Aşılama aşılama ile hamile kalanlar bekleyenler buraya

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Ben de yatıyorum cnm. Annem geliyo. Yemekleri felan hallediyo.evi topluyo. Ben bisey yapmiyorum. Kasiklarimda batmalar oluyo.bazen belime vuruyor. Ama benim gecen ayda böyleydi. Bu belirtilerle onyargi kuramiyorum. Her zamanki gibi 2 sonuca da hazirlikliyim. Yikilmiyorum. Olursa ne ala sevincem. Olmadi yilmiycam devam.. rabbim bunaltmadan versin. Sen klomen ve ovitrelle ile mi aşılama oldun? Unutuyorum belki yazmissindir. Ben bu ay igneler vuruldum 8 gun . 9. Gun catlatma ignesi. .epey zorlandim. Inşallah rabbim mükafatı mizi versin. Emeklerimiz i bosa cikarmasin...

amin canım inşallah ben sadece çatlatma iğnesi vurundum benim kisi 14. gün iğneyi oldum 36 saat sonra aşılama yapıldı ama kafam karıştı şimdiyaa niye bana iğne vermedikii ??

amin canım inşallah ben sadece çatlatma iğnesi vurundum benim kisi 14. gün iğneyi oldum 36 saat sonra aşılama yapıldı ama kafam karıştı şimdiyaa niye bana iğne vermedikii ??

Cnm senin ilk asilama ya hap kullanmissindir. Klomen kullanmadin mi? Ilk asilama yi igneli yapmiyolar. Benim bu 3.asilamam. ondan igneli ye gectik.

merhaba kızlar..aşılama yapanlar ve yapacakalr olanalr eşiniz değerleri nasıldı...ve nasıl olması gerkşyor

Aaaaa. Bunu da ilk defa duyuyorum. Acaba yumurtaların gelisimi cok cok iyi de gerek mi duymadi? Sizde sorun ne? Yas kac? Kac yıllık evlisin? Kac yıldır çocuk istiyorsun?

Selam arkadaslar araniza alirmisiniz :) ?

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Selam arkadaslar araniza alirmisiniz :) ?

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Nicin almayalim. Hep bir muhabbet edip dertlesiyoruz burda. Bildiklerimizi paylasiyoruz. Bilmediklerimizi soruyoruz? Seni sanki topikte 1-2 kere yazdin gordum sanki. Sorun neydi cnm sizde?

Nicin almayalim. Hep bir muhabbet edip dertlesiyoruz burda. Bildiklerimizi paylasiyoruz. Bilmediklerimizi soruyoruz? Seni sanki topikte 1-2 kere yazdin gordum sanki. Sorun neydi cnm sizde?

Evet uzun surediir buraliyim Ama kisa bir sure ara vermistim :) Allahs Sukur bir sorun Yok nerdeyse 3 yıldır bebek istıyoruz sımdı bu ay da tüp bebeğe başlıayacaz on görüşmeye gıttım . Şimdı adet olmamı beklıyorum . Geldıgı anda tedavıye başlıyacaz batım 1-2 gün oncesındı ama beklıyorum .. Gelecek gibiiii kırmızılar veya bana öyle geliyor .. Bırazda siz anlatın

Evet uzun surediir buraliyim Ama kisa bir sure ara vermistim :) Allahs Sukur bir sorun Yok nerdeyse 3 yıldır bebek istıyoruz sımdı bu ay da tüp bebeğe başlıayacaz on görüşmeye gıttım . Şimdı adet olmamı beklıyorum . Geldıgı anda tedavıye başlıyacaz batım 1-2 gün oncesındı ama beklıyorum .. Gelecek gibiiii kırmızılar veya bana öyle geliyor .. Bırazda siz anlatın

Inşallah gelmez kırmızı lar da tupe gerek kalmaz. Benim esim cift tarafli varikosel ameliyati oldu. Ben de cikolata kisti var. 9 yıllık evliyim. 5 yildir korunmuyoruz. Esim ameliyatini anca 2013 agustosta oldu. Epey bi geciktirdi.2 kere klomen le aşılama yaptırdım olmadı. Bu ay igneli asilama denedik. Bu asilamanin 3.gunu .. bakalım hayirli sonuclar aliriz inşallah.

Inşallah gelmez kırmızı lar da tupe gerek kalmaz. Benim esim cift tarafli varikosel ameliyati oldu. Ben de cikolata kisti var. 9 yıllık evliyim. 5 yildir korunmuyoruz. Esim ameliyatini anca 2013 agustosta oldu. Epey bi geciktirdi.2 kere klomen le aşılama yaptırdım olmadı. Bu ay igneli asilama denedik. Bu asilamanin 3.gunu .. bakalım hayirli sonuclar aliriz inşallah.

