spinal sezeryan

bende 1 ağustosta spinal sezeryan yöntemiyle cnm kzıımı kucağıma aldım.asla korkulacak bişe yok çok rahat ve konforlu bi doğum..hiç bi yan etkide yaşamadım.3.günde çok rahat geziordum evde yapıştırma dikiş yaptırdım ben ve çok memnum kaldım.şiddetle tavsiye ediorm :KK16:

ben de 27 ağustosta kızımı kucağıma aldım. genel anestezi istiyordum ama spinal doğum yapan kişiler kafamı karıştırdı çok memnun kaldım falan dediler zaten anestezist de sormadı bana nasıl istersin diye dayadı belden iğneyi ama spinal tutmadı uyuşma olmadı iğneyi yaptığında sağ bacağımdan yüksek voltajlı elektrik geçti sanki çok korktum. neyse genele çevirdiler narkozdan çok kolay uyandım çok şükür ama spinalin yan etkisi olan başağrısını Allah düşmanımın başına vermesin 3 gün kendimi bilemeden bebeğimle ilgilenemeden ağlayarak geçirdim. sonra kızım sarılık oldu onu hastaneye yatırdık orada bana serum verdiler de kendime geldim bol su ve kafein alarak. kimisine hiç yan etki yapmıyormuş ama bu şansa bırakılacak bişey değil bence. spinal yapmadan önce bir daha düşünün derim. yada sondanızı çıkarttırmayın ve çooook bol su için 5-6 litre en az! benimkini erken çıkardıkları için ben çok su içemedim o yüzden de spinalin etkisini atamadım. Allah kolay doğumlar nasip etsin inşallah kimse benim yaşadığımı yaşamasın.

Yapan kisi cok onemli. A + Hastanede perisan oldum ben. saatlerce kalkamadim. sonra bas agrrisi,odem vs..bugun 12. Gun etkiler gecmedi. ilkinde genel olmustum hemen kalkmistim. ben tavsiye etmiyorum.

BEN SPİNAL SEZERYAN OLDUM HİÇ BAŞ AĞRISI YAŞAMADIM:nazar: BENCEDE ANESTEZİ YAPAN KİŞİ ÇOK ÖNEMLİ

BEN SPİNAL SEZERYAN OLDUM HİÇ BAŞ AĞRISI YAŞAMADIM:nazar: BENCEDE ANESTEZİ YAPAN KİŞİ ÇOK ÖNEMLİ

Benimki yanlışmış. Bugün 20. Gün hala anlatamadım. Ben bı daha asla cesaret edemem. 3 kere genel anestezi oldum biri dogum ikisi operasyon, sorun yasamadım. Bir sinyal oldum memorial da hala perisanim.

Bende 2.bebegimi bekliyorum 5bucuk hamileyim allahin izni ile kizim olcak oglumu genel anestezi oldum cok zor ayildm bebegimi bile gozum gormedi narkozun etkisinden ayilip goremedim bogulacak gibi oluyodum ameliyatan cikinca nefes zorlugu cektim kendime gelmem cok zor oldu bu yuzden bebrgimi bile gormek istemedim acida var tabi bide gelip gidip taze taze dikislerimi bastiriyolar hastaneyi inlettim bas bas bagirmaktan aksama dogru ilk ayaga kalktigimda dunyam donuyodu agrida cabasi ama sonra alisiyosun 1hafta hafif acisi kaliyo yarinsi gunu eve geldik sadece gulerken agri oluyordu bide oglumda cok sismistm album olmustum tansiyonm hep yuksekti normal dogumu oyuzden olmadm ustelik sancim geldi 5cm acilma olmustu ben korkudan sezeryan istedim doguramam diye ama cok pismanim simdide doktora sordum aradan 4yil gecti normal olmazmi dedi doktor riksli dedi acilma durumu olabilir ben yapmiyorum dedi simdi spinal sezeryan dusunuyorum ama korkuyorum o uyusukluk cokmu kotu kizlar yaa felcli gibi hissediyomussun kendini bende korku panikte var ama bi yandanda begemi oglumdaki gibi cok sonra degil hemen gormek o ilk aglama sesini duymak odaya girer girmez emzirmek kucagma almak istiyorum tipki normal dogum gibi onlari yasamak istiyorum aklimada spinal cok yatti birde bi iki tanidigim normal dogumunu igne vurdurup acisiz normal dogum yaptilar sanirim spinalle ayni igne vuruyolar oglumda bilseydim oyle olurdum ama bilgisizdm doktorumda hic bi bilgi vermemisti simdi mecburi sezeryan olucm icin spinali dusunuyorum ama korkuyorumda heyecan panik yaparim diye bide su bahsedilen cekilemeyen bas agrisindan :KK43: bu defada bas agri yuzunden bebegimle tam ilgilenemem diye ama herkezde olucak diye bi kaide yok diyorum kendi kendime bilmiyorum cok kararsizim spinal olanlar nolur yardimci olun:KK43:

Bende 2.bebegimi bekliyorum 5bucuk hamileyim allahin izni ile kizim olcak oglumu genel anestezi oldum cok zor ayildm bebegimi bile gozum gormedi narkozun etkisinden ayilip goremedim bogulacak gibi oluyodum ameliyatan cikinca nefes zorlugu cektim kendime gelmem cok zor oldu bu yuzden bebrgimi bile gormek istemedim acida var tabi bide gelip gidip taze taze dikislerimi bastiriyolar hastaneyi inlettim bas bas bagirmaktan aksama dogru ilk ayaga kalktigimda dunyam donuyodu agrida cabasi ama sonra alisiyosun 1hafta hafif acisi kaliyo yarinsi gunu eve geldik sadece gulerken agri oluyordu bide oglumda cok sismistm album olmustum tansiyonm hep yuksekti normal dogumu oyuzden olmadm ustelik sancim geldi 5cm acilma olmustu ben korkudan sezeryan istedim doguramam diye ama cok pismanim simdide doktora sordum aradan 4yil gecti normal olmazmi dedi doktor riksli dedi acilma durumu olabilir ben yapmiyorum dedi simdi spinal sezeryan dusunuyorum ama korkuyorum o uyusukluk cokmu kotu kizlar yaa felcli gibi hissediyomussun kendini bende korku panikte var ama bi yandanda begemi oglumdaki gibi cok sonra degil hemen gormek o ilk aglama sesini duymak odaya girer girmez emzirmek kucagma almak istiyorum tipki normal dogum gibi onlari yasamak istiyorum aklimada spinal cok yatti birde bi iki tanidigim normal dogumunu igne vurdurup acisiz normal dogum yaptilar sanirim spinalle ayni igne vuruyolar oglumda bilseydim oyle olurdum ama bilgisizdm doktorumda hic bi bilgi vermemisti simdi mecburi sezeryan olucm icin spinali dusunuyorum ama korkuyorumda heyecan panik yaparim diye bide su bahsedilen cekilemeyen bas agrisindan :KK43: bu defada bas agri yuzunden bebegimle tam ilgilenemem diye ama herkezde olucak diye bi kaide yok diyorum kendi kendime bilmiyorum cok kararsizim spinal olanlar nolur yardimci olun:KK43:

Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız. Benim de ilk gebeliğimde yüksek tansiyonum vardı. Normal doğum diye yatışım yapılmıştı fakat 24 saatte sadece 3 cm açılma olmuştu. Tansiyonum da 19'du. Doktor riske atamayız dedi ve sezaryene aldı apar topar. Ben de genel olmuştum senin gibi ve ben de doğurduğumu bile idrak edememiştim narkozdan.. Acılardan.. Şimdi iki aylık bir oğlum daha oldu. Ve spinal sezaryen ile. Hatta burada sormuştum spinal mi epidual mi diye. Benim anestezist spinali işaretledi:) yalan söylemicem. Her şekilde zor ve sıkıntılı birşey bu ameliyat mevzusu. Ama hani demişsin ya; o ilk ağlama sesini duymak istiyorum diye. İşte o an, paha biçilemez.. Evet felçli gibi oluyorsun. Karnından bebeği çıkarırlarken resmen çektiklerini hissediyorsun ama hepsi okadar. Sonrası tamamen hissiz. Bacakların uyuşuk tıpkı hani kolumuzun üstüne yatarız da karıncalanır gibi uyuşur ya, öyle oluyor. Ben çok terledim ameliyatın sonuna doğru. Zordu ama bitti sonuçta. Baş ağrım falan da olmadı. Çok hafif bir bel ağrım oldu iğneyi vurdukları yerden. O da geçti. Merak etme zaman nasıl geçiyor anlamıyorsun ameliyathanede. Eşime diyorum vay be ne çabuk çıktım ameliyattan. Eşim diyor ki ne çabuğu baya uzun sürdü:) düşün yani. Ben hiç bayılmadım sakinleştirici dahi almadım ama sen dilersen fenalaşırsan ameliyat esnasında zaten onlar sana müdahale ederler. Bence spinal ol canım. Bunu deneyimlemelisin bence.

