Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı... Kız tarafı neler alır, Erkek tarafı ne alır?

Ya bende alıyorum alıyorum ama bu eksikler bitmiyor kiiii.Şimdiye kadar aldıklarım :
-yemek takımı
-tencere seti
-teflon tencere ve tava seti
-kahvaltı takımı
-çatal-bıçak takımı
-gündelik kullanmak için çatal-bıçak takımı(6 kişilik)
-su ısıtıcısı
-ütü
-elektrik süpürgesi
-mikser
-blender
-mutfak robotu
-waffle makinası
-tost makinası
-uyku seti
-yatak örtüsü
-nevresim takımları
-klozet takımı

Şimdilik bunları aldım ama dediğim gibi alacaklar bitmiyor.Daha bardak çeşitleri (çay bardağı-su bardağı vs),borcamlar,kek kalıpları,ütü masası vs gibi ıvır zıvırlar var alınması gereken.Bunları aldıktan sonra daha başka masraflar çıkacaktır eminim.

hımm baya sey almıssın cnm sen...bak benım aldıklarım sunlar;

gondol takımı 6 parça
bardak takımı (vitrin için)
yemek takımı 12 kişilik
kahvaltı takımı
tencere takımı 21 parca
teflon tencere takımı 5 adet
çatal kasık takımı
bornoz takımı
ütü
günlük çatal kasık takımı 6 kişilik
nevresım takımı 1 adet

o kadar daha bı suru eksıkler varr ohooo..daha sımdıden 2.500 ytl gıttı valla kız ceyızı bıtmez..

dun gıttım cıcılı bıcılı kavanozlar aldım bır gorsenız oyuncak gıbı yaa kopeklı kedılııııı

elektrikli süpürge
şarjlı süpürge
ütü
fritöz
kettle
tost makinesi
çaycı+kahveci
rondo
mikser
düdüklü tencere
teflon tencere seti
çelik tencere seti
teflon sahan seti
yemek takımı 91 parça
yemek takımı günlük 24 parça
pasta takımı
çatal bıçak takımı (sandıklı)
günlük çatal bıçak
kahvaltı takımı
porselen çaydanlık
çay takımı(bardak, tabak,tepsi)
uyku seti
nevresim takımı
battaniye
yatak örtüsü
pike takımı
kaneviçeli pike takımı
bornoz takımı
çamaşırlık
plastik mutfak eşyaları(leğen, süzgeç vs...)
baharat takımı

küçük eşyalarım tamam gibi ama büyük olarak daha bişey yok ortada.hepsini birden alacağız. 27 temmuz düğünüm var.

şu plastik mutfak ve banyo eşyaları, çamaşırlık-ütü masası, arzum tost makinası ve mutfak için krom bulaşıklık, çöp kovası, bide mutfak dolabunun içine krom tabaklık almak istiyorum.. Bide paspas!!!! Bir ara koçtaşa gideyim bauhaus'a gideyim yavaş yavaş alayım bunları :)

benımde dantelrım tamam sımdılık hepsı sarılmayı beklıyo bohca masa ortumkıı gobeğı ve kenarları var kumas yan heryerı dantel deıl pıke takımlarım nevresım takımlarım sarılcak havlularmıs tulbent hepsı ok zaten ark cok bende yapıp yoluyolar saolsunlar

ben subatta sözlendım ağustosta nısan bıraz arayı uzatıyoruzkı eksıklerı bıtrmek ıcın ekımde abım evlendı subatta ben sozlendım almaya basladım yenı yenı alıyom ama sorundeıl yaparım vakıt var nasılsa

yemek takımı 12 kişilik (2 takım biri el boyama işi baya pahalı bişeydi)
kahvaltı takımı
tencere takımı
teflon tava takımı
çatal kasık takımı
mutfak baharat takımı
bornoz ve havlu takımları ayrı ayrı bikaç takım
ütü
saç kurutma makinası
blender
rondo
mikser
kettle
nevresım takımları
danteller (bunlar tam hemde harikaaaa annem yaptı yaptırdı hepsini :))
wallaa bekarım bunları aldık şimdidlik.. erkek arakdaşım şimdi 3lü beyaz eşyası (buzdolabı- çamaşır mak - bulaşık mak) ve televizyonu almaya başlıcak ben sadece fırını alcam herhalde bakalım hayırlısı

Son düzenleme:
yemek takımı 12 kısılık catal kasık kahvaltı takımı celık tencere takımı teflon tencere takımı pıkeler nevresımler mutfak takımı(dantel aldım sarılmıs) kuçuk ev aletlerı caydanlık dusuklu tost mak.6kıslık catal kasık 42 parca yemek t gundelık.bunları aldım bırazdaha aldım ama unuttum mutfak arac gereclerın bazıları alındı

Ben evlenirken annem gunluk cay bardagi, pasta tabaklari ve borcam gibi seyleri almayin sakin dedi. Ilk basta garibime gitmisti ama sonradan anlayinca cok gulduk. Gelmeyenlerden sadece annemin evine 26 adet 6 kisilik cay bardagi takimi, 14 tane pasta takimi, 15 de borcam gelmisti. Aklima geldikce hala guluyorum, rakamlarini bile unutmadik. Saka gibi... Annem bana gelen cay bardaklarini, pasta tabaklarini hediye goturmeye bayagi bir devam etti :)

bizdede mutfak eşyalarının hepsini ben aldım beyaz eşyayıda nişanlımla kimiz ödedik ortak bütün evin mobilyalarını kayınpederim evin bütün perdelerinide annemler yaptırıyor halılarıda yine biz nişanlımla ikimiz...yani şunu şu alsın bunu bu taraf alsın muhabbeti olmadı bizde...yani kimin gücü neye yetiyorsa onu yapsın...banada kız tarafının yatak odası alması çok saçma geliyor...

