ÖNEMLİ: tüp bebek ile hamile kalanlar

arkadaşlar bu sitede en çok sorulan sorular

1. kaçıncı tüp denemenizde hamile kaldınız
  2. kaç emriyo transfer edildi
  3. embriyolarınız kaçıncı gün embriyosuydu (3-5)
  4. sorun neydi
  5. erken hamilelik belirtileriniz nelerdi
  6. hamileliğinizin kaçıncı haftasındasınız.
  7. kaçıncı gün idrar testinde pozitif çıktı

bunlar tüp bebeğe başlayacaklar veya transfer sonrası sonuç bekleyenler için o kadar önemliki.

ben de tüp bebek yapmaya ara verme kararı almıştım. siteden nevin in hamilelik haberini okuyunca vazgeçtim. çünkü biz aynı dr a gidiyoduk ve pozitif haberler insanın umudunu arttırıyor.

kısacası mutlu son ile biten tüp bebek serüveninizi özetler misiniz?

• benim ilk tüp bebek denemem.
  • sebepsiz infertile denilmişti.
  • 3 tane 3 günlük embriyo transfer edildi.
  • 9. gün idrarda pozitif olduğunu öğrendim.
  • hiç bir hamilelik bellirtisi yaşamıyorum. ne göğüslerde hassasiyet ne mide bulantısı ne de sıcak basma.
:CüvCüv: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :CüvCüv::

harika bi baslik canim tebrikler.

benim ikinci denemem
sperm gücsüzlü ve rahim sivisi spermleri kabul etmyiordu
3 tane 3 günlük embriyo transfer edildi
10.gün kan testt
saat 14.57 tel caldi sonuc 186 liyla pozitifffffff
hic bi belirtim yoktu

ALLAHIMA sükürler olsun simdide hic bi sorunum yok hersey yollunda

güncel.....Hamile arkadaşlar,lütfen yazın birseyler,belirtiler falan,umut ışığımız olun...

güncel.....Hamile arkadaşlar,lütfen yazın birseyler,belirtiler falan,umut ışığımız olun...

canım ben bunu her belirti arayan arkadaşlara yazıyorumm lütfenn belirti aramayınn inankiii hiç belirti olmuyorrr ama bazı arkadaşlar sadece adet sancısıı diyor fakat bende oda olmadııı rabbim herkeze hayırlı evlatlaarr nasip etsinnn

4. sorun neydi

bunlar tüp bebeğe başlayacaklar veya transfer sonrası sonuç bekleyenler için o kadar önemliki.

ben de tüp bebek yapmaya ara verme kararı almıştım. siteden nevin in hamilelik haberini okuyunca vazgeçtim. çünkü biz aynı dr a gidiyoduk ve pozitif haberler insanın umudunu arttırıyor.

• hiç bir hamilelik bellirtisi yaşamıyorum. ne göğüslerde hassasiyet ne mide bulantısı ne de sıcak basma.
:CüvCüv: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :CüvCüv::

ilk tüp bebek denememde gebe kaldım. 9 sene sebepsiz inf. denilmişti fakat tüp bebek doktorum pkos teşhisi koydu. 3 embrio transfer edildi 3. gün. hamilelik belirtim olmadı. 10. haftadayım. 9. günü kanda pozitif çıktı fakat bu çoğul gebelik olduğum için tekillerde 12. günü daha net çıkıyor. Doktorum ankara tıp fak. Bülent Berker.

4. sorun neydi

merhabalar...
3 tüp bebek denemem de allah nasip etti
2 embryo transfer edilmisdi
3 gün embryosuydu
eşim de sperm azlıgı ve morfoloji %20 dendi, bende yumurta rezerv azlıgı ve kalite sorunu vardı.
9 gün idrar da negatif dendi cok ağlamıısdım
hiç hamilelik belirtisi yoktu sadece cok asırı vucudum sıçaktı ve sıcak basması vardı
12 gün idrar da pozitif oldugun ögrendim
allah herkese nasip etsin
:nazar::nazar:

bi kere yumurta toplama işlemi benm için çok sancılı geçti işlemden sonrada sancım çok oldu ki transferde toplamaya nazaran dha az acılı geçsede muhakkan sonraki satlerde veya günlerde hemen toparlanamıyosun muhakkak sncılar ağrılar oluyor kendi adıma konuşayım. zaten ilaçları transferden önce kullanmaya başldığımız için göğüs hassasiyetide oluyor ilacın etkisi olarak. bu yüzden hangisi gebelik belirtisi ayırt edemedim ben ve benmle beraber yaptıran arklar. tavsiyem kafayı belirtilere takmayın. 12. güne kadar dişinizi sıkın sabredin. ha birde dayanamayıp 8 veya 7. günü kan tahlili yapan arklarda gebelik çıkmayanlar olmuştu bunlar tekil gebelikler ve çok üzülmüş psikolojileri bozulmuştu ama 12. gün aynı kişilerin yaptırdığı kan tahlilinde gebe oldukları anlaşıldı.

4. sorun neydi

2 tüp denememde güzel kızımı kollarımıza aldık
hipogonadizim den dolayı başvurduk
ilkinde blastosist 5.gün transferi oldu 2 embriyo transfer edildi gebelik oluştu ilaç eksikliği yüzünden düşükle sonuçlandı
ikincisinde 3.gün transfer edildi tek embriyoydu şükürler olsun sorun olmadı
her ikisindede 9.günde idrarda öğrendim

ve yine her ikisindede belirti yoktu hemde hiç yoktu sadece hamile olduğumu öğrendiğimde adet olacakmışım gibi hafif sancım oluyordu ama inanıyorum ki herkeste ayrıdır bu durumlar
veeeeeeeeee dilerimki emekleriniz asla boşa çıkmasın çıksada pes etmeyin ben ilkinde öyle yaptım darısı sizlere inş.

Son düzenleme:
ilk tüp bebek denememde gebe kaldım. 9 sene sebepsiz inf. denilmişti fakat tüp bebek doktorum pkos teşhisi koydu. 3 embrio transfer edildi 3. gün. hamilelik belirtim olmadı. 10. haftadayım. 9. günü kanda pozitif çıktı fakat bu çoğul gebelik olduğum için tekillerde 12. günü daha net çıkıyor. Doktorum ankara tıp fak. Bülent Berker.

merhabalar uyku tutmadı geziniyodum topikte burayı gördüm hayırlı uğurlu olsun Allahım tamamını erdirsin inşallah dikkatimi çeken dr ortak oluşu bülent beyin hastasıyım bende 05 09 2011 transferim gerçekleşti 3.gün 3 emriyo konuldu ve şafak 5 bekliyorum sende belirti olmamış bende bişey yok gibi ara ara kasıklarda batma olyor biraz akıntım var ufak şeyler yani ben dr çok memmunum yani inşallah senin gibi pozitifi görürüm :KK49:

selam aynı zamanda transferimiz olmuş. bende şu anda beklemedeyim. İkinci denemem ve çok sabırsızlanıyorum.

merhabalar uyku tutmadı geziniyodum topikte burayı gördüm hayırlı uğurlu olsun Allahım tamamını erdirsin inşallah dikkatimi çeken dr ortak oluşu bülent beyin hastasıyım bende 05 09 2011 transferim gerçekleşti 3.gün 3 emriyo konuldu ve şafak 5 bekliyorum sende belirti olmamış bende bişey yok gibi ara ara kasıklarda batma olyor biraz akıntım var ufak şeyler yani ben dr çok memmunum yani inşallah senin gibi pozitifi görürüm :KK49:

Amin canım inşallah pozitif sonuç alırsın ve Allahım tamamına erdirsin sağlıklı ve hayırlıca. beklemek öyle zorki Allah sabır versin yorma kendini yat yatabildiğin kadar. tesadüf eseri hangi doktora gittiğimi bilmeden araştırmadan gidiverdik bülent beye, sonradan araştırdım iyikide gitmişim. o kadar işlemden sonra kasıklarda batma normal benim hala oluyor aynı zamanda akıntımda devam ediyor buradan veya msjla istediğini sorabilirsin. Allah hakkımızda hayırlısını versin.

Amin canım inşallah pozitif sonuç alırsın ve Allahım tamamına erdirsin sağlıklı ve hayırlıca. beklemek öyle zorki Allah sabır versin yorma kendini yat yatabildiğin kadar. tesadüf eseri hangi doktora gittiğimi bilmeden araştırmadan gidiverdik bülent beye, sonradan araştırdım iyikide gitmişim. o kadar işlemden sonra kasıklarda batma normal benim halaoluyor aynı zamanda akıntımda devam ediyor buradan veya msjla istediğini sorabilirsin. Allah hakkımızda hayırlısını versin.

