Popüler Konu Lahana Çorbası Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba kızlar benimde kilo vermem gerekiyor sağlığım acısından kullandığım bazı iğneler ve ilaçlar bende fazlasıyla iiştah yaptı ve kilo aldım ama belim rahatsız şimdi bu kilolarda ağır geliyor. eğzersiz ve fazla spor yapamıyorum yediklerime okadar dikkat ediyorum ama veremiyorum diyetistyene gitmeyi denedim ama çalıştığım için kaç kere randevu ayarladımsa aksilik oldu gidemedim. bakalım bu çorbayı deneyeceğim nasıl olacak annem de yapmıştı önceden bu çorbadan ama ben hiç yemedim annemin tansiyon sorunu olduğu için fazla devam edemedi. ama çoğunluk tadından şikayetci benim midede sorunlu umarım ben yiyebilirim. şans dileyin bana akşam yapacağım. ilk fırsatta yazarım sonucu.

bugn bu çorbaya başlayalı 2 gün oldu ve şimdiden 1,5 kg gtti ben çorbayı yağsız et suyu yerine 2 tane tavuk bulyon koyuyorm ilaveten de 1 tane kuru soğan ve 7-8 diş sarımsak nane atıyorm tadı da bayağı güzel oluyooo herkese tavsiye derm ben 5lt lik düdüklüde yapıorm ailecek içiorzz bide bu çorbayı içtiğinzde acaip tok tutuyoo ben günde 3 defa içmeye çalışıorm herkese tavsiye ederm hem kendinizi mutlu ve çok enerjik hissediosunuz

az miktarda koyabiliosn ama bulyon falan atarsan gerek kalmaz tuza hemde tadı daha güzel oluyo

Son düzenleyen: Moderatör:
bnde bşlıorum çorbam hazırrr içebildğim sürece içicem amaa nasıl içilck???sabh-öğle-akşam hepp çorba mı:S:S

Allahımmmmmm o ne iğrenç bir çorbaaaaaa. Lahana çorbasının tadı süper, ama içine kereviz girince gerçekten midem inanılmaz bulandı ve bütün gün bir şey yiyemediğim için otomatik kilo verdim.

Ben kaşıkla falan asla içemedim çorbayı, pipetle içtim ister inanın ister inanmayın. Pipetle direkt yuttum. Blendırdan geçirdim püre gibi oldu, pipetle hüplettim gitti.

Bir dahakine kerevizi aslaaaa koymam ben, mideme yazık yavv

ben de bugün tekrar başladım birazdan gidip lahana çorbamı içicem kaydirigubbakcemile2

daha önce bu diyete başladım 2 gün sonra bıraktım ama gerçekten kilo verdiriyor .

umarım bu sefer bozmam hepimize kolay gelsin :teytey:

bnde bgn basladım lahana çorbasını içmeye.taam tadı biras kötü olabilr :KK70: ama kilo wermek için herseye deger :KK70: bikaç gun snra yne yasarım inş.hepimis basarılı olurus...

ben bunu denicem.. ama yarın başlamam.. yarın konsere gideceğiz.. 1-2 bira içerim çunku:KK43:

arkadaşlar çorbayı yaptım,75 kiloyum bakalım ne olacak.1 haftamı 2 haftamı uygulanma süresi?

arkadaşlar slm,bende bugün içmeye başladım umarım gerçekten işe yarıyordur:))

Bu arada kızım 15 aylık ve hala emziriyorum,emzirirken bu diyeti yapan varsa bilgi verebilirmi???teşekkürler..

arkadaşlar lahana kereviz soğan domates ve biberden oluşan çorbayı hazırladım ama içemiyorum tadı çok kötü iki defa zorla içtim bu çorbayı içerken hiç birşey yemeyecekmiyiz

arkadaşlar slm,bende bugün içmeye başladım umarım gerçekten işe yarıyordur:))

Bu arada kızım 15 aylık ve hala emziriyorum,emzirirken bu diyeti yapan varsa bilgi verebilirmi???teşekkürler..

ben senin yerinde olsam içmezdim

arkadaşlar benim uyguladığım tarif bu ve tadı bence kötü değil...Bugün yeni başladım açlık hissini yenemedim henüz:))ama pes etmek yok,bol bol su içiyorum...
Beyaz lahananın hem çok bir antioksidan yani kansere karşı koruyucu hem de zayıflatıcı bir sebze olduğunu biliyor muydunuz? Lahana çorbası tarifi ile hem zayıflayacak hem de bağışıklık sisteminizi güçlendireceksiniz.

