Bebeklerin sağlığının korunması için anne babaların ve tüm sosyal çevrenin oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Öncelikle bebeklerin sağlığını olumsuz yönde etkilediği söylenen bir yanlış bilgiden bahsetmek gerekmektedir. Bebekler x ray cihazlarının herhangi bir kanserojen etkisi bulunmamaktadır. Fakat yine de içi rahat etmeyen anne babalardansanız görevlilerden rica ederek xrayden geçmeden toplu mekanlara girebilirsiniz. Tıbbi olarak kanıtlanmış herhangi bir zararının olmadığı dile getirilmelidir.

Bebeklerde Vitamin Eksikliği
Bebeklerde aft vitamin eksikliğinin ve kan değerlerindeki düşüklüğün en önemli simgelerinden bir tanesidir. Ağızda çıkan bu küçük yaralar derinin içerisine işlemektedir. Bebeklerin annelerini emmelerini bile etkilemektedir. Aftların herhangi bir bulaşıcılığa sahip olmadığının da ek olarak dile getirilmesi lazımdır.

bebeklerde_vitamin_eksikligi_-600x522.jpg


Bebeklerde alerji ortaya çıkaran besinlerden uzak durmak da sağlık bakımından denetlemesi gereken noktaların başında gelmektedir. Alerji ortaya çıktığı zaman bebeklerde cilt yapısında olumsuzluklar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle bebeğinizin hangi ürünlere alerjisi olup olmadığını net olarak aklınızda tutar ve beslenme planını da buna göre hazırlarsanız sorunsuz bir biçimde gelişimini tamamlamasını sağlayabilirsiniz.

Bebeklerde Bulaşıcı Hastalıklar
Bebeklerde amip özellikle toplu yerlerde sıklıkla meydana gelen salgınlardandır. Amip çocukların hem sindirim hem de beslenme sistemlerini olumsuz yönde etkileyen hususların başında gelmektedir. Hem diyare hem de kusma ile seyreden bu hastalığın içme sularından kapıldığı ve bulaşıcı bir niteliği olduğu da uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır.

bebeklerde_bulasici_hastaliklar-600x337.jpg


Bebeklerde ateş de amip rahatsızlığının parçalarından bir tanesidir. Amipten kurtulabilmek için doktorunuza başvurmalı ve günlük hayatınızda bebeğinizin tabi olduğu hijyeni en üst seviyeye çıkarmalısınız.

Bebeğim ateşlendi ne yapmamız gerekiyor? Tıklayın !

Bebeklerde Alerji Nasıl Önlenir? Tıklayın !

Çocuklarda Vitamin Kullanımı Gerekli Mi? Tıklayın !

Bebeklerde Cilt Sorunları Nasıl Aşılmalıdır? Tıklayın !

Bebeklerde Gaz Yapan Besinler Ve Gaz Problemi Nasıl Geçer? Tıklayın !