Ikinci Evlilik

Ben sadece şunu söylemek istiyorum. İkinci yada üçüncü ya da her neyse yapılan evlikte illa ki mutlu olunacak diye bir kurak yok hatta birincisine oranla ikinci de dada çok taviz verildiği düşüncesindeyim.Bunun tek bir sebebi var, o da çevreye karşı kendimizi hatasız göstermek. Yani diyelim birinci de eşinde suç vardı ayrıldı ikinci yada üçüncü de de mi suç vardı? dedirtmemek adına verilir gereğinden fazla ödün.Şunu hiç unutmamak gerek.Hiç bir zaman ilk evliliğimizi diğer evliliğimizle kıyaslamamalıyız.ikinci de çok daha mutsuz olunabilir ama bunun ilkiyle değil sadece ikinciyle alaksı vardır.Vediğimiz karardan asla pişmanlık duymmalıyız.O anda bizim için en uygunu ayrılmaktı, demeli yolumuza devam etmeliyiz ve asla yeni gelenden çıkarmamalıyız kırılmışlığımızı.Onunla da işler iyi gitmiyorsa hemen başka birine sarılmak yerine geçmişe kuvvetli bir sünger çekip tek başımıza neler başaracağımıza odaklanmalıyız.

sevgili nevy biraz sabırlı ol canım isteklerinde haklısın ama biraz sabırlı ol eşin belki kıskanıyordur seni hep onunla olmanı onsuz bir yere gitmemeni istiyordur daha yenisin eğer bunun dışında herşey iyi ise sabırlı ol canım benim 2. bir ayrılık seni çok daha derinden zedeler bende öğretmenim bende eşimden ayrıldım ve hep bu korkular yüzünden cesaret edemiyorum tekrardan sevmeye zamanla eşin sana alışır güvenir bebişin olunca inşallah herşey dahada pekişir sen gidemiyorsan annen sana gelsin kalsın birazcık yanında olumlu yaklaşmaa çalış canım kıyamam bir daha üzülmene aynı kaderi yaşamışız ve bu acıyı çok iyi bilirim Allah bu sefer yuvana bir ömür mutluluk versin canım her güzellik seninle olsun inşallah sevgiyle kal destek

papatya çok teşekkürler desteğin için. demek sadece ben değilim bunu yaşayan. sadece benmişim gibi geliyor böle kötü şeyler yaşayan. yanlız şu durumda bebiş falan düşünecek halim yok...benneyaptımki

dedokıdo arkadaşım benim ilk evliliğimden çocuğum vardı ve tekrar evlendim.Pişman değilim fakat, çocuğum bunu kolay kabullenmedi,hatta terapi almak zorunda kaldı.Şu anda eşimi öz babasından çok seviyor.bu zaman aldı ve hepimizi yıprattı ama sabır ve emekle sevgiyle en çok da bunun üstesinden geldik.rahat ol.

dedokıdo arkadaşım benim ilk evliliğimden çocuğum vardı ve tekrar evlendim.Pişman değilim fakat, çocuğum bunu kolay kabullenmedi,hatta terapi almak zorunda kaldı.Şu anda eşimi öz babasından çok seviyor.bu zaman aldı ve hepimizi yıprattı ama sabır ve emekle sevgiyle en çok da bunun üstesinden geldik.rahat ol.

çocuk için mutlaka zorluklar olacaktır..her çocuk annesi ve babsıyla yaşamak ister başka bi insanı istemez ön yargıyla yaklaşır ama gördüğü yakınlık ve ilgiyle atar ön yargılarını sütünden..

Meraba arkadaslar uzun süre olmus bu konuya girmeyeli ....
hic farkinda olmadan kendime bile tebrikler yazmisim öldüm gülmekten ::)))
Gelelim asil meseleye allaha cok sükür hala mutluyum ve hic pisman olmadim tekrar evlenmekten
iki erkek cocugum var o kadar iyi anlasiyorlarki anlatamam allah bozmasin.:nazar:
Hic kimseyi dinlemeyin herkes farkli yasar birin evliligi kötü gider digerininki iyi gider birazda bizim elimizde
Cocuklarim küccüktü benim esimde cok sicak ve samimi oldugu icin cok kolay oldu anlasmalari.
Yalnizlik allaha mahsustur niye cocuklariniza kendinizi adiyorsunuz onlarada iyi bir örnek olunur evli olarak ben hic istemezdim cocuguma tek ben olayim aile kavrami illa olmasi lazim ben yaslaninca yanimda kim olacak cocuklarim ucup gidecek unutmayalim.
Esimide seviyorlar babalarinida seviyorlar
yalniz olsaydim belki bu kadar mutluluk veremezdim cocuklarima cünkü !!!!

