Sebepsiz tekrarlayan düşük

dilay8

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
470
8
Merhaba kızlar, 3 kez düşük yaptım. ilki 8 haftalıktı , ikincisi 18 haftalıktı , 3. ise 7 haftalıktı. bu düşükler sonrası birçok araştırma ve tahliller rahim filmleri kromozom analizleri herşey yapıldı fakat hiçbir neden bulunamadı benimle aynı sorunu yaşayan var mı bir sonraki gebelik için doktorlar ya doğal yoldan deneyeceksiniz diyorlar yada tüp bebek diyorlar ama ikisindede yeniden düşme riski varmış. şimdi ne yapacağımı bilemiyorum Ankara'da bildiğiniz düşük konusunda uzmanlaşmış doktor var mı lütfen yardım edin.
Birde bu sorunu yaşayıp sağlıklı bebek dünyaya getiren var mı???

her test yapildi demissin ama kanda pihtilasma testi de yapilmistir degil mi?

evet o da yapıldı herşeye bakıldı benim durumum tıpta %40 bilinmeyen nedene bağlı düşüklermiş tedavisi yok ama umudumu kaybetmek istemiyorum. bu yüzden bu tür bir sorun yaşayan var mı merak ediyorum keşke bir neden bulunabilse en azından tedavisi iğnesi vs.. olur ama yok...

Bildiğim kadarıyla düşükler sonucu hiçbir sebep bulunamasa da kan sulandırıcı iğne ve hap tedavisine geçiliyor bu şekilde yapılmış çalışmalar var ve bunun sonucunda da başarı sağlanan vakalar var. ınternetten araştırmıştım zamanında. Size bu şekilde bir tedavi önerdiler mi acaba?

canım tanıdıgım ıkı arkads var bebegını dunyaya getırenler tekı 5 dusuk yapatı fakat hıc bır sorun yoktu bende 4 dusuk yasadım 5 hamıleyım butun tahlıllerım temız cıktı dr bıde kan sulandırıcı ıgneler kullanalım dedı sımdılık bı sorunum yok cok sukur rabbım ol dıyecek olacak kısmet gozuyle bekıyorum artık ben ıkı dr gıttım ankarada tekı lutfu onderoglu dıgerı ıse timur gürgan ıkıısıde prof ınternetten bı arastır ıstersen rabbım bebeklerımızı kucagımıza almayı nasıp etsın bırtek yasayan bılır tekraradan gecmıs olsun canımmm

canım tanıdıgım ıkı arkads var bebegını dunyaya getırenler tekı 5 dusuk yapatı fakat hıc bır sorun yoktu bende 4 dusuk yasadım 5 hamıleyım butun tahlıllerım temız cıktı dr bıde kan sulandırıcı ıgneler kullanalım dedı sımdılık bı sorunum yok cok sukur rabbım ol dıyecek olacak kısmet gozuyle bekıyorum artık ben ıkı dr gıttım ankarada tekı lutfu onderoglu dıgerı ıse timur gürgan ıkıısıde prof ınternetten bı arastır ıstersen rabbım bebeklerımızı kucagımıza almayı nasıp etsın bırtek yasayan bılır tekraradan gecmıs olsun canımmm

çok teşekkür ederim 2. düşükten sonra lütfü önderoğluna gitmiştim fakat iğne ilaç vs. hiç birini kullandırmadı düşecekse buna engel olamayız dedi ve düştü ..umarım bebişini sağlıkla kucağına alırsın.

canım çok geçmiş olsun allah sabır versin inş yakın zamanda sende bebeğine kavuşursun...malesefkidoktorlar düşük konusunda çok çaresiz kalıyorlar yapılacak hiçbir şey yok...

Merhaba kızlar, 3 kez düşük yaptım. ilki 8 haftalıktı , ikincisi 18 haftalıktı , 3. ise 7 haftalıktı. bu düşükler sonrası birçok araştırma ve tahliller rahim filmleri kromozom analizleri herşey yapıldı fakat hiçbir neden bulunamadı benimle aynı sorunu yaşayan var mı bir sonraki gebelik için doktorlar ya doğal yoldan deneyeceksiniz diyorlar yada tüp bebek diyorlar ama ikisindede yeniden düşme riski varmış. şimdi ne yapacağımı bilemiyorum Ankara'da bildiğiniz düşük konusunda uzmanlaşmış doktor var mı lütfen yardım edin.
Birde bu sorunu yaşayıp sağlıklı bebek dünyaya getiren var mı???

