Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Dukanın pek hakkını vermiyorum gailba.
1 haftadır gram oynama yok.
Ama önemli değil.
Akşam çok kötü bi gece geçirdim.
Çikolataya saldırırdım eskiden olsa.
Aklıma geldi.
Ney için uğraşıyosun bak rahatına dedimm.
Ama canım istemedi.
Sanırım kendim ve de kendim
Sadece kendim için uğraşıyorum.

Can sıkıntımı burada yazmak beni rahatlatıyo.
Bu mesajla zamanımızı alıyosun diyen varsa yazsın.
Herkese selamlar

hiç canını sıkma diicem ama çok saçma olucak..sabret, geçicektir mutlaka..bu arada kendini yemeye vermemiş olman da harika..stres de kilo vermeyi engeller, o yüzden verememiş olmana hiç takılma..böyle devam..

Kizlar bende feci sekilde sac dokulmesi basladi bunu yasayan warmi?? Vitaminsizmi kaldim acaba cok az yiyorm yani canim istemiyo pek,oyle oldugu halde kilo veremiyorum napicam bilemedim :KK43: bi haftayi gecti baslayali tik yok

Dukanın pek hakkını vermiyorum gailba.
1 haftadır gram oynama yok.
Ama önemli değil.
Akşam çok kötü bi gece geçirdim.
Çikolataya saldırırdım eskiden olsa.
Aklıma geldi.
Ney için uğraşıyosun bak rahatına dedimm.
Ama canım istemedi.
Sanırım kendim ve de kendim
Sadece kendim için uğraşıyorum.

Can sıkıntımı burada yazmak beni rahatlatıyo.
Bu mesajla zamanımızı alıyosun diyen varsa yazsın.
Herkese selamlar
Estağfurullah niye vaktimizi alasın. Burası paylaşım yapmak için sonuçta. Sen dukanın hakkını ver bak o neler verecek sana. Çok mutlu olacaksın. Birisine kendini beğendirmek için falan yapmıyorsun sen bu işi. Kendin için yapıyorsun elbette.

Kizlar bende feci sekilde sac dokulmesi basladi bunu yasayan warmi?? Vitaminsizmi kaldim acaba cok az yiyorm yani canim istemiyo pek,oyle oldugu halde kilo veremiyorum napicam bilemedim :KK43: bi haftayi gecti baslayali tik yok

herhangi bir diyetin sadece 1 haftada saç dökülmesi başlatabileceğini sanmıyorum açıkçası ama yine de vitamine başlamak iyi olabilir..piyasada sadece saçlar için özel vitaminler var, bence denemekte fayda var..ama dediğim gibi dökülmeyi diyete bağlamak şu aşamada erken..bu arada çok az yememelisin..bu sefer de metabolizman yavaşlayabilir ve en kötüsü de bu olur..yavaşlamış bi metabolizmayı canlandırmak çok zor, kendimden biliyorum :KK43: bence güçsüz kalmamaya ve izinli gıdaları mümkün olduğunca yemeye çalış..

Canım bu diyet az yeme diyeti değil. Az yersen vitaminsiz kalırsın tabi ki. Öncelikle normal bir porsiyon ve üç öğün yemeye başla ve hemen bir multivitamin takviyesine başla derim. Bunun için bir doktordan tavsiye isteyebilirsin.

Pardon daha bir haftalık dukancı olduğunu farketmemiştim. Bir haftada diyete bağlı vitaminsizlik veya aç dökülmesi olmaz. Vitaminler öncelikle vücudumuzdaki depolardan kullanılır. Onların tükenmesi için de uzun süreli eksik takviye yapılması gerekir. Dukanın bir haftada yapacağı etki en fazla kabızlık olur.

