Demans mi psikolojik mi

Onu anladığınızı hissettirin konuşun iyi hissettirn. Ben anneme psikiyatriye götürdüm aşırı kaygılı ve öfkeliydi. İlaçlardan sonra diyorki “kızım eskisi gibi kaygılanmıyorum etrafı kırıp dökmüyorum”. Annenizde düzelir inşallah.
İlk evlendiğimde mekan değişikliğinden bende çok kötü olmuştum. Ne yaptığım belli değildi enerjim yoktu depresyona girmiştim. Zamanla düzeldim.
Evet haklısınız . Dediklerinizi değerlendircem içimi rahatlattıniz

kızlar annemın sanırım gercekten depresyon. dun bı acıldı babamla ılgılı bırseyler soyledı . hayatımı mahfettı . gormek ıstemıyorum falan. sımdı babam aradı cok guzel konusuyor motıve edıcı konusmaya calısıyor. sacını yaptırcam şöyle böyle . annem de ıstemıyorum dedı. ramazan ramazan sacını yaptırcam dıyor. gelme ıstemıyorum dedı. babam cok anlamadı goruntulu konusuyorduk. ustunde de cok durmadı. gozlerı doldu konusmak ıstemedı cok. annemı sımdı kesınlıkle terapı ıcın psıkologa goturmeye karar verdım. babamı gormek bıle ıstemıyor onu gorunce agzı bıle kuruyor bakısları degısıyor. elı ayagı farklı hareket edıyor. sımdı psıkologla gorusmesı lazım . kartal cıvarında tavsıye edecegınız bırı var mı acaba

kızlar annemın sanırım gercekten depresyon. dun bı acıldı babamla ılgılı bırseyler soyledı . hayatımı mahfettı . gormek ıstemıyorum falan. sımdı babam aradı cok guzel konusuyor motıve edıcı konusmaya calısıyor. sacını yaptırcam şöyle böyle . annem de ıstemıyorum dedı. ramazan ramazan sacını yaptırcam dıyor. gelme ıstemıyorum dedı. babam cok anlamadı goruntulu konusuyorduk. ustunde de cok durmadı. gozlerı doldu konusmak ıstemedı cok. annemı sımdı kesınlıkle terapı ıcın psıkologa goturmeye karar verdım. babamı gormek bıle ıstemıyor onu gorunce agzı bıle kuruyor bakısları degısıyor. elı ayagı farklı hareket edıyor. sımdı psıkologla gorusmesı lazım . kartal cıvarında tavsıye edecegınız bırı var mı acaba
kadinlari hayati boyunca bastiriyorlar, sonra da hemen duzelecek zannediyorlar.

