Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
@adrenalin85 İnşallah canım tez zamanda bebeğinin seninle olduğu haberlerini alırız. Aşılamaya gerek kalmadan bu ay gelivermiş bi bakmışız. Şu ovulasyon testlerinden denedin mi cnm hiç. Ben ne zaman yumurtladığımı kestiremiyorum da pek mantıklı geldi. Aşılama yaptırırsan eğer yine klomen mi kullanacaksın?

Bugun 27 . Haftaya girdik kizimla. Gecen hafta ve ondan oncekihafta hastanede yattik. Kanama ve kasilmalar basladi. Artiii rahim agzi olcum 2.2 cm. Su anda nidilat ve haftada bir kere pruloton depot kullaniyorum. Aklim cook karisik. Bu arada dun gittigim bi dr bana acil serklaj onerdi. Gala dusunuyorum. Dr profesor ve cok emindi kendinden. Ne yapmaliyim bilmiyorum. Yasim 34 zaman geciyor. Evde resmen teror estiriyorum.sinirlerim allak bullak. Gorur muyum 34 35 haftayi??
Mrb canım geçmiş olsun öncelikle ben ilk gebeliğimi 24. haftada rahim ağzımın açılmasıyla kaybettim acil serklaj yapıldı ama enfeksyn oluşmuştu şimdi tekrar gebeyim 15. haftanın başında rahim ağzı boyum 33mm olmasına rağmen serklaj önerdi ve geçen hafta serklaj oldum rahim ağzın kısalmış açılmadan attır derim açıldıktan sonra enfeksyn oluşuyor zaten 27 hafta bitmiş hayırlısıyla kucağına alırsn yavrunu inşallah

Mrb canım geçmiş olsun öncelikle ben ilk gebeliğimi 24. haftada rahim ağzımın açılmasıyla kaybettim acil serklaj yapıldı ama enfeksyn oluşmuştu şimdi tekrar gebeyim 15. haftanın başında rahim ağzı boyum 33mm olmasına rağmen serklaj önerdi ve geçen hafta serklaj oldum rahim ağzın kısalmış açılmadan attır derim açıldıktan sonra enfeksyn oluşuyor zaten 27 hafta bitmiş hayırlısıyla kucağına alırsn yavrunu inşallah
Ameliyatiniz nasil gecti nasil bi anestezi uygulandi size kontrole gittiniz mi ilk dusunuzu ne zaman aldiniz bu arada gecmis olsun insallah sag salim bebislerimizi ku agimiza aliriz

cnm h
Ba

Cnm dikisi almadan once ellemuayene etti doktor 2cm dedi..bende korktum normal dogumdan iri bebek falan dediler usg olcumleride hataliymis bize 4 kilo uzeri diolardi bebek icin 3200 dogdu sanirim doktorunda sezeryan kolayina geliyo risk almamis oluyorlar..dikis nededn apse yapti bilmiyorum yumruk gibi sisti kontrolde sıktı doktor 3 4 gundur akiyo antibiyotik yazdi tekrar dikis yerinde delik var uff yinede sukur bu gunumuze
mBanyo yapmismiydin hemen banyo suyu falan mi degdi acaba[/QUOTE]
emen yapmadım banyo ama sonrasında yaptım tabi neden olduğunu hiç bilmiyorum annem çok dolandın diyor kayınvalidem sıkı giyinmedi üşüttün ondan diyor doktorda ayy bu nolmuş böyle diyor :) hiçbir fikrim yok neticede olan bana oldu:mad:

Alan OTE="Sibelsibel38, post: 37467841, member: 219810"]cnm h

mBanyo yapmismiydin hemen banyo suyu falan mi degdi acaba[/QUOTE]
emen yapmadım banyo ama sonrasında yaptım tabi neden olduğunu hiç bilmiyorum annem çok dolandın diyor kayınvalidem sıkı giyinmedi üşüttün ondan diyor doktorda ayy bu nolmuş böyle diyor :) hiçbir fikrim yok neticede olan bana oldu:mad:[/QUOTE]
Krem mi verdi canm simdi aman dikkat et kuru tut

KIZLAR BI SORUM OLCAK SERKLAJ YAPILDIKTAN SONRA BEBEK YUKARI CIKIYOMU GERI ASAGDAMI DURUO..OGLUM COK HAREKTLI TEKMELRI BAZEN ACITIO ASAGDAN VURUO HEP ACABA BU TEKMELERIN ATILAN DIKISE ZARARI OLURMUKI.

kızlar bende önceki hamileliğimde 23. haftada atılan acil serklajla bebeğimi kaybettim. dikiş atıldığında 15 mm civarıydı rahim ağzı. şimdi tekrar hamileyim 15. haftadayım. bu hafta serklajımı oldum çok şükür serklaj atıldığında rahim ağzım 35 mm di. ilk duşumu eve geldikten 1 gün sonra ayakta ılık suyla yaptım. günde iki kez antibiyotik içiyorum. enfeksiyon çok riskli bizim için hijyene dikkat etmek gerekiyor.

