Emzirirken sigara içen var mı?:(( Sütü azaltır mı?

sigara içmeyen içeni anlamaz ve gaddarca eleştirir yazılmış .
ben de eleştirmek istiyorum çünkü bir zamanlar günde bir pakete yakın sigara içip hamile kaldığı anda bırakıp birdaha da başlamayanlardanım .
bebeğim 7 aylık ve 1 aydır emmeyi bıraktı ama ben tekrar sigaraya başlamayı aklımın ucundan bile geçirmedim.
şuana kadar bebeğim için içmedim ,bundan sonra ise kendim için içmiyorum.canımın istediği zamanlar oluyor tabiki ama kendimi kontrol edebiliyorum sadece bebeğinizin güzel yüzüne bakın yeter bence ...
hamileyken şöyle bişey okumuştum;emzirirken içilen sigara,hamileyken içilenden çok daha fazla zarar verir bebeğe çünkü hamileyken bebeğe yararlı olan şeyler geçer,emzirirken ise tümü sütten geçer diyordu.
siz de yapabilirsiniz arkadaşlar sadece sabır ayrıca içmediğiniz zaman hem kendi hem de başkalarının eşiniz vs gözündeki saygınlığınızın artacağını da unutmayın...
herkese sigarasız ve bol sağlıklı günler dilerim...

içmiyorum ve kimseryede 11aydır yanında içirmiyorum babam sırf kızımın ilk zamanlar solunum problemi oldugu için ve kalp ameliyatı oldugu için 30 senelik içtiği sigarayı bıraktı bigündeee

sigara içmeyen insanların sigara içen insanları anlayabileceğini sanmıyorum

dolayısıyla hunharca yorum yapmak çok yanlış evet bebeklere zararı var

ama stresten bebeklerine bağırıp çağıranlar hatta şiddet gösteren anneler sigara içen

annelerden daha kötüdür bence

o çocuklar belki hastalanmazlar ama ilerde çok büyük psikolojik rahatsızlık geçirirler

bence yorum yaparken bu kadar kırıcı olmayın

içenler biran önce bırakır umarım

şaka mı bu?? ne yani "dövüp vurmuyorum ama zehirliyorum" diyorsunuz.. yaptığınız mantıklı bir kıyas mı???? ya allah aşkına bari vicdanınızı temizlemeye çalışmayın şu pis zehir yüzünden..

ayrıca "içmezsem stres yaparım sütüm keslir" diyen arkadaşlar.. vermeyin o sütü zaten.. nikotinli sütü vereceğinize formül mama verin, en azından içine pislik karışmadan içsin bebekler..

ha sakın bana "bırakamıyoruz, sen anlamazsın" muhabbeti yapılmasın.. sigaraya yılda verdiğiniz parayı verin bir akapunkturcuya.. ne bağımlılık kalır, ne bahane.. that's all...

sigara içmeyen insanların sigara içen insanları anlayabileceğini sanmıyorum

dolayısıyla hunharca yorum yapmak çok yanlış evet bebeklere zararı var

ama stresten bebeklerine bağırıp çağıranlar hatta şiddet gösteren anneler sigara içen

annelerden daha kötüdür bence

o çocuklar belki hastalanmazlar ama ilerde çok büyük psikolojik rahatsızlık geçirirler

bence yorum yaparken bu kadar kırıcı olmayın

içenler biran önce bırakır umarım

Bakın içenler nasıl bırakmış, hemde sadece anneler değil dedeleri babaanneleri bile bırakmış. Siz "en azından sigara içememenin stresi ile çocuğumu dövmüyorum" larla vicdanınızı avutmaya devam edin. Sizin içtiğinizi zannediyorum. Çünkü hamileyken ve emzirirken sigara içenler stresi bahane gösterirler. Onlara göre sigara içememenin stresi bebeğe içinde bir sürü zararlı madde olan bir zehirden daha zararlıdır. Ben 25-30 yıllık tiryakilerin günde 2 paket içenlerin 1 hafta da sigarayı bıraktıklarını biliyorum. Bende bıraktım sadece az buçuk sinir yapıyor. Adet öncesi sendromlarda yaşanan gerginliğin yanından bile geçmiyor.

