Diyetisyen Dr.Ayça Kaya 1 Ayda 8 Kilo Zayıflatan Liste

birde bu diyette 1 porsiyen meyve var degilmi?

Haklısın gaaliba az yiyince vucut direniyor,evet canım ikindi de 1 portakal hakkımız var,sabah müsli yersen yine portakal yiyebilirsin...:KK34:
Ben de bugün adet oldum,inşaallah şu şişkinlikten kurtulurum artık...:KK50:[/QUOTE]

müsli yerineee kfleks çikolatalı yiyebilirmiyiz aceppp
muhteşemm yaa bayılıyorum:)

slm kızlar, anca vakit buldum da girebildim, dün tartıda verdiğim kiloları görünce step yapmaya başladım step dediysem pedallı bir step aletimvar onda 25 dakka dünyaptım bugünde 30 dakka yaptım daha fazla yapmak istedim ama sezeryanlıyım daha 3 ay oldu zorlamak istemedim, ama sonuçta yaptımyani, 5 dakka bile yapsam fayda faydadır, neyse gelecek haftaya herhangi bi hedefim yok ama en azından günde yarım saat sporda eklenince dişe dokunur bir kilo kaybı olacağına inanıyorum Allah kimsenin iradesini kırmasın :)) gerçekten bi kadın için kilo problemi çekilmesi zor bir yük, uçup gitsin bu kilolar en yakın zamanda inşallah

Bugün yediklerim
Sabah
Çorba 1 dilim ekmek çay (Hastahanedeydim)soğuktan içtim.
Öğlen
Tost 1 bardak lıght cola tostu tek ekmekle fırında yaptım iki dilim hem gözüm doydu henede lezzetli oldu.
Ara
Yoğurt
Akşam
Öğlen gibi yaptım tostumu 1 bardak ayran
Ara
Şimdi yiyorum badem fındık yabanmersini kuru dut fıstık ama hepsinden az miktarlar.

ya tatlımne kadar az yemiişsin öyle ne kadar az yedikçe vücut yağ tutar haberiniz ola, mtabolizma ne kadar hızlı çalışırsa o kadar yağ yakarsıız ve metabolizmayı hızlandırmak içinde yemek lazım ama yediklerinin içeriği burada giriyor devreye, yani bir fındık da olsa bir dilim elma da olsa midey uzun süre boş bırakmamak gerekiyor, tavsiyem sabah çok iyi bir kahvaltı yap arkadaşım ekmeğini de ye sütünü de yumurtanı da ye, ama o akşam yediğin tostu akşam sakın yeme, ben ilaç kullanımından hamilelikte kilo aldım, vermeye çalışıyorum ama aç kalmadan gerçekten işe yarıyor canım benim gözün herşeyde kalmasın, sana özelden bu konuyla ilgili bir mesaj atmak istedim ama mesaj sayım 100 olmamış :KK43:(

iyi gecelerrr kızlarrr
yarın sabah tartılıpp kilomu belirteyim bugünki gibi kaçmak yapmadann
başlıycma inşş:)

iyi gecelerrr kızlarrr
yarın sabah tartılıpp kilomu belirteyim bugünki gibi kaçmak yapmadann
başlıycma inşş:)

off..en büyük problemim gece çok geç yatmam..

12 gibi yatsam hiç sorun olmayacak..ama bildiğin açım yani şu annn..

hadi bakalım..inş..sık biraz kendini..ilk haftayı kilo kaybı ile atlatısan zaten motive oluyosun..

merhabalar ben dün itibarıyle 96,2 olarak başladım bu gün 95,9 dum 300 gr :KK1::KK1::KK1:böyle devam edersem 10 günde 3 kilo yapar :KK76::KK76::KK76:daha ne olsunnnnn:KK16:

SelaM;
BUGÜN bu diyete başlamak istiyorum.Kilo verenleri gördükçe daha da heveslendim.
Desteklerinizi bekliyorum.:KK52:

off..en büyük problemim gece çok geç yatmam..

