Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
melek pınar çok teşekkürler amin hepimiz için. bu arada dün dikişleri aldırdım yani ben zorlandım açıkçası ama doktorum önceden yaşadığın olayların da etkisi var dedi. normal doğumda zorlanabilirsin dedi kafam çok karışık normal doğum ağrısını bilmiyorum .ama dünkü dışarıdan müdehale ya sonuçta bunda zorlanmam normal doğuma da kesin zorlanmak anlamına mı gelir bilemiyorum inşallah hayırlısı olur...

Lutfen yardimi olacak bilgisi olan arkadaslarim yazsinlar.serklaj sonrasi sirayla crp ölçümleri m 11.5 15.2 12.2 bugunde gene artmis 14.2 oldu.akintim var ve idrar gecen hafta temizdi bugun lokosit 3 eritrosit 2 cikti.doktor daha onceki konntrolde mantar var fitil ve krem yazdim dedi.crp yi olcturme keyfine bbak dedi ama ben gene olcturfum.fitili kullandim kullandigim sureden sonrski olcumde 12 ye dusmustu ama bugun on gun sonra yani 14 cikmis.crp si yuksek giden arkadaslar sizlere doktorlariniz ne yapti.aylik penisilin igne vurulan arkadaskar lutfen doktorlarinizin tedaviletini bana yazin.doktorlarima bunu anlatsyim en azindan yoksa busey yapmayacaklar.

Lutfen yardimi olacak bilgisi olan arkadaslarim yazsinlar.serklaj sonrasi sirayla crp ölçümleri m 11.5 15.2 12.2 bugunde gene artmis 14.2 oldu.akintim var ve idrar gecen hafta temizdi bugun lokosit 3 eritrosit 2 cikti.doktor daha onceki konntrolde mantar var fitil ve krem yazdim dedi.crp yi olcturme keyfine bbak dedi ama ben gene olcturfum.fitili kullandim kullandigim sureden sonrski olcumde 12 ye dusmustu ama bugun on gun sonra yani 14 cikmis.crp si yuksek giden arkadaslar sizlere doktorlariniz ne yapti.aylik penisilin igne vurulan arkadaskar lutfen doktorlarinizin tedaviletini bana yazin.doktorlarima bunu anlatsyim en azindan yoksa busey yapmayacaklar.

Geçmiş olsun arkadaşım benim crp m yüksek diye başta serklaj öncesi antibiyotik tedavisi görmüştüm hatırlamıyorum kaçtı.Sonrasında crp m yine yükselmişti suyum da sızmıştı hatta 15. haftada. ama sonda vardı bende bence ondan enfeksiyon oldu. Telaş etme. Başka bir dr ye daha görün istersen. Bir de maalesef face gurubunda arkadaşlar buraya sık bakmıyorlar bence orayua da eklen... Orada daha çok cevap verirler...

arkadaşlar ... bugün dikişlerim alınacak inşallah doğumu bekleyeceğiz sonra gönlümden geçen normal doğum tabi en sağlıklı nasıl olacaksa öyle olur inşallah bebeğim ve ben nasıl sağlıklı olacaksa...
doğum esnasında hepinize dua etcem inşallah .isim yazarsanız isim isim de ederim unutmamak için kağıda yazıp yanıma alacağım inşallah...melek senin ismini biliyorum şimdilik...
benimde sizden bir ricam var benim tek sıkıntım doğum değil 2 yıldır geçmeyen bir ayak ağrım var doğumdan sonra yine doktor yolu gözüktü bize hem doğumum hemde ayağıma şifa bulmam için dualarınızda olursam çok sevinirim adım hayriye...inşallah oğlumla birlikte koşabileceğim günlerim olur...dualarınızı bekliyorum

İnşallah hayırlı bir şekilde sağ salim doğpumun gerçekleşir. Benim 17 aylık oldu oğlum. Doğan evlatlarımızda hayırlı evlat olsunlar inşallah. Amin... Düşüncen için de teşekkürler...

