Etkili sonuç alınan ve hızlı zayıflama sağlayan en popüler diyet çeşitlerini sunuyoruz. Genel sağlık durumu, fiziksel yapı özellikleri, boy ve kilo oranına göre diyet seçimini belirleyebilir, uzman diyetisyen kontrolünde uygulayabilirsiniz.

Popüler Diyet Çeşitleri
  • Atkins Diyeti
Vücuttaki insülin seviyesini, düşük karbonhidratlı beslenme sistemiyle kontrol eden bir diyet türüdür. Protein ve yağ ağırlıklı bir diyettir. Karbonhidrat alımı azaltıldığı için sağlık riskleri oluşturabilir.

Atkins Diyeti Deneyimlerimiz Tıklayın !
  • Zone Diyeti
Dengeli beslenme sistemine dayanan bir diyettir. Bu diyette; %40 karbonhidrat, %30 protein, %30 yağlar ile alınan kalori sistemi kullanılır. Sağlıklı karbonhidratlar artırılarak, insülin kontrolü sağlanan Zone diyetioldukça popülerdir.

populer_diyet_cesitleri-600x338.jpg


Zone Diyeti İçin Tıklayın !
  • Ketojenik Diyet
Epilepsi hastalığının tedavisinde kullanılan bir diyet türüdür. Karbonhidrat azaltılarak, yağ alımını arttırılır. Bu diyette yağlar, enerji olarak kullanılır. Sağlıklı yağların alımı sınırsız şekilde sağlanır.

Ketone adı verilen enerji kaynakları oluşarak, yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Ketosis adı verilen aşamada, ketonlar bedenin enerji ihtiyacını karşılar. Ketojenik diyet; Tip 1 diyabet hastalarında ketoacidosis durumunun oluşmasıyla koma veya ölüme neden olabilir.

Ketojenik Diyet Deneyimlerimiz İçin Tıklayın !
  • Vejeteryan Diyet
Lakto vejetaryenler, meyve vejetaryenleri, pesco vejetaryenler gibi farklı çeşitlerde uygulanan diyet türüdür. Temel olarak lacto ovo olarak adlandırılan genel vejetaryenlik durumuna göre uygulanan bir diyettir.

Kırmızı et tüketilmez fakat yumurta, süt, yağ ve bal gibi hayvansal ürünler tüketilir. Genel olarak sebze ve meyveler tüketilir. Vejetaryen beslenenlerin daha sağlıklı ve formda olduğu belirtilmektedir.

unlu_diyetler-600x338.jpg


Vejeteryan Diyeti İle Haftada 2 Kilo Tıklayın !
Ketojenik Diyet Hakkında Her Şey… Tıklayın !
Dukan Diyeti Deneyimlerimiz Tıklayın !