12 gibi yatsam hiç sorun olmayacak..ama bildiğin açım yani şu annn..

hadi bakalım..inş..sık biraz kendini..ilk haftayı kilo kaybı ile atlatısan zaten motive oluyosun..

uykumu tutmuyorrr geç yatıyorsunn
bugün başladım bakalım 66.8 olmuşummm:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
bakalımm gidicekmi bu liste ilee

çok sağol kilo çok olduğundanmıdır nedir:KK1:sizleri takip ediyordum 80-89 da süper iradeli düzenliydin kısa zamanda ineceksin istediğin kiloya

evet dogacım hatırlıyorum bende senii cnm:KK16::KK16::KK16:
tabi kilo . çok oldugunda çok gider listeyi birebir uygula sen kısmanadann hiççç
hepsini yeee, ben bile yemeyi düşünüyorum bütün hepsini 1-2 hafta boyunc asonra azltıcamm

pazar günü basladım arkadaşlar...boy 1.65 civarı...sabah aç karna kilom 61 :-((((( burda yazılanların hepsini takip ediyorum,gündüz sıkıntı yok ama aksamları çok zor geciyor ,lutfen birbirimizi motive edelim....pazartesiyi kadar bakalım kaç kilo gidecek çok merak ediyorum

banuuuu
sen kaç kiloo verdinn bu diyetlee
Tam anlamıyla yapmadığım halde 500 gr verdim hemde iki gün yedimde yedim.
ya tatlımne kadar az yemiişsin öyle ne kadar az yedikçe vücut yağ tutar haberiniz ola, mtabolizma ne kadar hızlı çalışırsa o kadar yağ yakarsıız ve metabolizmayı hızlandırmak içinde yemek lazım ama yediklerinin içeriği burada giriyor devreye, yani bir fındık da olsa bir dilim elma da olsa midey uzun süre boş bırakmamak gerekiyor, tavsiyem sabah çok iyi bir kahvaltı yap arkadaşım ekmeğini de ye sütünü de yumurtanı da ye, ama o akşam yediğin tostu akşam sakın yeme, ben ilaç kullanımından hamilelikte kilo aldım, vermeye çalışıyorum ama aç kalmadan gerçekten işe yarıyor canım benim gözün herşeyde kalmasın, sana özelden bu konuyla ilgili bir mesaj atmak istedim ama mesaj sayım 100 olmamış :KK43:(
Çok haklısın canım sana katılıyorum ama dün çok yoğun bir gündü sabah hastahaneye gitmişttim ordan bir yakınımızın vefat haberini aldım oraya gittim ondan yemek yapmayada yemeyede zaman bulamadım.
merhabalar ben dün itibarıyle 96,2 olarak başladım bu gün 95,9 dum 300 gr :KK1::KK1::KK1:böyle devam edersem 10 günde 3 kilo yapar :KK76::KK76::KK76:daha ne olsunnnnn:KK16:
Doğacım başladın demek hadi bakalım bende inanıyorum bu dietle vericez kilo bak gör.

Bende güzel bir kahvaltı yaptım
Sabah
1 yumurta peynir domates salatalık 2 zeytin 1 tk reçel 2 dilim ekmek şekersiz çay
Öğlen
Tarhana çorbası 1 dilim ekmek planlıyorum akşamada pırasa yaptım az yağlı 1 dilim ekmek ve yoğurdumla yiycem inşallah.

Sabah
1 yumurta peynir domates salatalık 2 zeytin 1 tk reçel 2 dilim ekmek şekersiz çay
Öğlen
Tarhana çorbası 1 dilim ekmek planlıyorum akşamada pırasa yaptım az yağlı 1 dilim ekmek ve yoğurdumla yiycem inşallah.[/QUOTE

meyve yemiyorsunn sanırım?

Son düzenleme:
selam kızlarrrrrrrr..

sabah
1.5 dilim ç.ekmeği,peynir,domates

öğle
piirinç lapası,yoğurt..

Tam anlamıyla yapmadığım halde 500 gr verdim hemde iki gün yedimde yedim.

Çok haklısın canım sana katılıyorum ama dün çok yoğun bir gündü sabah hastahaneye gitmişttim ordan bir yakınımızın vefat haberini aldım oraya gittim ondan yemek yapmayada yemeyede zaman bulamadım.

Doğacım başladın demek hadi bakalım bende inanıyorum bu dietle vericez kilo bak gör.