İnşallah tuttar cnm bu sefer .. Bende kendimi umutlandırmak istemiyorum son adetımden bu yana kadar eşimle tek iki kere beraber oldum.. Ikı güne kadar sol kasığımda gelıp gecıcı ağrılarım oldu .. Normalde 28-30 çekıyordu iki aydır 25 ve 26 çektdi ama 28 çı gün 30-31ci gunü bekleyecem .. Akıntım fılan yok ama ..

Aaaaa. Bunu da ilk defa duyuyorum. Acaba yumurtaların gelisimi cok cok iyi de gerek mi duymadi? Sizde sorun ne? Yas kac? Kac yıllık evlisin? Kac yıldır çocuk istiyorsun?
22 aşındayım canım 2 yıldır evliyim hiç sorun yok tanışız infertilite dedi doktor daha önce 3mm kesem olmuştu bir yıl kadar önce bayan doktordu bi var dedi bi yok dedi bi hafta on gün sonra kanamam oldu bu doktoruma sordum %90 düşük dedi görmem lazım dedi ama nerde şimdi kağıt onu bilmiyorum öle yani aylaar sonra düşüğüm olduğunu öğrendim mal doktor yüzünden :KK43:
2 yıldır istiyoruz canımmm bu ayın 31 evlilik yıldönümümüz :)) :KK49: inşallah en güzel hediyemi alırımmm :)) yumurtam 14. günde 17mm di hiç hap yada kür falan kullanmıyorum sence nasıl boyutu ?? :26:

İnşallah tuttar cnm bu sefer .. Bende kendimi umutlandırmak istemiyorum son adetımden bu yana kadar eşimle tek iki kere beraber oldum.. Ikı güne kadar sol kasığımda gelıp gecıcı ağrılarım oldu .. Normalde 28-30 çekıyordu iki aydır 25 ve 26 çektdi ama 28 çı gün 30-31ci gunü bekleyecem .. Akıntım fılan yok ama ..

aramıza hoş geldin canım okudum yazdıklarını inşallah olmazsın adette bize güzel haber olurr aslıyla ben aynı gün aşılamız oldu beraber bekliyoruz inşallah doğumu beraber yapcaz :))) tabi öncee tutması gerekiyor :))

aramıza hoş geldin canım okudum yazdıklarını inşallah olmazsın adette bize güzel haber olurr aslıyla ben aynı gün aşılamız oldu beraber bekliyoruz inşallah doğumu beraber yapcaz :))) tabi öncee tutması gerekiyor :))

İnşallah tutar cnm :) ikinizinde :))) kismet bekliyorum artık olursamda üzülmeyecem tedavıye başlıaycam ya :)

Niye esinle az beraber oldun?

kızlar ya çarş günü doktor sol tarafta yumurtamın 14 mm olduğnu pazar günü birlikte olmamız gerektiğni söylemişti biz işi şansa bırakmamak için pazardan öncede birlikte oldk :$ dün sol yumurtalık tarafımda pır pır atmalar oldu göz seğirmesi gibi biras da ağrı sizce çatlama erken olmuşmudur ki
yok mu bir fikri olan arkadaslar

Son düzenleme:
Saol cnm inşallah ikimizde hayırlı ve güzel sonuçlar aliriz.bu arada benim gercek ismim de asli :) seninki nedir? Sakincasi yoksa ismen hitab ederim :)

Acik acik yazdıkların inan cok aydinlatici oluyo.cok saol gerçekten. Insan yasamayinca bilmiyor.

Ben de bugunu ozetliyim. Esim de sperm vermeye geldi ya tup bebek profosör uyle grstk. Butun dosyami gosterdim. Esimin degerlerine iyi fena degil dedi. Benim tupler acik. Sizin olayiniz bu saatten sonra sebepsiz infertilite dedi. Bana da aşılama dan olumsuz sonuc alirsan sakin üzülme dedi. Cunku aşılama sansini % 5 artiriyo dusuk bi oran dedi. Tedaviye yeni baslamissiniz daha dedi. Yaşin kucuk bu iyi dedi. Direk tüp bebeğe mi parali gecsem dedim esim eylülde y.disina cikcak dedim. Yok dedi. Hakkini kullan.tup bebekte devletten yararlan ne gerek var dedi? Normalde senin gibi , direk aşılama haklarim bitince gecebiliyomusum tupe ama bende çikolata kisti oldugu icin belki 2 ay dogum kontrol hapi veririz dinlenmeye aliriz.sonraki ay tupe geceriz dedi. O 2 ayda belki çikolata kisti tamamen gider dedi.
Esim giderse spermleri donduruyolarmis. Embriyo da saglikli 2 den fazla olursa onlari da donduruyolarmis. Yani esim yokken kocasiz da tup yaptirabiliyorum. Benim kendime yuklenmem esim gitcek ya ondandi. Böylece aydinlanmis oldum. Sen de sordu gun icin cok saol cnm. Inşallah hepimiz olumlu sonuçlar i paylasiriz bu ay.bir de cok sukur esimin degerleri bu ay daha da artmis.ileri hareketlilik gecen ay % 33 du. Bu ay % 48 olmus. Keçiboynuzu kürü nun faydalari :))