Son düzenleme:
arkadaşlar bu benim ikinci doğumum olacak ilk doğumda genel anestezi oldum ve çok zor uyanmışım 14 saat yoğun bakımda kalmışım. o yüzden spinal istedim. normal doğumu doktorumla konuştum ama pek sıcak yaklaşmadı. ilk keside açılma olabilir sen ve bebek riske girersiniz dedi. crescentmoon seninde dediğn gibi uyuşma bünyeyle alakalı benim korkumda bu zaten ben gebe kalmadan önce diş leimle alakalı 1,5 ay tedavi gördüm doktor diş etime iki tane iğne yaptığı halde ben acıyı hissediyordum yani tam uyuşma olmuyordu. ya doğumda da böyle olursa korkusu var. ve zaman yaklaştıkça daha da tedirgin olmaya başladım. iliginiz için teşekkür ederim canlarım. hoşçakalın...

Uyuşmama olayî imkansîz bence korkmana gerek yok uyuşmayıp beni canlı canlı kestiler bebeğimi içimden çıkartıp diktiler hepsini hissettim diye bişey duydunmu sen hiç..ben epidural sezeryan oldum sezeryana giderken o endişe herkeste oluyor ya uyuşmazsam işinin ehli insanlar yapıyor bunu ve kontrol ediyorlar merak etme seni kesmeden önce:))

İmza

Kızlar yardımmmm! doğumuma az kaldı, doktor sezeryanla alıcaz dedi, ben spinal istiyorum ama karın bölgemden çok gıdıklanıyorum. Benim gibi olup da spinal sezeryan yaptıran var mı? Birşey hissediliyor mu? Çok kararsızım, genel anestezi almak istemiyorum :KK43:(

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar yardımmmm! doğumuma az kaldı, doktor sezeryanla alıcaz dedi, ben spinal istiyorum ama karın bölgemden çok gıdıklanıyorum. Benim gibi olup da spinal sezeryan yaptıran var mı? Birşey hissediliyor mu? Çok kararsızım, genel anestezi almak istemiyorum :KK43:(

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben sadece karnıma bir ilaç sürdüler ameliyattan evvel, onu sürdüklerini hissettim. Bir de bebeği çıkarırlarken çekiştirdiklerini. Gıdıklanacak kadar his olmuyor karnında merak etme. Hissetmiyorsun.

Son düzenleme:
Kızlar bacaklar tutmuyor mu bu spinalde kaç saat sonra uyuşma geçiyor bende buna taktımmm

Kızlar bacaklar tutmuyor mu bu spinalde kaç saat sonra uyuşma geçiyor bende buna taktımmm
evet bacaklar tutmuyor .benim kadar korkan olmamıştır doğumdan.doğuma girerken biokadar heyacanli ve korkuyordum.ama doğum çok rahat geçti.hiçbirşey hissetmiyordum.doktorun ellerini dokunuslari bile hissetmiyordum.ayrıca o yapılan ignede hiç acitmiyor..doğum bittikten sonra iki ifşaat sonra uyuşukluk geçiyor.uyusuklugin geçip geçmemesi çok da önemli değil .zaten belli bir süre yatmam gerekiyor.10_12saat kadar.hicbirseyde yemek içmek yok.ben saat onbirbucukta doğuma girmiştim.gece ikiliye kadar yattım hiçbirşey yemeden.şimdiden allah kolaylık versin..

evet bacaklar tutmuyor .benim kadar korkan olmamıştır doğumdan.doğuma girerken biokadar heyacanli ve korkuyordum.ama doğum çok rahat geçti.hiçbirşey hissetmiyordum.doktorun ellerini dokunuslari bile hissetmiyordum.ayrıca o yapılan ignede hiç acitmiyor..doğum bittikten sonra iki ifşaat sonra uyuşukluk geçiyor.uyusuklugin geçip geçmemesi çok da önemli değil .zaten belli bir süre yatmam gerekiyor.10_12saat kadar.hicbirseyde yemek içmek yok.ben saat onbirbucukta doğuma girmiştim.gece ikiliye kadar yattım hiçbirşey yemeden.şimdiden allah kolaylık versin..

Saol canım allah razı olsun , ben sanki böyle felç gibi hissedersem kendimi içime fenalık gelirse diye korkuyorum hep yani sonrasından , inşallah kolay atlaatırım

Saol canım allah razı olsun , ben sanki böyle felç gibi hissedersem kendimi içime fenalık gelirse diye korkuyorum hep yani sonrasından , inşallah kolay atlaatırım
İlk doğumun sanırım.ilk hafta yanında mutlaka birisi olsun sana yardımcı olacak.doğumdan hatta dikiş ağrılarından daha zor geldi bana emzirmek.bir ay oldu hala alışamadım ve zorlanıyorum..hamilelik süreci kesinlikle daha kolaymis yurumukte otrup kalkmakta yatmakta zorlanilsa bile..son günlerinin tadını iyi cikarr aricaksin:)))))

X