İNŞALLAH canım sagolasın evet beklemek çok zor evet senle herşeyimiz aynı dr embriyolar 3tane oluşu inşallah sonumuzda öyle olur cuma gitcem sende başka belirti olmadımı acaba ilgin için teşekkür edrim

İNŞALLAH canım sagolasın evet beklemek çok zor evet senle herşeyimiz aynı dr embriyolar 3tane oluşu inşallah sonumuzda öyle olur cuma gitcem sende başka belirti olmadımı acaba ilgin için teşekkür edrim

aynı gün transferimiz olan bir arkadaşımın mide bulantısı baş dönmesi kasık batması öyle çoktuki göğüslerime dokunamıyorum diyordu ilerleyen günlerde kesin gözüyle bakıyoduk, ama bende ve diğer arkadaşta hiç bir şey yoktu. o kadar çok kafaya taktımki bunu.o arkadaşın bütün belirtileri olduğu halde malesef olmadı tutunamadı bebişi. diğer arkadaşla benm oldu hiç bir belirtimiz olmadığı halde haladayok. geçen gün bülentbeye yine sordum bende niye belirti yok dedim herkeste olmak zorunda değil olmaması çok daha güzel dedi. hakkımızda hayırlısı olsun canım.

aynı gün transferimiz olan bir arkadaşımın mide bulantısı baş dönmesi kasık batması öyle çoktuki göğüslerime dokunamıyorum diyordu ilerleyen günlerde kesin gözüyle bakıyoduk, ama bende ve diğer arkadaşta hiç bir şey yoktu. o kadar çok kafaya taktımki bunu.o arkadaşın bütün belirtileri olduğu halde malesef olmadı tutunamadı bebişi. diğer arkadaşla benm oldu hiç bir belirtimiz olmadığı halde haladayok. geçen gün bülentbeye yine sordum bende niye belirti yok dedim herkeste olmak zorunda değil olmaması çok daha güzel dedi. hakkımızda hayırlısı olsun canım.

evet hakkımızda hayırlısı olsun

1. Ilk ICSI denememiz
2. 2 embriyo transfer edildi
3. 5. Gun blastocyst transferi
4. Spermiyogram sonucu her 3 parametrenin de ( sayi, hareketlilik ve morfoloji)
normalin cok altinda seyretmesi (siddetli oligoastenoteratozoospermi deniyor:))
5. Yok...
6. 7 hafta + 1 gun :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
7. 11. gun degerim 340 cikmisti.

kaçıncı tüp denemenizde hamile kaldınız- ilk!
kaç emriyo transfer edildi- 2
sorun neydi- endometriyozis
erken hamilelik belirtileriniz nelerdi- hicbir belirti yoktu. 0!
hamileliğinizin kaçıncı haftasındasınız.- kizim 21 aylik olacak:)

2.tüp bebek denemesi gecirdim 2.dede hamile kaldim
2.de 2 embriyo transferi yapildi
embriyolar 3. gunde transfer edildi
sorun esimdeydi sperm kalitesizligi,az olmasi vs...
karnimda batmalar,sik idrara cikma, ve benim canim cok erken olmasina ragmen tursu cok cekmisti:)
sun tam 5 haftaligim
12.gun yaptim sadece idrar testini ve ikinci cizgi silik cikti....
Kan testi sonucum 8. gun 1,6 12. gun 68,9..........

Son düzenleme:
benim 3. tüp bebek demem,3.gün 3 embriyo transfer edildi.bugün 8.günümdeyim zaman yaklaştıkça heyecan ve streste çoğalıyor bana moral verecek gönüllü varmı acaba...?

Son düzenleme:
benim 3. tüp bebek demem,3.gün 3 embriyo transfer edildi.bugün 8.günümdeyim zaman yaklaştıkça heyecan ve streste çoğalıyor bana moral verecek gönüllü varmı acaba...?

merhaba canım. öncelikle seni biraz sakinleştirelim :)) nerede yaşıyosun, kaç yaşındasın, belirtiler var mı yoksada sakin ol herkeste belirti olmuyor :)) anlat bakalım canım sorun neydi??

X