Geçmiş olsun arkadaşım benim crp m yüksek diye başta serklaj öncesi antibiyotik tedavisi görmüştüm hatırlamıyorum kaçtı.Sonrasında crp m yine yükselmişti suyum da sızmıştı hatta 15. haftada. ama sonda vardı bende bence ondan enfeksiyon oldu. Telaş etme. Başka bir dr ye daha görün istersen. Bir de maalesef face gurubunda arkadaşlar buraya sık bakmıyorlar bence orayua da eklen... Orada daha çok cevap verirler...

Face eklemeyi bilmiyorum.lutfen bilenler yardim etsin.sirf bu grup icin aciyorum.bir de arkadasim crpn yukselince gene antibiyotik mi kullandin olcum yaptinmi yani o haliyle olcum yaptirarak mi devam ettin yoksa antibiyotik kullanip biraktinmi olcmeyi....nasil oldu acaba.

Face eklemeyi bilmiyorum.lutfen bilenler yardim etsin.sirf bu grup icin aciyorum.bir de arkadasim crpn yukselince gene antibiyotik mi kullandin olcum yaptinmi yani o haliyle olcum yaptirarak mi devam ettin yoksa antibiyotik kullanip biraktinmi olcmeyi....nasil oldu acaba.

Evet yine antibiyotik kullanmıştım ve ben her ay vajinal kültür idrar kültürü tahlili ve crp baktırdım. Arkadaşlara dedim ilgilenekler....

lila ela ozel mesajlarına bakarmısın cnm.

Canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
Ben iki Dr gidiyordum. Biri istanbulda dikişini yapan Dr biride izmitte acil durum Dr. Benim gebelik özcesindede crp ara ara yüksek çıktığı için izmitteki Dr her ay bakıyordu crp me. 20. Haftada ray boyum sıfır olup sadece dikiş tutunca ayağa kalmamak için izmitteki Dr sık gidemedim ve 28. Haftada ben crp min 2 aydır ölçülmesini fark etti. Bi ölçüldü tam 29 a çıkmıştı ta i sonucunda 29. Haftada öğrendim Dr yurt dışında olunca kimse armamış bende önemli birşey çıksa atanırım diye aramamıştım. Neyse 29. Haftadan 32+3 kadar çok yoğun antibiyotik kullandım. Benim gebelik boyunca çok sık kasılmam olduğu için32+3 de nişanım geldi dikiş kaydı hastanede yattım 34. Hafta dolduğu gün Suyum geldi doğum oldu 10 gün boyuncada damardan crp düşmediği için antibiyotik aldım.
Bence crp önemli canım başka bi Dr daha görün derim.
Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Son düzenleme:
Canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
Ben iki Dr gidiyordum. Biri istanbulda dikişini yapan Dr biride izmitte acil durum Dr. Benim gebelik özcesindede crp ara ara yüksek çıktığı için izmitteki Dr her ay bakıyordu crp me. 20. Haftada ray boyum sıfır olup sadece dikiş tutunca ayağa kalmamak için izmitteki Dr sık gidemedim ve 28. Haftada ben crp min 2 aydır ölçülmesini fark etti. Bi ölçüldü tam 29 a çıkmıştı ta i sonucunda 29. Haftada öğrendim Dr yurt dışında olunca kimse armamış bende önemli birşey çıksa atanırım diye aramamıştım. Neyse 29. Haftadan 32+3 kadar çok yoğun antibiyotik kullandım. Benim gebelik boyunca çok sık kasılmam olduğu için32+3 de nişanım geldi dikiş kaydı hastanede yattım 34. Hafta dolduğu gün Suyum geldi doğum oldu 10 gün boyuncada damardan crp düşmediği için antibiyotik aldım.
Bence crp önemli canım başka bi Dr daha görün derim.
Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Amin diyirum once.arkadadim ben de 2 dojtira gudiyirum guvenli olsun diye.bukundugum sehrin en iyileri, ama gel gor ki ikisi de crp yi rakma kafana bu deger basja yolkarlada yuksrlir dedi.gatta romatoise gittim ama o da kesinlikle ronateid degil bizim icin dedi, yani crp kaynagi gene bence vajinit yada dikis bilemiyorum.antibiyotik de vermediler.hayirlisi duani bekliyirum.

Bende facebook grubuna dahil olmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar dikis sonrası surecten bahsedermisiniz bana?hangi ilaçları kullaniyorsunuz?ne siklikta kontrole gidiyorsunuz?istirahat eden arkadaşlar evde surekli yatiyormusunuz?dikis ne zaman ve nasil aliniyor?(yine genel anestezi altindami?)