Arkadaşlar öncelikle Allah yardımcınız olsun.
Ben hamileyken bıraktım sigarayı ve hiç bırakamam sanarken pat diye kolayca bıraktım. Ki etrafımda herkes içiyor. Biraz bünye ve irade meselesi diye düşünüyorum.
Ben içmediğim halde evde annem ve eşim sigara içiyorlardı. Oğlumun 6. aydan sonra alerjisi başladı. Doktor doktor gezdik en son gittiğimiz doktor oğlumda alerjik rinit yani alerjiye bağlı astım olabileceğini ve sigara içen birinin çocuk sağlıklı bile olsa yaklaşmaması gerektiğini söyledi. Şimdi zavallı bebeğim hergün ilaç içmek zorunda. Çok şükür evdekiler sigarayı bıraktı ama çocuğum hasta olduktan sonra geçmiş ola..Eşim sigarayı bırakmam gerekirse eve gelmem diyordu o bile bıraktı.Aslında bırakabilirsiniz yeterki kafanıza koyun. Ben içmediğim halde zararını gördük sigaranın siz birde bunu sütünüzden bile bile bebeğinize veriyorsunuz. Gelin bırakın arkadaşlar hem biz hemde çevreniz destek olacaktır. Bu sadece süt verme dönemi için değil ilerisi içinde önemli...

sigara içmeyen içeni anlamaz ve gaddarca eleştirir yazılmış .
ben de eleştirmek istiyorum çünkü bir zamanlar günde bir pakete yakın sigara içip hamile kaldığı anda bırakıp birdaha da başlamayanlardanım .
bebeğim 7 aylık ve 1 aydır emmeyi bıraktı ama ben tekrar sigaraya başlamayı aklımın ucundan bile geçirmedim.
şuana kadar bebeğim için içmedim ,bundan sonra ise kendim için içmiyorum.canımın istediği zamanlar oluyor tabiki ama kendimi kontrol edebiliyorum sadece bebeğinizin güzel yüzüne bakın yeter bence ...
hamileyken şöyle bişey okumuştum;emzirirken içilen sigara,hamileyken içilenden çok daha fazla zarar verir bebeğe çünkü hamileyken bebeğe yararlı olan şeyler geçer,emzirirken ise tümü sütten geçer diyordu.
siz de yapabilirsiniz arkadaşlar sadece sabır ayrıca içmediğiniz zaman hem kendi hem de başkalarının eşiniz vs gözündeki saygınlığınızın artacağını da unutmayın...
herkese sigarasız ve bol sağlıklı günler dilerim...

içmiyorum ve kimseryede 11aydır yanında içirmiyorum babam sırf kızımın ilk zamanlar solunum problemi oldugu için ve kalp ameliyatı oldugu için 30 senelik içtiği sigarayı bıraktı bigündeee

Son düzenleme:
Ben sigara içmiyorum arkadaşlar hamile kalmadan bıraktım bu 1

İkincisi tok acın halinden nasıl anlamazsa sigara içmeyende içenin halinden anlamaz

İnsanların hayatı farklı dört duvar arasında ne yaşanıyor kimse bilemez eğer hayatları

sizinki kadar kolay değilse veya zorluklar karşısında dayanıksızlarsa içtikleri birkaç

sigara yüzünden o insanları hunharca eleştirmeyin dedim

Yoksa kimseye burdan sigara için bebeğinizide zehirleyin demiyorum sigara elbetteki

zararlı onlarda bunun farkındalar vicdan azabı çekiyorlar ve sizden gaddarca eleştiri değil

nazikçe nasihat bekliyorlar

Siz buraya istediğiniz kadar sigaranın zararlarını yazabilirsiniz onlar zaten bunları biliyor

ama canın sigara istediğinde sakız çiğne meyve ye birşeylerle oyalan bir doktordan

yardım iste diyebilirsiniz ben eski bir tiryaki olarak bunun bazı insanlar için ne zor

bırakılacak birşey olduğunu biliyorum.

