Gebelikte yemek yiyememek

bu arada benim bulantılarım 6.haftada başladı,ve 15.haftaya kadar devam etti.İlk başlardı tiroit sorunu yuzunden çok kötuydum.Gunde 20 kere kustuğumu bilirim.Hiçbişey yemiyordum ama gercekten hiçbirsey.Bazen sadece 4-5 cubuk ve yarım tas çorba ile gun geçiyordu.Onuda kusuyordum zaten.Sık sık serum yedim,hemn hemen hergun hastanedeydim.Normal bir kusmada değildi,baygınlık geçiriyordum surekli.1 hafta yataktan kalkıp yuruyemedim bile.artık ölucem diye dusunmeye basladım.ve ömnrumun sonuna kadar yemek yiyemem artık dedim kendi kendime.15.haftadan sonra biraz azaldı kusmalar.şimdi sabahları mutlaka 1 kerede olsa kusuyorum ama onun dısında yemek yiyorum.yeniden doğmuş gibi oluyor insan.Ama psikolojiside berbat oluyor:)))
bunlar gececek kızlar,ben en şiddetli yaşayanlardanım.hiperemezis gravadaum muydu neydi adı.ondan olmustum..çok kilo verdim..
ben bile iyiyim yani maşallahh :))))

bende aynı senın gıbı gecırdım ılk 14 haftayı canım.. :KK43: anlattıklarının aynısı, oyle zordur ki sadece yasayan bilir oyle degil mi?? hic bulantı ılacı vermedı doktorum, oylece kendiligimden atlattım ama olucem artık ya tamam dedım.. hatta ya ınsanlar nasıl 4-5 cocuk yapabılıyor bunların hamılelıgı nasıl gecıyor dıyordum kı bıttı.. 7 kıloya yakın verdım.. 15. haftalara dogru gectı kusmalarım..su an herseyden yıyorum.. umarım herkes duzelırr.. ılk 3 ay ıcın zor gecırenlere allah sabır versınn.. 17+4 deyım ben artık ve sadece sabahları kusuyorum..

ya kıslar bnmde yemek yiyememe sorunum var salatalık ve ve yogurtan baska birsey yiyemiyorum..6 haftalık hamileyim napıcam bilmiyotummm

bende aynı senın gıbı gecırdım ılk 14 haftayı canım.. :KK43: anlattıklarının aynısı, oyle zordur ki sadece yasayan bilir oyle degil mi?? hic bulantı ılacı vermedı doktorum, oylece kendiligimden atlattım ama olucem artık ya tamam dedım.. hatta ya ınsanlar nasıl 4-5 cocuk yapabılıyor bunların hamılelıgı nasıl gecıyor dıyordum kı bıttı.. 7 kıloya yakın verdım.. 15. haftalara dogru gectı kusmalarım..su an herseyden yıyorum.. umarım herkes duzelırr.. ılk 3 ay ıcın zor gecırenlere allah sabır versınn.. 17+4 deyım ben artık ve sadece sabahları kusuyorum..

canım benim sanada cok geçmiş olsun.Peki kilo almaya başladınmı?
7 kilo verdikten sonra en son düştüğün kilodan farkın varmı su an.

ya kıslar bnmde yemek yiyememe sorunum var salatalık ve ve yogurtan baska birsey yiyemiyorum..6 haftalık hamileyim napıcam bilmiyotummm

canım şimdilik canını sıkma.Endişelenme bebek beslenmeyecek diye.O besinini senin depolardan alır.çorba falan içmeye çalışsan limonlu..yada bir yemek kaşığına limon sıkıp bir defada iç.bulantıya iyi geliyor..yolun basındasın canım.Şu an sana hiç gecmez gibi gelir ama emin ol gececek..

benim 7. aya girdim hala çok iştahsızım ama zorla zorla yiyorum mecbur.
canım sadece meyve istiyor..yemeklerin yüzünü göresim yok .
ama bebiş için ceviz balık süt yumurta sık sık tüketiyorun.
miğdem çok bulanıyor yerken ama sadece meyveyle olmaz ki..
bebişler için zorlucaz kendimizi biraz.
ben45 kiloyla başladım 52 oldum

ben de 26 haftayı bitirdim ve hala iştahsızım ve zorlayarak sanki ite kaka yemek yiyorum mide bulantım yok fakat canım istemiyor.zorlayarak yemeye çalışıyorum

ne yazıkki bende yiyemeyenlerdenim canım hiç bişey istemiyo sürekli bulantı kusma benim artık takatim kalamdı 4 kilo verdim rengim sarardı soldu sanki ölecekmişim gibi bana hiç geçecek gibi gelmiyo inanın ruhsal dengem alt üst eşiminde öyle oldu sayemde gece gündüz yüzüm bile gülmüyo çok yoruldum çok

arkadaslar buraya bnde yiyemedigimi yazmıstıkk şimdi nasıl yiyorum bir bilseniz...zamnla düzeliyor merak etmeyin

yemeye çalışıyorum çorba meyve filan işte doktorum bulantı ilcaı verdi ama henüz kullanmadım nasıl bir etki yapar diye korktum açıkcası yan etkisi filan olur diye

bayram arası bende kendimi çok ihmal ettim bebişime bakamadım diye çok üzüüyorum süt içemedim su çok sinir oluyorum kendime ama ne yapayım...

