçi'nin varlığından bile haberi yoktu o zaman
Ben de en azından saklayabikseydim iyi olurdu çöpe gitmesine üzüldüm

Arastacım minnoşun giysilerine bayıldım çok tatlı olmuşlar
Sen bi blog oluştur adını da beceriklianne koy hepimiz takipçin oluruz yaptıklarını yayınla eminim çok ilgi toplar

:KK70: Teşekkür ederim Luboyfcum ama daha dur sadece 2 parça şey yaptım üstelik kopya çekerek :))

Agustos bebekleri cok seker.. masallah hepsine. Benimki ne eldiven ne sapka takmayi sevmiyor. Gecen size ozendim sapkali cekim benim cimcimeyi dedim. Bas bas bagirdi. Istiyor ki hic birsey giymesin ciplak dursun. Daha elbise bile giymedi:KK43:Eki Görüntüle 830089

canım maşallah kızın çok tatlı.. benim kızda hiç sevmiyor şapkayı.. ama hakkını yemeyeyim kuşum giyinip soyunurken hiç ağlamıyor maşallahı var okdar giysi deniyorum gıkı çıkmıyor :)

Bizede doktor bugun 2ay asilariyla ayni gun yaptir yoksa etkisi olmaz dedi. Mersindeki doktorda bir ay arasi olsun dedi. Kime inanacagimizi sasirdik. Bizim kiz 12 agustosta dogdu asilari bayram sonrasina 21 ine kaldi. Bu surede de grip falan olursa yandik. Daha gecikirse yapilmaz asilari.
Kizim 4900 grm olmus. Boyuda 57 cm . Gazi olmuyor diye gaz ilacini kestim kesmez olaydim. Gazdan uyuyamadi ikinip durdu gozu kizardi. Fazla ikinmadan olmus. Suan damla aptamilin cayiyla daha iyi.

benim kızımda 13 ağustos doğumlu bizimde aşımız 24üne kaldı.. sanırım bu aşılar hep perşembe günü yapılıyor... dün akşam düşünüp durdum rota virüsü aşısı ile bir ay arası olması lazımmış kasım 24te biz 3.5 aylık olmuyormuyuz nasıl oclak bu iş nasıl hesaplanıyor anlamadım ben yaa..

Maşşallah Masal kızıma,çok güzel,bal gibi bir kız olmuş.vallahi bu topikte daha biri diğerinden azıcık bile az güzellikte bir bebek görmedim.Allah hepsini nazar ve kem gözlerden korusun

Ah canım nasıl da yanyana yatmışlar abi kardeş. Allah bağışlasın:) Hani 3 numara nerde ? :)

Hihoho ceketini de ilikle kedicik ilk sınavımı verdim :KK37:

Kocaman olmuş Ramazan Barışım. Ah canı acıycak biraz ama olsun herşey onun sağlığı için.

Oh şükürler olsun canım çok sevindim :))

Teşekkürler canım :)

Offf pamuk helva tam bu kız. Ne kadar da büyümüş maşallah ona. Annen yok di mi canım tek başına büyüttün bu kadar :KK70:

arasta teyzesi evet tek başıma büyüttüm :KK1::KK1:

oğlumun yarın kontrolü var çok şükür iyileşti gibi bakalım doktor ne diyecek

bayramda eşimin ailesinin yanına gideceğiz kayınvalidem rahatsızdı doğuma gelemediler dört gözle bizi bekliyorlar bebeğim yeniden hastalanacak diye korkuyorum gitmek istemiyorum ama eşim gitmemenin lafını bile etmiyor bide bıktım artık bavul hazırlamaktan dört kişinin bavulu hazırlanacak yıka ütüle yerleştir düşünürken yoruldum :KK14:

canım oğluşunu hangi doktora nereye götürüyorsun??

kızlar masalım çok garip ses çıkarıyor tarifini biraz zor yapabilirim ama umarım anlatabilirim.. yüksek sesle hıhhh diye nefesini çekiyor gibi garip bi ses cıkarıyor. doktoruna kontrolünde soracagım ama kontorlümüze daha coookkk var ve adama sesle nasıl yaparım onu gülmez inş. bana :) ama bazen o sesi arka arkaya çok yapıyor aklım çıkıyor bişey oloyormuş gibi.. başınıza böyle birşey geldimi?? birde yeni huy edindik kafasını bi sağa bi sola 3-4 dakika durmadan çevirip duruyo. sanki birşey takip ediyor gibi ben tutuyorum kafasını dursun diye... daha neler göreceğim merak ediyorum

Bütün hasta bebislere şifa diliyorum,kış geliyor hastalanmadan atlatmak sanırım çok zor.

Doğduğundan bu yana barışi annem veya kv yıkıyordu bugün ikiside olmayınca kocisle işbaşa düştü:-) yikadik,pakladik misler gibi oldu oğlum:-) artık kimseye ihtiyaç duymayiz.
Sizler kaç günde bir yikiyorsunuz ve sabah akşam hangisini tercih ediyorsunuz?

