Lekeler, Çiller Bıyık bölgesinde kararma

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
biotaches kullanıyorum maseke emülsiyon ve güneş kremi yüz için. İşe yarıyor gibi bakalım.Benim sadece dudak üstümde değil agdayla yüzümü aldıgım için o favori kısımlarında lekeler var çok kötü bir şey :KK43: nefret ediyorum kendimden...

biotachesi bende kullanıyorum bıyık bölgemdeki kararma için,,ama baska birseye baslayacagım sanıırm

Kızlar ben bu lekeden kurtuldum. Sir ağdadan dolayı olmuştu. Öyle kötüydü ki bıyıklarımı alsam bile bıyık varmış gibi lekeliydi.
Önce cilt doktoruna gittim.Expigment ve güneş koruyucu verdi.Aam her güneş koruyucu olmaz dedi.Solante pigmenta yazdı reçeteye renk açıcı özelliği varmış.
Biraz pahalıydı ama 1 senedir hala bitmedi. Balkona çıkarken bile güneş koruyucuyu süreceksin dedi yağmur kar farketmez ne zaman dışarı çıksan sür dedi.Hatta yazın evin içinde de sür dedi.
Expigmenti de gece yatarken sür çünkü güneş görünce leke yapar dedi. Bir süre expigmenti kullandım leke hafifledi ama hala vardı.
Sonra lazer epilasyona başladım zaten bıyıklarım çok sertti. 5 seans lazer yaptırdım şimdi bıyıklarım çıksa bile leke falan yok.Tamamen kayboldu.Geçen yılki resimlerime bakıyorum da nasıl gezmişim öyle.
Güneş koruyucunuzu ihmal etmeyin sakın.O çok önemli.Gittiğim lazer merkezinde de aynı güneş koruyucuyu kullanıyorlar.LEkeleri olanlara özellikle pigmenta olanı tavsiye ediyorlar.
İnşallah kurutulursunuz.Ben kat kat kapatıcı sürerdim hala dururdu o leke şimdi fondetensiz bile çıkıyorum

canım lütfen acil yardım bendede aynı sorun var ve bıktım artık lütfen yardımcı ol denemediyim şey kalmadı ama bir türlü çaresini bulamadım ne yaptıysam nerde yaptırdın lazeri her yerde yapılmaz biliyosun daha kötü olmasından korkuyorum nerde yaptırdıgını ve hangi sistemi kullandıklarını bana yazarmısın özeldenede mesaj atabilirsin lütfen yardımcı olursan çok sevinicem canım şimdiden teşekkürler

canım lütfen acil yardım bendede aynı sorun var ve bıktım artık lütfen yardımcı ol denemediyim şey kalmadı ama bir türlü çaresini bulamadım ne yaptıysam nerde yaptırdın lazeri her yerde yapılmaz biliyosun daha kötü olmasından korkuyorum nerde yaptırdıgını ve hangi sistemi kullandıklarını bana yazarmısın özeldenede mesaj atabilirsin lütfen yardımcı olursan çok sevinicem canım şimdiden teşekkürler

Ben ilk cilt doktoruna gittim expigment ve renk açıcı özelliği olan güneş kremi verdi onları kullandım daha sonra lazer epilasyona başladım önceden bıyıklarımı alsamda o bıyık varmış gibi karartı hep vardı lazer epilasyondan sonra o da gitti ama lazerin etkisi oldu mu bilemem. Ben bulunduğum şehirde yaptırıyorum ve alex kullanıyorlar gayet memnunum ben hangi şehirdesin sen?

Kızlar ne yaparsam yapayım geçmiyor tamamen...Eskisine göre çok daha iyi ama tamamen yok olmasını istiyorum.Bir de heryerde farklı görünüyor bazen hiç yok gibi bazen kapkara her aynada farklı...Soyuculardan kesinlikle ümidimi kestim...iDeri inceliyor ve daha da koyulaşıp geri geliyor.Şu meladerm kremi çok merak ediyorum yabancı sitelerde çok metedilmiş,30 günde para iade garantisi var sitesinde ama ne hikmetse bir türlü sipariş veremedim.hep problem yaşadım siparişte kabul olmadı bir türlü.Şimdi içeriği meladerme çok benzeyen ama daha azını kapsayan bir krem tritone forte sipariş verdim yanında da solante pigmente spf 50 istedim burda bir arkadaş yazmıştı sağolsun araştırdım onun içeriği de güzel görünüyor yarın elimde olurlar bakalım kullanıp yazarım yine sonuçları.

deri inceltme ve soyma işlemi yapan kremleri kullanmayın,,lekeleriniz daha kötü olarak geri döner,,az önce gagget ramsdell diye bi ürünün kremini aldım,,limangoda indirime girmiş,,leke giderici krem diyor ve soyma işlemi yapmadan deneyelim bakalım nasıl olacak :)

