Hamilelikte hafif kanama her bireyse sıklıkla meydana gelebilen sorunlardan bir tanesidir. Tabi ki gebelikte yaş ilerledikçe bu tür sıkıntıların ortaya çıkma sıklığı da artış göstermektedir. Hamilelik süreci kapsamında kanamaların sıklaşması düşük tehlikesini de beraberinde getirmektedir.

Hamilelikte hipertansiyon kanamalara sebebiyet veren rahatsızlıkların başında gelmektedir. Sadece yüksek tansiyon değil kan basıncı ile alakalı olan bütün dengesizlikler bebekleri de etkilemektedir. Hamile kadınların bu nedenle hem genel sağlıklarına hem de beslenmelerine büyük özen göstermeleri gerekmektedir.

Hamilelikte kahverengi leke gördüğünüz zaman hemen telaşa kapılmasanız bile en azından önlem almayı bilmelidir. Uzmanınıza bu konuda bilgi verdiğiniz zaman süreci sorunsuz bir biçimde yönetme imkanını da elde edebilirsiniz. Bu şekilde olası düşük tehlikesi de ortadan kaldırılmış olur.

gebelikte_kanama-600x343.jpg


İdrar Yolları ile Alakalı Sorunlar Nelerdir?
Hamilelikte idrar rengi dikkat ile takip edilmesi gereken detayların başında gelmektedir. Özellikle daha önce idrar yolları ile alakalı olarak sorun yaşamış olan kişilerin bu konuda hem kendi sağlıkları hem de bebeklerinin sağlığı için daha hassas olmaları gerekmektedir. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu bebeklerin sağlığını etkileyebilmektedir. İlerleyen vakalarda bebeğin ve annenin sağlığının ciddi manada sarsılabileceği de eklenmelidir.

Antibiyotik Kullanımı: Enfeksiyonların giderilmesi için kullanılan antibiyotiklerin büyük bir kısmı hamilelik sürecinde yasaklanmıştır. Bu nedenle gebe kadınların bu sorun ile nasıl başa çıkabileceği konusunda tıbbi olarak araştırmalar devam etmektedir.

Hamilelikte kahverengi leke ya da kısmi kanamalar hem bebeğin sağlığında meydana gelen sorunları hem de sizin sağlık konusunda sarsıldığınızın işareti olarak dikkate alınmalıdır. Hamilelikte kanama idrar yolları enfeksiyonundan başlayarak daha birçok sebepten meydana gelebilmektedir. Vücudunuzda meydana gelen her bir aksaklığı bu 9 aylık süreçte ciddiye almalısınız.

Hamilelikte İdrar Yollarınızı Koruyun ! Tıklayın !

İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi İçin Doğal Reçeteler Tıklayın !

Doğumdan Sonra Seks İçin Öneriler Tıklayın !