2012 kasım bebekleri büyüyor..

merhaba kızlar

benim oğlum kolik bir bebek çok ağlardı ama hoppacık falan yapınca battaniyede sallayınca susardı. 1 haftadır inanılmaz ağıyor geçen gün 7 saat ağladı. acile gittik yolda sustu daha. çünkü arabaya binince sustu. sustuğu içinde beslenebildi. acile gidincede doktoruna gülücükler saçtı.
humana anti kolik mama kullanıyorum. gaz damlası veriyorum. ki inanılmaz rahat gaz çıkaran bebek. usg çekildi. tam teşekküllü kan ve idrar bakıldı. herşey temiz.....

inanın o 7 saat ağladığı geçe bir ara katıldı. baygınlaştı. ne yapsam bilemiyorum.
eve hoca bile getirdik okuttuk. ama hala aynı..

sizlerin bir önerisi var mı?
bu arada dr. fenotral şurup önerdi. alerji şurubu ama yan etkisi uyku yaparmış. günde 3 kere 1 çay kaşığı dedi bende günde 1 kez veriyorum

merhaba kızlar

benim oğlum kolik bir bebek çok ağlardı ama hoppacık falan yapınca battaniyede sallayınca susardı. 1 haftadır inanılmaz ağıyor geçen gün 7 saat ağladı. acile gittik yolda sustu daha. çünkü arabaya binince sustu. sustuğu içinde beslenebildi. acile gidincede doktoruna gülücükler saçtı.
humana anti kolik mama kullanıyorum. gaz damlası veriyorum. ki inanılmaz rahat gaz çıkaran bebek. usg çekildi. tam teşekküllü kan ve idrar bakıldı. herşey temiz.....

inanın o 7 saat ağladığı geçe bir ara katıldı. baygınlaştı. ne yapsam bilemiyorum.

bu arada dr. fenotral şurup önerdi. alerji şurubu ama yan etkisi uyku yaparmış. günde 3 kere 1 çay kaşığı dedi bende günde 1 kez veriyorum

doktor böyle bir şey önermez
:26: ..bu tür uyku veren ilaçlar ileride çocukların beyinlerinde tahribata yol açar bunu bilmiyor mu bu dr..:KK19:adı üstünde be güzelim yan etki diyor,kolik ise bebek yapacak bir şey yok katlanarak yöntemleri sen bulacaksın sana naçizane tavsiyem o ilaçlardan içirme alerjisi mi var ki bir de asıl sebep alerji olanlara veriliyor artı iştah da yapar o ilaçlar....

doktor böyle bir şey önermez
:26: ..bu tür uyku veren ilaçlar ileride çocukların beyinlerinde tahribata yol açar bunu bilmiyor mu bu dr..:KK19:adı üstünde be güzelim yan etki diyor,kolik ise bebek yapacak bir şey yok katlanarak yöntemleri sen bulacaksın sana naçizane tavsiyem o ilaçlardan içirme alerjisi mi var ki bir de asıl sebep alerji olanlara veriliyor artı iştah da yapar o ilaçlar....

ne yaparsam olmuyor...
doktorda çaresiz kaldı yöntemlerin hiçbirine cevap vermiyor. belki diş çıkarıyordur diye de düşünüyorum ama morarıyor ağlarken kaskatı kesiliyor.

ne yaparsam olmuyor...
doktorda çaresiz kaldı yöntemlerin hiçbirine cevap vermiyor. belki diş çıkarıyordur diye de düşünüyorum ama morarıyor ağlarken kaskatı kesiliyor.

tatlım benım benım fıkrımı sorarsan ben asla kullanmam bu bı dönem bebegı uyutmak buna bı care degıl helekı bı ılacın yan etkısınden faydalanarak bunu yapmak hıc doğru degıl

he bana sorarsan böyle bı cözum bulan dr u bıle bırakır bı dahada gıtmezdım

belkı sızın durumunuz bıraz uzun surecek cnm ama bu bı dönem gecıceek tatlım

merhaba kızlar

cnm ya gecmış olsun baygınlaştı demışsın ay cok kötu oldum cnm bı an ya

bu arada dr. fenotral şurup önerdi. alerji şurubu ama yan etkisi uyku yaparmış. günde 3 kere 1 çay kaşığı dedi bende günde 1 kez veriyorum[/B][/QUOTE]

