Ikinci Evlilik

maat arkadasım nede güzel dile getirmişsin bircok seyi.. en önemli faktör insan olması adam gibi adam olması... karsılıklı sevgi saygı hosgörü ve değer görmek.. seninle yakın şehirlerdeyiz.. yazdıklarını okuyunca kendimi sana dahada yakın hissettim.. yazdıklarınla zihnimde olusturdugun farkındalıklar için tekrar tesekkür ederim..

saolasın aylincim yazdıkların ve düşüncelerin için.... işte insan yaşadıkça ve gözlemledikçe farkına varıyor bazı gerçeklerin.... ben de 20 yaşında böyle düşünmezdim ama zaman içinde hayatta seni mutlu edecek gerçek parametreleri ve kriterleri keşfediyorsun ... buna olgunlaşma diyorlar sanırım ::))
şuarada yazdığımız tecrüblerimizden en azından genç arkadaşlara bir fikir verebilsek bile bu da ayrı bir mutluluk olduğunu düşünüyorum..
eğer hedef mutluluksa bunun yolu huzur ve daha öemlisi de içhuzuru bulmadan geçiyor bence.... önce kendi içimizde huzuru sağlayacağız ki bu eve veya diğer ilşkilerimize yansısın.... bir de her türlü ilişkide yalnızca karı-koca değil bir konuyu ortaya getirirken "gerçekten" neyin önemli neyin önemsiz olduğunu ayırt edebilmek de önemli... yarın uyandığımızda kendimiz için bile çok anlam ifade etmeyen bir konu için bugünden niye hayat arkadaşımızın ya da iş arkadaşımızın canını sıkalım.. ve tabii kendi canımızı da... 3 kere düşünüp 1 kere konuşmak lazım bazan.... bir ilişkiyi sürdürmek sanat.... ben bir şeye sinirlendiğimde 3 kere derin nefes alıyorum.. daha olmazsa o ortamdan çıkıp içeriye bir çay doldurmaya falan gidiyorum.... döndüğümde birkaç dakikada bile bazan sinirim geçmiş oluyor::)) ama bunları yapmayıp da o anda ağzımdan geri dönülmez bir laf çıksa sonra "haklıyken haksız duruma düşmek" de kaçınılmaz olabilyor.. zaten birçok tartışma da böyle incir çekirdeğini doldurmaz şeylerden çıkmıyor mu??

Son düzenleme:
teşekkür ederim hepinize özellikle maat sana,benim 19 yaşında 8 ay süren bir evliliğim oldu şimdi 24 yaşındayım ve hayatımda biri var,ama çevremdeki herkez bir şey söylüyor,bazan delirecek gibi oluyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum,sizlerden öğreneceğim çok şey var lütfen bana yardımcı olun...birde sizce ailesine benim dururmu söylemesi gerekirmi arkadaşımın:uhm::uhm:

sevgili zavana, çevrendekiler ne söylüyor da kafanı bu kadar karıştırıyor?? beraber olduğun kişiye yeterince açık olmadığını anlıyorum ben yazdıklarından.... neysen osun.. yani utanacak bi durumun var da mı çekiniyorsun? nedir seni rahatsız eden şey? erkek arkadaşın seninle eğer ciddi bir gelecek düşünüyor ise ailesine tabii ki de senin daha önce evlenip boşanmış olduğunu söyleyecek... yani nedir çekindiğin?? boşanmış olmak bu kadar utanılacak bi durum mudur? anlayamıyorum??

ilk evliliğinden çocuğu olup ikinci evliliğini yapan bayanlar da tecrübelerini yazarlarsa çok sevinirim.özellikle çocuğunuz bu evliliğe nasıl alıştı,ikinci eşiniz çocuğunuzu tam anlamıyla benimsedi mi? ne gibi problemlerle karşılaştınız? keşke tekrar evlenmeseydim dediğiniz oldu mu çocuk konusuyla ilgili olarak?

ben bir cocugumla, iki cocuklu esimle evlendim.ve cok mutsuz oldum.cok sorunlu cocuklari vardi.
esimle ayrildik 9 seneden sonra.ve cok uzuluyorum.nasil yapsam ve evlilgimi duzeltsem bilmiyorum artik.

ben bir cocugumla, iki cocuklu esimle evlendim.ve cok mutsuz oldum.cok sorunlu cocuklari vardi.
esimle ayrildik 9 seneden sonra.ve cok uzuluyorum.nasil yapsam ve evlilgimi duzeltsem bilmiyorum artik.

canım benim. Allah yardımcın olsun. inşallah düseltebilirsin. ama ne olursa olsun üzülme çünkü sen üzülsende üzülmesende sonuçta herşey olacağına varıyor.