Ben mutlu oldugum icin onlarda mutlu
Niye gecmiste takili kalalim ???

Allah gönlünüzdekini versin allah herkese mutlu bir hayat yasatsin

Sevgiyle kalin

bu yazıların devamı gelmeyecekmi..yaşanan hayatlardan örnekler iyi oluyor arkadaşlarltfn forma devam edelim yani yazışalımm

benim ikinci beraberligim ilk esimden ayrildiktan 3 sene sonra simdiki esimle tanistim 5 seneyi gecti beaberligimiz benimde , onunda cocuklari var . benim cocuklarim benim yanimdalar onunkileride her iki hafta sonunde bir , tatillerde yanimiza aliyoruz. elbette bu yeni ortama alismak hepimiz icinde kolay olmadi ama sevgiyle ve sabirla basardik ve hersey yerine oturdu. gecen seneye kadar yeniden evlenmeye korkuyordum ama beni ikna etti ve evet dedirtti simdi seneye evlenmeyi düsünüyoruz. hekese mutlulklar mutlu olmaktan korkmayin araya engeller koymayin.

Benim korkularım çok tekrar evlenmek düşüncesi geliyor aklıma , hatta gündemde diyebilirim yani görüştüğüm biri var. Aşkla bakmıyorum bu sefer başka özellikler ilgilendiriyor beni....konuşuyorum onu anlamaya tanımaya çalışıyorum. ama o bekar beni korkutan tek şeyde bu ya beni anlamazsa.... Şimdi anlıyor hep dinliyor beni, hak veriyor. Bazen tamam bu diyorum sonra hayır olmazz diyorum anlıycanız öyle zor bir karar ki bu tarif edemem.

insan belki daha tedirgin yaklaşabilir ikinci,üçüncü ..ewliliğe..
ama ruhu we beyni uyuyorsa partneriyle..
cesaret etmeli..
ben çok başarılı ikinci ewlilikler biliyorum..ilkinden çok daha özenli..

arkadaşlar bişey soracam nasıl güveniyorsunuz ya dulsun derse ben bekarım sen dulsun derse günün birinde,

