Karanfil hem erkekler hem de kadınlar için iyi bilinen bir doğurganlık güçlendiricidir. Hem erkek hem de kadın kısırlığını tedavi ettiği iddia edilmiştir. İnsanlar, kısırlığı tedavi etmek ve gebeliği iyileştirmek için karanfil suyu tüketir. İşte karanfil suyunun doğurganlığı nasıl artırdığı…. Karanfil Suyunun İkiz Hamile Kalmaya Faydaları (Karanfil ve Hamilelik)...

Karanfil, binlerce yıldır çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan çok değerli bir tıbbi baharattır.

Ayrıca antibakteriyel, antiviral, anti-inflamatuar ve anestezik özelliklere sahiptirler, bu da onları çok çeşitli rahatsızlıkların ve durumların tedavisinde son derece etkili kılar.

Karanfil yağı, güçlü bir anestezik ve doğal ağrı kesici olan öjenol içerir ve sıklıkla dezenfekte etmek için kullanılır.

Doğurganlık için karanfil suyu içmenin faydaları​

karanfil_suyu_dogurganlik_arttirma_tarifi.png

1. Yumurtlamayı artırır​

Karanfilli su yumurtlamayı uyardığı ve bir kadının gebe kalma şansını artırdığı söylenir. Karanfil suyu, yumurtlamaya yardımcı olmak için gebe kalmaya çalışan birçok kadın tarafından kullanılır. Karanfilin LH salgısını uyardığı düşünülmektedir.

Yumurtlama ve adet sırasında, LH hormonu yumurtalıkları yumurta bırakmaya teşvik eder.

S – Yumurtlama döneminde karanfil suyu tüketmemde sakınca var mı?

C – Hayır, yumurtlama döneminde bu suyu içmek daha fazla yumurta bırakmanıza ve adet sancılarını en aza indirmenize yardımcı olabilir.

S – Yumurtlamayı uyarmak için karanfil suyunu ne zaman içmeliyiz?

C – Son adetinizden sonra… Bir sonraki yumurtlamanıza kadar sabah ve akşam için.


Dikkat: Doktorunuza Danışmadan Kullanmayın !

2. Adet döngüsünün düzenlenmesi​

Adet kanamanız geciktiğinde, her sabah ve akşam karanfil suyu tüketirseniz, adet kanamanız kısa süre sonra başlayacaktır.

3.Testosteron seviyelerini ve hareketliliğini artırır​

Sabahları ilk iş olarak karanfil su içmenin sperm sayısını, üretimini, hareketliliğini ve hacmini artırmaya yardımcı olduğu söylenir. Karanfil suyunun kısırlık problemlerinin tedavisinde etkili olduğu düşünülmektedir. Ancak, bu iddialar henüz bilimsel olarak doğrulanmadı.

4. İkiz gebelik için karanfil?​

karanfil_suyu_ikizlere_hamile_kalma_kur_tarifi.jpg
Suyun yumurtlamayı arttırdığı düşünüldüğünden, yumurtlama için içen bir kadının hamile kalma ve ikiz doğurma olasılığı daha yüksektir.

Lütfen karanfil suyunun ikiz gebeliği tetiklediğine dair spekülasyonun sadece şu olduğunu unutmayın: bir hipotez – bilimsel olarak desteklenmeyen.

5. Tutkuyu artırır​

Karanfilli su, kandaki hormon seviyelerinin yükselmesine yardımcı olur.

Hem erkeklerde hem de kadınlarda hormon birincil arzu uyarıcısıdır. Karanfil suyu sorunların önlenmesine yardımcı olur ve bir erkeğin yatakta daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Karanfil suyunun nasıl yapılacağına bakalım.


Karanfil Suyu Tarifi


karanfil_suyu_tarifi_dogurganlik_arttirma_kuru.jpg

  1. İlk olarak 3 adet karanfil alın ve ezin.
  2. Ardından cezveye 2 su bardağı kadar su koyun ve ezilen karanfiller ile 15 dakika kaynatın.
  3. Daha sonra ateşten alın ve temiz bir bez veya filtre ile süzün.
  4. İçmeye hazır.
Alternatif olarak, karanfilleri 24 saat temiz suda bekletip sonra suyu içebilirsiniz.

Saklama yöntemi

Karanfil suyu buzdolabında saklanabilir ve soğuk tüketilebilir.

Yan etkiler

Karanfilin çok fazla potansiyeli var. Bununla birlikte, diğer herhangi bir bileşen gibi, aşırı tüketilirse büyük yan etkiler ortaya çıkabilir. Sonuç olarak, karanfilin güvenli dozaj sınırlamaları hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir.

Bir Günde Kaç Karanfil Tüketebilirsiniz?

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre günlük maksimum karanfil dozu vücut ağırlığının kilogramı başına 2,5 mg'dır. Bundan daha fazlası komplikasyonlara yol açabilir.

Karanfil hemen hemen tüm mutfaklarda kullanılır. Gıdaların lezzetini arttırırken aynı zamanda çok sayıda sağlık yararı sağlarlar.

Ancak bir de yan etkileri vardır. Bunlardan aşırı tüketmeyin. Herhangi bir önemli sağlık sorununuz varsa, bunları diyetinize eklemeden önce lütfen doktorunuza danışın.