Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
merhaba papatya

Benim gebelik takibimi ve serklajı yapan doktorum servikal yetmezlik tanısını koydu.Ben erken doğumdan sonra doktorumu değiştirdim ve bu doktorumda ölçüm yaptığında aynı şeyleri söyledi.Benim doğum öncesi 5 dk aralıklarda düzenli sancılarım başladı ve ben doktora gittim ve gebelik kesesindeki suyun azaldığı söylendi.Dikişler alındı.Epidural yapıldı ve suni sanci verilerek rahim ağzının açılması beklendi.Sevgilerimle...

edamecrin isimli arkadasım merhaba..msj ında dikiş atıldıgını ve kasılmalar nedeniyle bebegini kaybettigini yazmışsın? nasıl oldu kac haftalıktın dusuk yaptıgında? dikişin ne zman atılmıştı? bende dikişliyim ve 2 gun once sık sık kasılmalar gerceklesti dr.um kasılmaları onlemek için ilaç verdi ve surekli istirahat onerdi..sendende aynı seyleri duyunca tedirgin oldum biraz:KK43: insallah Allah bebeklerimizi kucagımızda gosterir hepimize..saglıkla..

edamecrin isimli arkadasım merhaba..msj ında dikiş atıldıgını ve kasılmalar nedeniyle bebegini kaybettigini yazmışsın? nasıl oldu kac haftalıktın dusuk yaptıgında? dikişin ne zman atılmıştı? bende dikişliyim ve 2 gun once sık sık kasılmalar gerceklesti dr.um kasılmaları onlemek için ilaç verdi ve surekli istirahat onerdi..sendende aynı seyleri duyunca tedirgin oldum biraz:KK43: insallah Allah bebeklerimizi kucagımızda gosterir hepimize..saglıkla..

edamecrin arkadasimiz yazacaktir mutlaka ama bende yazayım dedim, onun gecikilmisti dikis icin yani once kasılmaları başlamıstı diye biliyorum
sana da allah yardımcı olsun, bende o ilacları kullanıyorum, lutfen cok dikkat et ve zamanında al ilaclarını, insallah sag salim alırız bebişleri kucagimizaaa
sen hangi hastanede oldun ve hangi ilacları veriyorlar
doktorun kim?
cok mu oldu sorularrr:sm_confused:

edamecrin arkadasimiz yazacaktir mutlaka ama bende yazayım dedim, onun gecikilmisti dikis icin yani once kasılmaları başlamıstı diye biliyorum
sana da allah yardımcı olsun, bende o ilacları kullanıyorum, lutfen cok dikkat et ve zamanında al ilaclarını, insallah sag salim alırız bebişleri kucagimizaaa
sen hangi hastanede oldun ve hangi ilacları veriyorlar
doktorun kim?
cok mu oldu sorularrr:sm_confused:

cok olurmu askolsun..ben konustukca rahatlıyorum:) ben izmirde özel gazi de oldum operasyonu,dr.um dokuz eylul de prof. suan prepar kullanıyorum ve doktor surekli yatak istirahati verdi..istirahat ettiğimden beri kasılmalar gecti..sen ne durumdasın? kasılmaların oluyormu? bana doguma kadar yatacagımı soyledi dr.um..insallah hepimiz için hayırlısı olur..inanmak cok onemli senin yazılarında hep bebeginin dogacagına inandıgını okuyorum,ne guzel..eda dikişinin saglam oldugunu ve kasılmaları basladıgı için dikişlerin alındıgı ve dogumun gercekleştigini yazmış..yalnız seninde kasılmaların varsa,istirahat etmeni oneririm..bana doktorum biz yapacagımızı yaptık,iş sadece senin dinlenmene baglı diyor..Hepimiz için hayırlısı olsun..buradan haberleşelim..Allah bebeklerimizi bize bagıslasın insallah..bu arada magnezyumu ne için içiyorsun?

ben de 19 haftalık hamileyim ikiz. ben de erken doğumu engelleyici ilaç alıyorum ve doğuma kadar yatacağım ama dikiş atılsın istiyorum.nasıl birşey anestezi uygulanabiliyor mu? bu işlemden sonra yaak istirahati gerekli mi? bilgilendirirseniz sevinirim.

arkadaşlar buraya hiç kimse girmiyo diye uzun zamandır bakmadım. benim yüzümden tedirgin olmanızı da istemem. benim durumum ço geç farkedidi. 18. haftada. 1.5 cm açolma olmuştu zaten. tutma ihtimali çok düşük denmişti. ama yinede dikiş istedik.operasyondan sonra kendime gelince çok düzenli ağrılarım oldu. bu nedenle benim kasılmalarım operasyonda başladı bence.10 gün evde bekledik kızımla. çok hafif bel ağrılarım vardı.birde bana kasılma önleyici ilaç verilmemeişti.yani benim durumum çok geç kalındığı için yaşandı.doktorum erken yapılsaydı yüzde doksan.bebek dururdu dendi. siz hiç canınızı sıkmayın yeterki kendinizi koruyun.

