Popüler Konu Lahana Çorbası Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaslar sitede yeniyim cok birsey anlamıs degilim ama bir sorum olacak (hoş gerci cevabınıda neden okuyacagımı bilmiyorum ama) fazla kılolarından kurtulmak isteyen tum kadınlar gıbı bende careler aramaktayım...... lahana kapsulleri varmıs internetten arastırdıgım kadarıyla hatta bırın nadıde sultan falan kuullanmıs.... bu kapsullerden deneyen varmı işe yarıyormu.... zararlımı...... tanıtımları super gozukuyor ama kimse yogurduna eksi demez diye dusundugumden bıre bır kullananlara ulasmak istedim... beni acele bilgilendirirsenız sevinirim byby
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=31153&highlight=kaps%FCl%FC

su talısın ıksırı ne bılgılendırırsenız sevınırım arkadaslar meak ettım
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=4723&highlight=iksiri

bende denemek istiyorum bu diyeti bakalım işe yarayacakmı??? benim bayaaa kilom var... çalışıyorum aynı zamanda ama çorbayı sadece sabah akşam içebilirim sorun olmaz sanırım..

kıslar salı günü basladıgım pırınc dıyetınden sonra lahana dıyetıne basladım ama ben corbasını yapmadım lahanayı hasladım ve sarımsaklı yogurt ve nane koyarak ac karnına yemeye basladım gunde ıkı defa sabah ac karna olmak uzere ve aksam ymekten sonra yedım ve hala yıyorum normal sonra kahvaltımı yapaıyor meyvamı yıyorum ve aksamda ymeegımı yıyorum bugun itibarıylhihoyyyta 65 kılodan 62 ye düstüm ıns 55 hedefımı tuturacam yıne yazarım ıns kıslar ıns hepımız ıp gibi oluruz:Saruboceq::nazar:

geçen kış 1haftada 4 kilo verdim. ..aynaya baktığımda 1 beden incelmek beni çok mutlu etmişti. bogazıma sahip olamadığım için zamanla geri aldım .

selammhihoyyythihoyyythihoyyyt

Bende yarın lahana çorbası diyetine başlıyorum daha önce iki kere yaptım ve toplam 7kilo verdim ben çok memnun kaldım bu diyetten bakalım bu seferki diyetim nasıl sonuçlanıcak CADIARZU

size hergün bilgi vermeye çalışırım

şu an çorbam pişiyor:dance::dance:

merhabalar lahana çorbasının tarifini alabilirmiyim 70 kiloyum ve artık kesinlikle bu kilodan kurtulmaya niyetliyim kendini fazlasıyla çirkin hissettiriyor eski resimlerime bakınca içimi bi hüzün kaplıyor mutsuzum yanii sezden acil cevap bekiyorum yazarsanız sevinirim yarın bende başlamış olurum şimdikten teşekkürler

İnşallah canım hep birlikte kurtulucaz bu kilolardan :teselli:

çorbanın tarifi ve malzemeleri 1. sayfada yazıyor

tadı güzel aslında 1 hafta boyunca aynı çorbayı içmek biraz sıkıcı oluyor ama bir hafta sonunda en az 3-4 kilo verdiğini görünce değer diyosun

nasıl bi diyetmiş bu? kızlar şunun tarifini özelime adamakıllı bi yazan olsa allah razı olsun dicem ya ben yapamadım bu çorbayı bi türlü ayrıntılı anlatın bide diyet olarak ne uyguluyosunuz?

arkadaslar bu lahana diyetini daha önce 3 kez uyguladim, corba tarifim hemen hemen ayniydi, etsuyu koymuyordum, lahana, domates, yesil sogan, sivri biber, karabiber, az tuzu kaynatip blenderdan gecirip süzüyordum, diyete aynen uymayip ara sira tatli kacamagi yapsam da haftada en az 3 kilo veriyordum. bir ara lahanadan tiksindim artik ve biraktim:) ama bu siralar yeniden yapicam, hazir ara da vermisken... (arka arkaya 2 haftadan fazla uygulamayin diyorlar, cok tuvalete cikartip böbrekleri yordugu icin). bol su icmek önemli. yaglari ictiginiz suyla birlikte disari atiyorsunuz. ben de tavsiye ederim...

