granit mi çimstone mu

aylynn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2011
17
1
Merhaba Mutfak yaptıyoruz dolapların hepsi sedefli beyaz sadece taç ve süpürgelikleri siyah füme henüz tezgaha karar veremedim tamamen siyah istemiyorum siyah beyaz gri karışık graniti mi yoksa çimstone olarak laplandı mı tercih etmeliyim tezgah arasını siyah beyaz gri cam mozaik istiyorum fikir verirseniz sevinirim

Son düzenleme:
Merhaba Mutfak yaptıyoruz dolapların hepsi sedefli beyaz sadece taç ve süpürgelikleri siyah füme henüz tezgaha karar veremedim tamamen siyah istemiyorum siyah beyaz gri karışık graniti mi yoksa çimstone olarak laplandı mı tercih etmeliyim tezgah arasını siyah beyaz gri cam mozaik istiyorum fikir verirseniz sevinirim

Granit bence.:KK3:

granit in cok da saglikli olmadigini duymustum, siz yinede önce bi arastirin. bence cimstone

Yaydığı yüksek radyasyondan kaynaklı dış ülkelerde iç mekanda bile kullanılmayan ithal bir taştır granit , türkiye atom kurumunun da bu konuyla ilgili açıklamasında evlerde granit kullanılmamasını önermiştir.

bence kesinlikle çimstone kullanmalısınız ,benimde mutfaklarım komple çimstone ,çokta memnunum .

Ankastrelerim siyah gri o yüzden beyaz renk tezgah yapmak istiyorum çimstone karar verdim fakat ara taş fln kafamda canlandıramadım

Çalıştıgım yerde granit tezgahım var kaç yıldır birsey olmadı ...

Belenco nun kristal white beyaz olarak bana daha uygun geldi arasına da siyah simli beyaz mozaik cam beğendim fotoğraf eklemek istiyorum ama yapamadım

canım malzeme ne olursa olsun mutlaka beyaz yaptır.koyu renk zamanla çok kötü duruyo, sıcak tencere koysan rengi bozuluyo.annem koyu renk yaptırdı bin pişman oldu...

Radyasyon yaymadığı ve çok sade ve zarif seçenekleri olduğu için çimstone tercih etmiştim,2 yıldır hem mutfakta hem banyoda kullanıyorum,
gayet kullanışlı,hiç şikayetim olmadı çok memnunum :KK34:

graniitin radyasyon yaydığını ilk kez duyuyoruz granit taşın daha iri hali çimstonsa daha toz halidir diye biliyorum ...bi araştırayım en iyisi...

bu arada bendede çimstone var görnümü daha şık durduğu için tercih etmiştim...

Son düzenleme:
Kesinlikle çimston derim. Graniti 15 yıl kullandım. 6 yıldır da çimston kullanıyorum. Çok memnunum.

Çimstone kuvartz ağırlıklı bir tür taştır. Granitle ilgisi yok. Yanmaz, kolay kolay kırılmaz. Sıvıyı emmez, leke tutmaz, darbelere dayanıklıdır.

Benim mutfakmi beyaz tezgah siyah ayna parcacikli cim stone
Tezgah arasindaki siyah beya gumus kristal mozaik hepsi dense cok memnunum
Ozellikle tezgah hic Bisey olmuyor

Selam,

Çimstone kullanıyorum, çok da memnunum, öneririm.

tam çimstone siyah alırken belenco kataloğuna da bir bakayım dedim ve bir deseni çok beğendim. o an ona karar verdim. belencodan çok memnunum.

benim kullandığım belenco cascade white.

Son düzenleme:
Bir mutfak tezgahı 3 mt den fazla olursa yani uzun olursa tüm taş tezgahlarda ek yeri olur..Bunu satın alırken satıcılar,mimarlar,iç mimarlar kesinlikle söylemeliler.Yoksa kullanıcı hiç beklemediği bir durumla karşılaşır.Yerdeki derz gibi ek yerleri görülür.Bu hiç cazip değildir.Görsel yönden eksi olduğu gibi,hijyen yönünden de eksiktir.

Bunun yerine Corian tezgahlar avantajlıdır.Tek parça monoblok yapılabilir.Bu sayede %100 hijyen olur,görsel yönden de avantajlıdır.

Biz tüm ev tezgahlarımızı İstanbul'da Krea Granit diye bir firmaya yaptırdık.Tüm bilgileri verdiler.Bir daha yaptıracak olsak yine aynı firmaya yaptırırız.Yaklaşık 7 mt tezgahımız bir de ada bölümümüz olduğu için Corian yaptırdık.Corian Glacier White düz beyaz renk gayet kullanışlı..

Herkese de tavsiye ederim:))

Bir mutfak tezgahı 3 mt den fazla olursa yani uzun olursa tüm taş tezgahlarda ek yeri olur..Bunu satın alırken satıcılar,mimarlar,iç mimarlar kesinlikle söylemeliler.Yoksa kullanıcı hiç beklemediği bir durumla karşılaşır.Yerdeki derz gibi ek yerleri görülür.Bu hiç cazip değildir.Görsel yönden eksi olduğu gibi,hijyen yönünden de eksiktir.

Bunun yerine Corian tezgahlar avantajlıdır.Tek parça monoblok yapılabilir.Bu sayede %100 hijyen olur,görsel yönden de avantajlıdır.

Biz tüm ev tezgahlarımızı İstanbul'da Krea Granit diye bir firmaya yaptırdık.Tüm bilgileri verdiler.Bir daha yaptıracak olsak yine aynı firmaya yaptırırız.Yaklaşık 7 mt tezgahımız bir de ada bölümümüz olduğu için Corian yaptırdık.Corian Glacier White düz beyaz renk gayet kullanışlı..

Herkese de tavsiye ederim:))
Kızlaar,ben de bu firmaya yaptırdım..Corian Düz beyaz tezgah yaptırdık.Eviyesini hediye ettiler.Şimdi kendinden eviyeli çok şık bir tezgahım var..Ailece çoluk çocuk rahat bir şekilde kullanıyoruz.Herkese tavsiye ederim.Düz beyaz Corian ve KREA Granit'i:))

Çimston .Çok lüks yerlere bile mutfak banyo hep çimston yapmıslar .Granitin temizlik malzemeleri bile farklı.

X