Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Vajinal serklaja rağmen erken doğum yaptım.

Anladım çok üzücü gerçekten. Ben de daha önce 20 haftalık bebegimi bebegimi kaybettim. Hic atamadım onun üzüntüsünü icimden. Suan serklajım yok. 2 gün sonra 37 haftalık olacağız inşallah. Rabbim sağlıkla hayırla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

sevgi arslan sevgi arslan tac i biliyorum. Amerikada bir arkadaşım yaptırmak icin hazırlanıyor öncesinde kilo vermesi lazımmış biraz beklemede. Türkiyede yapıldığını bilmiyordum ben doktoruma sormuştum yapılmıyor gerek yok gibi şeyler söylemisti bana. Zaten bıraktım o doktoru

Abdominal serklaji ilk bu topikte chnb chnb abla yapti arda lembete hatta dikisiyle iki oglu oldu artik suan cogu dr yapiyor normal serklajdan riskli cunku dogum baslarsa ve durdurulamaz ise dikis rahmi parcalar bu yuzden dr pek tercih etmiyor

Benim dikis 37 de alindi ozgur deren tarafindan ve dikisim kaynamisti zor alindi ama dayanilamayacak gibi degil ayrica herkeste ayni aciyi cekmemis bi benim acidi

Evet riskli genelde rahim agzi hic olmayanlar ve ya dikise ragmen yasana gebelik kayiplarinda tercih ediliyor
Benimde dikise ragmen kaybin oldu lakin dr guvendim ve degisik bi dikis yontemiyle dr guvenip tekrar normal dikis oldum ve kizimi 40 haftada sezeriyan ile kucagima aldim suan 5 yasinda
Darisi istiyenlere
Zor bi surec

canım sikişikken daha düşük goruluyor benim acilen heyet raporu almam gerekiyordu ama kolay kolay kimseye vermiyorlar doktorum raporu alabilmem için radyolojiye giderken çok su iç öyle git dedi. ben de unuttum su içmeyi son dakkada aklıma geldi iki bardak tek içebildim. amaç sanım rahim boyunu daha kısa gorunmesini sağlamaktı ama içmeyi unuttuğun için bir şey değişmedi yine rahim boyun aynı görünüyordu.
Anladım canım teşekkür ederim

Evet riskli genelde rahim agzi hic olmayanlar ve ya dikise ragmen yasana gebelik kayiplarinda tercih ediliyor
Benimde dikise ragmen kaybin oldu lakin dr guvendim ve degisik bi dikis yontemiyle dr guvenip tekrar normal dikis oldum ve kizimi 40 haftada sezeriyan ile kucagima aldim suan 5 yasinda
Darisi istiyenlere
Zor bi surec
Ne güzel çok şükür örnekleri duydukça mutlu oluyorum. İki gündür rüyamda rahatlıkla doğum yaptığımı görüyorum. Darısı başıma inşallah

Darisi istiyenlere
Zor bi surec
Dikişe rağmen kaybetme nedeni neydi canım dikişmi iyi atılmamıştı 40 haftada alınan hamileliğinzde yine aynı doktoramı dikiş attrdn doktor arayışındayım hala korkuyorum oyzden

Darisi istiyenlere
Zor bi surec
Birde 37de de alındı demişsin 2 çocuğunda biri 37 diğeri 40damı alındı

Dikişe rağmen kaybetme nedeni neydi canım dikişmi iyi atılmamıştı 40 haftada alınan hamileliğinzde yine aynı doktoramı dikiş attrdn doktor arayışındayım hala korkuyorum oyzden
Dikisi atamamisti yok 40 haftaya kadar gideni ozgur deren atti dr cok onemli

Birde 37de de alındı demişsin 2 çocuğunda biri 37 diğeri 40damı alındı
Canim 1 yasiyanim var 40 haftada dogdu kizim
Ama dikisli kayip ettigim 25 haftada dogdu 2 gun yasadi
Simdi yeniden hamileyim
Aslinda bu benim 5. Hamileligim
1. 20 haftada kayip eeken dogdu
2. 20 haftada erken dogdu
3. Dikise ragmen 25 haftada dogdu
4. Ozgur deren dikisi atti 40 haftada sezeryanla 40 haftada dogdu
5. Suan 5 haftalik tekrar ozgur beye gidecegim

Simdi yeniden hamileyim
Çok geçmiş olsun üzüldüm kayıplarına arkadaşım:KK43: özgür bey serklajda farklı bir yöntem mi kullandı acaba? Bir de haftalık progesteron iğne kullanmış mıydınız? Ya da günlük preogestron?

Çok geçmiş olsun üzüldüm kayıplarına arkadaşım:KK43: özgür bey serklajda farklı bir yöntem mi kullandı acaba? Bir de haftalık progesteron iğne kullanmış tesekkur ederim canim
Kendi ben farkli dikiyorum dedi bilmiyorum nasil dikiyor
Dikise ragmen dusen hamileligim de
Sadece progestan veeildi
Tamamen ihmal canim oyle soyliyim

Aslında proluton iğne ve progesteronun da o kadar mucizevi ilaçlar olmadığı söyleniyor ama kullanıyoruz mecbur korkudan. İnşallah yan etkisi yoktur.ben de 34 e kadar vurulacağım

Yeni
Aslında proluton iğne ve progesteronun da o kadar mucizevi ilaçlar olmadığı söyleniyor ama kullanıyoruz mecbur korkudan. İnşallah yan etkisi yoktur.ben de 34 e kadar vurulacağım inşallah

Merhaba arkadaşlar hepinize...bende 12.haftam da serklaj oldum.şuan 20 hafraligim.ikiz bebek bekliyorum inşallah.15.haftam da idrar yolu enfeksiyonu yüzünden sef 1g antibiyotik kullandım.bugün su gibi akıntım çoğaldı.petonotolig a gittim.test yaptı.spekulum ile sıvı aldı alttan.testte hafif pozitif çıktı.sızıntı olabilir dedi.azitro ve şef 1g diye 2 antibiotik verdi.bebeklerin suyu şimdilik iyi dedi.pazaryeri kan testi istedi.kanda mikrop var mi diye.eğer Allah korusun bebeklerin birinin suyu azalırsa dikişi alır .suyu azalan bebeği alıriz dedi.nasıl olacak ne bitecek bilmiyorum.Kızlar bu antibiyotikleri kullanan oldu mu.1 ay önce yeni bitti antibiyotik.tekrar antibiyotik bir zarar olur mu..bebeklerin ne olacak .Kızlar bilgisi olan birşey diyecek olan varsa lütfen yazsın.

Simdi yeniden hamileyim
Benmdr 6 haftalık yakınız canm peki ihmal eden doktor kmdi ankrada doktr araştryrm en azından ona gtmem

X