Yeni doğum yapmış ve sütü yeterli olmayan anneler için anne sütünü arttıran kuru incir kürü hazırladık. Süt kalitesini, yoğunluğunu ve miktarını arttıran incir kürü nasıl yapılır? Ne zaman içilmelidir?

Anne sütünü arttırabilmek için doğal ve bitkisel içerikli yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bunların başında sütü arttırma özelliği bulunan çaylar yer alır. Denediğiniz çaylardan istediğiniz sonucu alamadıysanız ev yapımı kuru incir kürünü deneyebilirsiniz. Düzenli kullanımda anne sütünün kalitesini ve miktarını arttıran bu kürü kullanmadan önce doktorunuza danışmak sağlıklı olacaktır.

anne_sutunu_arttiran_incir_kuru.jpg


Süt Arttıran Kuru İncir Kürü

Yarım litre su

7-8 tane kuru incir

Hazırlanışı

Kaynamakta olan suyun için incirleri küçük parçalara bölerek atın. Ortalama 10 dakika kaynatmaya devam edin. Ocağın altını kapatın.

Ilık bir hale gelince suyu süzün ve sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa için.

Bu kürün içinde kullandığınız incirlerin organik ve doğal yöntemler ile kurutulduğundan emin olun.

Anne sütünü arttırmak için sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Çilek, taze dut, kabak, dereotu, kereviz, anason, sumak ve tere gibi besinler anne sütünü arttırıcı özellik gösterir.

Sütünüzü daha sağlıklı hale getirmek için uyguladığınız başka bir kür varsa bu kürü uygulamayın. İki kür arasında en az bir hafta olmasına özen gösterin.