Merhabalar herkese

Annem 5 yıl önce babamın isteği ile İstanbul'dan taşınıp yazlık bir şehre yerleşti babamla. Gittiğinde bir durgunluk oluştu. Dilini dışarı sürer şekilde bir tiki oluştu. Annem eski annem değildi. Durgunlasmisti. Babam biraz baskıcı bir insandır iyidir ama baskicidir. Herşeyi önüne ister falan. Erkek kardeşim de evli çok sorunlu..onların dertleri tanımadığı bir yer vs. Yıllarca sevmeye çalıştı ama sevemedi. En son bu yıl annem kardeşimin lafına alınmış ağlayarak beni aradı. Anne dedim o hep öyle boşversene sen niye üzülüyorsun. Ama çok takmıştı. Normalde takmayan annem baya takmıştı.bu yüzden bu örneği vermek istedim dburdan doğan bişey yok özellikle. Sonraları bişey oldu anneme. Kalbim sıkışıyor diye hastanelere gitti hatta ben konu açmıştım. Annemin kalbinde hiç sıkıntı cikmadi. Psikolojik olduğu ortaya coktiAnnemi psikiyatra norolojiye götürdüm. Nöroloji emar ve doppler sonucu şunları söyledi
Annene baktigimda aşırı derecede demans Parkinson gibi bı goruntusj var ama bulgularına ve testlerine (yürüttü düğmesini cozdurdu soru sordu vs ) bakınca Parkinson falan değil dedi.
Psikiyatr ağır depresyon teşhisi koydu.
Ama verdiği ilaçlar bı işe yaramadı. Sonraki seanstaki verdiği ilaçlardan sonra annem bildiğiniz altına isemeye bsladi. İssrarla soruyorum farkında mısın diye yoksa yapınca mi farkediyorum diye. Bana cevap vermiyor. Sonra gözlemliyorum eyvah altıma yapcam diye tuvalete koşup yetisemeyip altina isedigini farkettim.ama çok da emin değilim. Ama aşağıda yanması var. Kadın doğum çok kuruduğu için ostorojen kremi verdi ama bı işe yaramadı. Beyninde tıkanıklık varsa normal ilaç vermeyeyim beyni etkiler dedi.
Ama ikinci nöroloji annenin beyninde aman aman bı tikaniklik yok. Bu tıkanıklık kalp ritim bozukluğu dan olur çok küçük dedi.
Şimdi annemin durumu şu
İlaçlara.kafayi takıyor. İcmiyor. Güvenmiyor. Kaygılı inanmıyor. Bir yere giderken hep yanlış yöne gittigimizi düşünüyor hatta inanıyor emin oluyor iddia edip kaygilaniyor.
İlaçlarını icirirken sorun yaşıyorum ağzına bile soksan çıkarıp sıkıntılı bı şekilde bakıp offliyor.
Bigun konusup bı gün konuşmuyor
Benm sormak istediğim şu. Yakını demans Parkinson şiddetli depresyon vs olan var mı.

Annemin bu yaşadığı nedir
Doktora yeniden randevu aldım gideceğim ama burdan da yaşayanların fikirlerini yaşadığı deneyimleri öğrenmek istedim. Lütfen yaşayanlar benimle paylaşabilir mi ?
Anlattığınız belirtiler asla Parkinson değil, annemde vardı o yüzden net biliyorum bu hastalığı. Daha çok pskikolojik bir sorun gibi görünüyor bence iyi bir doktora ihtiyacı var. İdrar kaçırma ileri yaşlarda kadınlarda sık görülen bir problem, üroloji uzmanına görünün

Anlattığınız belirtiler asla Parkinson değil, annemde vardı o yüzden net biliyorum bu hastalığı. Daha çok pskikolojik bir sorun gibi görünüyor bence iyi bir doktora ihtiyacı var. İdrar kaçırma ileri yaşlarda kadınlarda sık görülen bir problem, üroloji uzmanına görünün
Anneniz düzeldi mi .duzeldiyse nasıl düzeldi. Ben de şimdi işini seven ve tecrübeli bir psikolog terapist vs arıyorum. Tavsiyeniz var mı

Kizlar merhaba tekrar konu açmak istemedim. Burdan devam edilsin diye. Annem psikaytriye ve psikologa ve norologa götürdüm. Psikolog annemin kendisini tamamen kapadigini acilen tam teşekküllü bakırköy ya da Erenköy gibi hastaneye götürmem gerektiğini söyledi. Erenkoyde randevum vardı zaten. Psikaytriye ve norolojiye götürdüm. Nörolog normal gördü demans alzhemir ve Parkinson görmedi. Psikiyatr ilaç verdi. Yalnız norologa ben daha önceki norologa bişi görmedi. Ama erenkoye götür araştırsın dedi dediğim için ve birde uyurken gece altına çişini yaptığı için , o zaman yatıs vereceğim 2-3 gün biz izleyelim. Çünkü bu şekilde ben anlayamıyorum bişey yok gibi görünüyor dedi. Pazartesi Allah izin verirse yatcak ancak bı yakinimiz dediki sidik kesesi sarkarmis bazı kadınların. Benm annem de öyle olmuştu dedi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konua

