Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Hepimizi yakti bu doktorlar malesef hepimiz koru korune inandik gerci hic boyle bir rahatsizliktanda haberim yoktu 5 aylik cocugun dogabilecegini nedense hic dusunmedim..3 gun karin agrisi cektimde doktora gitmek hic aklima gelmedi gittigimdede zatrn Cok gecti basiretimiz baglaniyor bencede cunku bu bizim.kaderimizmis yasanacakti yasandiacisi unutulmuyor am alisiyor insan..doktor konusunda riskli gebelik uzmani olsun gidecegin doktor..ben bi oglumu kaybettim cok sukur simdi biri yanimda Rabbim bu duyguyu herkese yasatsin insallah

Amin canım inşallah. Unutulmayacak acılar bıraktı bizlerin hayatında malesef. Ama senin de dediğin gibi kaderimiz bu şekildeymiş. Benim de ne ağrı ne sızı. Aksine çok rahattım, koşturup duruyordum. Bi akşam az bi lekelenmem oldu gidelim hadi dedik. İki günde de bebeğimizi gönderdik öyle geldik eve. Nasılsa kaderimiz öyle yaşadık işte cnm, aklına gelse de olacağı buymuş. Çok pişmanlıklar yaşıyorum, acaba biz mi ihmal ettik bazı şeyleri diye soruyorum ama geçen zaman geri gelmiyor malesef.
İnşallah cnm Allah nasip ederse hamilelik ankaradaki tüm fakülteleri perinatologları arşınlıycam.

Am inşallah. Unutulmayacak acılar bıraktı bizlerin hayatında malesef. Ama senin de dediğin gibi kaderimiz bu şekildeymiş. Benim de ne ağrı ne sızı. Aksine çok rahattım, koşturup duruyordum. Bi akşam az bi lekelenmem oldu gidelim hadi dedik. İki günde de bebeğimizi gönderdik öyle geldik eve. Nasılsa kaderimiz öyle yaşadık işte cnm, aklına gelse de olacağı buymuş. Çok pişmanlıklar yaşıyorum, acaba biz mi ihmal ettik bazı şeyleri diye soruyorum ama geçen zaman geri gelmiyor malesef.
İnşallah cnm Allah nasip ederse hamilelik ankaradaki tüm fakülteleri perinatologları arşınlıycam.
Bana annem hep kizim yiyec3gi lokmasi alacaginefesolsaydi hicbirsey onun tasamasina engel olamazdi diyor sen benden dqha sanslisin ankarada xok iyu doktorlar var ben burdurdayim ispartaya gidip g3ldim hep insallah sen hamilelik surecini daha kolay atlatacaksin..

Bana annem hep kizim yiyec3gi lokmasi alacaginefesolsaydi hicbirsey onun tasamasina engel olamazdi diyor sen benden dqha sanslisin ankarada xok iyu doktorlar var ben burdurdayim ispartaya gidip g3ldim hep insallah sen hamilelik surecini daha kolay atlatacaksin..

Ben de kendimi hep bu şekilde avutuyorum cnm. Allah sana ailene uzun ömürler versin, anneni başından eksik etmesin. Ben annemi 8 yaşimda kaybettim. En çok eksikliğini düğünümde hissetmiştim şimdiyse daha da çok hissediyorum. Allah beni sevdiklerimi alarak sınıyor. Annem öldüğünde de ölsem istemiştim çok şimdi de.
Allah bana hayırlısıyla gebelik nasip etsin de cnm inşallah dediğin gibi şehir açısından şanslıyım. Senin zor olmuştur tabi git gel. İnsan pimpirikleniyor zaten yolda izde. Neyseki sağlıkla almışsın kucağına. Allah uzun sağlıklı ömürler versin bebeğine, eşine, sana.

: 480428"]Bende senin gibi bebek konusunda panik yaptimcok sukur ameliyattan sonrada ultrasonda gorunce yavrumu rahatladim sukur hersey yolunda doktorum ameliyattan 1hafta once decavit vermisti 2gun ara verdim bugunden devam edecem:anneadayı:
Insallah her zaman iyi haberlerini aliriz cnm..sorunsuz bir gebelij olsun bu sefer[/QUOTE]
İnsaallah saglikla Rabbimin izniyle canim kucagima alacam sag salimbu kez melegimi tebrik ederim 37lerde dogrmussun Allah anali babali buyutsun yavrunuzu insaallah dikisler alininca hemen basliyo mu sancilar ve nasl anestezi uygulandimi dogumda ,rahatmi oldu ben cok kararsizim sezeryan ve normal dogum arasinda