İyi akşamlar kızlar
az sonra çıkcam
öğlen karışık ızgara söyledim başka alternatifim yok
geçn gün vazgeçmiştim ama içim dışım tavuk oldu yumurtlıcam yakında :KK70:

akşam kv de mevlıd varmış
bi sürü şey yapmış kırmadan çaktırmadan yememem lazım dua edin bana
evde yemeğim de yok :KK43: ne yapcam kısa zamanda bilmem
Bence çaktırmadan yemeyeceğim diye uğraşma en iyisi söylemek oluyor yakın olduğun insanlara. Arkadaşlara falan söylemeden de idare edebiliyorsun ama kayınvalide, anne gibi birisi olursa söylemek en iyisi diye düşünüyorum. Ben söyledim şahsen pişman olmadım. Gerçi on gün onlarda kaldım söylemek zorundaydım zaten :KK70: Başka alternatifin yoksa karışık ızgaranın sadece ızgara tavuk ve dana eti olan kısımlarını yiyip köfteleri bırakabilirdin. Öyle yaptın mı?

benim annem kurbanda yapmıştı
kendi yaptığı içn babamın nişasta alerjisi var o yüzden koymuyor

ben bim den aldım peyniri kendi markası
kaşarınkine akşam bakmam lazım loru yiyemedim ben :// aldım ama gitmiyor yaaa
Çok ilginç gerçekten çikolatadan, makarnadan, pastadan, ekmekten vazgeçtin peynirden mi vazgeçemiyorsun? Yazık değil mi emeklerine? Loru yiyemeyebilirsin ama bu yasak olan birşeyi yemek zorundasın demek değil ki. Bu arada lütfen alınma sadece diyetle ilgili bilgileri doğru verebilmek için, bir dukancı yoldaş olarak uyarmak için söylüyorum, yoksa tabi ki istediğini yersin. Ama duraklamaya girersen sonra, ya da kilo veremezsen, alırsan, pes edersen biz de burada üzülürüz.

canım sorma direkt fenalaşıyorum..yemek sorun olmuyo da ardından biraz kuruyemişe sarıyorum..işte o fenalaştırıyo..sanırım dokunan yağ..bu hafta iyice test ettim onayladım :)) kiloda sıkıntı yok şimdilik..dediğin gibi 1 ay olmak üzere güçlendirmede..ayın 17'sinde 1 ay bitiyo ve 1 ay kalıyo..cuma tartıldım ve kilomda sıkıntı yok, aynı seyiri bıraktığım gibiyim..tabi belli olmaz..sonunda bakıcaz duruma..ama endişe ettiğim kadar yokmuş, birdenbire kilo almıyosun yani..hele diyete yeni soktupumuz ekmek, peynir ya da meyveden kesinlikle kilo almıyosun bunu anladım..
Çok güzel kilonda artış olmaması ya. Ben de belki duraklamayı kırmış olabilirim. 59.9-60.4 arasındaydım hep. 59.7 oldum bugün :KK70: Dün protein günümdü, bugün de atak yaptım hemen (protein değil atak), hani bir kırılma noktasına geldiysem gerçekten tadını çıkarayım düşsün iyice diye :KK70:

Çok güzel kilonda artış olmaması ya. Ben de belki duraklamayı kırmış olabilirim. 59.9-60.4 arasındaydım hep. 59.7 oldum bugün :KK70: Dün protein günümdü, bugün de atak yaptım hemen (protein değil atak), hani bir kırılma noktasına geldiysem gerçekten tadını çıkarayım düşsün iyice diye :KK70:

çok sevindim canım..bence de kırmış gibi görünüyosun döngüyü..hadi bakalım..güçlendirmeye bekliyorum seni bir an önce artık :KK50:

çok sevindim canım..bence de kırmış gibi görünüyosun döngüyü..hadi bakalım..güçlendirmeye bekliyorum seni bir an önce artık :KK50:
Daha heveslenmeyeyim ya, çünkü 59.9 olunca da artık bir kaç hafta kaldı diye düşündüm heveslendim, kursağımda kaldı iki haftalık duraklamayla resmen. Ama kırdığıma göre belki takır takır iniverir artık :KK70: Şöyle bir kararım var. 58,5 inaltına inmemden itibaren 1 hafta bekleyeceğim ve o bir hafta dolduktan sonraki ilk pazartesi güçlendirmeye geçeceğim. O arada daha da düşmüş de olabilirim, yeni bir duraklama da olabilir, artık önemsemeyeceğim.