ya anlatamıyorum beraber olduğum kişi değil sorun ailem,ben ona herşeyi söylüyorum anlatıyorum hatta ailemle tanıştılar bende tanıştım farklı yerlerde olmamıza rağmen o bu yıl tayinci doğuda şuan yazında evlilik var gibi ama ailem yicek beni gibi gözüküyor o zamana kadar delircem zaten yakında

walla problemin ne olduğunu anlamış değilim... verdiğin verilerden de haliyle tahmin (hatta tahayyül) bile edemiyorum... budurumda erkek arkadaşının ailesinin tepkisinden çekinmeyi anlıyorum... ekek arkadaşının tepkisi de hadi bi derece... ama kendi ailenin nasıl bi tepki gelişttirdiğini anlamak mümkün değil??

ikinci eşinden bahsediyorsun sanırım ... ayrıldık derken resmen boşandınız mı??? evliliğimi düzeltsem deyince henüz resmi olarak ayrılık gerçekleşmemiş gibi anlaşılıyor??

Çocuklar yüzündenmi sorun yaşıyorsunuz. Profesyonel yardım alsanız faydası olur sanırım. Ne zamandan beri ayrısınız? Hakkınızda hayırlısı olsun canım.

teşekkür ederim hepinize özellikle maat sana,benim 19 yaşında 8 ay süren bir evliliğim oldu şimdi 24 yaşındayım ve hayatımda biri var,ama çevremdeki herkez bir şey söylüyor,bazan delirecek gibi oluyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum,sizlerden öğreneceğim çok şey var lütfen bana yardımcı olun...birde sizce ailesine benim dururmu söylemesi gerekirmi arkadaşımın:uhm::uhm:

zavana seninle kaderlerimiz çok benziyor ben de 19 yaşımda evlendim bir yıl sürdü ayrıldık.şimdi24 yaşımdayım kendimi çok kötü hissediyorum.ama bende artık hayatımı kurmak istiyorum ne yapmam gerektiğini hiç bilemiyorum

ya arkadaşlar aranızda hıç ıkıncıye evlenıp mutlu olan yokmu ya INANIN BEN EVLENIP MUTLU OLURSAM HEMEN BURAYA YAZICAM ARKADAŞLAR.boşanmış bırı olarak herkes inşallah hakettığı mutluluğu bulur bı gun..

ya arkadaşlar aranızda hıç ıkıncıye evlenıp mutlu olan yokmu ya INANIN BEN EVLENIP MUTLU OLURSAM HEMEN BURAYA YAZICAM ARKADAŞLAR.boşanmış bırı olarak herkes inşallah hakettığı mutluluğu bulur bı gun..

walla arkadaşım ben çoookkk mutluyum... bunu da müteakip kereler belirttim.... hem bu topikte ve hem de "keşke evlenmeseydim dediğiniz anlar oldu mu?" topiğinde.... gözünden kaçmış herhalde :smiley-cool:

merhaba arkadaslar ben birşey sormak istiyorum aklıma birşey geldi nasıl olur acaba dıye düşündüm..
benim ilk evliligim boşanmadım allahıma şükürde...
aklıma takılan şu:
boşanmış bir kadın başka biriyle evlenmiş kızının soyadı babasında tabii ama ikinci bir çocuk olsa baba farklı soyadı farklı ama anne bir kardeş olur demiiii....
hani dıyorlar ya baba bir olunca kardeş olur anne olunca olmaz diye...
yani anlatabildim mi bilmiyorum ama ...
kısacası ikinci evlilik ve ikinci evlilikten bir çocuk anne olarak....bakış açısı nasıl olur...
sadece merak ettim...
YANLIŞIM OLDUYSA HEPİNİZDEN ÖZÜR DİLERİM...

merhaba arkadaslar ben birşey sormak istiyorum aklıma birşey geldi nasıl olur acaba dıye düşündüm..
benim ilk evliligim boşanmadım allahıma şükürde...
aklıma takılan şu:
boşanmış bir kadın başka biriyle evlenmiş kızının soyadı babasında tabii ama ikinci bir çocuk olsa baba farklı soyadı farklı ama anne bir kardeş olur demiiii....
hani dıyorlar ya baba bir olunca kardeş olur anne olunca olmaz diye...
yani anlatabildim mi bilmiyorum ama ...
kısacası ikinci evlilik ve ikinci evlilikten bir çocuk anne olarak....bakış açısı nasıl olur...
sadece merak ettim...
YANLIŞIM OLDUYSA HEPİNİZDEN ÖZÜR DİLERİM...

