Hamilemiyim? Diye düşünüyorsanız sizlere evde uygulayacağız gebelik testi yöntemlerini vereceğiz. Bu hamilelik testi yöntemleri garanti ve kesin yöntem değildir. Erken gebelik testi için sizlere geleneklerden ve eczaneye gitmeden hamilelik olup olmadığınızı anlamanız için bir kaç yöntem vereceğiz. Sizinde bildiğiniz evde hamilelik testleri var ise yorum olarak paylaşırsanız seviniriz...

idrar_bekletme_yontemi_hamilelik_testi.jpg


İdrar Bekletme Yöntemi İle Hamilelik Testi

Dünyaca uygulanan bir hamilelik testi yöntemidir. İdrarınızı bir şişeye doldurun. Eğimsiz bir yüzeye koyun. 24 saat bekletin. Eğer idrarın üzerinde beyaz ince bir tabaka oluşursa hamile değilsiniz. Hiçbir değişiklik yok ise hamilesiniz.

toz_seker_hamilelik_testi.jpg


Toz Şeker ile Erken Gebelik Testi

En eski usullerden biri ise toz şekerle hamilelik testidir. Bir kaba koyduğunuz toz şekerin üzerine uyandığınızda ilk yaptığınız idrarı şekere ekleyin. Biraz bekletin. Eğer kaba koyduğunuz toz şeker tamamen erirse sonuç negatiftir. Eğer toz şeker erimez ise topaklanırsa sonuç pozitiftir.

sirke_ile_gebelik_testi.jpg


Sirke ile Hamilelik Testi Yöntemi

Bu yöntem en güvensiz yöntemdir. Sirke ile idrarınızı bir kapta karıştırın. Eğer karışım renginde değişiklik var ise hamile olabilirsiniz. En kolay ve güvensiz yöntemdir.

evde_hamilelik_testi_dis_macunu.jpg


Diş Macunu ile Gebelik Testi Yöntemi

Diş macunu ile hamilelik testi diğer yöntemlere göre daha yeni ve modern bir yöntemdir. Bir kasenin içine diş macununuzu koyun. Üzerine idrarınızı ekleyin. Eğer köpürme olur ve diş macunu renginde bir değişiklik olmaz ise sonuç negatiftir. Eğer köpürürse ve rengi maviye dönerse hamilesiniz.

sabunla_hamilelik_testi.jpg


Sabunla Hamilelik Testi

Kolay bir hamilelik testi. Her tür sabun uygundur. Bir sabunun üzerine idararınızı üzerine yapın ve bekleyin. Eğer köpürürse hamilesiniz. Eğer kabarcıklar yok ise sonuç negatif.


Bonus: Ve sizlere ilginç bir cinsiyet belirleme yöntemi söyleyelim :)

kirmizi_lahana_cocuk_cinsiyeti_belirleme.jpg


Kırmızı Lahana ile Cinsiyet Belirleme Yöntemi

Bu ilginç yöntem hamilelik testi değil cinsiyet belirleme testidir. Bu yöntem de kesin ve garanti bir yöntem değildir. Kim buldu nasıl buldu bilmiyoruz. Bu yöntem Ye ekşiyi çıkar Ayşeyi yönteminden hiçbir farkı yoktur. :) Gelelim kırmızı lahana ile cinsiyet belirleme yöntemine...

Su dolu bir tencerede yarım kırmızı lahanayı 10 dk kaynatın ve soğumaya bırakın. Suyunu bir kavanoza dökün. Eşit miktarda idrarınızı kırmızı lahana suyununa ekleyin. Renk aynı kalırsa (mor) kızınız olucak. Rengi kırmızı/pembeye dönüşürse erkek çocuğa hamilesiniz. Dilerseniz Bebek Cinsiyet Tahmini Yöntemleri olan forum sayfamıza göz atabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz bu yöntemlerin kesinlikle garantisi yoktur ve riskli yöntemlerdir. Eczaneye gitmenizi tavsiye ederiz...

Hamilelik Belirtileri için Tıklayın !
Boş Gebelik Nedir? Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Anlaşılır? Tıklayın !
Hamilelikte Bebek Erkek Mi? Kız Mi? Cinsiyet Belirtileri Nelerdir? Tıklayın !

Anneane Yöntemiyle Bebek Cinsiyeti Tahmini için Tıklayın !