Bence Dr unuzun tavsiye ettiği şurubu kullanmayın çünkü uyku ile çözüme kavuşturmak bebek icin ilerleyen zaman diliminde tahribata meden olabilir gaz geçici bir dönem nü dönemi sabırla geçirmek en önemlisi.

merhaba kızlar

ay canım kıyamam o kadarmı yaa üzüldüm insanın elinden birşeyde gelmiyor.doktorlar bazı ilaçları yan etkileri sebebiyle hastalarına kullandırıyorlar , mesela benim doktorum bundan önce karnımdaki ceninin kalp atışlarının durması sebebi ile düşük yapmam için mide ilacı vermişti yan etkisi rahimdeki kasları geriyormuş. ama tabi konu çocuk olunca farklı.ben olsam kullanmazdım.

bizde bir gece gaz sancısından acaba başka birşeyimi var diye acile gitmiştik doktorumuz fitil vermişti.mecbur kalırsan kullan demişti ama .çok ağlasada öyle krize girmediği sürece vermek istemedim. sadece 1 kez kullandım.bitkisel şeyler yap canım mesela tane kimyonu kaynat ver. ıhlamur, rezene bunlar rahatlatır uyku yapar belki.

cnm benim bebeğim kolik hastası.çok çektim gazdan ilk günler gibi olmasada hala çekmeye devam edioruz.azaltmak için yapacağın şeylerden bi tanesi bebeğine masaj yapmak.onu yatır bacaklarını içe doğru çekerek düzlemek ve sonrasında karnını sıvazlamak bunu sürekli hergün sabh öğle akşam yapmak.inan farkını göreceksin.ikincisi gaz kolik bebeklere en ii gelne ilaç bana göre "biogaia" adında bir damla.günde sadece 1 kez 5 damla olarak veriosun.bununda hafifileteceğini göreceksin biraz pahalı bir damladır sgk karşılamıo.dr.umun önermesiyle aldım.bu arada biogaia ilacı bebeklerde bağırsak düzenleyici fonksiyonunu görüyo.dr umun dediğine göre bağırsklarda iyi ve kötü huylu mikropların var olduğunu söledi bu ilaçda kötü huylu mikroplarla savaşıyormuş.ben tavsiye ederim..ama masajı da unutmamak gerek.
canm yapiyorum bacak cekme hareketi.masaj yapiyorum desem devamli yalan olur masaji yedikten yarim saat sonra deniyo bizimki zqten yarim saatte bir emiyor onun icin 24 saat yapmam lazim biogaia damlaya gelince gittigimiz drlar ilac vermedi hic, bende kendim eczaneye sordurdum ama azar yedik bide nasil kendi kafaniza gore alirsiniz ya alerjik bi durum olusursa die fircaladi :/ yoksa fiyati muhim deil bu arada yurtdisindayim ben persembe yeni.bi dr gidicez bakim nolcak

merhaba kızlar

ayni durumlari yasiyoruz daha oncekucakta ayakta ziplayinca susan cocuk bu bir haftadir yaklasi cildirdi sanki hic birsey rahatlatmiyor gecen gece 2 de acile giderken uyudu arabada ki gitmeden once evde morardi aglamaktan nefesi gitti hirladi esim oluyor diye ortaligi katti birbirine pijamalarla ciktik ewden o derece rezene disinda bisi kullamiyoruz biz drlar bisi vermiyolar.uykuya gelince tek carem karin ustu uyutmak sirt ustu yarim saat bile uyumuyor burda yasak.aslinda karin ustu uyumasi ama mecburiyet :/ devamli bakiyorum zaten kontrol ediyorum cok zor oluyo ama

ay canım kıyamam o kadarmı yaa üzüldüm insanın elinden birşeyde gelmiyor.doktorlar bazı ilaçları yan etkileri sebebiyle hastalarına kullandırıyorlar , mesela benim doktorum bundan önce karnımdaki ceninin kalp atışlarının durması sebebi ile düşük yapmam için mide ilacı vermişti yan etkisi rahimdeki kasları geriyormuş. ama tabi konu çocuk olunca farklı.ben olsam kullanmazdım.