Bu arada normal seyirime devam ederken hatta yeni dukan ürünleri sayesinde her iki tolere hakkımı da kullanırken kırdım duraklamayı :KK70: Dün spor yaptım ama, uzun bir aradan sonra.

Çok çok zor bir hafta oluyor gerçekten
kafayı oynatmak üzereyim

biz kayınvalidemle aynı apt da oturuyoruz ve biraz sorunlu ilişkimiz olduğu için gizliyorum şimdilik
zaman içinde verirsem verdikçe paylaşıcam
çünkü normalde et ve et ürünlerini fazla sevmeyen biri için gerçekten çok zor oluyor

dukan ekmeğimsi bişey yapıyorum ama tadı çok kötü :/
krep deseniz doğru düzgün dönmediği için ilk önce göze hitap etmiyor
ve ton balığı ile tavuk yemekten gerçekten bıktım :mad: :mad: :mad:

ben ki tavuk çok severim her gün olsa yerim diyordum ama
yok arkadaş ye ye yeee 7 günde 14 öğünün 9 unda tavuk yemişim
birinde tavuk suyu çorba içmişim
bu da canımı sıktı
kırmızı et aldım ama yokk gitmiyor yani
bi gün köfte yedim işte
bir günde balık

atak dün akşam sona erdi
sabah tartıldım 83 çıktı
84,7 ile başlamıştım bugün yarın regl olucam şişkinliği var farkındayım ama
ilk etap için iyi gitti

dün pazara gitmem gerekiyordu ama duadan dolayı gidemedim
şimdi seyir için ne yapmam gerekiyor bilmiyorum :eek:
ya da dukan express ya da 2/0 dukan mı yapmam lazım

kafayı oynatmak üzereyim

biz kayınvalidemle aynı apt da oturuyoruz ve biraz sorunlu ilişkimiz olduğu için gizliyorum şimdilik
çünkü normalde et ve et ürünlerini fazla sevmeyen biri için gerçekten çok zor oluyor

bu da canımı sıktı
bi gün köfte yedim işte
bir günde balık

atak dün akşam sona erdi
sabah tartıldım 83 çıktı
ilk etap için iyi gitti

kafayı oynatmak üzereyim

bu da canımı sıktı
bi gün köfte yedim işte
bir günde balık

atak dün akşam sona erdi
sabah tartıldım 83 çıktı
ilk etap için iyi gitti

merhaba arkadaşım atak evresini mi bitirdin şimdi seyir evresine mi geçeceksin ben kitabı okudum okumadıysan yardımcı olabilirim :)

merhaba arkadaşım atak evresini mi bitirdin şimdi seyir evresine mi geçeceksin ben kitabı okudum okumadıysan yardımcı olabilirim :)

evet atak bitti bugün seyire geçicem ama
ne kafam karışık biraz
şöyle ki bir gün sp bi gün ps yapmak istemiyorum
yanii proteinden bıktım ben :KK43: :KK43:

o yüzden 2 gün sp diğer günler normal beslenme mi yapsam diye düşünyüorum

günaydın dukancılar:) ben şu aralar dieytime adepte olamıyorum kaçamak yapmadım ama sanki dukanıda yapasım gelmiyo,saç dökülmme çok rüyamda kendimi kel olarakta gördüm,
:KK43: ben çok seviyotum dukanı tam bana göre ama sanki gelecek kaygımda eklenince kpss noktasında kolum kanadım kalkmıyo yani ilk heycanım yok gibi
yürüyüşte yapmıyorum :KK43:
aslında yürüyüşü seven ben,
facebook sayfalarında çok azimlendim oraya bile giresim yok,
ben bunları olumsuzluk olarak yazmıyorum diyeti deli gibi yapıp okuduğm başarı öykülerine kendiminkinide eklemek istiyorum !!!!!
lütfen bana destek olur biliyorum insan isteyince başaramayacağı şey yoktur,
bide benim sorunum sanırım şekere düşkünlüğüm yani tatlandırıcıyya ve yulaf kepeği 2 kaşık beni doyurmuyo:KK43:
işin maddi boyutuda vardı ki çok şükür kardeşim para gönderdi bugun( belki bi işe girebilsem kendimi her türlü rahat hissedeceğimde:KK43:
bismillahirahmanırahim deyip kaldığım yerdeki hırsla başlıyorum:)

