Çocuk Hastalıkları kızımın saçları uzamıyor..

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

rapunzel77

Kaderimin efendisiyim
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
601
441
merhaba arkadaslar...kızım 15 aylık oldu çok şükür sağlıklı ama saçları bir türlü uzamıyor.ara ara saçları var ve çok biçimsiz.bir yeri kısa bir yeri uzun halbuki benim ve eşimin saçları oldukça sağlıklı ve gür.sizce ne yapmalıyım.doktoru uzar diyor.ben usturaya vursam mı diye düşünüyorum.bu konuda tecrübeli annelerimizden bilgi almak istiyorum.:ecrin_bebek:

evet ya benim de kızım 26 aylık ve aynı durumda,çok önemsemiyorum ama.bir şey yapmamız gerekir mi ki?

ben banyodan yarim saat önce bademyagi sürüp bekletiyordum ve ise yaradi simdi cok güzel saclari var.

benim kızımında saçları çok zor uzadı şuan 4 yaşında ama hala saçları cansız bende n'yapacagımı bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar :uhm:

merhabalar ben usturaya vurulması taraftarı değilim arkadaşım
bizdede aynı sorun vardı arkadaşın dediği gibi badem yağı kullandım
çok faydasını gördüm şimdi kızım 5 yaşında saçlarıda normal uzunlukta
birazda sabretmek lazım galiba

benim yigeniminde hiç saçı yoktu uzunca bir sürede hep öyle devam etti...sonradan çıkıyor bence merak etmeyin.. şimdi o kadar gür ki...

benım kızımın da saçları cansız fakat ben usturaya vurdurmadım çünkü birşey değişmiyor.çocuk çirkinliğiyle kalıyor :) badem yagını bende deniycem. umarım faydası olur

benim kızım da kel.erkek çocuklarına bakıyorum saçları var ama benim kzıımda yok.elbise giyince kız gibi yoksa erkek mi diyolar :)

bide yilan yagi sürenler var saclar gürlesiomus. tanidigim biri 15 aylik kizina sürüyodu saclari kisa ama coktu, hep yeni cikti diodu, benim kiz 6. ayina gircek oda kel ama yilan yagi sürmek istemiom. eninde sonunda uzarlar daa :)

Merhaba arkadaşlar.Benm kızımda Erkek keli Gibidi saçları Doğduğunda.
1 yaşından sonra Sebamed kullandım.Arkadaşımın tavsiyesiyle.
Çok ii geldi sebamed çocuk şampuanı kokusuda çok güzel Gözde yakmıyo
ama ben 1 yaşından sonra dedimya saçlarını 1 numara ı derler ona vurdurdum
çünkü arkasında saç var tepesinde yoktu
İİ geldi
2 kutu bitirdikten sonra Saçları ktten uzun oldu benim kızımın

kızlar tabi inşallah kimsenin çocuğunda sıkıntı çıkmasın da dikkatli olmakta fayda var. bazı genetik anomalilerde saç uzamama sıkıntısı oluyor

merhaba benim kızım 15 aylık saçları çok seyrek doğduğunda ise yok denecek kadar azdı.kazıtmanın faydası yok diyen arkadaşlar evet hoş bir görüntü değil belki ama ben kızımda çok faydasını gördüm sarı tuğ gibi olan saç telleri sertleşti kalınlaştı.badem yağıyla bakım da yapabilirsiniz.eğer kafasını kazıtmanın görüntüsüne önem vermeyeceksiniz deneyin derim.

merhaba benim kızım 15 aylık saçları çok seyrek doğduğunda ise yok denecek kadar azdı.kazıtmanın faydası yok diyen arkadaşlar evet hoş bir görüntü değil belki ama ben kızımda çok faydasını gördüm sarı tuğ gibi olan saç telleri sertleşti kalınlaştı.badem yağıyla bakım da yapabilirsiniz.eğer kafasını kazıtmanın görüntüsüne önem vermeyeceksiniz deneyin derim.
Merhaba kızım 6 yaşında olmasına rağmen saçları omuzunda yaşıtlarının saçları kalçalarında hem ben üzülüyorum hem kızım.ne yapmalıyım?

Bi kız vardı bizim sınıfta saçları hep küt ve montların şapkalarındaki tüyler gibi ince ve yumuşak saçları vardı. Yıllar sonra bi gördüm wooow.

Yani dert etmeyin

X