Ben ilk cilt doktoruna gittim expigment ve renk açıcı özelliği olan güneş kremi verdi onları kullandım daha sonra lazer epilasyona başladım önceden bıyıklarımı alsamda o bıyık varmış gibi karartı hep vardı lazer epilasyondan sonra o da gitti ama lazerin etkisi oldu mu bilemem. Ben bulunduğum şehirde yaptırıyorum ve alex kullanıyorlar gayet memnunum ben hangi şehirdesin sen?

canım ben istanbuldayım bende kullandım expigmenti güneş kıremide kullanıyorum ama anladımki bu işi kıremlerle çözmek imkansız soydurmanında işe yarıyıcanı düşünmüyorum çünkü bence sorun kıl kökleri ile ilgili bazen simsiyah oluyo bazen belli bile olmuyo buyüzden böyle düşünüyorum lazeri başka bölgelerimde denedim onlarında sanki rengi açıldı . ama sanırım yazın yaptırmak pek akıl karı deyil sen nezmana yaptırdın canım veya senin yaptırdığın yerdeki uzmanlar yazın yaptırma konusunda ne diyo cvp yazarsan sevinirim canım teşekkürler rrrr:)))))

sürekli ağda yapıyorsanız,cımbızla alıyorsanız kararma olabilir.

- Dermotologa gidin.devlet hast. çok iyi doktorlarımız var.İlaç olarak ne verirler bilmiyorum.Fraksiyonel lazer ile cildi soyabiirler ama biraz sıkıntılı süreçtir zaten bu mevsimde yapılmaz.
- Sakın kimyasal soyma işlemi yapan ilaçları kendi kendinize hele bu mevsimde kesinlikle kullanmayın.

- Bazı IPL epilasyon, ve diğer epilasyon lazer sistemleri o bölgedeki kararmayı zaman içersinde giderebiliyor.(kol altı,bıyık vs. gibi)

ben hiç ağda yapmadım lazer yaptıran arkadaşım var ondada yanık oluştu:KK43: bıyık bölgedi karardı napcamızı şaşrımış vaziyetteyiz cilt doktoru son çarem olucak sanırım
soyma işleminden korkuyorum çünki malum yaz geldi güneşden koruyamam yeni bilgilerle yardımcı olacak arjadaşlar olursa sevinirim teşekkürler..

kızlar doktoruma gittim iyice büyüteç gibi bişiyle baktı mantar dedi..
bi yerde okumuştum böyle ağda,ip,cımbızla alınan tüylerin dipleri açık kaldığından enfeksiyon kapma olanağı yüksek oluyomuş sanırım tenimde hassas..
4 krem verdi (eczacı karıştırıyo) 10 gün sabah akşam düzenli kullan kontrole gel dedi
bu sabah başlamış bulunmaktayım eğer bi gelişme olursa bilgi vericemm

Son düzenleme:
bende 2005 yılından beri bıyık bölgemdeki ve yanaklarımdaki karartılarla uğraşıyorum.bu sorunu çözebilmek için çok fazla para harcadım hatta geçen yaz bir estetik merkezinde 700 tl.vererek cilt bakımı yaptırdım.bu bakımdan sonra lekelerim büyük ölçüde gitti ancak bu yaz tekrar geri geldi.1 haftadır evdeyim kesinlikle dışarı çıkmıyorum, expigment ve acnelyse kullanarak lekelerden kurtuldum. şunu anladım ki lekeler gittikten sonra kullanacağınız güneş koruyucunuz da çok önemli.geçen yıl bana doktorun verdiği hamilton 30+ dan hiç memnun kalmadım.şimdi daylong 50+ kullanıyorum çok daha iyi en azından şimdilik.

bende 2005 yılından beri bıyık bölgemdeki ve yanaklarımdaki karartılarla uğraşıyorum.bu sorunu çözebilmek için çok fazla para harcadım hatta geçen yaz bir estetik merkezinde 700 tl.vererek cilt bakımı yaptırdım.bu bakımdan sonra lekelerim büyük ölçüde gitti ancak bu yaz tekrar geri geldi.1 haftadır evdeyim kesinlikle dışarı çıkmıyorum, expigment ve acnelyse kullanarak lekelerden kurtuldum. şunu anladım ki lekeler gittikten sonra kullanacağınız güneş koruyucunuz da çok önemli.geçen yıl bana doktorun verdiği hamilton 30+ dan hiç memnun kalmadım.şimdi daylong 50+ kullanıyorum çok daha iyi en azından şimdilik.

