Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi rotavirüs aşısı yaptıranlar herhangi bir yan etkisi oldumu

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
3 doz yaptik bi etki olmadi. Yesil kaka arada yapiodu ama ondan mi bilemem doktora sorms tahlil bile yaptrmistk ama iyi ckmsti cok sukur doktorda kaka rengi onmli deil emziriosun yedigin şeylerden rengi degsr demsti nitekm mantkli geldi bi ara cok siyah zeytn yemstm siyaha donuk yaptı bikac gn sonra yine denedm yedm yine ayni seklde yapti korkmayn bisei yoktur bebeginizin

İlk çocuğumuzda hiçbir yan etki olmamıştı, iki doz olan aşıdan yaptırmıştık. Brbeğimize geçen hafta yaptırdık ilk dozda da hafif bir ishal olmuştu ama bu sefer perişan haldeyiz bebrğin iştahı da tamamen gitti zorla emzirmeye çalışıyorum su gibi ishal. Dr olabilir önemli değil bir haftaya geçer dedi. Hastaneye ciddi dehidrasyon olmadıkça gelmesine gerek yok su ve süt verin dedi. Zavallıya zorla su ve sağılmış süt ve mama veriyorum / vermeye çalışıyorum, annecim ne olur yapma diye gözümün içine bakıyor kuzu :KK43:( her içisinin ardından da ishali geliyor. Neyseki kusması durdu. Yaptırmasaydık daha mı iyiydi diye çok çokvicdan azabı çekiyorum zavallı 2 günde küçüldü resmen :KK43:(( işin kötüsü o kadar dikkat etmemize ragmen bana da geçti kolumu kaldıracak halim yok sürekli kusacak gibiyim atesim 39a kadar çıktı :KK43:((

benim kuzenimin oğlu zehirli ishal yüzünden öldü. korkuyorum benn o yüzden henüz yapptırmadım ama yaptırmayı düşünüyorum herşey meleekleeriimizz için yaptırrın derim been.

bu aşıyı yaptırmayı düşünenler görsün diye arkadaşın yazısını da ekledim.bu aşıya da bu aşıyı oğluma yapan doktora da lanet olsun.aşıdan sonra şiddetli ishal oldu,tam 3ay sürdü.kakası sürekli yamyeşildi.kilo alımı yavaşladı ve son ay tamamen durdu.yavrumun çektiği işkenceler de cabası.karın ağrıları,karnında müthiş gurultular uykusuz geceler,çığlıklar atarak ağlamaları ve çığlık atarken gözümün içine içine sanki yardım et der gibi bakmaları...anlatırken bile gözlerim doluyor çok acı çekti.7tane antibiyotik iğne vuruldu,fayda etmedi,arkasından 1şişe antibiyotik şurup,o da kesmedi yeniden bir şişe antibiyotik şurup,barsak antiseptikleri vs.vs.bir dünya ilaç kullandı.ilk doz bunları yapınca diğerlerini hiç yaptırmadım tabii.şu anda oğlum 5buçuk aylık,ilaçları bırakalı 10gün oluyor hala da yüzde yüz iyileşmiş değil.paramızla hastalık satın aldık oğlumuza.yaptırmadan önce birdaha birdaha düşünün.benim doktorumda şiddetle tavsiye ediyordu.çok pişmanım
benzer şeyleri yaşamışısz. rota aşısı hayatımdaki en büyük hatalardan biridir, 4 aylık bebek 1 kilo kaybetti, neler çektik, neler çekti yavru, günde 6-7 saat uyuyabiliyordu, sancılar kusmalar yeşil kakalar.. hepsi rotadan tam 1 gün sonra başladı. doktorumuz çok ısrar ettiği için yaptırmıştık, değilse sağlık ocağı dışında özel aşı yaptırmayacaktık, o ay defalarca acile gidince doktora her hafta gidince öneren doktor sakın ikinci dozu yaptırmayın demişti. Hala kızarım o doktora, o aşıyı üretenlere de sağlam küfürler gönderdim. sağlıklı çocuğu hasta ettik, rota aşısı alerjileri tetiklermiş, oğlum 7,5 aylık olana kadar ek gıdaya geçemedik, ben 8 ay kadar süt ürünleri diyeti yaptım (çok zor, yapan bilir sadece, herseyde süt var).

ben ikizlerime yaptırdım kızlarımın birinde ateş yaptı. ikisininde kakası yeşil oldu ama benim aklımı karıştırdılar yaa bir arkadaşıma doktoru sakın rota virüs aşısı yaptırma sonradan ms hastası olabilir demiş çok canım sıkıldı... böyle bişey duydunuz mu?
Böyle saçmalık olur mu bu aşı çok önemli Allah korusun en çok bebek olumleri bu hastalıktan oluyor millet ne diyeceğini şaşırdı inanmayın bunlara bu aşı karşıtlarına benimki 2 kere oldu ne ateş ne yeşil kaka oldu. Aşıyla ilgisi yok bence

ben ikizlerime yaptırdım kızlarımın birinde ateş yaptı. ikisininde kakası yeşil oldu ama benim aklımı karıştırdılar yaa bir arkadaşıma doktoru sakın rota virüs aşısı yaptırma sonradan ms hastası olabilir demiş çok canım sıkıldı... böyle bişey duydunuz mu?
Böyle saçmalık olur mu bu aşı çok önemli Allah korusun en çok bebek olumleri bu hastalıktan oluyor millet ne diyeceğini şaşırdı inanmayın bunlara bu aşı karşıtlarına benimki 2 kere oldu ne ateş ne yeşil kaka oldu. Aşıyla ilgisi yok bebxe
benzer şeyleri yaşamışısz. rota aşısı hayatımdaki en büyük hatalardan biridir, 4 aylık bebek 1 kilo kaybetti, neler çektik, neler çekti yavru, günde 6-7 saat uyuyabiliyordu, sancılar kusmalar yeşil kakalar.. hepsi rotadan tam 1 gün sonra başladı. doktorumuz çok ısrar ettiği için yaptırmıştık, değilse sağlık ocağı dışında özel aşı yaptırmayacaktık, o ay defalarca acile gidince doktora her hafta gidince öneren doktor sakın ikinci dozu yaptırmayın demişti. Hala kızarım o doktora, o aşıyı üretenlere de sağlam küfürler gönderdim. sağlıklı çocuğu hasta ettik, rota aşısı alerjileri tetiklermiş, oğlum 7,5 aylık olana kadar ek gıdaya geçemedik, ben 8 ay kadar süt ürünleri diyeti yaptım (çok zor, yapan bilir sadece, herseyde süt var).
İnsanları yanlış yonlendirmeyelim biz de yatırdık böyle bir şey olmadı. Çok önemli bir aşı. Be ek ölümlerinin çoğu bu hastalıktan oluyor

yan etkileri yazınca saçmalık mı oluyor, insanlar yan etkileri bilsin, çocuğu hassas olanlar, dermatiti olanlar bir kere daha düşünsün diye yazıyoruz, aşı firmalarının adamı gibi zıplamanıza gerek yok. kaldı ki yazan tüm kişiler rutin aşılarını yaptırmış kişiler. siz kimsiniz ve hangi sıfatla saçmalama falan diyorsunuz?

X