Lise Yorum ve Soruları Açık lise hakkında

aliram

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
60
1
38
ben düz lise mezunuyum ve çocuk gelişimi seminer eğitimi almak istiyorum ama önce açık liseden mezun olmam gerekiomuş,kaç sene açık lisede okumam gerekiyor ve hangi dersler görülüyor,yardımcı olursanız sevinirim.

ben düz lise mezunuyum ve çocuk gelişimi seminer eğitimi almak istiyorum ama önce açık liseden mezun olmam gerekiomuş,kaç sene açık lisede okumam gerekiyor ve hangi dersler görülüyor,yardımcı olursanız sevinirim.

mrb ben acik ögretim lisesini okuyorum 4 yil okuman gerekiyor acik ögretim lisesini ,ama benimde okudugum düz lise umarim bu sana yardimci olur ben bu okulu direkt türkiyeden degil bati anadolu üniverstitesi üzerinden yapiyorum ( köln )
yeni yil kayitlari gecen yil 14-28 eylül 2007 arasi yapilmisti ve heryil 300 € ödemen gerekiyor kayit islemlerini gönderirken
ama bence orayi ilk ara iyice arastir cünki ben anlamiyorum eger türkiyede düz lise yamissan burda neye bastan acik ögretim okuman gerek ??? cocuk gelisimi seminar egitimi tam olarak ne oluyor ? yani kreste felanmi calismak istiyorsun ?
ozaman belki bunlara bile gerek kalmaz diye düsünüyorum cnm ..
ilk dönem benim aldigim dersler

ders adi kredi

din kültürü 1
tarih 2
cografya 2
matematik 4
yabanci dil 3
turizm 4
dil ve anlatim 2
türk edebiyati 3
fizik 2
kimya 2
biyoloji 2
saglik bilgisi 2

desler cok ama asiri zorda degil aslinda aam verdikleri süre cok az ,kitaplar gelmeden sinav tarihlerii veriyorlar mesela benim kitaplarim sinava 3 ay kala gelmisti CADIARZU
simdiyese kitaplarim sinava iki ay kala geldi cnm ... ama yapina hepsi oluyor

bu arada nerde oturuyordsun cünki sinavlar almanyanin üc sehrinde yapiliyor berlin-stutgart-münih benim bildigim kadariyla sen gene bi sorarsin cnm eger degisikse banada haber verirmisin ?

anadolu üniversttesi acik ögretim bati avrupa programi :0221-5110 47
hafta ici hergün :08:00_12:00 ve 13:00_17:00
tlf danisma saatleri 13:00-17:00

umarim sana yardimci olur biraz cnm a.s. iki hafta sonrada benim sinavim var :Saruboceq:

ben seni almanyadan sin zannetmistim ona göre telefon numaralari verdim cnm trkiyedede aynidir 4 yil, ayni dersler vardir ama baska bi konuda haberim yok bi okulun müdürüne sorsan o sana gerekli bilgiyi verir cnm ...

iyi sanslar

Ben de açik ögretim lisesi okuyorum kiredileri çok düşürdüler yani ders puanlamasini örnegin biyolaji 4 ken şimdi 2 oldu sen her ders döneminde 40 kirediyi doldurmak zorundasin buda 13 16 ders yapa biliyor 3 ay içinde çalişip bunlari geçiceksin yani hepsini vermenin pek mümkünati yok ben her dönem çalişa bildigim kadariyla derslerimi veriyorum yani dişardan okumak çok meşakatli bi yan önce bitsin diye artik dua ediyorum allah herkezin yolunu açik etsin

canım düz lise mezunlarının telafi eğiti alıp meslek lisesi diploması alması başlıklı yazıların tümünü okursan cevap bulursun soruna.