Arasta odanızi daha önce görmüş çok beğenmiştim şimdi idosla ayrı bir güzel olmuş maşallah.

kızlar masalım çok garip ses çıkarıyor tarifini biraz zor yapabilirim ama umarım anlatabilirim.. yüksek sesle hıhhh diye nefesini çekiyor gibi garip bi ses cıkarıyor. doktoruna kontrolünde soracagım ama kontorlümüze daha coookkk var ve adama sesle nasıl yaparım onu gülmez inş. bana :) ama bazen o sesi arka arkaya çok yapıyor aklım çıkıyor bişey oloyormuş gibi.. başınıza böyle birşey geldimi?? birde yeni huy edindik kafasını bi sağa bi sola 3-4 dakika durmadan çevirip duruyo. sanki birşey takip ediyor gibi ben tutuyorum kafasını dursun diye... daha neler göreceğim merak ediyorum

İlahi cok güldürdün beni :)

Bütün hasta bebislere şifa diliyorum,kış geliyor hastalanmadan atlatmak sanırım çok zor.

Doğduğundan bu yana barışi annem veya kv yıkıyordu bugün ikiside olmayınca kocisle işbaşa düştü:-) yikadik,pakladik misler gibi oldu oğlum:-) artık kimseye ihtiyaç duymayiz.
Sizler kaç günde bir yikiyorsunuz ve sabah akşam hangisini tercih ediyorsunuz?

Arasta odanızi daha önce görmüş çok beğenmiştim şimdi idosla ayrı bir güzel olmuş maşallah.

bzde daha hiç yıkamadık :KK43: ben bi tutim dedim nasıl kaygan oluyo vücudu zor tuttum, hep baba babaanne yıkıyo, biz 3 güne bi yıkıyoruz cnm, öğleden sonra odaya güneş giriyo güneşin geldiği yere küveti koyuyoruz :) saat 15 oluyo hep. emiyo bi güzel uyuyo, gece de uykusu çk rahat oluyor.

Ah bu erkekler bize göre ne kadar da ruhsuzlar. Anne olmak bu yüzden bu kadar kutsal işte. Maalesef bu doğanın kanunu. Hayvanlarda da erkek hamile bırakır ve sonra defolup gider ve tüm ceremeyi anne çeker. Bizimkiler en azından onlardan biraz halliceler:) Lafa gelince çok seviyolar ediyolar da ilgiye gelince çuvallıyolar. Geçen ben de patladım biraz değişim var bizimkinde. Biraz atar yapmadan olmuyo canım. Gitmiştir ama düğünde içi içini yemiştir emin ol. Beraber yapıldıysa bu çocuk her türlü derdi de beraber çekmek lazım.

Agzindan bal damliyo.. Gel de bunu ona anlat ama iste... Sabah da yaparken 2kisiydik bakarken babaligini da yapacaksin diye yine bi kavga ettim zaten. Hayir o dugundeyken cocuk da kustu ustelik, yesin tabi ici icini. Oyle sevmeye gelince laylaylom yapmak yok, erkekler şovmen ya:KK43:

çook iyi anladm aynısı bizdede war çünkü...nefessiz kalıo giibi uyanıodu o sesle....bide sağ sol kafa çewirmeleri....burnu tıkalıymş belki ondandr senin bebişinde sor cnm doktora....

Gecmis olsun canım , cok sukur bisey olmamış , Allah korusun bütün bebekleri ve cocuklarımızı
Sacın da guzel olmuştur eminim, tez elden foto koy bizede

Yaa beğen butonu yetersiz kaldı , cok beğendi , sesli güldü butonu olmalı :KK1: :KK1:

bu erkekler bazen cok anlayışsız oluyor , bizede onları idare etmek düşüyor hep malesef
Allah akıl fikir sakinlik versin hepsine
Canım bırak nereye gidiyorsa gitsin , sen iyi yapmissin gitmemekle

Ya meyhane gibi bir yerdeydi zten dugun dedigi, duzgun bi dugun olsa hep birlikte giderdik bi saat ama rakinin sigaranin icine nasil sokayim cocugumu.. Diyo ki anneme birakiriz. Hem annesi 70yasinda bizimki kucakta gezmeyi seviyo onun ayaklari dayanmaz okadar hem de benim cocugum biberon almiyor sadee meme emiyor ac mi birakayim cocugu? Teallam yaa...

Melekler geliyordur onlari takip ediyordur:) korkma sen.

çook iyi anladm aynısı bizdede war çünkü...nefessiz kalıo giibi uyanıodu o sesle....bide sağ sol kafa çewirmeleri....burnu tıkalıymş belki ondandr senin bebişinde sor cnm doktora....

evet canım... burnunu hergün aspiratörle temizliyorum da garip ses.. derdimi anlamanda çok mutlu etti beni fikrin için saol canım

Melekler geliyordur onlari takip ediyordur:) korkma sen.

ah o melekler kızımı sarhoş yapacaklar :))) babasıda sallanmaya alışık ya acaba kendisini mi sallıyor diyor :)))

X