Banucum, akşama daha var sana taviyem o pırasayı ve bir dilim ekmeği yeme :)gündüz tarhana ve sabah yaptığın iyice kahvaltıda günlük yağ ihtiyacını karşıladın zaten, ekmek de yedin akaşm az yağlı pırasyı ve bir dilim ekmeği yersen o yağ ve ekmek üzerine kalır, sabah bir dilimekmek hatta az yemişsin bunu 3 yap 4 dilim yap ama yeterki gündüz saatlerinde yap,metabolizma gündüz saatlerinde hiç bir iş yapmasn bile akşama oranla daha çok çalışıyor ve dolayısıyla ne yersen ye hemen hemen akşama kalmadan eriyor, o yüzden günlük ekmek ve yağ ihtiyacını gündüz saatlerinde karşılaki em vücut bu ihtiyacını giderip sana enerji yaratsın hem bu yediklerin bu hızlı çalışma diliminde metabolizmanı aksatmasın, amaakşam yediğin o bi dilim ekmek gündüz saatlerinde erittiğin o bir kaç dilim ekmekle eş değer oluyor, o yağ da öyle onun yerine yağsız sebze haşla derim sana, o bir dilim ekmek yerine de gündüz satlerinde sabah ve öğlen saatlerinde yediğin ekmek dilim sayını arttır.ya da ara öğününde tostunu yee ama akşam ben derim ki yeme:) böyle olursa gündüz saatlerinde de inan acıkmassın :KK1:

selam kızlarrrrrrrr..

sabah
1.5 dilim ç.ekmeği,peynir,domates

öğle
piirinç lapası,yoğurt..

Ebrucum pirinç lapası benim engözde yiyeceklerim arasında :) bulgurun sindirimi pirince göre biraz daha fazlaymış lif oranı fazla olduğundan ve pirince göre daha tok tutuyor yine lifli olduğundan. birkaç gün pirinç lapası olan listemi bulgur lapası ile değiştirdim

Ebrucum pirinç lapası benim engözde yiyeceklerim arasında :) bulgurun sindirimi pirince göre biraz daha fazlaymış lif oranı fazla olduğundan ve pirince göre daha tok tutuyor yine lifli olduğundan. birkaç gün pirinç lapası olan listemi bulgur lapası ile değiştirdim

bulgur lapasını hiç denemedim.ama pirinç lapası nı çok seviyorumm..oldukça da tok tutuyor..
geçen ekim ayında japonya ya gitmiştim..adamlar her yemekte yiyolar..sabah kalhvaltıdısında bile..incecikler o yüzdenn:KK34:

Sabah
Öğlen
Tarhana çorbası 1 dilim ekmek planlıyorum akşamada pırasa yaptım az yağlı 1 dilim ekmek ve yoğurdumla yiycem inşallah.[/QUOTE

meyve yemiyorsunn sanırım?
Aralarda yiyorum canım zaten bu havalarda meyvasız olmaz.
Banucum, akşama daha var sana taviyem o pırasayı ve bir dilim ekmeği yeme :)gündüz tarhana ve sabah yaptığın iyice kahvaltıda günlük yağ ihtiyacını karşıladın zaten, ekmek de yedin akaşm az yağlı pırasyı ve bir dilim ekmeği yersen o yağ ve ekmek üzerine kalır, sabah bir dilimekmek hatta az yemişsin bunu 3 yap 4 dilim yap ama yeterki gündüz saatlerinde yap,metabolizma gündüz saatlerinde hiç bir iş yapmasn bile akşama oranla daha çok çalışıyor ve dolayısıyla ne yersen ye hemen hemen akşama kalmadan eriyor, o yüzden günlük ekmek ve yağ ihtiyacını gündüz saatlerinde karşılaki em vücut bu ihtiyacını giderip sana enerji yaratsın hem bu yediklerin bu hızlı çalışma diliminde metabolizmanı aksatmasın, amaakşam yediğin o bi dilim ekmek gündüz saatlerinde erittiğin o bir kaç dilim ekmekle eş değer oluyor, o yağ da öyle onun yerine yağsız sebze haşla derim sana, o bir dilim ekmek yerine de gündüz satlerinde sabah ve öğlen saatlerinde yediğin ekmek dilim sayını arttır.ya da ara öğününde tostunu yee ama akşam ben derim ki yeme:) böyle olursa gündüz saatlerinde de inan acıkmassın :KK1:
Canım ben ekmek yemessem akşam doymuyorum ne yazıkki baya bir kilo verdim ama ekmeği hiç kesmedim gecede çok geç yatıyorum sonra ona buna saldırıyorum.

X