Fetüsün anne karnın gelişiminin ilerlemesi ile beraber bulantılar da baş gösterecektir. Özellikle ilk haftalarda bebeğin varlığını iyiden iyiye hissettiren bu bulantılar kadınları sabahleyin uykusundan uyandıracak kadar şiddetli bir hale gelebilmektedir. Tam da bu nedenle bebeğin sağlığını olumsuz bir yönde etkilemeyecek şekilde hamilelikte mide bulantısı sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir sorusunun yanıtını ilaçlarda değil daha doğal beslenme yöntemlerinde aramalısınız. Bu şekilde sorunsuz bir biçimde bulantılarınızın hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Özellikle her kadının sevdiği besini tüketmesi ve bulantıya kişisel bir panzehir bulması mümkündür.

Tek Yönlü Beslenme: Genellikle ilk haftalarda hamile kadınlar tek yönlü bir biçimde beslenmektedir. Örneğin bazıları sadece balık tüketirken bazılarının sadece süt tüketerek günlerini geçirdiği bilinmektedir. Bu şekilde hangi besinin size daha iyi geleceğini araştırıp anlayarak kısa bir sürede bulantınızın hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

hamilelikte_mide_bulantisi-600x375.jpg

Hamilelikte Bulantıların Geçmesi için Ne Yapılmalıdır?

Mide Yanması Nasıl Geçer?
Hamilelikte mide yanması sorununun geçmesi için muhakkak beslenme düzenini dikkate almanız gerekmektedir. Beslenme düzeninizde yer alan herhangi bir besin tüm midenizin ve yemek borunuzun yanmasına sebep olabilmektedir. Özellikle asitli içeceklerin ve limon ya da erik gibi ekşi besinlerin mide yanmasını kuvvetlendirebileceği de dikkate alınması gereken detaylardandır.

Hamilelikte günlük beslenme dengeli bir temele oturtulursa sağlığınız ile alakalı herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Hamilelikte diş ağrısı ya da mide bulantısı gibi hem ağrılı hem de hayat standardınızı aşağıya çeken rahatsızlıklardan olabildiğince doğal çözümler ile ilaç almadan kurtulmanız önerilmektedir.

Erken Gebelik Belirtileri için Tıklayın !

Hamilelikte Bulantı Ve Kusma Nasıl Geçer? Tıklayın !