Ben de kendimi hep bu şekilde avutuyorum cnm. Allah sana ailene uzun ömürler versin, anneni başından eksik etmesin. Ben annemi 8 yaşimda kaybettim. En çok eksikliğini düğünümde hissetmiştim şimdiyse daha da çok hissediyorum. Allah beni sevdiklerimi alarak sınıyor. Annem öldüğünde de ölsem istemiştim çok şimdi de.
Allah bana hayırlısıyla gebelik nasip etsin de cnm inşallah dediğin gibi şehir açısından şanslıyım. Senin zor olmuştur tabi git gel. İnsan pimpirikleniyor zaten yolda izde. Neyseki sağlıkla almışsın kucağına. Allah uzun sağlıklı ömürler versin bebeğine, eşine, sana.
Allah annecigine rahmet eylesin cnm sana moral olayim derken uzdum galiba hayat iste cesit cesit imtihanlarla dolu Rabbim kolaylastirsin zorlastirmasin insallah

Insallah her zaman iyi haberlerini aliriz cnm..sorunsuz bir gebelij olsun bu sefer
İnsaallah saglikla Rabbimin izniyle canim kucagima alacam sag salimbu kez melegimi tebrik ederim 37lerde dogrmussun Allah anali babali buyutsun yavrunuzu insaallah dikisler alininca hemen basliyo mu sancilar ve nasl anestezi uygulandimi dogumda ,rahatmi oldu ben cok kararsizim sezeryan ve normal dogum arasinda[/QUOTE]
Amin cnm...benim 3 gun belim agridi kasilma falan hissetmedim arkadaslarda oturuyoduk onlar dediler bi git doktora nedenmis agri die kalktik gittik meger sancim varmisda ben hissetmiyomusum dikise ragmen acilma baslamis rahim parcalanabilirdi sabahi beklesen dedi doktor apar topar dikisi aldilar acilma 2 cm di oylede kaldi artmadi suni sanci vermedi doktorum bebek kiymetli dedi spinal anestezi ile dogum yaptim ama simdiki aklim olsa yapmaz normal dogumu beklerdim dogum cok zor gecmedi cabuk ayaklandim sonra dikiste apse olustu hala onla ugrasiyorumnkac gundur baya zorladi artik..herhangi bir sikinti olmazsa bebce normal dogum olmali teercihin ha benim basima gelende herkesin basina gelkiyor tabi

Allah annecigine rahmet eylesin cnm sana moral olayim derken uzdum galiba hayat iste cesit cesit imtihanlarla dolu Rabbim kolaylastirsin zorlastirmasin insallah

Allah razı olsun cnm.
Estağfirullah cnm ne üzmesi aksine ne mutlu ki bizi teselli edebilen anneler var, annen seni senin aracılığınla da beni teselli etmis oldu. Allah ondan razı olsun. Şu günlerde duyamak istediğimiz teselliler.

İnsaallah saglikla Rabbimin izniyle canim kucagima alacam sag salimbu kez melegimi tebrik ederim 37lerde dogrmussun Allah anali babali buyutsun yavrunuzu insaallah dikisler alininca hemen basliyo mu sancilar ve nasl anestezi uygulandimi dogumda ,rahatmi oldu ben cok kararsizim sezeryan ve normal dogum arasinda
Amin cnm...benim 3 gun belim agridi kasilma falan hissetmedim arkadaslarda oturuyoduk onlar dediler bi git doktora nedenmis agri die kalktik gittik meger sancim varmisda ben hissetmiyomusum dikise ragmen acilma baslamis rahim parcalanabilirdi sabahi beklesen dedi doktor apar topar dikisi aldilar acilma 2 cm di oylede kaldi artmadi suni sanci vermedi doktorum bebek kiymetli dedi spinal anestezi ile dogum yaptim ama simdiki aklim olsa yapmaz normal dogumu beklerdim dogum cok zor gecmedi cabuk ayaklandim sonra dikiste apse olustu hala onla ugrasiyorumnkac gundur baya zorladi artik..herhangi bir sikinti olmazsa bebce normal dogum olmali teercihin ha benim basima gelende herkesin basina gelkiyor tabi[/QUOTE]
Ay canim gecmis olsun bak bunu bilmiyordum simdi daha bi panik oldum Allah im seni korumus pekii 33 lerde dogum nasil olmus acaba onlqrdada dikis filan alinmis mi inan heyecan yaptim cok dikkatli olmam lazim ve kendime hep kulak vermeliyim sizin nasil gecti gebeliginiz hep yatiyomudunuz yadasadece yemek yapmak icin ve lavaboyami kalkiyordunuz benim 1hafta 10 gun sonra kontrolum var o zaman belli olacak