selam..yumurta yiyebilirsin bolca ama beyazını..sarısını günde 1 ya da maksimum 2 adet yersen daha sağlıklı olur, ama beyazını daha fazla yiyebilirsin..yumurta beyazı ve yağsız süt tozu ile omlet yapabilirsin mesela bir öğünde..bir diğer öğünde yulaf kepeği ile krep ya da ekmek yapıp peynir ve zeytin hakkınla yiyebilirsin..et çok sevmesen de en büyük kurtarıcımız onlar..hem doyurucu hem de sağlıklı zayıflamak için birebir..alışmaya çalışmak en iyisi..tavuk özellikle çok fazla tüketiyorum ben..direkt fırın poşetine atıp pişiriyorum..bazen baharatlıyorum, bazen sade..ya da tavuğu haşlayıp, eğer tadından çok hoşlanmıyosan baharatlı yoğurt ile karıştırıp yiyebilirsin..o zaman tavuk tadı hiç anlaşılmıyo..gibi..bir de hindi füme var çok tükettiğim..polonez markasının XL Fit olanı..hem hafif hem de doyurucu..içine lor peyniri koyup yufka gibi sarıyorum, fırına atıp 15 dakika pişirip yiyorum, çok çok lezzetli ve sağlıklı ve diyetimize uygun..
bende bu hindi fümeyi arasına lor peyniri yada arda light kaşar koyup sarıp yumurta ya bulayıp yağsız kızgın teplonda pişiriyorum ve kpss kursuna giderkende alaminyum folyaya sarıp afiyetle yiyodum:) bence dukancı hatunlar sanatçı gibi sınırlı gidalarla herşeyi yapıyolar süper:)

evet atak bitti bugün seyire geçicem ama
ne kafam karışık biraz
şöyle ki bir gün sp bi gün ps yapmak istemiyorum
yanii proteinden bıktım ben :KK43: :KK43:

o yüzden 2 gün sp diğer günler normal beslenme mi yapsam diye düşünyüorum

2 sp diğer günler normal yemek istersen eğer kilo kaybın çok olmaz bence ve hatta kaçamaklar da çok olabilir bende öyle yapmıştım verdiğim 6 kilo nun 2,5 geri gelince başa döndüm canım :KK43: o yüzden sık dişini biraz koruma evresine kadar destek olalım birbirimize artık zayıf olmak istiyorum tekrar :KK43:

2 sp diğer günler normal yemek istersen eğer kilo kaybın çok olmaz bence ve hatta kaçamaklar da çok olabilir bende öyle yapmıştım verdiğim 6 kilo nun 2,5 geri gelince başa döndüm canım :KK43: o yüzden sık dişini biraz koruma evresine kadar destek olalım birbirimize artık zayıf olmak istiyorum tekrar :KK43:

normalden kastım yine ekmek şeker nişasta vb olmayacakta

ben zaten kahvaltı yapmıyorum
akşam yemeğinde de ıspanağı tek başına yemek istiyorum :)
ya da atıyorum pırasa yiyeyim ama tek başına
yanına et tavuk balık eklemek istemiyorum artık :KK43: :KK61: :KK61:
gerçekten çaresiz hissediyorum kendimi yaaa yiyesim yok ama açım
dün akşam ayaküstü kahvaltımsı bişi yaptım
tavuk haşlamıştım artık bozuldu tabii
gitmiyor ki yiyemiyorum

X