bizde bir gece gaz sancısından acaba başka birşeyimi var diye acile gitmiştik doktorumuz fitil vermişti.mecbur kalırsan kullan demişti ama .çok ağlasada öyle krize girmediği sürece vermek istemedim. sadece 1 kez kullandım.bitkisel şeyler yap canım mesela tane kimyonu kaynat ver. ıhlamur, rezene bunlar rahatlatır uyku yapar belki.
canım sorun gaz değil. inan çok rahat gaz çıkarıyor.
nedensiz bir ağlama ..
anason çayı denedim olmadı.... uyku problemöide yok. sadece uyanıkken inanılmaz ağlıyor...
gece uykusuna 12 gibi geçerdi. ve gündüz 1 de uyanır. ondan sonra da çıldırmış gibi ağlar...

morarıyor ağlarken katılıyor yoksa hiç denermiyim :KK43:
bu arada dr. fenotral şurup önerdi. alerji şurubu ama yan etkisi uyku yaparmış. günde 3 kere 1 çay kaşığı dedi bende günde 1 kez veriyorum[/B]

Bence Dr unuzun tavsiye ettiği şurubu kullanmayın çünkü uyku ile çözüme kavuşturmak bebek icin ilerleyen zaman diliminde tahribata meden olabilir gaz geçici bir dönem nü dönemi sabırla geçirmek en önemlisi.[/QUOTE]gaz değil ki sorun. ve morarıp bilincini kaybediyor. ağlarken kendini frenleyemiyor. ve bu yüzden mama da yemiyor. aç kalınca daha da .çok ağlıyor.

cnm ya gecmış olsun baygınlaştı demışsın ay cok kötu oldum cnm bı an ya
off canım. bir de o anki halimizi görsen. o gece 6 kişi neler yaptık olmadı. :KK43:
aç olduğu için daha beter ağlıyor. inadını yanipde beslenmiyor.

bakın denediğim yöntemlerin bir kısmını yazayım..
atladığım varsa sizde söyleyin

arabada geziyoruz. kesmeyince rap müzik açıyoruz son ses. biraz işe yarıyor...
battaniyede sallıyoruz.
bebek arabasıyla geziyoruz
oto koltuğunda sallıyorum.
bunların yanına elektirk süpürgesi,fön makinesi,tef,kolik müzik de eşlik ediyor.
kucakta hoppacık.
suyla oynatıyorum.
oyuncak sesleri
evde köpeklerimiz var biraz onlara bakıyoruz.
çingene beşiğinde sallıyorum.
her gece yapıyoruz bunları....uykuya geçemiyor:KK43: geçince çok uyuyor zaten

kızlar bişey soracam,hamıleyken tetanoz asısı olmustuk ya simdi yıne var aşı olan varmı ,yanı asılarına devam eden varmı

canım sorun gaz değil. inan çok rahat gaz çıkarıyor.
nedensiz bir ağlama ..
anason çayı denedim olmadı.... uyku problemöide yok. sadece uyanıkken inanılmaz ağlıyor...
gece uykusuna 12 gibi geçerdi. ve gündüz 1 de uyanır. ondan sonra da çıldırmış gibi ağlar...

morarıyor ağlarken katılıyor yoksa hiç denermiyim :KK43:

Bence Dr unuzun tavsiye ettiği şurubu kullanmayın çünkü uyku ile çözüme kavuşturmak bebek icin ilerleyen zaman diliminde tahribata meden olabilir gaz geçici bir dönem nü dönemi sabırla geçirmek en önemlisi.
gaz değil ki sorun. ve morarıp bilincini kaybediyor. ağlarken kendini frenleyemiyor. ve bu yüzden mama da yemiyor. aç kalınca daha da .çok ağlıyor.