Yok çocuğunun yüzüne bak yok onu zehirlemeye nasıl için el veriyor gibi vicdan

muhasebeleri yapmasını sağlamak onları sigaradan uzaklaştırmadığı gibi burda yazılanların

üstüne bir tane daha yakarlar.

gecenin kör saatinde bunları okuduğum iyi oldu bende az kalsın yavaş yavaş günde bir iki taneden bişey olmaz içerim artık düşüncelerine girmiştim, inşallahh başlamam tekrardan:KK43:((

sigara içmiyorum, yanımda da içirtmiyorum. Eşim içer ama evde sırf çocuklar var diye soğuk kış gecelerinde bile balkonda tüttürür. Emzirirken içilir mi hiç. Sorumu yani bu da. Allah korusun tez zamanda bebeklerinizi de mi kanser yapmak istiyorsunuz arkadaşlar

İkincisi tok acın halinden nasıl anlamazsa sigara içmeyende içenin halinden anlamaz

İnsanların hayatı farklı dört duvar arasında ne yaşanıyor kimse bilemez eğer hayatları

sizinki kadar kolay değilse veya zorluklar karşısında dayanıksızlarsa içtikleri birkaç

Yoksa kimseye burdan sigara için bebeğinizide zehirleyin demiyorum sigara elbetteki

zararlı onlarda bunun farkındalar vicdan azabı çekiyorlar ve sizden gaddarca eleştiri değil

Siz buraya istediğiniz kadar sigaranın zararlarını yazabilirsiniz onlar zaten bunları biliyor

ama canın sigara istediğinde sakız çiğne meyve ye birşeylerle oyalan bir doktordan

yardım iste diyebilirsiniz ben eski bir tiryaki olarak bunun bazı insanlar için ne zor

muhasebeleri yapmasını sağlamak onları sigaradan uzaklaştırmadığı gibi burda yazılanların

üstüne bir tane daha yakarlar
.

bu inat kime??komiksiniz.. hiç tok açın halinden anlamaz tarzı fakir edebiyatı yapmayın.. benim ailmde de "sigara içmedği an nefes darlığı başlayacak derecede" bağımlı insanlar vardı hepsi bıraktı.. hiçç zor değil, biraz vicdan muhasebesiyle tık diye çözülecek bir sorun.. e hadi bir tane daha yaksınlar hı??? :umursamaz:

Son düzenleme:

üstüne bir tane daha yakarlar
.

Nasihat mi bekliyorlar zararını bile bile çocuğunu zehirleyen birine bizler nasıl nasihat verebiliriz. Çocuğunu zehirliyorsun diyoruz daha ne diyelim. Tok aç benzetmesi de çok komik. Bunca bırakan tiryaki varken bırakmayan bir anneyi, anne adayını anlamamızı mı bekliyorsunuz. Bir gidin Allah aşkınıza bırakılıyor bu meret öyle eroin krizine girer gibi kriz falan da geçirmiyorsunuz. Sigarayı bırakmaya çalışırken sinirinden ölen adam da olmadı hiç....

eğer bir anne "çocuğunun yüzüne bak yok onu zehirlemeye nasıl için el veriyor" gerçeğini duyduğu için inatla gidip bir tane daha yakıyorsa ben o kişinin vicdanından şüphe ederim. En azından, insan böyle cümlelerden biraz da olsa etkilenir, zorlanır. Zaten bu şekilde inatlaşmalara giren birine de 1000 nasihat etseniz boşa....

Son düzenleme:
Oo kadaR vindan azabicekiyorum ki ama yaşadığım stres çok daha bir aylık cocuğum ama esim ve kayınvalide yüzünden dayanamayip iciyorum.daha bes gün önce lousayken eşimden şiddet gördüm. Dün gece yine vurmaya kalktı. Okadar pisikolojim bozuk ki içmesem esime ve annesine katlanamiyorum. Herkezin eşi dogum yaptı diye el üstünde tutarken ben dayak yiyorum..nikotini az olanlardan iciyorum.3 mgnikotin olanlardan.ama yine icim rahat değil.oğluma bisey olucak diye odum kopuyo. Geceleri mama veriyorum bir nebze rahatlıyorum.Allah tüm cocukları ailelerine bağışların.Cook sitresiniz yoksa icmeyin.ben hamilelik oyunca ve doğumdan innde gün sonra başladım oda esim yüzünden..Allah saglık versin bebeklerimize amin