Vitrine koymak icin süs esyalasi
Yemek takimi
kasik catal takimi
cay bardaklari
pasta tabaklari
kahve takimi
Ütü masasi
ütü
Toast makinasi
Waffeleisen
Dounat Maker
tencere takımı
saç kurutma makinası
epilasyon aleti
mutfak esyalari (plastik seyler)
Pasta kaliblari
Havlular
yatak takimi
nevresim takimi
cesit cesit danteller (
vitrin takimi, mutfak takimi, yatak odasi takimi, havlular....)
yastik yorgan
Baddaniye
bir kac ic camasirlari :)

sizce baska ne lazim, neler daha almam lazim

kiz tarafi daha cok para harciyor yahu al al bitmiyor

halılar perdeleınn eksık mutfak robotu katı meyve sıkıcağı kahvaltı takımı gunluk catal kasık teflan tencere setı yatak ortusu celık tencere takımı daha alcan cok sey var benımde kocaman bı lıstem var evde eksıklerımı ığneden ıplığe yazdım senden ole yap bence bazen kız 500ytl bı suru sey alabılıyo ama erkek alamıyo cnm mesela yaklasık olarak bız aynı parayı harcıycaz ben cok esya yapcam ama oda altınımı cok yapcak beyaz esya bırlıkte alcaz yemek odası oturma grubunu da o alcak

yahu yawru gelınlerrrrrr
nedir bu waffleleisen dounat bilmem ne katı meyve sıkıcağı çay makınesı merakııı yaww
çok gereklımı şimdi bunlar hergun kullnıyomusunuz ? YOK
Bence daha önemlı ihtıyaçlara butçe ayırın bu ayrıntılar evlenıp duzene gırıncede daha sonrada alınabılır yıne sız bılırsınız ben almam almadımda

Şimdilik aldıklarım Düğünüm 10 ağustosta :asigim:

*** Yatak odası Mobilyam
*** Yatağım
*** Süs eşyalarım
*** gondol takımı
*** Kütahya Yemek takimim 85 parça.
*** Kristal takımım
*** kasik catal takimi
*** yine günlük kulanım için 52 parça kütahya y.takımı
*** kahve takimi
*** Tost makinasi
*** tencere takımı
*** cezve takımı
*** kepçe takımı
*** mutfak esyalari (plastik seyler) (dondurma kaşığına kadar :) )
*** Pasta kek kurabiye kalıpları
*** Havlular
***hurçlar
*** bornoz takımı
*** battaniye
*** uyku seti
*** nevresim takımları
*** pike takımları
*** Yatak örtüm ve perdesi
*** danteller
*** vitrin takimi, mutfak takimi, yatak odasi takimi
*** ic camasirlari gecelik babydollerim tatlicadiarzu
*** Kaynanaya kaynataya kayına görümcelere enişteye bohçalar :S
*** Tıka basa El emekleriyle Dolu sandıkım :asigim:

aklıma geldikçe eklerim..

Son düzenleme:
kapris kız
nereye gitsem karşıma sen çıkıonnnn burdada senn maşallah
cnm baya bişiler almışsınn güle güle eskit inşallahhhh

Vitrine koymak icin süs esyalasi
Yemek takimi
kasik catal takimi
cay bardaklari
pasta tabaklari
kahve takimi
Ütü masasi
ütü = cnm kurutmalıkta al lazım olur
Toast makinasi = tostWaffeleisen = ? bu ne kız
Dounat Maker = ? cahillik işte bunda bilmiom
tencere takımı
saç kurutma makinası
epilasyon aleti
mutfak esyalari (plastik seyler)
Pasta kaliblari =kalıpları dicektin
Havlular
yatak takimi
nevresim takimi
cesit cesit danteller (
vitrin takimi, mutfak takimi, yatak odasi takimi, havlular....)
yastik yorgan
Baddaniye = battaniyeeeeee :mymeka:
bir kac ic camasirlari :) = cnm bol bol al öle bi kaçtane yetmezjeyyarsizce baska ne lazim, neler daha almam lazim

kiz tarafi daha cok para harciyor yahu al al bitmiyor

ya cnm sen daha çokkk baştasınn valla bunlar nekii ohooooooooooooooooooooo:icecream:

cnm bırak kız tarafı sunu alır bunu alır dıye yok ole birşey insan gucunun yettıgını alır madem yatak odasını kız tarafı alır adettır sor o zaman yatak dosek yun yastık yorgan kılıfı nevresım sandık bunlarda erkek tarafının alıp gelıne getırmesı gereken seylerdır sen desene nişanlına bana bunları aldınmı bu dabızım adetımız var mı oyle o sızın adet bu bızım adet dıye sen de bızde yatak odası alma dıye bırsey yok o zaman yerde yatarız yatak odamız da olmasın bak ne dıyor o zaman fazla para harcatma annene yazık enınde sonunda alacak hem bırak alsın oyle daha cok kıymetın olur zaten eksıkler zamanla tamamlanıyor

dugun salonun parasını bana takılan paralardan vercegım ıcın erdem yatak odası takımını almamamıza bırsey demıyor dıyemıyor annesı demıs yelız odesın salonu takılan paralarla demısss

merhaba kızlar kimin gücü neye yeterse onu alır niye kendinizi çok sıkıyosunuz ki valla bende okadar çok şey almışdım ki çogunu kullanmıyorum bile herşey yawaş yavaş olur eksik hiç bir zaman bitmez her gün yeni bişeyler çıkıyo ama benim bildigimde yatak odasını kız tarafıalıyo bizalmışdık

X