ahh ah ben varım ben 8+5 oldum
ciddi anlamda çok üzülüuyorum
sütü ağzıma bile süremem ben koklayamam bile
aşırı midemi bulandırıyor
genel olarak mide bulantım yok ama sütten nefret ediyorum :KK43:((

Bende bulantılardan dolayı en sevdiğim şeylerden bile tiksinir oldum !! Hamile kaldığıma pişman bile oluyordum zaman zaman. Bebeğimi çok seviyorum ama bu derece iğrenç bulantılarım olacağı aklıma gelmemişti. Neyseki 10. haftadayım ve şiddeti azaldı ama devam ediyor hala. Hiç kilo almadım tam tersi 2-3 kilo verdim. Bebeğime çok üzülüyorum tabiki. Soğuk süt bile içemiyorum. Tiksiniyorum. Su bile midemi bulandırıyor. Elevit içiyorum. Onu bile yutmakta zorluk çekiyorum. Zaman zaman annemi çağırıyorum. Gelip bana yemek yapıp yedirip gidiyor tekrar. ablamın çocuklarına bakmak zorunda olmasa sürekli yanımda olmasını çok isterdim. mafoldumben

kızlar bende hamileliğimde mide bulantılarından çok çekmiştim..su bile içsem kusuyodum..doktor bana mide bulantısı için zofer 4mg diye bir hap verdi.onunla yemek yiyebildim.diğer mide bulantısı içi olan hapların hiç biri fayda etmedi..içer içmez 10 dakika bile geçmeden mide bulantısından eser kalmıyor..ama doktorlarınıza danışmadan kullanmayın

kıslar bende hiç birşey yiyemiyorum sadece cubuk kraker ve meyve baska yok cok kokuyor yıyecekler afedersiniz kusamıyormda.sütü falan cok severdım simdi kutusundan bile midem bulanıyor su bulantılar bi geçse kiloya falan bakmıycam yiyecem valla

Son düzenleme:
kızlar bende 12.haftayı bitirdim ama hala midem çok kötü midem yanıyor bulanıyor hiç bişey yiyemiyorum peynir ekmekle geçiyor günler hamilelikten beri artık reflü olduğuu düşünüyorum çünkü bazen kezzap içmişim gibi canım yanıyor doktorda yapılcak birşey yok diyor ne yapacağımı bilmiyorum:çok üzgünüm:

kızlar bende 12.haftayı bitirdim ama hala midem çok kötü midem yanıyor bulanıyor hiç bişey yiyemiyorum peynir ekmekle geçiyor günler hamilelikten beri artık reflü olduğuu düşünüyorum çünkü bazen kezzap içmişim gibi canım yanıyor doktorda yapılcak birşey yok diyor ne yapacağımı bilmiyorum:çok üzgünüm:

canım:emir_bebek: ben 14 haftadayım.benim hala geçmedi ne süt içebiliyorum ne bişi ama yataktan kalkmadan önce kraker yiyorum sabahları iyi oluyor. ayva da miğdeye iyi geliyor.ekmekten ziyade kıtır ekmek yiyorum.bunlar gelip geçici die düşünüyorum bebişime dokununca unutuyorum midemi kaydirigubbakcemile2 geçicek inşlh.ve ben tek başıma kalıyorum samsunluyum ama şırnak cizrede çalışıyorum.canımın çektiği şeyi yiyemiyorum bulamıyorum ki ağlıyorum çocuk gibi:)senağlama

Son düzenleme:
24. haftamdayım hala sabah bulantılarım devam ediyor, gün içinde bulantım yok ama iştahsızım, yemesem hiç aklıma bile gelmez.. ama acıkıyorum sonra midem gurul gurul, fakat ağzıma bi lokma atınca çiğne çiğne... ağzımda dönüyor lokmalar yutamıyorum... daha kilo almadım ama yesem ve alsam hiç fena olmaz... mümkün olduğunca süt içiyorum, vitamin, demir haplarımı alıyorum ama yemek yemek işkenceye dönüştü..

Allahim yalniz degilmisim cok sukur, bende 14 haftalik hamileyim 6.haftadan beri yiyemiyorum. Hamile kalmadan once daha iyi yiyordum ben, simdi o zamanlarin yarisi kadarini yiyorum. Esim cildiracak, ama inanin biri bana ye demese aklima ac oldugum gelmiyor. acken midem bulaniyor, tokken bulaniyor walla birtek uyurken geciyor.
sut iciyorum bende meyveli yogurt yiyorum, birde gevrekle sut. her turlu etten midem bulaniyor. yesil elmada cok yiyorum.eksi olunca cok bulanti yapmiyor.

arkadaşlar konu bayağı eskimiş ama beni tatmin eden cvp alamadım yazılanlardan. 4. ayıma girdim ama hiiiiiiç birşey yiyemiyorum bebek gelişiminde birşey olur mu olmaz mı çok endişeliyim. 3. gebeliğim 2.sinde 30 kilo almıştım bunda şimdiye kadar 11 kilo verdim

Son düzenleme:
X