Arkadaşlar dikis sonrası surecten bahsedermisiniz bana?hangi ilaçları kullaniyorsunuz?ne siklikta kontrole gidiyorsunuz?istirahat eden arkadaşlar evde surekli yatiyormusunuz?dikis ne zaman ve nasil aliniyor?(yine genel anestezi altindami?)

Canim ben istirahat edenlerdenim.serklaj sonrasi antibiyotik verdiler 10 gun ama bendd sorunlar devan ediyor.sadece sana yanut ol sun diye yaxiyorum.daha saglkkli devam edenler mutlaka yazaklardir.genelde genel anestezi altjnda 10 dakkalik bir islem .sonrasiji bende bilmiyorum ama iyi olur insallah...

merhabalar...
ben de dikişii 3 gün önce aldırdım...dikiş 10-15 dk sürer evet anestezi ile uyutuluyosun ben dikişten sonra sadece antibiyotk kullndm ve haftada bir pruloton iğne. ve dikişten bir hfta snr çalışmaya bşldm ama 1 ay sonra huniileşme oldu ve 35 e kadar yattım .2 haftada 3 haftada bir idrar kan testi yaptırdım 2 kez de vajina kültür yaptırdım irar yolu enfeksiyonu oldum 2 kez ve bunun için antibiyotik kullandım sormak istediğin başka birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım...

Canim ben istirahat edenlerdenim.serklaj sonrasi antibiyotik verdiler 10 gun ama bendd sorunlar devan ediyor.sadece sana yanut ol sun diye yaxiyorum.daha saglkkli devam edenler mutlaka yazaklardir.genelde genel anestezi altjnda 10 dakkalik bir islem .sonrasiji bende bilmiyorum ama iyi olur insallah...

crp yüksek mi hala. tez zamand geçer inşallah...

Kızlar artık çok zor gelmeye başladı.Dün gece uyurken bir kere sancı girdi.Ama bu seferki başkaydı.Adet ağrısı gibi değildi.Çok daha şiddetlisi.Bebeğin hareketleri de çok aşağıda.Daha evvel çikolata kisti ameliyatı olmuştum.O dikişin bile altında hareket ediyor yani tahmin edin.Haftaya kontrolüm var korkuyorum doktor beni direk doğuma alır diye.Daha 20 gün daha dayanmak istiyorum.Bir 37 yi görebilsem:18:

Kızlar doğum sırası sizde.:nazar:Burayı ihmal etmeyin lütfen.Facede olmayan arkadaşlar var.Bizlerin deneyimi birçok kişi için umut olacak

merhabalar...
ben de dikişii 3 gün önce aldırdım...dikiş 10-15 dk sürer evet anestezi ile uyutuluyosun ben dikişten sonra sadece antibiyotk kullndm ve haftada bir pruloton iğne. ve dikişten bir hfta snr çalışmaya bşldm ama 1 ay sonra huniileşme oldu ve 35 e kadar yattım .2 haftada 3 haftada bir idrar kan testi yaptırdım 2 kez de vajina kültür yaptırdım irar yolu enfeksiyonu oldum 2 kez ve bunun için antibiyotik kullandım sormak istediğin başka birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım...

Merhaba ben 10 haftalik hamileyim. Ve 16aylik bir oğlum var.oglum 32haftalik prematüre dogdu. Basta ray olmadi ama 27.haftada rahim agzinda 4cm acilma oldu.4hfta hastane 1hafta evde istirahat 32.haftada suyum geldi ve Doğum yaptım . Doktorum bu sefer risk almak istemiyor 14 haftada serklaj yapacak.sonrasinda calisabilecekmiyim henuz bilmiyorum ama evde de olsam sürekli yatmam zor cunku oglum da var.sureci merak etme nedenim bu.evde de olsaniz surekli yatak istirahatimi yoksa kendini yormadan evde dinlen mi diyor doktorlar?serklajdan degil ama sonrasindan korkuyorum. Ilk hamileligim sıkıntılı olunca...cevaplar icin tsk ederim. Aklima bisey takildikca yine sorarım sanirim..

X