Bebeklerde öksürük nasıl geçer sorusu beraberinde hırıltı problemini de gündeme getirebilir. Küçük yaşları ve konuşamamaları, bebeklere uygulanan tedavinin hassas olması gerektiğine ayrı bir sebeptir. Yetişkinlerde odluğu gibi her yöntemi uygulamayı denemek, bebeklerde bazı risklere yol açabilir. Bu açıdan, bebeklere uygulanan tedavilerde yabancı gıdaların yedirilmesi ya da kimyasal kullanılması en aza indirilmelidir. Bebeklerde balgamlı öksürük ve hırıltının giderilmesinde kullanılması gereken bir numaralı yol, bebeğin bol bol anne sütü içmesidir. Anne sütü bağışıklığı arttırdığı gibi, bebeğiniz balgamını atması için gerekli olan nemli ortamı da sağlayacaktır.

Bebeklerde Balgamlı Öksürüğe İyi Gelenler
Bebeklerde balgamlı öksürük nasıl geçer sorusunun en önemli cevabı anne sütüdür. Anne sütü, bebeğinizin bağışıklığını arttıracak en önemli gıdalardan biridir. Emziren bir annenin, bebeğin balgamlı öksürüğüne iyi gelecek bir şey arayışı yersiz olacaktır. Zira, en etkili çözümü kendinde taşımaktadır. Bunun yanında bebeğinize çeşitli bitkisel yöntemler de uygulamanız mümkündür. Bebeğinizin sırtına çeşitli yağlarla masaj yapmak onu rahatlatır ve kullandığınız yağın özelliğine göre balgam atması kolaylaşır.

bebeklerde_hirilti_nasil_gecer-600x342.jpg


Bebeklerde Hırıltıya Ne İyi Gelir?
Bebeklerde balgamlı öksürük nasıl geçer bitkisel yöntemlerle cevaplanabilen bir sorudur. Bunun yanı sıra, hırıltıya da iyi gelen birçok bitkisel tedai yöntemi bulunur. Öncelikle, bebeğinizin hırıltısına iyi gelmesi adına, bulunduğu odayı nemlendirmek önemlidir. Bunun için bebeklere özel buhar makineleri satılmaktadır. Bunun yanı sıra, bebeğinizin sırtına ve karnına organik okaliptüs yağı damlatarak masaj yapabilirsiniz. Bu yöntem hırıltıların ve zor nefes almaların önüne geçecektir.

bebeklerde_hiriltili_balgam_nasil_gecer-600x399.jpg


Bebeklerin Öksürük Ve Hırıltı Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bebeklerde balgam söktürücü şurup isimleri listesi uzayıp gitmektedir ancak öncelikle bitkisel tedavi yöntemlerin ve anne sütünü tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Bitkisel tedavi yöntemlerinde yer alan yağ terapilerini, bebeğinizin alerjisi olmadığı takdirde uygulayabilirsiniz. Ancak, beslenerek uygulanacak tedavi yöntemlerinde özellikle doktora başvurmanız önerilir. Bebeğinizin kaç aylık olduğu, hangi besinlere duyarlı olduğu gibi konular bu tip tedavi yöntemlerinde de önem arz etmektedir. Bebeğinize uygulayacağınız tedavi yöntemlerinden önce ve tedavi sırasında doktorunuza danışmanız önerilir.

Bebeklerde Hırıltı Tecrübeli Annelerin Yorumları Tıklayın !

Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer? Tıklayın !

Bebeklerde Öksürük Tedavisi Tıklayın !

Bebeklerde Boğaz Ağrısı ve Balgamlı Öksürük Tıklayın !

Doğal Öksürük Geçiren Karışım Tıklayın !