Anket eşinizi mutlu etmenin yolları mutlaka okuyun yorumlarınızı bekliyorum:)

eşinizi mutlu ettiğinizden emin misiniz?

• Ankete Katılan
    64
bunların hepsini yapamam varsın yaptıklarımla yetinsin.bunları yaparsam başıma çıkar o zaman onunla baş edemem

var biliyorum,hergün biri geliyo ama:smiley-cool:

Kız sütçü olmasın o:) Neyse Özgürce den özür dilerim bu kadar geyik başlığının arasında burayı da geyiğe çevirmeyim.

Çok güzel bir konu kendisini tebrik ediyor hatta repini de takdim ediyorum.a.s.

22 yıllık evliyim,artık eşimi mutlu etmeye çalışmaktan yoruldum...bende mutlı-u olmak istiyorum...eşim dunyanın en iyi kalpil insanı...o kadar iyi ki etrafında ki kötü niyetli insanları bile iyi sanıyor...en büyük düşmanımız da baş belası olacak (görümcem) o şıllık ve kocası...hasetliklerinden bana ve aileme yapmadıkları kalmadı...eşimin hatırına yıllarca tahammul ettim ama artık ne eşimin ne de başkasının hatırı sökmez...herkesin hatırı ve süresi doldu...bundan başka köy yok,ölümden ötesi ise hiç yok...ne eşimin nede başkasının hatırı kalmadı.görümcem ve ailesi benim için tarih oldu....eşim için bile olsa artık taviz yok,ölmek var dönmek yok... boşanmak dönmek yok...her şeyin bir sınırı var,sabrında ....öyle...bende doldu...
Canım, eşin iyi bir insansa, başkaları yüzünden evindeki huzuru bozma bence.Ailesinin sana yaptıklarının cezasını, eşin çekmesin.Mutluluklar dilerim.

Sabah uyudum ,bir iki saat sonra uyandığımda, eşim aynen geçen gün benim yaptığım gibi, gitmiş meyve suyu ve poaça vs. almış tepsiye koymuş ,kahvaltı hazırlamaya, bana sürpriz yapmaya çalışıyordu:))Tabi yanına gidip sürprizini bozdum :))Yalnız boynuna sarıldım, canım çok mutlu oldum vs.vs. dedim,öptüm .Yani kötü bir şey olduğunda cezalandırıyorsak, iyi birşey olduğunda da göklere çıkarmak çok işe yarıyor:))Bir de eğitilebiliyorlar,kolay öğreniyorlar :roflol::roflol:
Hangi erkek karısının mutlu olduğunu görmek istemezki:))

bazı konularda fikirlerimiz uymasada eşine karşı tutumunu yazdığında düşünüyorumda iyi bir eşsin :nazar:

Teşekkür ederim canım:))Hepimiz farklı bireyleriz, tabiiki bazı konularda fikirlerimiz çatışabilir.Bu daha başka konularda aynı şeyleri düşünmeyeceğimiz anlamına gelmez.İyi bir eş olmaktan ziyade, sanırım mutluluğumu şansa bırakamayacak kadar sağlamcıyım:))

Listede yazanları yapıyorum ama bazen sinirlerime hakim olamayıp o kadar ani çıkışlarım var ki sanırım o zaman herşeyi batırıyorum. Hiçbir zaman yalan söylemeyeceğimi ve haksız olduğum durumlarda kesinlikle susacağımı bildiği için eşim bu çıkışlarımda söylediklerimin doğru olduğunu düşünüp üzülüyor. Sonra çok çok pişman olsam da kırılan kırılıyor artık. Sanırım ben kötü bir eşim :çok üzgünüm:

Listede yazanları yapıyorum ama bazen sinirlerime hakim olamayıp o kadar ani çıkışlarım var ki sanırım o zaman herşeyi batırıyorum. Hiçbir zaman yalan söylemeyeceğimi ve haksız olduğum durumlarda kesinlikle susacağımı bildiği için eşim bu çıkışlarımda söylediklerimin doğru olduğunu düşünüp üzülüyor. Sonra çok çok pişman olsam da kırılan kırılıyor artık. Sanırım ben kötü bir eşim :çok üzgünüm:

Arasıra ben de stresten kırıyorum eşimi, ama arasıra olduğu için anlayışla karşılıyor ,sabrediyor.Bunun kötü bir eş olmakla alakası yok.Hele şu bir kaç gündür o kadar stresliyimki en küçük yanlışta parlıyorum.Sonra hemen aklım başıma geliyor onu çok sevdiğimi,onu kırdığım için üzüldüğümü söyleyip ,özür dileyip bir öpücük konduruyorum:))Sorun kalmıyor.İnsanlar mükemmel değildirler, tabiki hatalarımız olacaktır, önemli olan hatalarımızı hemen farkedip, düzeltme yoluna gitmek.Kendine haksızlık yapma lütfen.

iyide bunların hepsini yaparsam ben mutsuz olurum bu sefer de.en iyisi kocam mutsuz olsunjeyyar

Özgürce sana katılıyorum tatlım.
Yazılanları okudum da bi çok konuda seninle hemfikiriz.
listedeki herşeyi yapıyorum.
biraz da yapım gereği.Empati yaparım ona göre davranırım.
Ya herşey karşılıklı bence. mutlu ederseniz mutlu olursunuz.
öle değilmikinee..................

Erkekler ne ister?(alıntıdır) Şeniz

1- Şikayet etmeyin: Eşinize, ikide bir kayınvalidenizi şikyet etmeyin. İleride kendinizin de kayınvalide olacağınızı hiç unutmayın.

2- Örnek verirken dikkat: Falancanın kocası şöyle yapıyor, böyle yapıyor diyerek; başka erkekleri eşinize örnek göstermeyin. O erkeklerle evli olan kadınların da farklı dertleri olduğunu bir düşünün.

3- Sorunları yerinde ve zamanında söyleyin: Kocanız eve geldiği anda; Musluk su damlatıyor, "Şu dolabın kapağını bir türlü tamir etmedin" tarzında sorunları söylemeyin.

4- Hediyeyle dost olmayın: Her doğum gününüzde, evlenme yıldönümünüzde, anneler gününde, sevgililer gününde, yılbaşında; eşinizden illa ki bir hediye beklemeyin.

5- Sigara küllerini gözardı edin: Eşinize sürekli; "Sigaranın külüne dikkat et". " Onu şuraya koyma". "Bunu şuraya atma" demeyin.

6- Sabırlı olun: Bir isteğinizi 10 defa tekrar tekrar söyleyip, eşinizi bıktırmayın. Sabırlı olmak için çaba harcayın.

7- Eşinizi sıkmayın: Eşinizi iş yerinden sürekli telefonla arayıp, rahatsız etmeyin.

8- Fazla kıskanmayın: Kocanızı iş arkadaşlarından kıskanmayın. Eğer bu tavır içinde olursanız, ilişkiniz çok kötüye gider gerçeğini unutmayın. Eşinizi; izlediği dizilerdeki güzel bayanlardan, okuduğu gazetedeki yarı çıplak bayan fotoğraflarından kıskanmayın.

9- Ceplerini karıştırmayın: Eşinizin ceplerini karıştırmayın, gömlek yakalarında ruj izi aramaktan vazgeçin.

10- TV zevkine karışmayın: Eşiniz TV'de maç izlerken, "Ben illa ki başka bir programı izleyeceğim" diye tutturmayın. Olayı abartıp kavga çıkartmayın.

11- Sürpriz yapın: Zaman zaman eşinize sürprizler hazırlayın. Bu konuda biraz kafa yorun.

12- Yardımcı olun: Eşinizin çayına şeker atıp öyle verin. Bir şeker atmakla ölecek değilsiniz ya! Unutmayın, çok küçük ayrıntılar, bazen çok önemli olabilir.

