karyola? beşik? park yatak?

Arkadaslar satis linki verip yönlendirme yapiyorsunuz mesajlarinizda onlar silindi, lütfen sadece foto ekleyin, iyiniyetli oldugunuzu biliyorum ama bu tür link vermeler yasak sitemizce, daha dikkat olur mu

Sevgilerimle...

karyolahi4.jpg

Günlerdir araştırma yapıyorum.Benim yavrukuşlara bu tarz bir yatak düşünüyorum...:lepi:

Arkadaşlar ben de büyüyen karyola almayı düşünüyordum, aşağıdaki gibi;
930-Bebek-Sallanir-Buyuyen-Besik-Karyola-70x130__21966462_0.jpg

Ama bugün fikrimi değiştirdim sanırım, görsellikten önce kullanışlılığın önemli olduğunu anladım
Park yatak almaya karar verdim şimdilik, bir de şifonyer düşünüyorum, sanırım bu şekilde daha kullanışlı olur..
Zaten nasipse ilerde odası olacak, biraz büyüdüğünde düşünürüz onu da..

Siz ne diyorsunuz tecrübeli anneler sengözlerimebaksanab

bende bu şekilde karyola almayı düşünüyodum ama yazılanları okuyunca kafam karıştı bu park yataklar kaç yaşına kadar kullanılabiliyo

ben de park yatak almaya karar verdim. Kullananlar, alırken dikkat etmemiz gereken bir özellik var mı?

ben doğum yapalı 3 yıl oldu. beşik almıştım ama sonunda çok pişman oldum çünkü oğlum yanlızca
6 ay içinde yatabildi. emeklemeye başladığında kendisini beşikten atmaya kalkıştı.
2. kez anne olursam eğer park yatak tercih edicem.
bence de en doğru seçim park yatak..

bende bu şekilde karyola almayı düşünüyodum ama yazılanları okuyunca kafam karıştı bu park yataklar kaç yaşına kadar kullanılabiliyo

canım park yatağı 5-6 yaşına kadar kullanabilirsin.
üstte ki yatağı alt tarafa geçiyor.
kullanışlı ve pratik yer kaplamıyor.

Bizde kızıma park yatak aldık doğduğunda ama kullanmaya başlayınca çok pişman oldum.Çünkü park yatağın içine konulacak düzgün bir yatak piyasada yok.Park yatağa uygun şilte şeklinde visko yatak satılıyor ,bu yataklarıda doktorların önermediği söyleniyor.Hem bebeğin omurga gelişimi için uygun değilmiş hemde çok yoğun bir malzemeden yapıldığı için boğulma riski taşıyormuş.Süngerde çok yumuşak ve terletme yapıyor.Eğer park yatak alacaksanız önce içine yerleştireceğiniz yatağa karar verin sonra park yatağını alın derim ben.
Biz pamuk döşek yaptırdık oda çok kısa bir sürede çökme yaptı yamuk yumuk bir yatak oldu.Bebeğim içinde rahat uyuyamıyor.Bizim yatağımızı çok seviyor sert zeminde yatmak istiyor kuzum.Bizde 6.ayımızda karyola beşik aldık içinede yarı ortopedik yatak alıyoruz.İnşallah yeni yatağını sever kızım.
Kısmetse ikinci bebeğime sepet beşik tarzında birşeyler bakmayı planlıyorum.Evet 4-5 ay kullanılıyor ama yeni doğan için çok pratik olduğunu düşünüyorum.İstediğiniz odaya götürebilirsiniz ve çok fazla efor sarf etmeden rahatlıkla sallayabilirsiniz.Bunu kullanmadığım için bir fikir olarak söylüyorum sadece ama kullanan bir arkadaşımında çok memnun olduğunu eklemek isterim.Doğumdan sonraki 40 gün çok zor geçiyor kızlar haberiniz ola.
Bence bebek doğmadan önce çok büyük masraflar yapmayın,uzun zaman sonra kullanacağınız eşyaları doğumdan sonra alın.Çünkü bebeğinizle yaşamaya başladıktan sonra nelere ihtiyacınız olacağını, bebeğinizin neleri seveceğini çok iyi anlıyor olacaksınız.

