Demans mi psikolojik mi

arkadaslar annem bıraz daha ıyı gıbı , konusmaya ve sanırım ılacların etkısınden asırı yemeye basladı , ama boyle hareketlerı bazen cok aklı basında ben nasıl boyle oldum ne oldu bana dıye. bazen de bu bezı baglamıcam , gorursun bısey olmıcak baglamıcaaaammmmmm , bu ılacları doktor yazmaz gorursun bak , karnım ac bayılcam aclıktan ne yedım kı dıyor. bunlar normal mı

Merhabalar herkese

Annem 5 yıl önce babamın isteği ile İstanbul'dan taşınıp yazlık bir şehre yerleşti babamla. Gittiğinde bir durgunluk oluştu. Dilini dışarı sürer şekilde bir tiki oluştu. Annem eski annem değildi. Durgunlasmisti. Babam biraz baskıcı bir insandır iyidir ama baskicidir. Herşeyi önüne ister falan. Erkek kardeşim de evli çok sorunlu..onların dertleri tanımadığı bir yer vs. Yıllarca sevmeye çalıştı ama sevemedi. En son bu yıl annem kardeşimin lafına alınmış ağlayarak beni aradı. Anne dedim o hep öyle boşversene sen niye üzülüyorsun. Ama çok takmıştı. Normalde takmayan annem baya takmıştı.bu yüzden bu örneği vermek istedim dburdan doğan bişey yok özellikle. Sonraları bişey oldu anneme. Kalbim sıkışıyor diye hastanelere gitti hatta ben konu açmıştım. Annemin kalbinde hiç sıkıntı cikmadi. Psikolojik olduğu ortaya coktiAnnemi psikiyatra norolojiye götürdüm. Nöroloji emar ve doppler sonucu şunları söyledi
Annene baktigimda aşırı derecede demans Parkinson gibi bı goruntusj var ama bulgularına ve testlerine (yürüttü düğmesini cozdurdu soru sordu vs ) bakınca Parkinson falan değil dedi.
Psikiyatr ağır depresyon teşhisi koydu.
Ama verdiği ilaçlar bı işe yaramadı. Sonraki seanstaki verdiği ilaçlardan sonra annem bildiğiniz altına isemeye bsladi. İssrarla soruyorum farkında mısın diye yoksa yapınca mi farkediyorum diye. Bana cevap vermiyor. Sonra gözlemliyorum eyvah altıma yapcam diye tuvalete koşup yetisemeyip altina isedigini farkettim.ama çok da emin değilim. Ama aşağıda yanması var. Kadın doğum çok kuruduğu için ostorojen kremi verdi ama bı işe yaramadı. Beyninde tıkanıklık varsa normal ilaç vermeyeyim beyni etkiler dedi.
Ama ikinci nöroloji annenin beyninde aman aman bı tikaniklik yok. Bu tıkanıklık kalp ritim bozukluğu dan olur çok küçük dedi.
Şimdi annemin durumu şu
İlaçlara.kafayi takıyor. İcmiyor. Güvenmiyor. Kaygılı inanmıyor. Bir yere giderken hep yanlış yöne gittigimizi düşünüyor hatta inanıyor emin oluyor iddia edip kaygilaniyor.
İlaçlarını icirirken sorun yaşıyorum ağzına bile soksan çıkarıp sıkıntılı bı şekilde bakıp offliyor.
Bigun konusup bı gün konuşmuyor
Benm sormak istediğim şu. Yakını demans Parkinson şiddetli depresyon vs olan var mı.

Annemin bu yaşadığı nedir
Doktora yeniden randevu aldım gideceğim ama burdan da yaşayanların fikirlerini yaşadığı deneyimleri öğrenmek istedim. Lütfen yaşayanlar benimle paylaşabilir mi ?