Kizlar merhaba tekrar konu açmak istemedim. Burdan devam edilsin diye. Annem psikaytriye ve psikologa ve norologa götürdüm. Psikolog annemin kendisini tamamen kapadigini acilen tam teşekküllü bakırköy ya da Erenköy gibi hastaneye götürmem gerektiğini söyledi. Erenkoyde randevum vardı zaten. Psikaytriye ve norolojiye götürdüm. Nörolog normal gördü demans alzhemir ve Parkinson görmedi. Psikiyatr ilaç verdi. Yalnız norologa ben daha önceki norologa bişi görmedi. Ama erenkoye götür araştırsın dedi dediğim için ve birde uyurken gece altına çişini yaptığı için , o zaman yatıs vereceğim 2-3 gün biz izleyelim. Çünkü bu şekilde ben anlayamıyorum bişey yok gibi görünüyor dedi. Pazartesi Allah izin verirse yatcak ancak bı yakinimiz dediki sidik kesesi sarkarmis bazı kadınların. Benm annem de öyle olmuştu dedi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konua
Geçmiş olsun. Yaşı ilerlemiş kadınlarda olabiliyor. Hastanedeki yatışından sonra bir de kadın hastalıkları bölümüne götürürsünüz. Bazı büyük hastanelerde kadın hastalıkları altında ürojinekoloji var. Sarkma, idrar kaçırma gibi problemlere özelleşmiş bir bölüm.

Çok geçmiş olsun benimde annem parkinson hastası yatalak şuan
Hastanızin durumu nasıl azda olsa yürüme varmı tuvalete tek gidebiliyormu mesela

Çok geçmiş olsun benimde annem parkinson hastası yatalak şuan
Hastanızin durumu nasıl azda olsa yürüme varmı tuvalete tek gidebiliyormu mesela
Erken teshis ve tedavi olabildigi icin yüruyebiliyor su an.Ama sonrasi nasil olur bilmiyorum

Annenız nasıl oldu? Son durumu nedir?
Çok yoğundu. O yüzden sizi yonlendjrdim konu başlığına. Kusura bakmayın. Annemin sağlığı şuan tedaviye devam ediyor. Nöroloji bölümünde 5 gün kaldı , demans Parkinson alzhemir teşhisi konulmadı. Erenkoyde. Ama psikiytr Dr lari gelmiş. Ağır depresyon görmüşler. Depresif halleri kaygı bozuklug. Zaten bunu özel pskyt. Dr nda teşhis etmiştik. İlaçları değiştirdiler iyi gelmedi vs. Sonrasında eski Dr muza döndük iki aydır. Yani 20 gün önce gittik. Bide şimdi bugün gittik. Altına isemesi var ama psikolojik olabilir mi bilemiyorum. Dr da anlam veremedi. Şimdi daha konuşkan , hislerini anlatıyor ama bakalım. İnşallah iyi olur.🙏

Çok yoğundu. O yüzden sizi yonlendjrdim konu başlığına. Kusura bakmayın. Annemin sağlığı şuan tedaviye devam ediyor. Nöroloji bölümünde 5 gün kaldı , demans Parkinson alzhemir teşhisi konulmadı. Erenkoyde. Ama psikiytr Dr lari gelmiş. Ağır depresyon görmüşler. Depresif halleri kaygı bozuklug. Zaten bunu özel pskyt. Dr nda teşhis etmiştik. İlaçları değiştirdiler iyi gelmedi vs. Sonrasında eski Dr muza döndük iki aydır. Yani 20 gün önce gittik. Bide şimdi bugün gittik. Altına isemesi var ama psikolojik olabilir mi bilemiyorum. Dr da anlam veremedi. Şimdi daha konuşkan , hislerini anlatıyor ama bakalım. İnşallah iyi olur.🙏
Konunuzu okuyorum. Anneniz için cok çabalıyorsunuz gerçekten duygulanıyorum. İnşallah anneniz şifa bulur.

X