Ben ilk defa kullanıyorum bişey sorin ozaman 3. günüm bugün bıyık bölgemde bi sertlik kuruluk oluştu normal mi?
soyulma yok henüz ama kabuklaşma var böylemi olması gerekiyo geçmicek diye korkuyorum açıkcası:44:

Ben ilk defa kullanıyorum bişey sorin ozaman 3. günüm bugün bıyık bölgemde bi sertlik kuruluk oluştu normal mi?
soyulma yok henüz ama kabuklaşma var böylemi olması gerekiyo geçmicek diye korkuyorum açıkcası:44:

evet normal.böyle devam et kısa bir süre sonra soyulacak ancak güneş koruyucunu kullanmayı unutma.

kızlar doktoruma gittim iyice büyüteç gibi bişiyle baktı mantar dedi..
bi yerde okumuştum böyle ağda,ip,cımbızla alınan tüylerin dipleri açık kaldığından enfeksiyon kapma olanağı yüksek oluyomuş sanırım tenimde hassas..
4 krem verdi (eczacı karıştırıyo) 10 gün sabah akşam düzenli kullan kontrole gel dedi
bu sabah başlamış bulunmaktayım eğer bi gelişme olursa bilgi vericemm

yapma yaaa..mantar dedi demek..ilginçmiş... mantar ise çabuk geçer..:KK9:
nerede gittiğin doktor? hastanesi falan neresi yani?

Kızlar bende şaşkınım gerçekten geçiyo..

kararmalar pullandı ve soyulmaya başlıyo ama çok yağlı bi krem sabah akşam aksatmadan sürüyorum 4-5. günüm sanırım(haftaya pazartesi kontrolüm var)
bıyık bölgemde alnımda kremden dolayı kızartılar var cildim hatrı sayılır derecede gergin kuru pullu
ama bıyık bölgemdeki kararmalar çok azaldı resimliyorum paylaşıcam
şuan henüz kırmızıklar olduğundan karartılar çok seçilmiyo ama ben çok yakından ışıkda karanlıkda aynayla gözlemlediğimden günbe gün görebiliyorum..

Dışarıya ek çıkmıyorum cildim baya kızardı çünki güneş görsün istemiyorum..
umarım sizlerde kurtulursunuz
10 günlük tedavi programım bu daha 5. günümm 5 günüm daha var..

yapma yaaa..mantar dedi demek..ilginçmiş... mantar ise çabuk geçer..:KK9:
nerede gittiğin doktor? hastanesi falan neresi yani?

Ben güneş lekesi felan sanıyodum ama mantar dedi..
Daha doğrusu doktorum deri ve enfeksiyonlar uzmanı..
Ben mantar olarak görüyorum tedaviye başlayalım eğer geçmez ise seni cildiyeye yönlendircem dedi..
Ben kartalda ikamet ediyorum megapol tıp merkezi uzm. dr Yaşar ekren..

Bu beni ilk iyi edişi değil..
daha önce sedef hastalığı ve akne tedavisi gördüm bu doktorda yine çok iyidi %99 sonuçlar aldım..

evet normal.böyle devam et kısa bir süre sonra soyulacak ancak güneş koruyucunu kullanmayı unutma.

çok teşekkürler bilgi için kremden bi kaç saat sonra yüzümü yıkadığımda soyulmalar başladı normalmiş sanırım

Ben güneş lekesi felan sanıyodum ama mantar dedi..
Daha doğrusu doktorum deri ve enfeksiyonlar uzmanı..
Ben mantar olarak görüyorum tedaviye başlayalım eğer geçmez ise seni cildiyeye yönlendircem dedi..
Ben kartalda ikamet ediyorum megapol tıp merkezi uzm. dr Yaşar ekren..

Bu beni ilk iyi edişi değil..
daha önce sedef hastalığı ve akne tedavisi gördüm bu doktorda yine çok iyidi %99 sonuçlar aldım..

teşekkür ederim..yani dr.kartal da öyle mi?
ben avr.yakasındayım..:44:

Hıı bu arada arkadaşlar 1 aydır böyle şiddetli bi kararma oluştu öncesinde belli belirsizdi..
1 ay çektim böyle gezdim sebebinide açıklim..
doktorum 4-5 yıldır aynı doktorum cildimde bi sorun olursa mutlaka gidiyorum..
ama hastane özel sigortayla anlaşması var fakat sigortam yoktu..
ilaçlar-muayine test isterse felan baya bütcemi zorlar diye askıya almıştım..
burda konu açtım belki yardımcı olan olur diye.
ama sağlık neticede baktım olmuyo muayine ücretini ödeyip gittim..

sağlık herşeyden önemli görsel olarak psikolojimi alt üst etmişti..
fondotensiz dışarı çıkmaıyodum terlerim felan diye yanımda da taşıyodum hatta..
bıyığın çıkmış gibi 2-3 uyarıda alınca fena moralim bozuldu..

kendim gibi kadınların bıyık bölgelerindeki lekeleri görünce kendimi koyum yerlerine ve bende mi böyle görünüyorum psikolojisi oluştu..

Umarım sizlerde doğru doktor ve tedaviyle atlatırsınız..

X