şimdi bende cevap istiyorum. arkadaşlar gittiğim doktorlar 1 kişi dışında. rahim ağzı boyu normal problem yok dedi. sizin rahim ağzı yetmezliği tanısı nasıl kondu.ilk bebekleriniz mi.rahim ağzı boyunu bilen var mı

kezbabçay arkadaşım. dikiş konusuna sen karar verme. çok iyi bir doktora git o karar versin. çünkü senin durumunda risk daha fazla bebeklerin büyük.dikiş doğumu başlatabilir ve su kesesine zarar verebilir.yapacaksa da çok deneyimli biri yapsın. üstelik çokta korkma benim komşumun ikizi var. sanırım 20 hafta oldu. hep kanaması vardı. bankada çalışıyordu işini bıraktı. kasılma önleyici ilaç kullanıyo.<kanaması durdu ve gayet iyi. biz aynı dönemde hamileydik bu nedenle onu görmeye pek dayanamıyorum.ama gayet iyi haberlerini alıyorum çokta endişelenme. o kadar da dikişe takma dinlenmene bak. ayakata durmayınca da iyi gelir bence.

birde dikiş işleminden hiç korkma. illa yapılacaksa .hiç korkmA uyuyup uyanıyosun yalnızca o kadar.yatak istirahati de doktora bağlı galiba.bana yatmam söylen mişti.hidenişko bırak yatmayı çalısıyo bile

jld umarım mesajımı görürsün. senin ölçümlerin kaç çıktı. benim 23.7 rahim ağzı boyu. kısa mı normal mi anlamadım.1 doktor kısa dedi diğerleri normal dedi.allahaşkına şu ölçümlerini bi bildir bana.

arkadaşlar buraya hiç kimse girmiyo diye uzun zamandır bakmadım. benim yüzümden tedirgin olmanızı da istemem. benim durumum ço geç farkedidi. 18. haftada. 1.5 cm açolma olmuştu zaten. tutma ihtimali çok düşük denmişti. ama yinede dikiş istedik.operasyondan sonra kendime gelince çok düzenli ağrılarım oldu. bu nedenle benim kasılmalarım operasyonda başladı bence.10 gün evde bekledik kızımla. çok hafif bel ağrılarım vardı.birde bana kasılma önleyici ilaç verilmemeişti.yani benim durumum çok geç kalındığı için yaşandı.doktorum erken yapılsaydı yüzde doksan.bebek dururdu dendi. siz hiç canınızı sıkmayın yeterki kendinizi koruyun.

şimdi bende cevap istiyorum. arkadaşlar gittiğim doktorlar 1 kişi dışında. rahim ağzı boyu normal problem yok dedi. sizin rahim ağzı yetmezliği tanısı nasıl kondu.ilk bebekleriniz mi.rahim ağzı boyunu bilen var mı

benim ilk bebegim,hersey normaldi..3 ayın sonuna dogru akıntım oldu,acık kahve su gibi dr.ultrasonda rahim agzının kısaldıgını fark etti sanırım 2 cm. civarındaydı,normal bi rahim agzı 5 cm olmalı diye okumuştum..dr. hemen dikiş atılacagını ve istirahat etmem gerektiğini soyledi..birde dikiş 12.haftadan once atılmıyormuş 12-14 arası diye biliyorum..senin rahim agzı 27,5 dediğin mm mi? yani 3 cm e yakınmı rahim agzı boyun?herkes için dua ediyorum..Allah bizim gibi riskli hamilelik yasayan herkese sabır versin ve korusun:nazar:

pardon 23,7 yazmıssın rahim agzı boyu için..bu mm. miymiş acaba? su an hamilemisin edacım?

arkadaşım mm.yaaa yine isyan ettim.beni kontrol eden salak doktorlar nasıl fark etmez.allaha havale ediyorum. benimki hakkaten kısa o zaman.yaa prof rıza madazlı niye öyle dedi ki.normal dedi bana.haaay allah nasıl üzülüyorum bi bilsen.anlamıyorum bu insanları yapamıyosan yapma doktorluk işte.kanamam varken bile eve gönderdiler beni.yaa evde doğursaydım.kızım bide bi sağlıklıydı ki. nasıl içim yanmasın şimdi.

hamile değilim arkadaşım .doğum yapalı iki ay olucak. doktor doktor geziyorum işte.2 ay daha bekliycem.bu arada rahim ağzı boyu doğumdan 20 gün sonra 23.7 mm idi.doğumda 20.1 idi.

inşallah.bakalım ne olucak ama herşey çok zor geliyo artık bana.allah seninkini nasip etsin inşallah.sağlıkla doğsun sağlıkla büyüsün.arada beni haberdar et.sizin durumunuz bana moral oluyor.arada hidenişkoylada haberleşiyorum çol mutlu oluyorum

uzulme arkadasım..inan her işte bir hayır vardır,şimdi tecrübelisin hamile kaldıgında dikişin atılır,dinlenirsin de saglıkla alırsın bebişini kucagına..Allah yanında olsun hepimizi korusun..dr.ların hepsi baska bişi soyluyor kime inanacagımızı sasırdık artık..