anne yada da baba fark etmez :::))) kardeş kardeştir::)))

ayrıca bir başka anekdot: kardeş kelimesinin kökeni KARINDAŞtır... bu anlamda aynı soyadını taşımaktan çok aynı karından gelmek daha ön planda ::)) aynı soyadını taşımakla kardeş olunsaydı kocalarımızla da kardeş olurduk -tatlicadiarzu-

anne yada da baba fark etmez :::))) kardeş kardeştir::)))

ayrıca bir başka anekdot: kardeş kelimesinin kökeni KARINDAŞtır... bu anlamda aynı soyadını taşımaktan çok aynı karından gelmek daha ön planda ::)) aynı soyadını taşımakla kardeş olunsaydı kocalarımızla da kardeş olurduk -tatlicadiarzu-

bende öyle düşünüyorum zaten:)
ama çogu insanlar illa babadan olan çocukları öz görüyorlar....
:1hug:

bence ikinci evliliğe bu tarz bi önyargıyla yaklaşılması çok ama çok yanlış...
bırakalım bu toplumun dayatmalarını,yargısız infazını...
şu hayatta kimin başına ne zaman ne geleceği belli mi..
önemli olan sizin mutluluğunuz,kapıyı kapatınca herkes dışarda kalır..sz evinize yuvanıza sahip çıkın..
Rabbim herkese gönlünün dilediğini versin...:Saruboceq::nazar:

eee kizlar üzülmeyin, ben varim. ikinci evliligim süper gidiyor. birincisi kisaydi ama kabus gibiydi, ikincisinde Allah güldürdü yüzümü cok sükür. hersey kader kismet kizlar.
simdi 1yildir evliyim. cok iyi anlasiyorum. Allah hepinizi dogru insanlarla karsilastirsin hayatta.:nazar:

eee kizlar üzülmeyin, ben varim. ikinci evliligim süper gidiyor. birincisi kisaydi ama kabus gibiydi, ikincisinde Allah güldürdü yüzümü cok sükür. hersey kader kismet kizlar.
simdi 1yildir evliyim. cok iyi anlasiyorum. Allah hepinizi dogru insanlarla karsilastirsin hayatta.:nazar:

merhaba cicikız öncelikle Allah mesut etsn inşallah bir ömür mutlu olursun.ilk eşinle ne kadar evli kaldın ve ayrıldıktan ne kadar süre sonra 2. evliliğini yaptın.tekrar güven konusunda zorlandınmı bende eşimden ayrıldım nerdeyse 1 yıl olcak ve güvenemiyorum erkeklere

merhaba cicikız öncelikle Allah mesut etsn inşallah bir ömür mutlu olursun.ilk eşinle ne kadar evli kaldın ve ayrıldıktan ne kadar süre sonra 2. evliliğini yaptın.tekrar güven konusunda zorlandınmı bende eşimden ayrıldım nerdeyse 1 yıl olcak ve güvenemiyorum erkeklere

papatya dur cnm acele etme güven konusunda. her şeyin zamanı var merak etme. ben boşandıktan 5 yıl sonra ilk defa birine güvenebildim. ama değdi 5 yıla.3 yıldır güvenimi boşa çıkaracak hiçbir hareketi olmadı sağ olsun. ben de inanmıyordum bir daha birine güvenebileceğime ama sanki o tecrübe yarıyor insana biliyor musun? en azından baştan çok iyi gözlemledim birçok kişiyi ve hiç kabul etmedim ya da oturup bir iki konuştuğumuzda içime sinmeyen şeyler olduğunda hemen bir daha görüşmeme kararı aldım. abartmamışım. çünkü 3 yıldır beraber olduğum erkek arkadaşımla ilk gün bile sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibi hissettim, kasılmadım, rahatsız olmadım, sadece heyecanlandım onun yanında. asla ümitsizliğe kapılma!!!

benim 2. evliliğim yaklaşık 9 sene oldu ama şu anda bitmeye yüz tutuyor
ilk evliliğimden 1 kızım var eşiminde 2. evliliği ama hiç çocuğu yok belkide bu yüzden olsa gerek kızımı hiç kabullenemedi oysa evlenirken kızımı kabul edip evlenmişti benimle ama
zaman içerisinde her şey çok farklı oldu kızım kendi babasından da babalık görmedi hiç
bu eşimde çok farklı olmadı eve, bana, kızıma karşı hiç bir sorumluluğu olmayan bir adam
sanırım kısa bir süre sonra ayrılacağız durum onu gösteriyor

ınanın ıkıncı evlılıkte mutlu olanları duyunca çok seviniyorum belkı bızede nasıp olur dıyorum ınsanın boyle psıkolojık desteğe ıhtıyacı oluyo demekkı arkadaşlar nebılım motıve oluyo ınsan.boşandıktan sonra karamsarlık başlıyo hep gelecekle ılgılı tekrar evlenebıleckmıyım yuvamız olacakmı bıde kuçuk kızım var onun içinde tereddutlerım oluyo ama herkes de bır değildır dıyorum Allah doğru ınsanlarla karşılaştırsın hepımızı.zaman herşeye çare galba..

X