off canım. bir de o anki halimizi görsen. o gece 6 kişi neler yaptık olmadı. :KK43:

battaniyede sallıyoruz.
bunların yanına elektirk süpürgesi,fön makinesi,tef,kolik müzik de eşlik ediyor.
kucakta hoppacık.
suyla oynatıyorum.
oyuncak sesleri
her gece yapıyoruz bunları....uykuya geçemiyor:KK43: geçince çok uyuyor zaten[/QUOTE]

cnm benım ya gercekten cok zor duşun bı derdı var ama care olamıyosun puffff
benım kuzenımde öleydı 1 sene dayım sabaha kadar anakucagında tum evı gezdırırdı
rabım kolaylık versın arkadaşım
ama en azından bı rahatsızlıgı yokmuş bu en guzel habaer

ne yaparsam olmuyor...
ah cnm cok uzuldum inan, biagai damlayi denedinizmi acaba ,bizde bi gece acillik olunca doktorumuz onu önerdi Halada kullaniyoruz ,birde mamaya yeni gecmisiseniz hazminin zor olmasindan huzursuz olabilir kuzucuk bunun icinde bu damla birebir ,rabbim kolaylik versin..

Yaren dr. Gittin mi, nasıl gecti?

tatlım gıttık dr a dr co beyendı kafasında tamamen sılındı konak
cıldınıde guzel buldu sebamee devam ben gun asırı yıkıyodum haftada ıkı dedı
köpuklerken kasık kolttukaltı kısımlarına daha cok kullan dedı su degıl ama sampuan kuruluk yapar dedı sampuan az kulln dedı
bu atopik dermatıt kurlugu sevmezmış yumurta olaımı anlattım o okadar yapmaz dedı anne sutunun yuzde 1 ı bebege gecermış çok kızardıgı zaman hemen gel dedı
sagolsun randavu olmasada sekreterıme söyle o alır dedı

bıde hıc stres etme bebeklerın cogunda oluyo anneler farkında bıle olmuyo dedı
nemını sagla yeter dedı

merhaba kızlar

cnm bebekler bazen giydikleri kıyafet yüzündende rahatsız olabiliyor ne biliyim çorabı sıkıyordur zıbını ona keza ölee onun rahat olduğundan eminmisin?? birde biogaia die bir damla var günde bir kez 5 damla dr una danış kullan derimm..

canm yapiyorum bacak cekme hareketi.masaj yapiyorum desem devamli yalan olur masaji yedikten yarim saat sonra deniyo bizimki zqten yarim saatte bir emiyor onun icin 24 saat yapmam lazim biogaia damlaya gelince gittigimiz drlar ilac vermedi hic, bende kendim eczaneye sordurdum ama azar yedik bide nasil kendi kafaniza gore alirsiniz ya alerjik bi durum olusursa die fircaladi :/ yoksa fiyati muhim deil bu arada yurtdisindayim ben persembe yeni.bi dr gidicez bakim nolcak

ayni durumlari yasiyoruz daha oncekucakta ayakta ziplayinca susan cocuk bu bir haftadir yaklasi cildirdi sanki hic birsey rahatlatmiyor gecen gece 2 de acile giderken uyudu arabada ki gitmeden once evde morardi aglamaktan nefesi gitti hirladi esim oluyor diye ortaligi katti birbirine pijamalarla ciktik ewden o derece rezene disinda bisi kullamiyoruz biz drlar bisi vermiyolar.uykuya gelince tek carem karin ustu uyutmak sirt ustu yarim saat bile uyumuyor burda yasak.aslinda karin ustu uyumasi ama mecburiyet :/ devamli bakiyorum zaten kontrol ediyorum cok zor oluyo ama

ben yine dr uan danışıp o damlayı vermeni öneririmmmm cnm

cnm bebekler bazen giydikleri kıyafet yüzündende rahatsız olabiliyor ne biliyim çorabı sıkıyordur zıbını ona keza ölee onun rahat olduğundan eminmisin?? birde biogaia die bir damla var günde bir kez 5 damla dr una danış kullan derimm..