kızlar size biraz destek verim ben ek sınavda yani ağustosta tatilden geldim sınava girdim 18 dersten girdim 14 dersi geçsem kalan kredim bitiyodu mezun oluyodum yani ve çalışmadan 18 dersin 17 sini geçtim hatta 3 kitabım da yoktu zaten olsada çalışamazdım tatildeydim yani biraz göz atsanız ilerde size çok güzel kopya oluyo hatırlıyosunuz mantık kullanmanız yeterli oluyor yani yaparsınz kızlar çok zor değil hatta kendinizle gurur duyarsınız başarıyorum diye başarılar

lise mezunlarına açık lise çocuk gelişimi kaç yıl tam bilginiz varmı stajı istediğin yerde yapıyormusun ücret veriyorlarmı stajda sigorta yapıyorlarmı

lise mezunlarına açık lise çocuk gelişimi kaç yıl tam bilginiz varmı stajı istediğin yerde yapıyormusun ücret veriyorlarmı stajda sigorta yapıyorlarmı

asyanurcum ben lise tekstil,ön lisans tekstil mezunuyum ama şuanda pratik kız sanat okulunda okuyorum diğer adıyla 2. lisede çocuk gelişimi bölümü okuyorum.dersleri yoğunlaştırılmış olarak görüyorsun haftada 44 saat.bizim 10 ayrı dersimiz vardı hepsi çok zevkli ve güzeldi.ben çok şey öğrendim.neyse canım okul 3 dönem yani 1,5 yıl sürecek ben şubatta başladım şimdi 2. sınıfa geçtim.stajı 3. sınıfta istediğin yerde yapabiliyorsun tabi il merkezinde uzak ilçelerde staj olmuyor ve sanıyorum sigorta ve ücret vermiyorlar.bu eğitimi veren meslek liselerine lise diplomanla gidip başvurman yeterli.soruların varsa cevaplayabilirim...a.s.

Haftada kaç gün okula gidiyorsun.Ya bide bu bölüm çok masraflıymış çok para harcanıyormuş doğrumu .Bide ünüversiteye kayıt olup sildireneri dahi bu bölüme almıyorlarmış.Alsalarda ilerde sorun çıkarmış birine öyle olmuş sen ünüversite okurken nasıl başvurdun.Bu senemi ilk defa bu uygulama geldi.Bende açık öğretimi yarım bıraktım 10 yıl evvel bir sorun çıkarmı kayıtta saol

slm acil yardım eddin ben acık ögretim lisesine 3 ce düze gidiyorum mesle gecme şansım varmı cocuk gelişim böylümüne okkumak isdiyoeum acil yardım lüfen

Evet geçme şansın var okumuştum.Bu sene kayıtlar bitmiştir gene araştır.Mesleki açıköğretim sitesinden bak

ya kızlar benim 3 dönemim var 38 kredim var nası bitircem ben bu okulu anlamıorum ya dha cok varmı 192 kredi 8 dönem olması gerekio ne ara yapcam onu ya dha hzlı btrlmiomu bu

asyanurcum ben lise tekstil,ön lisans tekstil mezunuyum ama şuanda pratik kız sanat okulunda okuyorum diğer adıyla 2. lisede çocuk gelişimi bölümü okuyorum.dersleri yoğunlaştırılmış olarak görüyorsun haftada 44 saat.bizim 10 ayrı dersimiz vardı hepsi çok zevkli ve güzeldi.ben çok şey öğrendim.neyse canım okul 3 dönem yani 1,5 yıl sürecek ben şubatta başladım şimdi 2. sınıfa geçtim.stajı 3. sınıfta istediğin yerde yapabiliyorsun tabi il merkezinde uzak ilçelerde staj olmuyor ve sanıyorum sigorta ve ücret vermiyorlar.bu eğitimi veren meslek liselerine lise diplomanla gidip başvurman yeterli.soruların varsa cevaplayabilirim...a.s.

meraba arkadaşlar ya bende açıköğretim lise genel kültür bölümünde okuyorum ya arkadaşlar neyin nasıl olduğunu bilmiyorum cevremde yardım olucak pek kimsede yok arkadaşlar güzel bi meslek sağibi olmak istiyorum bende öncelikle yapmam gerekenler neler mesela kreş öğretmeni güzel sonra genelden dier mesleklerde bana göre yapmam gerekenler neler ama

X