Lise Yorum ve Soruları Hangi liseyi tercih etmeliyim?

rebekah00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2014
46
2
arkadaşlar ben bu sene sınava girdim puanım 420 sağlık meslek istiyorum ama ne gibi avantajları ve dezavantajları olduğunu bilmiyorum. mesela üniversite işi nasıl oluyor, konular çok mu zor, 4 yıllık üniversite için kpssye ayrı okula ayrı mı çalışıyosun yoksa okulda temel olarak dersler işleniyor mu, yabancı dille arası nasıl?
anestezi teknisyenliği okuyup sonradan üniversiteyle birlikte anestezi uzmanı olmak istiyorum. bu mesleğin koşulları neler?
ayrıca bi anadolu lisesine göre daha mı zorlanırım yoksa daha mi iyi olur?
diğer arkadaşlarımdan geri mi kalırım yoksa ileride mi olurum?
çok mu çalışmam gerekir yoksa normal çalışma rutini de yeterli olurmu?
lütfen bilen arkadaşlar varsa cevap verebilirler mi kafam çok karışık ne yapıcağımı bilmiyorum özellikle anadolu veya sml mi seçsem karar veremiyorum :KK5::KK5::KK5::KK5::KK43::KK43:

Son düzenleme:
Keşke yardımcı olabilsem ama buradan anestezist bir arkadaş tanıyorum belki ona özelden sorabilirsin sana mesaj atayım olur mu

420 puanla bence anadolu lisesinde oku eger yuksek ideallerin varsa uzmanlık gibi
sml sinde 9. sınıfta hem temel dersler hemde meslek dersleri oluyo(17 18ders ) 10. sınıftan itibaren temel dersler azalıyor meslek dersleri fazlalasıyor ve 11 12 de stajlar oluyo 12. sınıfta 3 gun hastanede staj goruyorsun bu sene 210 tl maasda aldılar aylık öğrenciler
12. sınıfta dersane sart yani bu sartalrda anestezi teknisyenliğini 2 yıllık kazanır yerlesirsin bitincede kpss ile atanırsın bu kadar
anestezi uzmanlıgı için tıp fakultesini bitirip tus u kazanıp 4 sende ihtisas yapcaksın sml ile alakası yok yani uzmanlıgın

Değerli Arkadaşlar sizler için güzel bir öneri de bulunayım: alpakademi.com video ders platformu.
not:site ilk seferde biraz geç açılabilir ama faydalanacağınız konusunda %100 garanti verebilirim.başarılar.

X