Ağzım açık okudum. Resmen annemin yaşadığının aynısı. Annemin beyninin bazı yerlerinde erimede çıktığı için demans teşhisi koyuldu. Ama anlattığınız giysi takıntısı yemek takıntısı aynı. Her şeyin en olumsuzunu düşünüyor. İlaçlardan dolayı sürekli uyku halinde. Kaç gündür hiçbir şey yemedi. Son çare yatacak gibi gözüküyor. Yanındakileri de çok yordu. Ne aşamadasınız neler yaptınız, şuan durumu nasıl :/

Ağzım açık okudum. Resmen annemin yaşadığının aynısı. Annemin beyninin bazı yerlerinde erimede çıktığı için demans teşhisi koyuldu. Ama anlattığınız giysi takıntısı yemek takıntısı aynı. Her şeyin en olumsuzunu düşünüyor. İlaçlardan dolayı sürekli uyku halinde. Kaç gündür hiçbir şey yemedi. Son çare yatacak gibi gözüküyor. Yanındakileri de çok yordu. Ne aşamadasınız neler yaptınız, şuan durumu nasıl :/
Merhaba
Bu erkme emarla mi tespit edildi. Bizde 3 norologa götürdük ayrıca Erenköy norolojide 1 hata yattı. Ama demans denmedi. İnşallah degildir. Sizin anneniz ne durumda.

Merhaba
Bu erkme emarla mi tespit edildi. Bizde 3 norologa götürdük ayrıca Erenköy norolojide 1 hata yattı. Ama demans denmedi. İnşallah degildir. Sizin anneniz ne durumda.
Lütfen ama lütfen araştırıp geriatri bölümü olan bir hastaneye götürün. Demansa benziyor ama en güzel teşhisi geriatri bölümü koyar. Demans tedavisini nöroloji ve psikiyatri beraber yürütür. O yüzden en sağlıklı bilgiye geriatriden ulaşabilirsiniz. Yanlış tedavi sonucu demans çok hızlı ilerleyebiliyor, vakit kaybetmeyin

Lütfen ama lütfen araştırıp geriatri bölümü olan bir hastaneye götürün. Demansa benziyor ama en güzel teşhisi geriatri bölümü koyar. Demans tedavisini nöroloji ve psikiyatri beraber yürütür. O yüzden en sağlıklı bilgiye geriatriden ulaşabilirsiniz. Yanlış tedavi sonucu demans çok hızlı ilerleyebiliyor, vakit kaybetmeyin
2 dahiliyeci baktı . Psikiyatriste ve norologa yönlendirdi Annemin boyun ve beyin emarlari çekildi. Bu emarlari 3 norologa gösterdik. En son erenkoye götürdüm. ordaKi Dr da bişi bulamayinca ben ısrar ettim. Ben ısrar edince orda bı hafta yatırdılar.daha yakından takip edip ne olduğunu anlamak için. Takipte alzehemir ve demans göremediklerini şiddetli depresyon geçirdiğinden suphelenmisler ve psikiyatri Dr ları gelip gitmiş hep. Annem İstanbul'a bı gelsin yine bı kaç yere goturcem. Erenköy norologa bı kere daha goturcem.
Ama şimdi bu kadar dr larir baktı erenkoy gibi bir yer baktı anlamadı mi bunu. Mesela altına isemesi bı turlu durmadigi için özelde gittiğimiz psikiyatri Dr muz bunamadan şüphelendi artık 8 ay sonra. Babam dediiki ,anneni bı evine götüreyim duruma göre yine erenkoye götürürüz bakalım orda nolcak , ve oraya gider gitmez hiç geceleri altına isemesi. Burda catalini almayan kadın orda elini kaldırdı bisiler yapmaya çalıştı ama 5 gün eski annem gibiydi mesela 6 gün ağlıyordu. Gündüz isemesi hiç yoktu bu arada

Parkinson'da hareketler yavaşlıyor ve dengesini sağlamakta zorlanıyor kişi. Konuşmaları bile yavaşlıyor.

X