canım geçmiş olsun ikinci ve ya üçüncü düşükten sonra araştırma yapılması gerekiyo mutlaka araştırma yaptır biraz pahalı ama olsun benimde bi akrabam 2kere düşük yaptı araştırma yaptırdılar kan pıhtılaşması olduğu için bebeğe kan gitmiyomuş onun için bebeğin kalbi duruyomuş sizde araştırma yaptırın duruma göre tedavi olursunuz ama araştırmayı her yerde yapmıyolar ama mutlaka ankarada yapan bi hastane vardır için bidaha ki hamileliğin sağlıklı olur :Saruboceq: ama dediğim gibi mutlaka araştırma yaptır aslında bunu doktorunun söylemesi gerekiyodu

canım çok büyük geçmiş olsun gerçekten yaşamayan bilemez..bende o kadar dikkat etmeme ragmen 4-5 ay içinde iki kere düşük yaptım..herşeyden arınmaya calıstım cep tlfnu bile tasımamaya çalısıyordum organik besleniyor evde yogurdumu ekmegimi bile aldıgım makinelerle kendim yapıyordum.çok titiz davrandım ama hüsrana ugradım olacagı varsa oluyor anlayacagın..yabancılar hamile kaldıklarında hayatlarına oldugu gibi devam ediyorlar..bizde öyle değil bunun bisürü örnegi var..neyse sonuç olarak bende de hiç bir sorun çıkmadı..ben çok stresliyim doktor çok rahat olmam gerektigini söyledi..bide her gece kabus görüyordum ben aglayarak uyanıyordum..teyzemde böyleymiş yıllar önce ankaraya hacetepeye gittiğinde doktor,dogu da batıl bir inanc vardır boylama derler ondan yaptır demiş ve teyzem onu yaptırdıktan sonra hamile kalmıs..en ilginç olanıda hacetepe doktorunun bunu söylemesi batıl inanc oldugunu bile bile..şimdi annemi aradım banada yaptıracak inş bu sefer işe yarar..

bu arada dr.ebru sarac doktorum mükemmel bi doktor şiddetle tavsiye ediyorum..mesa hastanesiylede anlaşmalı..tek bi doktorla yetinmeyip arastırdım özel mesa hastanesine gittim riskli gebelikler uzmanına profesor..o bile ebru güvendigim bir doktordur o ne dediyse dogrudur gidin tekrar bi görünün demişti..aklında bulunsun..

Arkadaşlar hepinize yazdıklarınız için çok teşekkür ederim. 4. yü denediğimde yine aynı acıyı yaşamak istemiyorum çünkü benim sorunum sebepsiz düşük.... tıpta çaresi yokkkk maalesef ....nedeni bilinmiyor düşüklerimin ..yaptırmadığım tahlil test kalmadı. o yüzden çok endişeliyim çocuğum olmayacak diye... benim gibi sürekli düşük yapıp sağlıklı çocuk dünya ya getiren yokkkkk mu hiççç.

bir kez düşük yaptım 18 haftalıktı
ve herhangi bir sorunu olmayan normal seyirde bir hamilelikti
öylece gitti..
ikinci hamileliğimde hiçbir tahlil falan yapmadı doktorum
direk iğne ve hap tedavisine başaldım
normalde 4. düşükten sonra bu tedaviy iyapıyorlarmış sanırım
sağolsun iyi bir doktor ama sizin ilde değil...
ikinci hamileliğimsorunsuz geçti bi kuzum var çok şükür
Allah olmayanlara nasip etsin inşallah

bir kez düşük yaptım 18 haftalıktı
ve herhangi bir sorunu olmayan normal seyirde bir hamilelikti
öylece gitti..
ikinci hamileliğimde hiçbir tahlil falan yapmadı doktorum
direk iğne ve hap tedavisine başaldım
normalde 4. düşükten sonra bu tedaviy iyapıyorlarmış sanırım
sağolsun iyi bir doktor ama sizin ilde değil...
ikinci hamileliğimsorunsuz geçti bi kuzum var çok şükür
Allah olmayanlara nasip etsin inşallah

benimde 2.düşüğüm 18 haftalıktı su kesesi boşalmışltı 3.de kalbi durdu bir neden bulunamadı. sen iğne ve hapı hamile kalınca ve 9 ay boyunca mı kullandın bir de bu kullandığın hap ve iğneler kan sulandırıcı nitelikte olanlardan mıydı yoksa düşük önleyici niteliğe mi sahipti ... en azından senin yazdıklarını okuyunca umutlandım şimdi çok teşekkürler....

cnm cok gecmis olsun bende 5 defa yasadim o aciyi 15 haftalik oldumu gelismio kalp atislari yavasliyo ve duruyo:KK43: su an yine hamileyim ve dr bebek aspirini ve vitamin verdi bakalim surpriz:s kismet ALLAHhin dedigi olur. 7 haftalik suan ALLAh yardimcimiz olsun.sanirim seninkide kan pihtilasmasi olabilir sebebsiz bisey olmaz. banada simdiye kadar sebebsiz dediler ama kan phtilasmasi cikti. bazi annelerde hamilelikte hormonlar dan dolayi kan pihtilasmasi oluyomus ve bebege kan akim saglanmadigi için bebegin buyumesi yavasliyo be besin alamadigi için öluyomus bebek aspirini bunun için kani sivilastirmak için. ins sifa verir rabbim