Neden hemen eksi replere sığınıyorsunuz. Yaşamınız zor olabilir. Ayrıca bir tek siz değilsiniz bu sorunları yaşayan, bende yaşadım, kucağımda sürekli ağlayan kolikli bir bebekle bir de aile sorunları ile uğraşıyordum. 5 aylıkken sütüm bile kesiliyordu. Eşimle boşanma noktasına geldik. Oğlum 1 yaşındayken dünya masraf ettiğim dizayn ettiğim evimden bulduğum ilk eski püskü eve taşındım. Banyo ve mutfağı dökülüyor. Attan inip eşeğe bindim ama gözüm görmedi bile huzurum yoktu çünkü. Ama aklımdan sigara içmek bile geçmedi. Ta ki çocuğum sütten kesildi o zaman başladım. Şimdi oğlum büyüdü ve sırf beni elimde sigara ile görmesin ona rol model olmamak ve sağlığım için bıraktım. Sigara içince k.valideniz ya da eşiniz düzeliyor mu HAYIR. Sadece nikotin değil sigarayı zararlı yapan. Bİr araştırın dünya zehir var içinde hele ki içindeki katran maddesini farenin derisine sürmüşler ve kanser olmuş hemen o bölge varın siz düşünün. Bana eksi rep vermeniz benim sizi anlamam o bebeğin bu zehire maruz kalmasını hafifletecek mi?

keşke - rep vereceğiniz enerjyi, sigara bırakmaya çalışmaya harcasaydınız.. gerçekten çok komik oluyor bazen.. insanlar sizin kötülüğünüze çalışmıyor burada.. ama bu "hayatım, caım arkadaşım, hadi at akalım o zehiri elinden cısss" denmeyeck kadar önemli bir konu.. elinizde bi canlı var ve siz onu "bırakamıyorum" bahanesinin ardına sığınarak her gün zehirliyorsunuz.. emin olun hiç kimsenin sizin kadar sıkıntısı yok, herkes pür neşe yaşıyor dünyada.. kimse eş, kayınvalide sıkıntısı da çekmiyor zaten.. herkes lohusayken el üstünde tutuluyor haklısınız...

yapmayın allah aşkına.. o koca, k.valide bebeğiniz olmadaan önce de varlardı.. ona göre belirleyecektiniz o zaman hayatınızı, minicik bir masumun ciğerlerini o pis havayla doldurarak değil.. :umursamaz:

ben hamile olduğum gün sigara paketini içindekilerle kırıp çöpe attım.ömür boyu vicdan muhasebesiyle yaşamaktansa.1 bardak sütü sigara içilen ortama bırakın.yani o bir bardak sütün yanında günde kaç sigara içiyorsanız o kadar için.sonra o sütü sigara içmeyen birisine tattırın.o kokuyu nsl çektiğini ,tadını anlatsın size.belki o zaman çocuğunuza yaptığınız eziyeti anlarsınız.bütün toksit maddeler o bebeğe geçiyor ve vücut direncini düşürüyor.özellikle solunum yolu hastalıklarını çok sık yaşıyorlar.ve sizin yüzünüzden daha küçücükken antibiotikle tanışıyor.ilerde astım bronşit olursa o çocuk her kez sizi suçlayacak.çocuğunuz için ölürüm diyebilecek bir anne sigarayı nasıl bırakamaz anlamıyorum.lütfen bahanelerin arkasına sığınmaktan vazgeçin ve çocuğunuzun sağlığıyla daha fazla oynamayın.sizin o ciddiye almadığınız bu durum ani bebek ölümlerine dahi sebep olabiliyor Allah korusun.

canım ya aynı senın dedıgın gıbı oglum 6 aylıkken alerjk bronşıt oldu yanı doktorlar oyle dedıler.cok sıgara ıçmesemde yıne de tek tuk içtim.soracagım aslında hergun ılaç kullanıyorz dıosun.ne kullanıyosun merak ettım.bız sıngulaır kullanıyoruz da.oglum hasta olacak dıye ödüm patlıyo canım

Ablam kısa süre önce doğum yaptı. Hamilelik boyunca hep sigara içti. bırak dedim ama bırakmadı. :KK43: çocukta çok şükür birşey yok sağlıklı. doktorda öyle diyor ama çok büyük tehlikeler bekliyormuş hem anne sütünüde azaltıyormuş. bu sitede bir makale okudum isterseniz sizde bir göz atın

Sigara içmek anne sütünü azaltır mı?

ablamın sigarayı bırakması lâzım önerileriniz ne olur?