KIZLAR BI SORUM OLCAK SERKLAJ YAPILDIKTAN SONRA BEBEK YUKARI CIKIYOMU GERI ASAGDAMI DURUO..OGLUM COK HAREKTLI TEKMELRI BAZEN ACITIO ASAGDAN VURUO HEP ACABA BU TEKMELERIN ATILAN DIKISE ZARARI OLURMUKI.

Yok canm aynen bende senin gbi hep asagida hissediodum hep vajinaya vuruyodu ama hic kisalma sorunm olmadi cok sukur bebek büyüdüğünde pek fazla kalmio sıkıntı

Yok canm aynen bende senin gbi hep asagida hissediodum hep vajinaya vuruyodu ama hic kisalma sorunm olmadi cok sukur bebek büyüdüğünde pek fazla kalmio sıkıntı

canim sana kacinci hftada atildi dikis.bende 30lari gorrmuyum ya.boyle biseyi hic duymamstm dra gittigmde açılma nekadr falan die hic sormadm dr baya acilmis tek yapcamiz dikis dedi 3 4 hfta durdrrsak yetr dedi drum sonra amliyttn sonra umdgumdan cok cok iyi gecti dedi ne kadr durr acaba boyle 25li haftalrda atilan dikis etkili olmuo diolar ya aklim karamn corman.bide vajinmda ic tarfta hafif agrilar oluo normldr demi :KK1::KK43:

canim sana kacinci hftada atildi dikis.bende 30lari gorrmuyum ya.boyle biseyi hic duymamstm dra gittigmde açılma nekadr falan die hic sormadm dr baya acilmis tek yapcamiz dikis dedi 3 4 hfta durdrrsak yetr dedi drum sonra amliyttn sonra umdgumdan cok cok iyi gecti dedi ne kadr durr acaba boyle 25li haftalrda atilan dikis etkili olmuo diolar ya aklim karamn corman.bide vajinmda ic tarfta hafif agrilar oluo normldr demi :KK1::KK43:

Umidini kaybetme istemek basarmanin yarisi derler.ben onceden 27 haftalik dgum yapmistm 23 haftmda acil dikis atilmisti ama ben enfeksiyndan kaybttim sende cok dikkt et yerinden hic kakmamaya gayrt et benm ozamn akintim cok fazlydi megerse enfsyndan dolayiymis sende en ufack artista dktra gzuk eger acilman varsa o agrilari dktra danis derim.bendede oluyodu ama sendeki daha farkli olabilir acil dikis olunca daha dikktli olmak gerekiyo.benim bu hamilelikte kaybimdan dolayi 13.haftada atilmisti ins gunumuzde dogum yapariz ve bisey daha banyonu 15 gunde yap derim ayakta kalmaman icin .

Ameliyatiniz nasil gecti nasil bi anestezi uygulandi size kontrole gittiniz mi ilk dusunuzu ne zaman aldiniz bu arada gecmis olsun insallah sag salim bebislerimizi ku agimiza aliriz
amin canım inşallh serklaj işlemi çok kısa sürüyo zaten herşey hazır olduğunda genel anesteziyle uyuttular ama çok az veriyoruz bebişine zarar vermyck dediler ilk banyomu 3 gün sonra yaptım ama ertesi gün yapbilirsn demişlerdi kanamm olmaı ben ilk iki gün birkaç damla ilk kontrolüme 1 kasımda gdcm inşallah sen serklaj oldun mu

Canım banada acil Dikiş 20+5 atıldı 3 cm Açıklık vardı ve bebeğim normal dogum pozisyonunu almıştı suan 26 haftanın içindeyim sürekli yatıyorum bizim hedefimiz 28 en azından Dr sana 34 haftadan bahsetmiş durumun o Kadar'da kötü deyil üzülme

amin canım inşallh serklaj işlemi çok kısa bnda genel anesteziyle uyuttular ama çok az veriyoruz bebişine zarar vermyck dediler ilk banyomu 3 gün sonra yaptım ama ertesi gün yapbilirsn demişlerdi kanamm olmaı ben ilk iki gün birkaç damla ilk kontrolüme 1 kasımda gdcm inşallah sen serklaj oldun mu
Evet carsamba gunu oldum bana sedasyon denilen anestezi uygulandi 10dk kadar surdu zaten bide bacaklarim cok titremisti kastim kendimi heyecan yaptim anestezi verilirkende oyle kalmisim ben uyuyorum hicbiseyden haberim yok bacaklarim titriyormus halen dr um zorlanmis biraz ama cok sukur basarili gecti iyiyim suan ,siz ne zaman serklaj atildi