kızla benden de bi tarif

lahana (miktar olarak büyuk bi salata kaseşi)
2 büyük sagan...
2 yeşil biber....
2 büyük domates......
1 limon suyu.......
1 tavuksuyu tablet......
tuz ... kırmızı pul biber. az nane ve kekik.....
ve üstünü geçecek kadar su....
düdüklü tencerede 15 dk.. kaynatıp .....robottan geciriyorum .....
tadı fena olmuyo tavsiye ederim.. ayrıca soganda başlı başına zayıflamak için uygulanıyo....ben 2 gündür içiyorum çok fyda etti tavsiye ederim deneyin .....ayrıca dadıda iyi........

kızlar hepinize sormak istediğim bir şey var. bunu çorbayı kötülemek ya da övmek için sormuyorum gerçekten merak ettiğim için soruyorum. lahanayı böyle mucizevi bir bitki olarak görüyoruz ve çorbasını yapıp içiyoruz. malzemeler gayet makul ve akla yatkın şeyler. ama bir sorun var. kısa sürede bu kadar kilo kaybı ve 1 hafta gibi uzun bir süre boyunca aynı besinle beslenmek. açıkçası bu benim aklımı çok kurcalıyor. evet diyet sonunda 5-6 kilo vermiş olmak herkesi mutlu edecek bir şey; ama giden bu 5-6 kilo acaba nedir? kas? yağ? su? ödem? benim düşünceme göre kaybolan sadece su ve ödemdir, çünkü böyle kısa bir sürede bu kadar yağ kaybı tıbben mümkün değil ! yağların yapısını biliyorsanız bunu da biliyor olmalısınız. yağ nasıl idrar ile dışarı atılır anlayabilmiş değilim. insanlar o kadar saatlerce spor yaparken yürüyüş yaparken birkaç gram yağ eritiyorlar da bu çorba nasıl oluyor da tek başına 5-6 kilo gibi büyük oranlarda yağ kaybına neden olabiliyor. bunu bana akl-ı selim biçimde açıklayan olursa çok memnun olurum. ayrıca giden kilolarınızın ne kadarlık oranının yağ olduğunu nereden biliyorsunuz. yani ben 5 kilo verdim ama 3 kilosu yağdı diyebilecek biri var mı? böyle bir ölçüm yaptıran oldu mu? demek istediğim inandığınız şey ne kadar bilimsel? bir hafta boyunca aynı şeyleri yemek vücudunuzun denge durumunu nasıl da bozuyor farkedemiyor musunuz? vücudu şaşırtmak lazım derken acaba kastınız bu mudur? gerçekten kötü niyetle ya da kötülemek için sormuyorum. aklımda kocaman soru işaretleri var bu konu ile ilgili ve umarım birisi bilim ve akıl ışığında bu sorularımı cevaplar. saygılarla...

@hcr35, haklisin sorularinda ve endiselerinde. lahana corbasinin vücuttaki suyu ve ödemi de attigi bir gercek ama kesinlikle yaglari da yakiyor, bu diyeti yaparken bol bol su icmen gerekiyor zaten, ama o atilan suyla birlikte yaglar da gidiyor, gercekten ben cok faydasini gördüm. ha bir de diger diyetlere olan bir üstünlügü de, lahananin enerji vermesi, yorgunluk hissi yapmamasi. benim gibi meyve düsmani insanlar icin de en azindan bikac gün meyve yemeye bahane oluyor. sonra vücuttaki toksinleri atma özelligi var lahananin. bence pek zorlayici bir diyet degil, sadece ikinci gün canin cok tatli cekiyor, ben de ufak bi cikolata ativeriyorum agzima yani, o kadarcik da olsun, di mi... ve cok sadik kalmadigim halde mutlaka o hafta en az 2 kilo gidiyor benden. tabi ardarda yapmamak lazim, ben 1 haftadan sonra ara veriyorum, o arada da yediklerime dikkat ettigim icin verdiklerimi almiyorum. yani kasmadan, abartmadan, rahatca kilo verdiriyor, tecrübeyle sabittir...

isin bilimsellikle ilgili kismina gelince... burada son derece haklisin, tip okumadik, diyetisyen filan da degiliz, burada siradan, kilo vermeye calisan hanimlar olarak kendi deneyimlerimizi anlatiyoruz, tahmin ve fikirlerimizi yürütüyoruz. bunu elbette ki bir bilene sormak lazim. internette bakarak filan olmuyor bu isler. benim vücudumun dengesi bozulmasi, daha önce de dedigim gibi faydasini cok gördüm. kesin olarak bildigim sey, lahananin antioksidan özelligi olmasi ve vücuda bir nevi temizlik kürü gibi yararinin olmasi. ama diyeti ama normal tüketimi... ödem attigi da kesin. cok tuvalete cikariyor olmasi mutlaka böbrekleri olumsuz yönde etkiliyordur, cünkü yoruyordur. yine tahmin yürütüyorum ama iste aksini söyleyebilmek icin bunu uzmanina sormak lazim. bu konuyu kafaya taktiysan ve bu diyeti uygulamadan önce birilerine sormayi planliyorsan bu edinecegin bilgileri bizimle de paylas derim...