Ablam kısa süre önce doğum yaptı. Hamilelik boyunca hep sigara içti. bırak dedim ama bırakmadı. :KK43: çocukta çok şükür birşey yok sağlıklı. doktorda öyle diyor ama çok büyük tehlikeler bekliyormuş hem anne sütünüde azaltıyormuş. bu sitede bir makale okudum isterseniz sizde bir göz atın

Sigara içmek anne sütünü azaltır mı?

ablamın sigarayı bırakması lâzım önerileriniz ne olur?

o kadar zor ki bir insanı yapmak istediği birşeyden vazgeçirmek. ben şimdi size herşeyden önce bunu istemesi lazım diyeceğim ama ne faydası var değil mi , çünkü ablanız maalesef bunu istemiyor. eminim cahil bir kadın da değildir. sigaranın bırakın bir bebeği koca koca adamlara neler ettiğini herkes gibi biliyordur.
11 aydır ağzıma sürmüyorum. hamile kaldığımı öğrendiğim an bıraktım ki zaten öncesinde çok ama çok azaltmıştım. şimdi de emziriyorum. tabii ki yine içmiyorum. içmek bi kenara aklıma bile gelmiyor desem yeridir. neden çünkü kendime, bebeğime en önemlisi o bebeği bana layık görene ihanet edermişim gibi geliyor. bir canı bile isteye zehirlemek hiçbir vicadnın kabullenebileceği birşey olmamalı.
evet sigarayı bırakmak çok zor. 11 yıllık içiciydim ben. ama ben ÇOCUĞUMU SİGARADAN DAHA ÇOK SEVİYORUM.

siz yemeğinize azar azar, miligramn binde biri kadar bile olsa fare zehri konmasını ister misiniz? cevanız tabii ki hayır değil mi? e ama içen anneler siz bebeğinizin yemeğine zehir karıştırıyorsunuz. evet acımasız olmamak lazım ama anlayışı ya da hoşgörüyü gerçekten hak ediyor musunuz? eğer içmeseydim zamanında belki şimdikinden daha anlayışlı olabilirdim ama o meredin ne kadar zarar veren birşey olduğunu tecrübe ettiğim için daha katıyım.

sigara içmeyin, onun yerine alın bebeğinizi güzel havalarda parka götürün, sigara yerine su için aklınıza her geldiğinde. bi portakal soyun yiyin. sigara içme saatlerinizde bebeğinize sarılın. oyalayın kendinizi. eğer evinizde sigara içilmesi serbetse hemen yasaklayın. güçlü olun hem bebğiniz hemde kendiniz için.

ay inanmıyorum ya böyle bir başlık bile hiç açılmamış olsa keşke insan minicik yavrusuna nasıl kıyar anlamıyorum sigaradan resmen nefret ediyorum keşke yasaklansa yaaa
anlamıyorum insan niye bile isteye kendini zehirlerki hemde bide üstüne para vererek akıl karı değil:84:

Ahkam kesmek , akıl vermek o kadar kolay ki ! Fikrini söylemek başka bir durum , açtı ağzını yumdu gözünü şeklinde saygısızca eleştirilerde bulunmak çok başka bi durum. Sigarayı içen hamilelerin , bunu keyifle yaptığımı düşünülüyor anlamış değilim.

Hatta bir sitede okudum ,sigara içen kadın anneliğe layık değil diyordu ,kimin neye layık olup olmadığına ne kadar güzel karar verir olmuşuz. Rabbim ,bende dahil bütün sigara içen hamile arkadaşlarıma bırakmayı nasip etsin.