Amin cnm...benim 3 gun belim agridi kasilma falan hissetmedim arkadaslarda oturuyoduk onlar dediler bi git doktora nedenmis agri die kalktik gittik meger sancim varmisda ben hissetmiyomusum dikise ragmen acilma baslamis rahim parcalanabilirdi sabahi beklesen dedi doktor apar topar dikisi aldilar acilma 2 cm di oylede kaldi artmadi suni sanci vermedi doktorum bebek kiymetli dedi spinal anestezi ile dogum yaptim ama simdiki aklim olsa yapmaz normal dogumu beklerdim dogum cok zor gecmedi cabuk ayaklandim sonra dikiste apse olustu hala onla ugrasiyorumnkac gundur baya zorladi artik..herhangi bir sikinti olmazsa bebce normal dogum olmali teercihin ha benim basima gelende herkesin basina gelkiyor tabi
Ay canim gecmis olsun bak bunu bilmiyordum simdi daha bi panik oldum Allah im seni korumus pekii 33 lerde dogum nasil olmus acaba onlqrdada dikis filan alinmis mi inan heyecan yaptim cok dikkatli olmam lazim ve kendime hep kulak vermeliyim sizin nasil gecti gebeliginiz hep yatiyomudunuz yadasadece yemek yapmak icin ve lavaboyami kalkiyordunuz benim 1hafta 10 gun sonra kontrolum var o zaman belli olacak[/QUOTE]
Cnmhic korkma son zamanlarda bebek agirlastikca dikkat edersin agrilara kasilmalara suan rahimagzina baskisi yok daha..cnm ben 24 saat yatmadim uzun oturdum arada 10 dk balkinda gezindim falan ama is yapmadim yatip yatmamak kojtrollerde rahimdeki kisalmaya ve kasilmalarina bagli insallah hic kisalma falan olmaz...kizkarda 33 lerde doguran yok benim bildigim 37 38 lere ulasiyo cok sukur herkes 40 i gorenler bile oldu ama erken dogarsa seseryan yapiliyo bebek zarar gormesin die..sezeryan olacaksa dikis sezer6an esnasinda aliniyor benim acil oldugu icin sezeryandan once alindi dikisim

Ay canim gecmis olsun bak bunu bilmiyordum simdi daha bi panik oldum Allah im seni korumus pekii 33 lerde dogum nasil olmus acaba onlqrdada dikis filan alinmis mi inan heyecan yaptim cok dikkatli olmam lazim ve kendime hep kulak vermeliyim sizin nasil gecti gebeliginiz hep yatiyomudunuz yadasadece yemek yapmak icin ve lavaboyami kalkiyordunuz benim 1hafta 10 gun sonra kontrolum var o zaman belli olacak
Cnmhic korkma son zamanlarda bebek agirlastikca dikkat edersin agrilara kasilmalara suan rahimagzina baskisi yok daha..cnm ben 24 saat yatmadim uzun oturdum arada 10 dk balkinda gezindim falan ama is yapmadim yatip yatmamak kojtrollerde rahimdeki kisalmaya ve kasilmalarina bagli insallah hic kisalma falan olmaz...kizkarda 33 lerde doguran yok benim bildigim 37 38 lere ulasiyo cok sukur herkes 40 i gorenler bile oldu ama erken dogarsa seseryan yapiliyo bebek zarar gormesin die..sezeryan olacaksa dikis sezer6an esnasinda aliniyor benim acil oldugu icin sezeryandan once alindi dikisim[/QUOTE]

Maşallah ne güzel bisey sorcam ayakta uzun süre durabiliyo mydun yuruyus flan.ben hala yatiyorum korkuyrum ayakta durmaya

A
Amin canım, inşallah yaşamayız hiçbirimiz tekrar. 30-40 boşver sen yeter ki hayırlısıyla her ikiniz de sağlıkla dünyaya getirebil yavrunu. Bunun için dua edelim hepimiz canım. Allah sağlık sıhhat, afiyet versin. AMİİİN.