Daha önce başka bir konuya yaptığım yorumu olduğu gibi paylaşıyorum.
Merhaba, beşik aldın mı bilmiyorum ama bende fikirimi söylemek istedim.
Büyüyebilen ve asansörlü olan modeller daha çok kullanılıyor. İkince resimde eklediğin model büyüyebiliyor ama asansörlü değil.
Yani korkuluk kısmı yükselip alçalmıyor. Bu haldeyken bebeğinizi yatırıp kaldırmanız çok zor.
Ama bu beşiklerin korkulukları şimdi bize yüksek görünse de bebeğimiz ayaklanmaya başladığında maalesef alçak olduğunu anlıyoruz.
Bizim oda takımımızda büyüyebilen ve asansörlü kızımı yatıracağım zaman korkuluklarını aşağı çekiyorum yaklaşık 15CM kadar alçalıyor ve daha rahata yatırıyorum. Ama korkulukları tekrar kaldırsam dahi kızımı o yatakta bırakamıyorum, çünkü sarkıyor.
Yükseklik kızımın göğüs üstü hizasında ve tehlikeli bir durum, ee beşikte çok yüksek. Ancak yanında olduğum zamanlar orada bırakıyorum.
Bizim ayrıca yatak odamızda park yatağımız var kızım 10 aylık ve çok rahat o yatağında bırakabiliyorum. Yatağın derinliği çene hizasına kadar düşürülebiliyor ve kesinlikle tehlikeli bir durum söz konusu değil. Birde mobilya yatakta oyun oynarken (ayağa kalkıp kendisini yatağa atıyor) kafasını çok sert bir şekilde kenara çarptı. Uyku seti kılıfları olduğu halde, (hemde kaliteli kalın olanlarından) alnı şişti.
Ama park yatakta o sorun yok. Beşiğin etrafı be olduğu için çarpma v.s. olmuyor. Biz bebeklikten itibaren geceleri park yatağı kullanıyoruz, gündüzleri de ben evdeysem uyuttuktan sonra yine park yatağına yatırıyorum ki aklım onda kalmadan işlerimi yapabileyim diye. Şimdi kızıma annem ve kayınvalidem bakıyorlar gündüzleri onlar anakucağında uyutuyorlar.

Ben büyüyebilen modelleri pek sevemedim.Büyüdüğünde ince uzun bir yatak oluyor.Tek kişilik yataklar normalde 90 cm'dir , bu yataklar 80 cm oluyor genelde.Çocuk herhalde 7-8 yaşına kadar ancak yatabilir bu yataklarda.İçine de yatak alacağınız zaman bu ebatlar için çok fazla marka seçeneği olmayacağını düşünüyorum.Zaten fiyat açısından da bir avantajı yok çünkü büyüyen yataklar oldukça pahalı.Onun yerine sallanabilen karyola şeklinde alıp, büyüdüğünde normal yatağa geçirmek daha doğru geliyor bana.Ha birde bu modellerin çoğu sallanmıyor bildiğim kadarıyla.Benim şuan kullandığım 70*130 ebadında.Belis'in Dove modeliydi sanırım, düşünenlere tavsiye ederim.Bebeğim 11 aylık oldu ayağa kalktığında parmaklıklar çenesine geliyor, park yatağını anneannesinde kullanıyoruz orda da aynı hizada.Parmaklılar açıldığında 40-50 cm kadar aşağıya iniyor.Parmaklıkların yüksekliği ve beşiğin asansörlü olması çok önemli kesinlikle, buna mutlaka dikkat edilmeli.Yan korumalardan bir tek ayak ucunda yoktu bizimkide gitti oraya vurdu kafayı.Ben yatağın içinde pek oynatmıyorum uyanınca ağlıyor, bende alıyorum içinden.O konuda birşey diyemicem Allah korusun minik yavrularımızı.

merhaba yeni annelere. ben şu aralar yatak kararındayım ve acayip kafam karıştı. o kadar cok fikir söyleyen varki, en iyisi kullananlara sormak dedim. siz hangisini önerirsiniz?fisfisfis :eek:

ilk 5 ay park yatak kullandım. sonrasında kendi yatağına geçirdim. beşik çok gereksiz. park yatağı nerdeyse yürüyeme kadar kullanırsın.

X