cok olurmu askolsun..ben konustukca rahatlıyorum:) ben izmirde özel gazi de oldum operasyonu,dr.um dokuz eylul de prof. suan prepar kullanıyorum ve doktor surekli yatak istirahati verdi..istirahat ettiğimden beri kasılmalar gecti..sen ne durumdasın? kasılmaların oluyormu? bana doguma kadar yatacagımı soyledi dr.um..insallah hepimiz için hayırlısı olur..inanmak cok onemli senin yazılarında hep bebeginin dogacagına inandıgını okuyorum,ne guzel..eda dikişinin saglam oldugunu ve kasılmaları basladıgı için dikişlerin alındıgı ve dogumun gercekleştigini yazmış..yalnız seninde kasılmaların varsa,istirahat etmeni oneririm..bana doktorum biz yapacagımızı yaptık,iş sadece senin dinlenmene baglı diyor..Hepimiz için hayırlısı olsun..buradan haberleşelim..Allah bebeklerimizi bize bagıslasın insallah..bu arada magnezyumu ne için içiyorsun?

walla allaha sukur benim hic bir sikayetim yok
hatta ne kadar dogru bilmiyorum ama normal hayattaki kadar hareketliyim hala
prepar ı gunde 3 kez iciyorum kasılmalar icin
magnezyum da genelde hamilelere veriliyor, bu kasık , bel , bacak krampları olur ya onun icin
ewt arkadasım ya ben cok umutluym bebegim icin
onu kucagia alacagimi allahın izniyle biliyorum
insallah hepimizin yuzu guler
doktorun sana dinlen dediyse mutlaka dinlen yorma kendini
bana doktorum dinlen demedi hatta fultime calisiyorum yani

Sevgili Edamecrin Verdiğin Destek Için Teşekkür Ediyorum.sanada Geçmişolsun Yaşadiğin Durumu Iyi Anliyorum Bende Daha önce Karşi Komşumla Ayni Durumu Yaşadim.atlatmak Dahada Zor Oluyor Karşinda örnek Varken. Ama Maaşallah Atlatmişsin Sen. Inşallah Yeni Bebeklerin Yakin Zamanda Gelir. Bu Ara Da Normalmi Tüpbebekmiydi Seninki? Benim Tüp O Nedenle Biraz Daha Riskli Tüpbebek Merkezindeki Dr. A Devam Ediyorum.aslinda Ona Sonsuz Güveniyorum Ama Yinede Garantiye Alabilirmiyim Diye Dikiş Olayi Cazip Gelmişti. Kaybetmekten çok Korkuyorum çünki 8. Yilimizda Bu Bebeklere Sahip Olabildik.şimdi Kaygilarimi Daha Iyi Anliyosundur Dimi. Neyse Fazla Daldim Seninle Konuşuyormuşum Gibi Hissettim. Tekrar Teşekkürler.

savgili kezbançay benim 1 senede kendiliğinden oldu.bizde 1 sene bekledik.pek sevinmiştim ama kısmet değilmiş.inşallah ikincisinde bunu yaşamayız.bende tam olarak sorunu oğrenmeye çalışıyorum şimdi.ama daha tam öğrenemedim.bakalım biraz dinleneyim tekrar bir muayne olucam. benim için dua et.senin bebeklerini de allah nasip eder inşallah sana.seni çok iyi anlıyorum.

edacığım tabiiki dualarım seninle.allah hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah.çalışıyosun galiba en azından düşünecek başka şeylerin var. hem daha çok yeniymişsin. bu defa bştan önlemini alır dr lar. ben de anaokulu öğretmeniyim ama işimi bıraktım bebeğe niyetlenince.ama evde olmak çok sıkıcı bir de elin kolun bağlıysa yapacak birşeyin yoksa daha da zor. neyseki intnet var da oyalanıyorum biraz. sizlerle de yeni tanıştım iyi geldi bana.öpüyorum seni görüşmek üzere

edacığım tabiiki dualarım seninle.allah hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah.çalışıyosun galiba en azından düşünecek başka şeylerin var. hem daha çok yeniymişsin. bu defa bştan önlemini alır dr lar. ben de anaokulu öğretmeniyim ama işimi bıraktım bebeğe niyetlenince.ama evde olmak çok sıkıcı bir de elin kolun bağlıysa yapacak birşeyin yoksa daha da zor. neyseki intnet var da oyalanıyorum biraz. sizlerle de yeni tanıştım iyi geldi bana.öpüyorum seni görüşmek üzere

kezbancay arkadaim insallah Allah senin de gonlune gore verir
bebklerini sag salim kucagina alirsin
ama bana kalirsa hayat tarzini pek degistirme
insan dusunmekten kafayi yiyecek gibi oluyor bazen
ben cok pinpirikliyim calismasam ne yapardim bilmiyorum yani :sm_confused:
o yuzden cok da dusuncelerle bogma kendini tamami
guzel dusun guzel olsuna.s.

X