Çok sağol cnm, Allah razı olsun. Allah sana da sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Sorunsuz hamilelikler nasip etsin. Çok geç oldu malesef turp gibi oğlumu kendim doğum yapıp gönderdim cennete. Allah tekrar yaşatmasın inşallah.
İyi bir dr bulduk diye inanıyorum canım şimdi ama okadar güvensizim ki artık bir değil birkaçına gitmeyi düşünüyorum inşallah. İki aydır her seferinde söyledim akıntım çok akıntım çok, bi tuhaf geliyor diye. Israrla tahlil yapmadı dr.um ne salakmışım diyorum, git yaptır bi yerde. bu kadar mı körü körüne güvenilir. Üstüne enfeksiyon had safhadayken eve taburcu etti beni hastaneden, sonra gittiğimiz prof. bebeği geçtim sen de iki gün dayanamazdın dedi. Saf gibi inandım güvendim. Okumuş etmiş insanlarız aklımız herşeye eriyor da işte basiretimiz bağlanıyor heralde diiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Pko bende de var cnm. Seni de yanıltmışlar baksana. Bana da bi var bi yok deyip duruyorlar. Kafam okadar karıştı ki o mevzuda da. 5 yıldır görmeyen dr görmedi beni ankarada. Tedavi etcez diolar tedavi dedikleri de doğum kontrol hapı. E bebek diyorum önce bi tedavi edelim de diolar. Doğum kontrol hapından sonra zaten adet göremiyorum 5-6 ay. Benim bir yıl kapalı gişe oluyor böylece. Soğan kürü demişsin cnm ben de yaptım soğan kürü ama pek bi faydasını göremedim sanki, sadece şiddetli mide ve bağırsak sancıları yaşattı bana. İçim temizlendi resmen demiş yapanlar bende hiç öyle bir etki olmadı nasılsa.

İyiyim canım, sabah aklımda sen vardın. Dedim şimdi okuldadır, bugün yoğundur. Sen nasılsın, çalışmalar nasıl gidiyor?
Eşim yok ya komşudaydım ben de, şimdi geldim eve. Sıkılıyorum napim, durup durup ağlıyorum zaten. Akşamları hiç geçmiyor yanlız olunca. Ev hanımları evde neler yapar diye araştırma yaptım bugün netten:) Çalışmaya okadar alışmışız ki evde yapacak bişi bulamıyorum. Ne çokmuş vakit evdeyken dedim.
Ayyy sorma cnm okuldayim ama bos derslerimde bakiyorum buraya arada ewet evde hic vakirmt gecmiyor benim carsambam bos ya hic vakit geciremiom evde ama bilio musun bi sure sonra alisiyosun

Cnmhic korkma son zamanlarda bebek agirlastikca dikkat edersin agrilara kasilmalara suan rahimagzina baskisi yok daha..cnm ben 24 saat yatmadim uzun oturdum arada 10 dk balkinda gezindim falan ama is yapmadim yatip yatmamak kojtrollerde rahimdeki kisalmaya ve kasilmalarina bagli insallah hic kisalma falan olmaz...kizkarda 33 lerde doguran yok benim bildigim 37 38 lere ulasiyo cok sukur herkes 40 i gorenler bile oldu ama erken dogarsa seseryan yapiliyo bebek zarar gormesin die..sezeryan olacaksa dikis sezer6an esnasinda aliniyor benim acil oldugu icin sezeryandan once alindi dikisim[/QUOTE]
İnsallah rabbim isimi kolaylastirir insallah bende hayirlisiyla 38 de yaparim dogumu buarada ameliyatta sedasyon anesetezi uygulandi bana ilk kez duydum ama arastirmalarimdan sonra rahatladim genelde herkes genel anestezi olmus sanirim ,ya canim ben anlamdim sen yatmadin hep oturdun mu doguma kadar yada son haftasinda mi oldu oturmalarin bu arada bebisin nasil kiz mi erkek mi saglikla büyüt insallah

Cnmhic korkma son zamanlarda bebek agirlastikca dikkat edersin agrilara kasilmalara suan rahimagzina baskisi yok daha..cnm ben 24 saat yatmadim uzun oturdum arada 10 dk balkinda gezindim falan ama is yapmadim yatip yatmamak kojtrollerde rahimdeki kisalmaya ve kasilmalarina bagli insallah hic kisalma falan olmaz...kizkarda 33 lerde doguran yok benim bildigim 37 38 lere ulasiyo cok sukur herkes 40 i gorenler bile oldu ama erken dogarsa seseryan yapiliyo bebek zarar gormesin die..sezeryan olacaksa dikis sezer6an esnasinda aliniyor benim acil oldugu icin sezeryandan once alindi dikisim

Maşallah ne güzel bisey sorcam ayakta uzun süre durabiliyo mydun yuruyus flan.ben hala yatiyorum korkuyrum ayakta durmaya[/QUOTE]
Yok cnm yuruyus falan yapmadim kendimi hic yormadim belli bir sure sonra doktorum yuruyuslere basla dedi 34 haftaydi sanirim o zaman dolanmaya basladim