Arkadaşlar ben 20 yıl sigara içtikten sonra hamileliğim boyunca içmedim ama bebeğimin 35. Gününde bir tane içtim çok kötü hissettim girdim banyoya elimi yüzümü ağzımı defalarca yıkadım sonra gittim bebeğime sımsıkı sarıldım bir daha içmeyeceğime söz verdim eşime de söyledim ama sözümü tutmadım 43. Gününde bir tane daha 44. Gününde 1 tane daha 45. Gününde bir tane daha... sonra ben ne yapıyorum dedim eşimle konuştum içmemeye karar verdim (stres yaratmasın diye ayda bir tane içme hakkımı saklı tutmak koşuluyla ) o günden sonra yaklaşık 40 gün hiç içmedim ama bu temmuz ayında 1pakete yakın sigara içtim adeta yeniden başladım her söndürdüğüm sigara için - bu son - diyorum ama olmuyor karar verdim ağustostan itibaren içmeyeceğim inş... benim gbi içmek istemeyip içenler bir tarih belirlesin o güne kadar olabildiğince az lçsin 2 nefes çeksin bıraksın o zaman istek geçiyor be kendilerine böyle tarih koysun ve o tarihte digaraya uzun bi ara versin ( bırakmak deyince zor oluyor ama bi süre sonra içeceğini düşününce daha rahat oluyor) burdan birbirimize destek olalım zararını bol okuyalım başaracağımızı umuyorum
İyi bayramlar ve sigarasız günler inş...

Kuzucum kokumu alsın die parfüm kullanmayı bile azalttım annecik kokusu gibisi var mı yahu :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kişinin önem sıralaması yapması gerekiyor bence ! kendi hayatın bebeğin hayatı ya hepsi yada hiç biri. ben kendime zarar verebiliyorsam başka hiçbir şeyi düşünemem mantığındaysa bir insan bunun üstüne ne yapılsa boş.

nice insanlar görüyoruz ; insan oksijen tüpüne bağlı, bir nefes sigara içebilirmiyim hala diye çabalıyor.
kendine zarar veriyorsun , içindeki sana muhtaç hayata tutunmaya çalışan canlıya zarar veriyorsun , çevrende seninle aynı ortamı paylaşana zarar veriyorsun , seni tanımayan insanlarada zarar veriyorsun , külliyen zararlısın hala bu durumundan bir çıkar yol, bir ortak haklı düşünce arıya biliyorsun. iş işten geçtikten sonra sağlığın elinden gittikten sonra , sağlıksız bir canlı ortaya çıkardıktan sonra her gün iyileşmek için doktor doktor koştursan , avuç avuç ilaç alsan dualar etsen ne fayda.

neden bu kadar bencillik anlamış değilim.
neden bu hayata düşmanlık anlamış değilim.

neyi ispatlamaya çalışırlar ki insan , en çok sigarayı ben tüketirim ! en hızlısı benim , sigara benim herşeyim ondan vazgeçemem.
kimsenin derdini azaltmıyor , neşesini çoğaltmıyor hiç bir işe yaramıyor ...

kimsenin bu tuzağa düşmemesi ve düşenlerinde kurtulması dileğiyle... sağlık herşeyimiz!

hamileyken sigara içen bir anne tanıyorum , erken doğum yaptı bebeği 6 aylıkken doğdu bebeği küvezde aylarca kaldı , o kadar minikti ki anlatamam , bebeğine hazır mama kullandılar anne sütü o kadar azdı ki hafta da 20 cc çıkmıyordu.günlük beslenmesi sütle karşılanmıyordu bebek alacağı süt korumasından bile mahrumdu. bebek şuanda 2.5 yaşında hafif sağlık ve nefes problemi var ve kadın hala sigara içiyor .

, post: 35636055, member: 534656"]Ahkam kesmek , akıl vermek o kadar kolay ki ! Fikrini söylemek başka bir durum , açtı ağzını yumdu gözünü şeklinde saygısızca eleştirilerde bulunmak çok başka bi durum. Sigarayı içen hamilelerin , bunu keyifle yaptığımı düşünülüyor anlamış değilim.

Tamamen katılıyorum! ..çok ZoR bi durum. Ayni sıkıntıyı bende yaşıyorum .çocuğumu sevmiyomuyum.sacma.alismissin bi kere.elinde deil ki.ahkam kesmek kolay tabi icmeyene! ...

X