sevgili zavana "ben bekarım sen dulsun" ne demek?? ben şahsen böyle bir yaklaşımı asla tahayyül edemiyorum bile? bir kere öncelikle zaten başından en az bir evlilik geçmiş bir kadın yeniden evleneceği bir erkeğe daha temkinli yaklaşır... yani öyle ilk evliliklerin çoğunda olduğu gibi "gençlik aşkı" sarhoşluğu görülmez (aşk olmaz demek istemiyorum yalnız burada onu da vurgulamak isterim ama mantığın daha ön planda olduğu da bir gerçektir)... demek istediğim kadın artık daha temkinli yaklaştığı için bu defa erkeği zaten daha tecrübeli bir biçimde ölçer biçer tartar... sütten ağzı yanan hesabı... tecrübeli boşanmış bir kadın da ileride böyle ilkel bir maraza çıkarma ihtimali olan erkeğin muhtemel olarak önceden kokusunu alarak zaten hayatından dışlar... en azından ben böyle düşünüyorum... ilk evliliğini yapan bir kadının "eş kriterleri" ile boşanmış bir kadının "eş kriterleri"nin farklılık gösterdiğini düşünüyorum ki bu farklılık da tecrübeden kaynaklanır.... insanın ilk evliliğinde "olmazsa olmazları sıralamasındaki ilk 3ü" ile boşandıktan sonra yeni bir hayat eşi ararkenki aynı ilk 3ü o kadar farklılaşır ki bazan kendi kendine bile şaşarsın.... mesela daha önce de belirttiğim gibi ilk evliliğimde daha fiziki ve maddesel konular benim için ön plandayken şimdiki eşimde karar kılma ana nedenlerim daha çok maneviyattı... "maddesel" derken bundan para anlaşılmasın.... yani ilk evliliğimde siyasi görüş, eğitim seviyesi benzerliği, yok efendim kitap okuma ve kültür vb vb gibi konular benim için çok önemliydi... ama gördüm ikimizin de dostoyevski okuması veya resim sergilerini kaçırmamamızın evliliğe bir getirisi olmadı sırnaşık şey iki insanın dışardan bakıldığında "aman ne çok ortak yönleri var" denilen parametreler aynı evde ortak bir yaşamı sürmeye başlayınca bazan fasa fiso oluyor..... ben türkiyenin önde gelen üniversitelerinden birinden mezunum... 3 dil biliyorum.. profesyonel tercümanlık yaptım... dünyada pek çok ülkeyi gezdim gördüm... manyaklar gibi okudum ve hala okurum falan filan.... şuanki eşim ise lise mezunu... hayatta bırakın eş olarak, sevgili olarak bile bundan 10 sen önce deseler "amaaaannn ne işim var benim böyle biriyle dünya görşüme ters" diyeceğim bir mesleği var... hayatta kitap mitap okumaz... sanatla ilgilenemez vb vb vb... amaaaaaaaaaa.... ÖNCE İNSAN..... inanılmaz derecede her konuda bana destek... gerek ev işlerinde ve gerekse işimde.... bana değer verdiğini gerek hareketleriyle ve gerekse de sözle söylemekten asla imtina etmiyor... ayrıca da sözümona daha çok ortak noktamız var gibi görünen ilk eşimle karşılaştırdığımda daha çok sohbet ediyor ve bundan zevk alıyoruz… 2 senedir evliyiz ve 1 gün pişman olmadım.... ve çooookkk huzurluyum.... üniversitede profösör olsa değişmem.... o kadar seviyorum ve değer veriyorum ki adamın arkasından ankaradaki işimi gücümü kariyerimi bırakıp diyarbakırlara geldim.... düzenimi değiştirdim....

aslında konu konu içinde açıp biraz dağıtmış oldum ama olsun ::)) yani başladığım noktaya geri dönüp toparlamam gerekirse ("ben bekarım sen dulsun" konusu) ileride böyle deme ihtimali olan bir erkeğin biraz sağduyu ile ayırt edilebileceğini düşünüyorum… ayrıca erkeğin “ben bekarım” demesi ne demek o da başka bir enteresan konu başlığı yani sırnaşık şey yani o el değmemiş kızoğlan kız da biz genelevden kurtarılmış sermayeydik o da geldi bizi o hayattan kurtardı bize allah razı olsun bi düzen mi sağladı yani sırnaşık şey o kadar da değil yani…. Kimseyi “senden önce hayatımda kimse olmadı aşkım” diye kandırıp evlenmeye ikna etmiyoruz… neysek oyuz… utanılacak bir durumumuz da yok allaha şükür… biz kendimizden böyle endişe duyup evham yapar güzensizlik gösterirsek karşıdan nasıl saygı bekleriz…. nihayetinde beğenmeyen küçük oğluna almasın sırnaşık şey di mi ya :dance:

maat sana katılıyoruma.skimse evlenirken erkeklerin geçmişini sorgulamıyor:1no2:el değmemiş erkekle evlenen kaç kişi vardır ki:sm_confused:kadınları sorgulama hakkı da yok bence sonuçta hayatın insanlara ne getireceği hiç belli olmuyor ve herşey insanlar içina.sönemli olan ikinci eş değil mutluluğu yakalayabilmiş olmak kaçıncı olursa olsun:1hug:

maat sana katılıyoruma.skimse evlenirken erkeklerin geçmişini sorgulamıyor:1no2:el değmemiş erkekle evlenen kaç kişi vardır ki:sm_confused:kadınları sorgulama hakkı da yok bence sonuçta hayatın insanlara ne getireceği hiç belli olmuyor ve herşey insanlar içina.sönemli olan ikinci eş değil mutluluğu yakalayabilmiş olmak kaçıncı olursa olsun:1hug:

evet bu önemli..... ben ikinci evlilikte yakalamış olabilirim .... ama kimi ilkinde memnundur... kimi dördüncüsünde yakalar sırnaşık şey bazılarına ise evlilik tümüyle uymaz... kimbilir... ama şahsen ben küçük şeyler için düzeni bozmaya da karşıyım, bununla birlikte eğer birşeyler harbiden yolunda gitmiyorsa şansı daha çok zorlayıp o düzeni daha da yıpratmaya da... birliktelik kristal bir vazo gibi.. bazan sallanıp dengesinin sarsılması orta ve uzun vadede çok önemli olmayabilir... önemli olan düşüp kırılmasın... ama bazan öyle yıpratıcı ve kırıcı şeyler oluyor ki vazo kırılıyor.. ve en uzman tamirciye de götürseniz artık kırıklar yapıştırıldığı yerden belli oluyor ve vazo artık eski vazo değil a.s

evet bu önemli..... ben ikinci evlilikte yakalamış olabilirim .... ama kimi ilkinde memnundur... kimi dördüncüsünde yakalar sırnaşık şey bazılarına ise evlilik tümüyle uymaz... kimbilir... ama şahsen ben küçük şeyler için düzeni bozmaya da karşıyım, bununla birlikte eğer birşeyler harbiden yolunda gitmiyorsa şansı daha çok zorlayıp o düzeni daha da yıpratmaya da... birliktelik kristal bir vazo gibi.. bazan sallanıp dengesinin sarsılması orta ve uzun vadede çok önemli olmayabilir... önemli olan düşüp kırılmasın... ama bazan öyle yıpratıcı ve kırıcı şeyler oluyor ki vazo kırılıyor.. ve en uzman tamirciye de götürseniz artık kırıklar yapıştırıldığı yerden belli oluyor ve vazo artık eski vazo değil a.s[/QU
evlilik zor zanaat arkadaşlara.skendinden emin olmak lazım evlenmek için ve bolca sabır:1closedeyes:iki farklı insan hayatı birlikte yaşamaya kalkışıyor kolay mı?:sm_confused:maat seninki çok ilginç gerçekten lise mezunu ve senin kadar entellektüel birikime sahip değil anladığım kadarıyla eşin ama çokda şaşırmamak lazım benimki akademisyen prof olma ihtimali var ama bazen bu kadar odun olabilmeyi nasıl beceriyor diye şaşırıyorum:sm_confused:sırnaşık şeyhayat ne kadar da garip:uhm:çok sorgulamamak lazım:Saruboceq:

derincim bence bu insanın içinde olmalı.... ordinaryüs profösör de olsa eşşek yine eşşek... tıpkı benim eski kocada olduğu gibi sırnaşık şey neyse, şimdi arkasından konuşmayayım... üzerinden uzun zaman geçti ... 11 yıl kadar sırnaşık şey şimdiki eşim bazan öyle bir cümle kuruyor ki değme şair ya da edebiyat kurdu o lafı edemez .. ağzım açık kalıyor... tabii güncel hayatta genel kültür vb anlamında çok farkımız var... ama evdeki huzur ön plana geçince bunlar çok geri plana atılıyor.. allahtan o da farkında bu farklılıklarımızın ve asla kompleks yapmıyor ve hatta beni hep takdir ediyor... arkadaşları ve/veya ailesinin yanında bile beni övüyor... kompleks yapsaydı mesela bu farklılıkarlımızı (ki erkeler buna çok müsaittir maalesef) o zaman böyle yürütemezdik... beni hiç rahatsız etmiyor o zaman bu durum... terazinin kefeleri meselesi... olumlu şeyler olumsuzlardan daha ağır tartınca bu tip farklılıklarımızın üstünde durmuyorum.. aksi takdirde hem öyle olsun hem böyle türünde "herşey dahil konseptinde koca" nerdeeeeeee sırnaşık şey
bi de bence bir erkekte olması gereken en büyük özelliklerden biri ŞEFKAT... sanırım ben biraz da bunu buldum

Son düzenleme:
O şevkati bende buldum, farklılıklarımız olsada o tam anlamıyla bir insan..... şevkatli vicdanlı beni her halimle seven bütün aksiliklerime rağmen beni kırmamaya çalışan...gayesi mutluluk olan biri ama ben hala evlenmekte kararsızım....