Amin cnm...benim 3 gun belim agridi kasilma falan hissetmedim arkadaslarda oturuyoduk onlar dediler bi git doktora nedenmis agri die kalktik gittik meger sancim varmisda ben hissetmiyomusum dikise ragmen acilma baslamis rahim parcalanabilirdi sabahi beklesen dedi doktor apar topar dikisi aldilar acilma 2 cm di oylede kaldi artmadi suni sanci vermedi doktorum bebek kiymetli dedi spinal anestezi ile dogum yaptim ama simdiki aklim olsa yapmaz normal dogumu beklerdim dogum cok zor gecmedi cabuk ayaklandim sonra dikiste apse olustu hala onla ugrasiyorumnkac gundur baya zorladi artik..herhangi bir sikinti olmazsa bebce normal dogum olmali teercihin ha benim basima gelende herkesin basina gelkiyor tabi[/QUOTE]
Canim ilk.konustugumuzda ben de sasirmistim.neden sezeryan oldun diye ama demistin dr istediigni olsun sag salim aldin ya kucagina ben de simdi korluyorim bebek kanalda skisirsa nefes alamazsa komplikasyom gelisirse sezeryan ni olsam doyorum ama hayirlisi bakalim zaman ne gosterecek suni sanciyi da 4 cm cibari acilma olursa destek amacli alabilirim belki ama sendeki gibi 2cm olsa ben de istemem senin dikis varken dikisinn alti acilmis mi ustu mu acilmis elle.mi baktilar usg ile mi dikis enfeksiyomu icin de gexmis olsun neden oldu acaba o da zordur emzirirken agriyorudr

Canim ilk.konustugumuzda ben de sasirmistim.neden sezeryan oldun diye ama demistin dr istediigni olsun sag salim aldin ya kucagina ben de simdi korluyorim bebek kanalda skisirsa nefes alamazsa komplikasyom gelisirse sezeryan ni olsam doyorum ama hayirlisi bakalim zaman ne gosterecek suni sanciyi da 4 cm cibari acilma olursa destek amacli alabilirim belki ama sendeki gibi 2cm olsa ben de istemem senin dikis varken dikisinn alti acilmis mi ustu mu acilmis elle.mi baktilar usg ile mi dikis enfeksiyomu icin de gexmis olsun neden oldu acaba o da zordur emzirirken agriyorudr[/QUOTE]
Cnm dikisi almadan once ellemuayene etti doktor 2cm dedi..bende korktum normal dogumdan iri bebek falan dediler usg olcumleride hataliymis bize 4 kilo uzeri diolardi bebek icin 3200 dogdu sanirim doktorunda sezeryan kolayina geliyo risk almamis oluyorlar..dikis nededn apse yapti bilmiyorum yumruk gibi sisti kontrolde sıktı doktor 3 4 gundur akiyo antibiyotik yazdi tekrar dikis yerinde delik var uff yinede sukur bu gunumuze

Ba
Canim ilk.konustugumuzda ben de sasirmistim.neden sezeryan oldun diye ama demistin dr istediigni olsun sag salim aldin ya kucagina ben de simdi korluyorim bebek kanalda skisirsa nefes alamazsa komplikasyom gelisirse sezeryan ni olsam doyorum ama hayirlisi bakalim zaman ne gosterecek suni sanciyi da 4 cm cibari acilma olursa destek amacli alabilirim belki ama sendeki gibi 2cm olsa ben de istemem senin dikis varken dikisinn alti acilmis mi ustu mu acilmis elle.mi baktilar usg ile mi dikis enfeksiyomu icin de gexmis olsun neden oldu acaba o da zordur emzirirken agriyorudr
Cnm dikisi almadan once ellemuayene etti doktor 2cm dedi..bende korktum normal dogumdan iri bebek falan dediler usg olcumleride hataliymis bize 4 kilo uzeri diolardi bebek icin 3200 dogdu sanirim doktorunda sezeryan kolayina geliyo risk almamis oluyorlar..dikis nededn apse yapti bilmiyorum yumruk gibi sisti kontrolde sıktı doktor 3 4 gundur akiyo antibiyotik yazdi tekrar dikis yerinde delik var uff yinede sukur bu gunumuze[/QUOTE]
mBanyo yapmismiydin hemen banyo suyu falan mi degdi acaba

Bu sefer de alışıp işe gitmek istemiycem galiba :)
haftaya cumartesı kan testı yaptırcam ınsallah cıkar çıkmassa da bı an once adetım gelsın de aşılamamı oluyum bır yıl oldu dusurelı baya toparlanmıstır rahım ınsallah bekletmez bebeğimiz

X