Malzemeler,

6 adet taze soğan,
6 adet küp şeklinde doğranmış domates,
2 adet dolmalık yeşil biber,
1 demet maydanoz,
1 demet dereotu,
1 adet beyaz lahana,
3 adet soğan, tuz, karabiber, köri, kırmızı biber.

Hazırlanışı,

Sebzeleri yıkayıp, küçük parçalar halinde doğrayın.
Hepsini tencereye koyup 2 litre suda 10 dakika pişirin.
Sonra 30 dakika kısık ateşte pişirin.

arkadaşlar başladım 4.gündeyim ben birde kereviz sapı ekledim ve yarım limon suyu sıktım lahananın ve kerevizin o çiğ kokusu felan kalmadı tadı da bence iyi yani şuanakadar bıkınlık vermedı ılık bişekilde gayet rahat yiyorum..

bugün ilk günümde bayrama kadar devam gelişmeleri yazarım bakalım yarın sabah kaç kilo vermiş olarak uyanıcamcokacimcoook

ewet kızlar bir kilo gitmiş bugün süper inşallah böyle devam ederde bayrama bir beden küçülmüş olarak girerim:lepi:

kızlar hepinize sormak istediğim bir şey var. bunu çorbayı kötülemek ya da övmek için sormuyorum gerçekten merak ettiğim için soruyorum. lahanayı böyle mucizevi bir bitki olarak görüyoruz ve çorbasını yapıp içiyoruz. malzemeler gayet makul ve akla yatkın şeyler. ama bir sorun var. kısa sürede bu kadar kilo kaybı ve 1 hafta gibi uzun bir süre boyunca aynı besinle beslenmek. açıkçası bu benim aklımı çok kurcalıyor. evet diyet sonunda 5-6 kilo vermiş olmak herkesi mutlu edecek bir şey; ama giden bu 5-6 kilo acaba nedir? kas? yağ? su? ödem? benim düşünceme göre kaybolan sadece su ve ödemdir, çünkü böyle kısa bir sürede bu kadar yağ kaybı tıbben mümkün değil ! yağların yapısını biliyorsanız bunu da biliyor olmalısınız. yağ nasıl idrar ile dışarı atılır anlayabilmiş değilim. insanlar o kadar saatlerce spor yaparken yürüyüş yaparken birkaç gram yağ eritiyorlar da bu çorba nasıl oluyor da tek başına 5-6 kilo gibi büyük oranlarda yağ kaybına neden olabiliyor. bunu bana akl-ı selim biçimde açıklayan olursa çok memnun olurum. ayrıca giden kilolarınızın ne kadarlık oranının yağ olduğunu nereden biliyorsunuz. yani ben 5 kilo verdim ama 3 kilosu yağdı diyebilecek biri var mı? böyle bir ölçüm yaptıran oldu mu? demek istediğim inandığınız şey ne kadar bilimsel? bir hafta boyunca aynı şeyleri yemek vücudunuzun denge durumunu nasıl da bozuyor farkedemiyor musunuz? vücudu şaşırtmak lazım derken acaba kastınız bu mudur? gerçekten kötü niyetle ya da kötülemek için sormuyorum. aklımda kocaman soru işaretleri var bu konu ile ilgili ve umarım birisi bilim ve akıl ışığında bu sorularımı cevaplar. saygılarla...

tatlım.. böyle bişey sormussun yeni gördüm ama.. zaten yagları terle ve idrarla atıyoruz.. ben idman yapıyoken gnde 3 lt su içiyordum. antrenörüm öyle söylemişti.. ayrıca cok vitaminli bi çorba bu. korkmana gerek yok.. süresi kadar uygula yeter.

X