O şevkati bende buldum, farklılıklarımız olsada o tam anlamıyla bir insan..... şevkatli vicdanlı beni her halimle seven bütün aksiliklerime rağmen beni kırmamaya çalışan...gayesi mutluluk olan biri ama ben hala evlenmekte kararsızım....

bunlar inan bir erkekte olması gereken belki de en önemli parametreler... eğer gerçekten öyle bir insansa kaçırma derim... ama daha önemlisi bunu evlilikte de devam ettirebilmesi .. ama onu da bilemezsin tabii... evlilik bir anlamda bi piyango... bir de ailesi ile olan ilişkilerine çok dikkat etmeni öneririm janselii... bir erkeğin yeni ailesi ile eskisi (gerçi eskisi demek pek hoş değil ama burada demek istediğimi ifade etmeye çalışırken öyle kullanmam gerekti) arasındaki hassas çizgiyi ve dengeyi koruylabilmesi ve bu idaereyi sağlayabilmesi çok önemli.... erkek eşiyle ailesi arasında omurgalı bir biçimde durmalı... benim ilk evliliğim maalesef eşimin bu dengeyi sağlayamaması yüzünden sonlanmış idi ana sebep olarak .. ailesi ile ilişkilerine lütfen çok dikkat et ... sana haddim olmayarak abla tavsiyesi eğer kabul edersen a.s.

bunlar inan bir erkekte olması gereken belki de en önemli parametreler... eğer gerçekten öyle bir insansa kaçırma derim... ama daha önemlisi bunu evlilikte de devam ettirebilmesi .. ama onu da bilemezsin tabii... evlilik bir anlamda bi piyango... bir de ailesi ile olan ilişkilerine çok dikkat etmeni öneririm janselii... bir erkeğin yeni ailesi ile eskisi (gerçi eskisi demek pek hoş değil ama burada demek istediğimi ifade etmeye çalışırken öyle kullanmam gerekti) arasındaki hassas çizgiyi ve dengeyi koruylabilmesi ve bu idaereyi sağlayabilmesi çok önemli.... erkek eşiyle ailesi arasında omurgalı bir biçimde durmalı... benim ilk evliliğim maalesef eşimin bu dengeyi sağlayamaması yüzünden sonlanmış idi ana sebep olarak .. ailesi ile ilişkilerine lütfen çok dikkat et ... sana haddim olmayarak abla tavsiyesi eğer kabul edersen a.s.

Evet çok haklısın aile ile olan ilşkisi çok önemli... ben gözlemliyorum aileye karşı çok saygılı aileyle anlaşmazlığa düştüğü zaman bile çok saygılı kinci değil. Bana bulunduğun tavsiyeden dolayı çok teşekkür ederim. Seninle vakit buldukca mesajlaşmayı çok isterim :eek:içimden geldi. Bu konuya bakış açın çok hoşuma gitti sevgiler:1hug:

maat arkadasım nede güzel dile getirmişsin bircok seyi.. en önemli faktör insan olması adam gibi adam olması... karsılıklı sevgi saygı hosgörü ve değer görmek.. seninle yakın şehirlerdeyiz.. yazdıklarını okuyunca kendimi sana dahada yakın hissettim.. yazdıklarınla zihnimde olusturdugun farkındalıklar için tekrar tesekkür ederim..

Evet çok haklısın aile ile olan ilşkisi çok önemli... ben gözlemliyorum aileye karşı çok saygılı aileyle anlaşmazlığa düştüğü zaman bile çok saygılı kinci değil. Bana bulunduğun tavsiyeden dolayı çok teşekkür ederim. Seninle vakit buldukca mesajlaşmayı çok isterim :eek:içimden geldi. Bu konuya bakış açın çok hoşuma gitti sevgiler:1hug:

ne zaman istersen canım kardeşim::))
bir erkele evlenirken maalesef ailesiyle de evleniyorsun... bu yadsınamaz bir gerçek a.s evlenmeden önce (evlilik derken işi resmiyete vurmayı kastediyorum) beraber yaşamış olsanız da o zaman 2 kişisiniz... süper anlaşıyoruz biz evliliğe hazırız diyorsun... kendince evlilik provası bile yapmışsın ya... sonra bir bakıyorsun işi resmiyete vurunca o iki kişilik minik grup birden koskocaman bir populasyona dönüşmüş :bbo: yok annesiyidi yok babasıydı yok ablasıydı falan derken meğer daha kimlerle evlenmişsin ... aile çok önemli.. daha da önemlisi bir erkeğin bu dengeyi olgun bir biçimde idare edebilme yeteneği

X