Canım banada acil Dikiş 20+5 atıldı 3 cm Açıklık vardı ve bebeğim normal dogum pozisyonunu almıştı suan 26 haftanın içindeyim sürekli yatıyorum bizim hedefimiz 28 en azından Dr sana 34 haftadan bahsetmiş durumun o Kadar'da kötü deyil üzülme

Nie 28i hedefliyosun ki benim onceki bebegim 27 haftalikken dogdu ve 3 gun yasadi .onu oyle grmek oyle zordu ki nrmal bi bebek gbi ama cok ufakti .eger yaşasaydı cok zorlu büyüyecekti yavrum ama dayanamadi bedeni nefes almada güçlük çekti .duanizi tam dileyin lutfen rabbim bütün yavrularimizi günümüzde kuveze girmeden kucaklamayi nasip etsin

amin canım inşallh serklaj işlemi çok kısa sürüyo zatenagriey hazır olduğunda genel anesteziyle uyuttular ama çok az veriyoruz bebişine zarar vermyck dediler ilk banyomu 3 gün sonra yaptım ama ertesi gün yapbilirsn demişlerdi kanamm olmaı ben ilk iki gün birkaç damla ilk kontrolüme 1 kasımda gdcm inşallah sen serklaj oldun mu
Buarada dr um agrim olursa parol verdi ve dusuk onleyici progeston verdi gunde 2kez aliyorum benimde 3 kasim p.tesi randevum var

Arkadaslar ameliyattan sonra kimi hemen kimisi 1hafta sonra yapmis dusunu peki doguma kadar normal dusunuzu ne kadar siklikta aliyorsunuz ve affedersiniz bacak ve ozel bolge temizliginizi nasil yapiyorsunuz bana yardimci olursaniz sevinirim 3 kasimda randevum var dr ma o zaman soracam herseyi bide dr um dusuk onleyici progeston ginde 2kez aliyorum ve agri olursa parol cok sukur agrim yok ilk 2 gun ameliyatli bolgem agriyordu ve amelyattan 1hafta once decavit vermisti onu kullaniyorum peki sizler nasil ve ne yapiyorsunuz insallah hepimiz sorunsuz hamilelik gecirir bebisimiz sag salim vaktinde kucaklamayi nasip eder Rabbim insallah:anneadayı::KK52:

canim 34 hafta degil üç ďört hafta durdurrsak yetr dedi hedef 28i gormk bizimde cok zor uzucu bi durum insallah durr bebislerimiz ve saglickla aliriz yavrularmizi bende yatiorum tuvalte kalkiorum yemk ymye bide cok tuvalrte gidiorum ya bebek hala asagda oldgu icinmi acaba.

Nie 28i hedefliyosun ki benim onceki bebegim 27 haftalikken dogdu ve 3 gun yasadi .onu oyle grmek oyle zordu ki nrmal bi bebek gbi ama cok ufakti .eger yaşasaydı cok zorlu büyüyecekti yavrum ama dayanamadi bedeni nefes almada güçlük çekti .duanizi tam dileyin lutfen rabbim bütün yavrularimizi günümüzde kuveze girmeden kucaklamayi nasip etsin
Ben hedeflemiyorum canım dr hedefliyor bende cok isterim günümü tamamlayıp yavrumla eve gelmeyi yavrun için beşınsaolsun aynı acıları bende yasadım 23 haftalık dogum yaptım ve benim yavrum 8 ay yasadı ben kuvez koşelerinde 8 ay bekledim rabbim saglıklı bişekilde kucagımıza almayı nasib etsin 28 yada 40 haftanın bi onemi yok benim için

canim 34 hafta degil üç ďört hafta durdurrsak yetr dedi hedef 28i gormk bizimde cok zor uzucu bi durum insallah durr bebislerimiz ve saglickla aliriz yavrularmizi bende yatiorum tuvalte kalkiorum yemk ymye bide cok tuvalrte gidiorum ya bebek hala asagda oldgu icinmi acaba.
İnşallah Ben yemegimi bile yatakta yan dönüp yiyorum sadace wc kalkıyorum bende evet aşagıda oldugu için bende kasıklarımda bi agrı var sürekli baskı hissediyorum dr sana hangi ilacları verdi

Ben hedeflemiyorum canım dr hedefliyor bende cok isterim günümü tamamlayıp yavrumla eve gelmeyi yavrun için beşınsaolsun aynı acıları bende yasadım 23 haftalık dogum yaptım ve benim yavrum 8 ay yasadı ben kuvez koşelerinde 8 ay bekledim rabbim saglıklı bişekilde kucagımıza almayı nasib etsin 28 yada 40 haftanın bi onemi yok benim için

Amin amin sen benden de cok aci cekmissin bidaha yasamayiz ins peki bunda da acil mi atildida acilman oldu .neden riskli oldu

X