Meyve kilo yapar mı sebze kilo aldırır mı? Türk tipi diyetlerde yapılan en büyük hatalardan biri kilo vermek için meyve yemek. Ayrıca bunu akşam yemeğinden sonra yapıyorsanız, kilo vermeyi ancak rüyanızda görürsünüz çünkü üstünüze çökecek ağırlıktan sonra güzel bir uyku çelmek isteyeceksiniz.

meyve_kilo_aldirir_mi_kilo_yapar_mi-600x452.jpg


Meyve Kilo Aldırır Mı?
Sorunu cevabını net olarak verelim, evet kilo aldırır. Çünkü içinde şeker olan her besin gibi meyve de diyet dostu bir yiyecek değildir. Tabi bunu dediğimizde meyvelerin tamamen sağlıksız olduğunu savunduğumuz düşünülmesin. Lifli ve vitamin açısından çok zengin meyveler de yok değil.

Kilo vermek isteyenlerin iştah sorununa çözüm bulamayan kişiler, “yemek yerine meyve ye” diyerek aslından oradaki irade zayıflığına dikkat çekmek istemişlerdir. Yani buradaki tavsiyenin aslı, “bari meyve ye” şeklindedir. Çünkü tam bir şeker deposu olan şeftali, karpuz, elma ve muz gibi meyveler özellikle keto diyeti gibi minimum karbonhidrat esasına dayanan beslenme düzenlerinin en büyük düşmanıdır.

Kilo vermenin en iyi ve sağlıklı yöntemlerinden biri vücuda glikoz yerine keton yaktırmaktır. Bu da ancak karbonhidrattan ve şekerden uzak durmakla mümkün olur.

sebze_kilo_aldirir_mi_zayiflama_diyet-600x336.jpg


Sebze Kilo Aldırır Mı?
Bu soruya direk olarak evet ya da hayır diye cevap vermek mümkün değil. Sebzelerde kalori miktarı ortalaması 65.2’dir. (100 gram için) Bir insanın günlük 2000 kalori gibi bir ihtiyacı olduğunu düşünürsek çok problemli bir durum ortaya çıkmaz. Fakat Türk mutfağında yapılan sebze yemekleri genellikle buharda pişirme ya da ızgara yapma gibi sağlıklı yöntemleri içermez. Dolayısıyla sebze yiyerek zayıflanır mı sorusuna pişirme metoduna bakarak yanıt verilmelidir.

Sebze Çorbası Diyeti İle Haftada 5 Kilo Tıklayın !
5 Günde 5 Kilo Verdiren Meyve Diyeti için Tıklayın !
Meyve Diyeti İle 10 Günde 5 Kilo Vermek için Tıklayın !
Haftada 1 Kilo Vermek İçin Günde Kaç Kalori Almalıyım? Tıklayın !
En Çabuk Kilo Verme Yöntemleri için Tıklayın !