13- Hemen tepki göstermeyin: Halıya kül döken eşinizi görmezden gelin. Halı eşinizden daha kıymetli değil. Bunu unutmayın.

14- Eşyaların yeriyle oynamayın: Evdeki eşyaların yerini ikide bir değiştirip, eşinizi şaşırtmayın.

15- Onu sıkboğaz etmeyin: Eşinizle birlikte gittiğiniz bir yerde, eşinizin başka kadınlara bakıp bakmadığını kontrol etmeyin.

16-) Alışverişe çıkarken: Eşinizle alışverişe çıktığınızda, onu saatlerce dolaştırıp, canından bezdirmeyin. Alacağınıza kısa sürede karar vermeye çalışın. Yazlık alıyormuş gibi, saatlerce eşinizi dolaşmayın.

17- 'Seni seviyorum' deyin: Abartmadan, yeri geldiğinde kocanıza, "Seni seviyorum" deyin.

1:cool:Surat asmayın: Yeni bir giysi giydiğinizde, saçınızı kestirdiğinizde veya boyattığınızda eşiniz sizdeki değişikliği farketmiyorsa, bunu anormal bir sorun haline getirmeyin.

19-)Gazete okurken konuşmayın: Eşiniz kahvaltıda, yemekte gazete okuyor; sizinle iki laf etmiyor diye kızmayın. Gazetenin bir sayfasını isteyin ve hemen siz de okumaya başlayın. Böylece, eşinizin dinlemediği bir konuşma yapmamış olursunuz.

20-)Bütçe açığına dikkat edin: Bütçenizin kaldırmayacağı harcamalara girmeyin. Çünkü bu davranış biçimi size kavga olarak geri dönebilir. Sonuçta siz çok daha fazla üzülebilirsiniz.

21-)Bedenini bilin: Eşinizin kaç numara ayakkabı giydiğini, giysilerinin kaç beden olduğunu mutlaka öğrenin. Bir gün lazım olabilir.

22-)Her zaman gülmesini beklemeyin: Eşinizden her gün, her zaman size ilgi göstermesini; daima gülümsemesini, hayatınızın her zaman mükemmel olacağı düşüncesini atın..

23-Onu saygıyla dinleyin: Gittiğiniz misafirlikte, ya da size birileri geldiğinde, eşiniz konuşurken; ağzından lafı almayın. Herkesle birlikte siz de eşinizi saygıyla dinleyin.

24-)Mesajlarını gizlice okumayın: Eşinizin cebine gelen mesajları gizlice okumak hatasına düşmeyin. Eşinize güvendiğinizi bilmesini sağlayın.

25-)Siz hamle yapın: Herhangi bir nedenden dolayı eşinizle küstüğünüzde, barışmak için ilk hareketi eşinizden beklemeyin. Barışma hareketini siz başlatın. Ne kaybedersiniz ki?

26-)Kahvaltı hazırlayın: Eşiniz sabahleyin saat kaçta evden çıkarsa çıksın, mutlaka kendisine kahvaltı hazırlamaya çalışın. Onu güler yüzle uğurlamaya özen gösterin.

Merak edenler için neyi yapıp neyi yapmadığımı yazıyorum arkadaşlar:)) :smiley-cool:

1-) Şikayet etmiyorum ama sürekli benimle uğraşan bir kayınvalidem yok:)) Arasıra canımı yakacak ,özellikle beni kıracak şeyler olduğunda şikayet tarzında değil ,en doğru zamanı seçerek, beni üzen şeyi söylüyorum. Eşim çok iyi bilir ki onun annesi değil, benim annem de yapsa, eşimle paylaşırım:))O yüzden savunmaya geçmez.
2-) Asla eşimi başkalarıyla kıyaslamam ben en mükemmel adamla evlendim :)) Başka hiç kimse onun kadar iyi olamaz:)) Bu düşüncemi eşimle paylaşırım.
3-)Sorunları söylemeden önce eve geldiğinde şaşaalı bir karşılama yaparım, çünkü eşimin eve gelişine çok sevinirim ve bunu ona sarılarak ,yüzümde güller açarak, (ağzım kulaklarımda olur genelde :smiley-cool: ) ve öperek güzel sözlerle belli ederim:)) Sorunları da trajedi yaratmadan bilgisi olsun diye söylerim:))
4-) Biz birbirimize hediyeyiz zaten, başka şeye gerek yok, ama hediye vermek için zaten özel günleri beklemeyiz.Hediye bazen bir öpücük,bazen güzel bir söz,bazen yol kenarından koparılmış çiçek,bazen çukulata , bazen bizi borca sokarak alınmış şeyler olabiliyor:roflol:
Hediye beklentisi içinde değilim.Aksine almaması yönünde baskı yaptığım oluyor:roflol:
5-)Evini istediği kadar dağıtma lüksüne sahip.Maşşallah bu hakkını çok güzel kullanıyor:)) Ama çok mutlu bu rahatlıktan:)) Çok seyrek zamanlarda biraz daha dikkat etmesi için espriyle karışık uyarırım.
6-) İstediğim şey için sabredebilirim ama gerek kalmıyor:))
7-) Eşimi önemli bir şey olmadıkça aramam. Eşim beni günde birkaç defa arar zaten.
:cool:Eşimi iş yerindeki harika kızdan kıskanmıyorum:)) Onunla samimiyiz:)) Eşime karşı herhangi bir ilgisi yok ve eşimin de ona karşı olmadığını biliyorum. Uçkuruna düşkün değil ,çapkın bir adam değil:)
9-) Gömleğinde ruj lekesi yapacak kadar salak bir adam değil neyini kontrol edeyim:roflol:
Aklıma gelmez bile:))Ceplerini de karıştırma gereği duymam.
10-) Tv konusunda uyumluyuz.Ayda yılda bir maç seyreder zaten ,bende eşlik ederim:)) Uyumlu olmasaydık başka bir tv .den seyrederdim ne seyredeceksem:) Kavgaya gerek yok.
11-) Sürpriz yapmayı severim bazen yüzüme bıyık sakal çizer eşimi öyle karşılarım birlikte güleriz :roflol: Diğerlerini yazmayayım:))
12-) Eşimin çayına şeker atıp vermek zaten içimden gelir, onu da beni de mutlu eder:))
13-) Hiç bir eşya eşimden, hatta evimdeki kedilerden daha önemli değildir.Eşya cansızdır.Eşya için sevdiğim canlıları incitmem.
14-) Bu konuda bir rahatsızlığı yok.Özellikle evlendiğimiz ilk yıl sabah kalktığında odanın şeklini değişmiş bulurdu ve sadece kendimi sakatlayacağım için endişelenirdi,birlikte yapalım derdi:))
15-) Eşimle bir yere gidince kime bakıyor diye bakmam ,bana baktığını bilirim:))
16-) Bu konuda pek problem yaşamayız.Zaten alışverişi ben yaparım genellikle:)Bana birşey alıyorsak çok sabırlıdır ama ben de sabrını zorlamam.
17-) Sevgi sözcüklerini kullanmaktan hiç çekinmem.Söylerim ve duyarım çok sık:))Keşke demeyi sevmem.
1:cool: Hiç surat asmam yeni birşey aldığımda giyer yakışmış mı diye sorarım gülerek:) Saçlarımı kestirdiğimde yada boyattığımda da gözlemlerim bir süre, sonra farketmemişse gülerek nasıl olduğunu sorarım.:)
19-) Birlikte okuruz gazeteyi, eğer benimkiler bittiyse başka şeylerle oyalanırım ,çok sıkılırsam üstüne atlarım :roflol: Şaka yaparım:)) Sonra o devam eder okumaya:)
20-):çok üzgünüm: Bu konuda pek iyi değilim, ama eşim beni üzmezkiiiiiiiiiiiiiiiii :))Güler sadece:))
21-)Biliyorum ve o eve geldiği zaman, ona ciciler almış oluyorum :))
22-) Çok büyük bir sorun yoksa zaten yüzümüz asık olmaz.Eşim üzgünse, ben de onu neşelendirmeye çalışırım:)
23-)Birbirimize saygı duyarız tabiki dinleriz.Hem eşimi başkalarının yanında rencide etmem zaten.
24-) Eşim kendisine güvendiğimi bilir. Mesaj geldiğinde meşgulse, ben bakar ona okurum :))
25-) Çok büyük kavgamız olmaz.Seyrek tartışırız, surat asmam, sadece yokmuş gibi davranırım.Düşünürüm, gözden geçiririm, eğer hatalıysam öper özür dilerim .Çoğunlukla eşim sarılır ve özür diler.Hemen unuturuz tartıştığımızı:)
26-) Görev olarak değil de, içimden geldiği için yapmayı severim herşeyi. Hergün uyanıp kahvaltı hazırlamam. Bazen gece kek, poaça yapar sabah sürpriz yaparım:)) Güler yüzle öperek uyandırırım. Oda öğrendi bana ara sıra sürpriz yapıyor :roflol:

ben daha 7aylık evliyim ama gercekten sadece onu mutlu etmeye çalışmaktan bıktım o benim için hiçbirsey yapmıyor bır de severek evlendık o yazılanları da yaptım işe yaramıyor bin pişmanım

özgürce canım benim Allah mutluluğunu daim etsin inşallah .ama bu kadar sabır insanı zamanla hasta yapar mazallah .bende zamanında yarıyordum bu dediklerini ama erkek milletine fazla yüz vermeye gelmiyo .sonra çocuktan beter oluyorlar canım.

ben daha 7aylık evliyim ama gercekten sadece onu mutlu etmeye çalışmaktan bıktım o benim için hiçbirsey yapmıyor bır de severek evlendık o yazılanları da yaptım işe yaramıyor bin pişmanım
Sadece onu mutlu etmeye çalışmayacaksınki:)) Bunlar seni de mutlu etmeli bence canım:) Sevdiğin erkekeği eğitmen gerekiyor aynı zamanda:) Yani benim eşim babasından hiç görmemiş annesine kahvaltı hazırladığını ama şimdi kahvaltı hazırlayıp bana sürpriz yapıyor.Demekki öğreniyorlar. Hem evliliğin ilk ayları alışma aylarıdır, umutsuzluğa düşme olur mu:))
özgürce canım benim Allah mutluluğunu daim etsin inşallah .ama bu kadar sabır insanı zamanla hasta yapar mazallah .bende zamanında yarıyordum bu dediklerini ama erkek milletine fazla yüz vermeye gelmiyo .sonra çocuktan beter oluyorlar canım.
Eşim benden daha sabırlı sanırım:))
İkimizde içimizden geldiği gibi davranıyoruz.Yani tahammül edemeyeceğim bir şey yok hayatımda. Galiba birazda doğru insanı beklemek ve onunla evlenmekle alakalı .Yaptıklarımın karşılığı bana mutluluk ,huzur olarak geri dönüyor çünkü:))Yani tek başına bir kadın ne kadar iyi olursa olsun işe yaramaz, karşındaki insanında iyi olması çok önemli.
Ben şanslıyım galiba.:))