cnm cok gecmis olsun bende 5 defa yasadim o aciyi 15 haftalik oldumu gelismio kalp atislari yavasliyo ve duruyo:KK43: su an yine hamileyim ve dr bebek aspirini ve vitamin verdi bakalim surpriz:s kismet ALLAHhin dedigi olur. 7 haftalik suan ALLAh yardimcimiz olsun.sanirim seninkide kan pihtilasmasi olabilir sebebsiz bisey olmaz. banada simdiye kadar sebebsiz dediler ama kan phtilasmasi cikti. bazi annelerde hamilelikte hormonlar dan dolayi kan pihtilasmasi oluyomus ve bebege kan akim saglanmadigi için bebegin buyumesi yavasliyo be besin alamadigi için öluyomus bebek aspirini bunun için kani sivilastirmak için. ins sifa verir rabbim

gölge51 inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebişini. sende kan pıhtılaşması mı çıktı. benim anti trombinIII tahlilim yüksek çıktı sadece o da tek başına bizim için bir anlam ifade etmiyor dedi doktorum. diğer yapılan tüm tahlillerimde bir şey yok ama 7. haftaya geldim mi düşük yapıyorum bir sefer 18. haftaya kadar gidebildim. şimdi 3 ay sonra yeniden deneyeceğim sen kan sulandırıcı iğne kullanıyor musun? birde bu bebek aspirini ve vitamini hamile kalmadan önce mi başladın?

dilay8 hayir canim 3 haftalik hamileyken dr a gittim o zaman verdi bebek aspirinini; igne vermedi gerek yok dedi bilmiyorum yinede cok endiseliyim; benim duydugum bildigim hamile kalmadan önce kullanmaya baslamak gerekiyodu ama bide 3. cu dusuk tede kan sulandirici igne kullandim ama cözum olmadi bilmiyorum belki dozajimi azdi diye kafamda surekli soru isareti var. bide pregesteron hapi verdi dr um surpriz cnm bekliyorum ben 15 haftalikken cok kritik durumum 15 haftallikken kalp atislari yavaslio bebegin goz gore gore duruyo o minik kalbi. hayirlisi olur ins.

dilay8 hayir canim 3 haftalik hamileyken dr a gittim o zaman verdi bebek aspirinini; igne vermedi gerek yok dedi bilmiyorum yinede cok endiseliyim; benim duydugum bildigim hamile kalmadan önce kullanmaya baslamak gerekiyodu ama bide 3. cu dusuk tede kan sulandirici igne kullandim ama cözum olmadi bilmiyorum belki dozajimi azdi diye kafamda surekli soru isareti var. bide pregesteron hapi verdi dr um surpriz cnm bekliyorum ben 15 haftalikken cok kritik durumum 15 haftallikken kalp atislari yavaslio bebegin goz gore gore duruyo o minik kalbi. hayirlisi olur ins.

senin yaşadıklarınla benimkiler ne kadar birbirine benziyor benimde belli bir haftaya geliyor ve kalp atışları duruyor şimdi doktorum 0.4 lük iğne kullanacak bir neden bulunamadı ama yinede deneyecek. sende de belli bir neden bulunamadı mı? tüp bebekle mi hamile kaldın?

Bende 5 kez sebebi bulunamayan dusuk yaptim.4 tanesi 3 aydan once sonlanan gebeliklerdi.sonuncusu 4 aylikken karnimda oldu.yine sebeb bulamadilar.

hamile kalabildigim icin tup bebekte onermediler.gecen yil tekrar hamile kaldim.aspirin kullandim(digerlerinde de kullanmistim) ve plesanta besleyici igne oldum 13.haftaya kadar.
cok sukur suan 6 aylik dunya tatlisi bir kizim var.darisi senin basina insallahhhhh.umudunu hic yitirme,

bir de becerebilirsen diger dusuklerin seni etkilemesine izin verme psikoloji de cok onemli canim

merhaba,bende 2 kez düşük yaptım,ikiside çok sorunlu geçti,kanamalıydı sureklı yattım,progestan iğneleri ve haplarını kullandım ama yınede düştü.biri 11 diğeri 12 haftalıktı.bende bütün tahlillerı yaptırdım genetık teste varana kadar. hiçbişe çıkmadı.şu an yine hamileyim,17.haftaya kadar geldım ama yine sorunlu geçıo kanamam oluo bazen,sureklı yatıorum we sureklı tedırgınım.bu olayın kesın bi tedavisi yok dıyo doktor,önlem olsun dıye kan sulandırıcı fragmin ve progestan kullanıorum.ama bu ilaçlar da düşüğü kesin önlüyo diye bişe yok,zaten tek kullanılan ilaçlarda bunlar.yani bizim işimiz Allaha kaldı ve bu işin tek yolu denemek,insanlar 5-6 düşük yapıolar,bende sadece dua edıorum,Allah kucağımıza almayı nasip etsın inş. cok zor ve yorucu bir süreç..

X