ben yine dr uan danışıp o damlayı vermeni öneririmmmm cnm
yok canım kıyafetleri hep bol ve rahat şeyler...
çok dikkat ediyorum. sıkıntılık bir bebek olduğu için. biogaia hiç denemedim. agualine,sabsimplex ve zinco var bizde ama gazını çok rahat çıkarıyor. birde duphalac bağırsak düzenleyici kullanıyoruz günde 1 çay kaşığı...
ve mamaızda Anti kolik mama gaz problemine karşıda destekli....
ama olmuyor. bir ağladım mı kendini frenleyemiyor.
ah cnm cok uzuldum inan, biagai damlayi denedinizmi acaba ,bizde bi gece acillik olunca doktorumuz onu önerdi Halada kullaniyoruz ,birde mamaya yeni gecmisiseniz hazminin zor olmasindan huzursuz olabilir kuzucuk bunun icinde bu damla birebir ,rabbim kolaylik versin..
sağol canım denerim onuda neden olmasın.

benım kuzenımde öleydı 1 sene dayım sabaha kadar anakucagında tum evı gezdırırdı
ama en azından bı rahatsızlıgı yokmuş bu en guzel habaer
haklısın canım en azından hasta değil buna şükür. bugün biraz daha iyi kayınvalidem bende bu akşam onun şansına Barlas çığlıklar atıp konuşuyo :)

çok teşekkür ederim kızlar aklınıza gelen bir öneri olursa mutlaka yazın.

hepinize kuzucuklarınızla bol neşeli günler dilerim.:nazar:

tatlım gıttık dr a dr co beyendı kafasında tamamen sılındı konak
cıldınıde guzel buldu sebamee devam ben gun asırı yıkıyodum haftada ıkı dedı
köpuklerken kasık kolttukaltı kısımlarına daha cok kullan dedı su degıl ama sampuan kuruluk yapar dedı sampuan az kulln dedı
bu atopik dermatıt kurlugu sevmezmış yumurta olaımı anlattım o okadar yapmaz dedı anne sutunun yuzde 1 ı bebege gecermış çok kızardıgı zaman hemen gel dedı
sagolsun randavu olmasada sekreterıme söyle o alır dedı

bıde hıc stres etme bebeklerın cogunda oluyo anneler farkında bıle olmuyo dedı
nemını sagla yeter dedı

Bizimki farkedilmiyecek gibi değil canim. Birkaç gun geçiyor, sonra yine çıkıyor. Bugün yine kızardı. Perşembe ben de burda bir çocuk hastanesi var, oranın alerji kliniğine götüreceğim. Sizinki geçmiş masallah, darısı bizim başımıza. Ben de 2 güne bir yıkıyordum. Azaltsam mi acaba? Sebamedin hangi kremini kullaiyorsunuz?

gaz değil ki sorun. ve morarıp bilincini kaybediyor. ağlarken kendini frenleyemiyor. ve bu yüzden mama da yemiyor. aç kalınca daha da .çok ağlıyor.

battaniyede sallıyoruz.
kucakta hoppacık.
suyla oynatıyorum.
oyuncak sesleri
her gece yapıyoruz bunları....uykuya geçemiyor:KK43: geçince çok uyuyor zaten

ama en azından bı rahatsızlıgı yokmuş bu en guzel habaer[/QUOTE]
gecmıs olsun cnm allah kolaylık versn bence bebegıne nazar degıyor olabılır en cokta anne baba nazarı degermıs cok sevdıgımız ıcın sık sık okuyun ve uzerınden dualarını eksık etmmeyın uykusu basına vuruyor olabılır bızımkı uyuyamayınca aglıyor cok uyku saatlerını kacırma sakın braz gecrsen cıldırıyorlar cunkı

X