Bence Araştirmalar Bir şeyi Unutmuş Erkekler Yani Eşler Daha çok Yatakta Iyi Bir Kadin Istiyor Bu Bir Gerçek...bence En önemliside Bu.eşler Cilveli Kadinlari Seviyor.valla Eşime Güzel Sözler Söyleyince Istediğimi Yaptiriyorm
Bak bu konuda sınıfta kalırım herhalde:roflol::roflol:
Bizim evliliğimiz daha çok sakin bir deniz gibi:) Dostluk,arkadaşlık daha ön planda.:))
Neyseki eşim de bende bu konuda da hem fikiriz :roflol: Yoksa kesin beni terkederdi. :smiley-cool:

baştan sona okudum.
ben de bikaç bişey yazayım dedim
evli değilim.pek bilmem nedir ne değildir(şahsi tecrübe edinemedim)
ama aile bireylerimin ve arkadaşlarımın evliliklerinden beslendim diyebilirim.
yazdıkların çok doğru ve güzel şeyler.
yapıldığında karşılıklı mutluluğa etkisi olacak davranışlar
ancak.her erkeğe gitmez bunlar
adam kıymet bilir bi şahsiyetse
yapılan her davranışın değerini ölçebilecek akla mantığa sahipse
takdir etmeyi bi erdem olarak görebilirse
1 adım gelene 3 adım koşarım felsefesine sahipse
bu maddelere ilaveten ayağı da yıkanır o adamın
aslında bu kadar dolaylı yoldan mutluluğu aramak yerine
erkekler bilseler ki
kadını hoş tutmanın geri dönüşü mutluluktur
bu da öyle madde madde sıralanacak zahmette değil
çok basit
saygı duy,sev,güven ver
sana yol su elektrik olarak dönecektir.

valla biz bu kadar verici olursak adamda gidersevgisini başkasına verir yani...ara ara yapılması lazım bunlar.her zaman erkekleri başımızın tepesine çıkartıyoruz birazda aynı özeni onlar göstersin bakalım......
:eek:klava:bence arkadasımın dedıklerıne katılıyorum :enbuyukkk:

baştan sona okudum.
ben de bikaç bişey yazayım dedim
evli değilim.pek bilmem nedir ne değildir(şahsi tecrübe edinemedim)
ama aile bireylerimin ve arkadaşlarımın evliliklerinden beslendim diyebilirim.
yazdıkların çok doğru ve güzel şeyler.
yapıldığında karşılıklı mutluluğa etkisi olacak davranışlar
ancak.her erkeğe gitmez bunlar
adam kıymet bilir bi şahsiyetse
yapılan her davranışın değerini ölçebilecek akla mantığa sahipse
takdir etmeyi bi erdem olarak görebilirse
1 adım gelene 3 adım koşarım felsefesine sahipse
bu maddelere ilaveten ayağı da yıkanır o adamın
aslında bu kadar dolaylı yoldan mutluluğu aramak yerine
erkekler bilseler ki
kadını hoş tutmanın geri dönüşü mutluluktur
bu da öyle madde madde sıralanacak zahmette değil
çok basit
saygı duy,sev,güven ver
sana yol su elektrik olarak dönecektir.
Ne kadar doğru söylemişsin değer bilmeyen bir erkeğe ne yapsan yaranamazsın zaten.
Ben annem, ablam yada çevremdeki bazı kadınlarla kendimi kıyasladığımda hiç mükemmel değilim :eek: Yaptığım tek şey sevgi verip ,saygı duymak,güven vermek galiba ve karşımda, bunların karşılığını bana fazlasıyla vermekten mutluluk duyan bir adam var.
Şanslıyım yani bunun farkındayım.

Erkekleri ne kadar pohpohlarsan o kadar iyisin.:kahve:
EEeee bu bir tavsiyemi kuzum .:)) yani mutlu olabilmek için ve mutlu edebilmek için pohpohlamak gerekiyorsa bütün evlenecek olanlara tavsiye edebilirsin:))
:eek:klava:bence arkadasımın dedıklerıne katılıyorum :enbuyukkk:

Nasıl yani evinde,kraliçesi tarafından krallar gibi karşılanan bir adam, sevilen, saygı duyulan bir adam ,mutlu, huzurlu bir adam karısını sevmek dururken neden başka birine gitsin ki?
Bu dediğin ancak, değer bilmeyen,nankör bir adamın yapacağı şeydir. :sm_confused:

X