Merhaba canım, eylem diyebilirsin bana :)

Son gelişmeleri anlatmak istiyorum. Perşembe gece 12de çatlatma iğnemi yapmıştım, bugün sabah da yumurta toplama işlemi (OPU) için hastanedeydim. Anestezi ile yapıldığı için aç susuz gittim. Son yumurta kontrolümde 12 yumurtam oluşmuştu, bugün 13 yumurta toplamış doktorum, biri çift sarılıymış anlayacağın :))) eşim de sperm verdi, büyük ihtimalle şu saatlerde dölleme işlemi yapılmış yavrularımı embriyoskoba koymuşlardır :) Bugünden itibaren embriyologlar BBG evi gibi gözlemleyecekler miniklerimi ve bana durumu her gün bildirecekler. Yarın önemli gün döllenmenin olup olmadığı anlaşılacak (bazen spermin dna sı ile ilgili sorun olursa hiç döllenme olamayabiliyormuş, tüm emekler çöpe..) yani oluşan embriyo sayısını bildirecekler. Salı günü ya da perşembe günü transfer için çağıracaklar, umarım perşembe günü olur ki bu 5. gün embriyosu oluyor ve tutunma ihtimali daha yüksekmiş. İlaçlara gelince ağrım olursa ( şu an yok) parol kullanacağım. 3 gün boyunca da antibiyotik. Ve yarından itibaren progesteron hormonu içeren jel kullanıcam bu da rahim duvarının hazırlanması içinmiş.

Şimdilik durum bundan ibaret.. Hastaneye malzemelerimizi verdik geldik, pişirip teslim etmelerini bekliyorum :) Umuyorum sende de durumlar iyidir. Sperm değerlerinizin gelişmesine çok sevindim. Şansımız bol olsun....

22 aşındayım canım 2 yıldır evliyim hiç sorun yok tanışız infertilite dedi doktor daha önce 3mm kesem olmuştu bir yıl kadar önce bayan doktordu bi var dedi bi yok dedi bi hafta on gün sonra kanamam oldu bu doktoruma sordum %90 düşük dedi görmem lazım dedi ama nerde şimdi kağıt onu bilmiyorum öle yani aylaar sonra düşüğüm olduğunu öğrendim mal doktor yüzünden :KK43:
2 yıldır istiyoruz canımmm bu ayın 31 evlilik yıldönümümüz :)) :KK49: inşallah en güzel hediyemi alırımmm :)) yumurtam 14. günde 17mm di hiç hap yada kür falan kullanmıyorum sence nasıl boyutu ?? :26:

Cnm benim 11.gunde klomenle 24mm , igneyle 19 mm di. 12.gun catlatma ignesi oluyorum. 14.gun asilama yapiyorlar.igne daha kontrollu buyutuyor. Belki yasin kucuk evliliginiz 2 yillik ya burda neler var ben de dahil :) okuyosundur. Doktorun hormon vermeden bi denemek istemis olabilir. Bizim aldigimiz klomen ve igneler benim psikojimi mahvetti mesela. Inşallah bu ay olur da hormon yuklunmek zorunda kalmazsin. Benim de 27 mart evlilik yıldönümü m. Aşılama günüydü. Bu ay tutarsa hamile kaldigim gunu hic unutmuycam :KK66: :emir_bebek:

Cnm benim 11.gunde klomenle 24mm , igneyle 19 mm di. 12.gun catlatma ignesi oluyorum. 14.gun asilama yapiyorlar.igne daha kontrollu buyutuyor. Belki yasin kucuk evliliginiz 2 yillik ya burda neler var ben de dahil :) okuyosundur. Doktorun hormon vermeden bi denemek istemis olabilir. Bizim aldigimiz klomen ve igneler benim psikojimi mahvetti mesela. Inşallah bu ay olur da hormon yuklunmek zorunda kalmazsin. Benim de 27 mart evlilik yıldönümü m. Aşılama günüydü. Bu ay tutarsa hamile kaldigim gunu hic unutmuycam :KK66: :emir_bebek:

hahaah iyidenk gelmişş mart kedilere iyi geliyor inşallah bizede iyi gelir :)) inşallah ikimizinkiside tutsun yaaaaa çoook istiyorum evet dershanem var zaten yeni bitti seneye yine gidicem üni için :)

X