arkadaslarr ben de çorbayı yaptım hikayesi şudurr yaz sonu kuşadasına gittim ve bütün yeme düzenimi bozdum otelllde yemekler karsı konulmazdıı çok büyük bir restorantı vardııı her ögün krallar gibi yedimm üstünedee her ögünde bir dilim çıkolatalı pastaa gitmeden tatile 73kg 200 gr dım bi döndüm anam ne göreyim kilom olmuş 75.6 afferin dedim kendi kendime pek canımı sıkmadım şişkinliktr dedim tatilin üstünden 15 gün gecti veremedimm ve yedikçe yiyesim geldi çikolatallarr gözümü dönfdürdü ben ki çikolatayı hiç aramam şimdi rüyamda bile çikolatalarla bogusuyordum 2 gn önce bayrmda giymek için bi pantolon aldımm tabi 42 beden oluyodu bi giydimm yanlarr foşşşş diye fışkırmasınmıı aynaya bakıncaa yanlarımda çikolatalarıı gördümm afferinn dedim kendi kendime çikolatalı pastaların nereye gittigi şimdi anlasılıyorduu eve geldim hemen bi lahana kaptımm koca bi lahananın yarısı havuç sogan domates bi tavuk bulyon hepsini düdüklüyee sadece dün bir ögün yedimm bu arada hastalanmıstım ve bu gün son günüydü bu sabah bi tartıldım 74.8 iştee be dedimm bukadarınıda beklemezdimm çünkü sadece bir ögün bu gün sabah kepek ekmegi domates salatalık peynir yedim ögle yemegi lahana çorbası aksamada aynını yicem bakalım nolucak yarın genee tartılıp yazıcamm ayrıca ben çorbama limonda koydum karabiberde tadi çok kötü diil bu arada sbh pantlnumu bi giydimm yanlarımm çok azıcık çıkıyoo bence acil durumlar için birebir

kıslar bende dün akşam içmeye başladım ve 600 gr vermişim . yanında elma sirkesi , bal papatya kurusu içeceği varya hani ondan içiyorum bi zazarı olurmu ikisi beraber..

ben çorbaya hala antipatik bakıyorum, hala birisi çıkıp da beni ikna edecek bir açıklama yapmadı çünkü. vücuda bir anda fazla yüklenmemek gerek diye düşünüyorum. umarım bir zararı olmaz.

E vitamini Antioksidan etkilidir. Alzheimer hastalığının ilerlemesini yavaşlatıyor Yaşlı kişilerde bağışıklık sistemini güçlendirir. Hücrelerin daha uzun yaşamasını ve yenilenmesini sağlar .
Lahananın bunun yanısıra başka yararlarıda vardır bende yaptım lahana diyetini ama farklıydı yinede bu tür diyetlerin uzun süre olmaması gerekiyor detoks tarzı diyetler kısa süreli yapılmalıdır hızlı verilen kilolar hızlı geri alınır bu diyetin peşinden daha dikkatli yapılan bir diyet ve sporla kilolar yavaş ve emin verililrse bence çok daha iyi olur sözün özü az ye spor yap

arkadaslar bende yapiyorum bu diyeti.bu gun 2.gun,ama bazi sitelerde verilen lahana corbasi diyetinin yaninda lacivert lahana resmi koymuslar.ben beyaz lahana ile yapiyorum.yani su sarma falan yaptigimiz lahana.benim beyaz lahana yalnismi oldu yoksa.bi bilgisi olan varsa yazsin lutfen.bu lahana hangi lahana???

arkadaslar bende yapiyorum bu diyeti.bu gun 2.gun,ama bazi sitelerde verilen lahana corbasi diyetinin yaninda lacivert lahana resmi koymuslar.ben beyaz lahana ile yapiyorum.yani su sarma falan yaptigimiz lahana.benim beyaz lahana yalnismi oldu yoksa.bi bilgisi olan varsa yazsin lutfen.bu lahana hangi lahana???

nasıl yani karalahana dediğimiz lahanadan mı? :tomato:

X