1.5 ayda 10 kilo! Devamı gelecek...

benimki tamamen psikolojik canım y a..keyifsiz uyandım sbah oturdum simit yedim üstüne bisküvi..aç olduğumdan değil keyfim olmadığında yemek yiyorum tuhaf bir şekilde..çok kızıyorum kendime toparlanmam lazım bir an önce.yoksa bütün emeklerim çöpe gidecek :KK43:
beni anlatmışsın :KK43: bende açlıktan değil canım sıkıldı keyfim yok hemen birşeyler yemeye başlıyorum

beni anlatmışsın :KK43: bende açlıktan değil canım sıkıldı keyfim yok hemen birşeyler yemeye başlıyorum

son iki hafta durmadan yedim canım..bugün itibari ile tekrar başladım..ay sonuna kadar tartılmayı düşünmüyorum..hedefim en az 5 kg vermek ay sonunda.çünkü ne zaman tartılsam daha çok yemek yiyorum kilo verdiğimi gördüğümde..insan canı acıyana kadar yemek yer mi stresten?ben karnım şiş bir şekilde yatağa giriyorum günlerdir..çok moralim bozuluyor.

son iki hafta durmadan yedim canım..bugün itibari ile tekrar başladım..ay sonuna kadar tartılmayı düşünmüyorum..hedefim en az 5 kg vermek ay sonunda.çünkü ne zaman tartılsam daha çok yemek yiyorum kilo verdiğimi gördüğümde..insan canı acıyana kadar yemek yer mi stresten?ben karnım şiş bir şekilde yatağa giriyorum günlerdir..çok moralim bozuluyor.
bende zayıfladığımı görünce hırslanıyorum :) haftalık 1 kilo verecem diyordum ben 1 kiloyu verince dengede tutmaya çalışıyordum tarçınlı sütü dene akşam 9 gibi iç belki keser bende işe yaramıştı bende bugün başldım diyete önceden diyetisyene gidiyordum bayram girince araya bıraktım bugün başladım tekrar listeleri harmanlıyarak günlük liste oluşturdum kendime

bende zayıfladığımı görünce hırslanıyorum :) haftalık 1 kilo verecem diyordum ben 1 kiloyu verince dengede tutmaya çalışıyordum tarçınlı sütü dene akşam 9 gibi iç belki keser bende işe yaramıştı bende bugün başldım diyete önceden diyetisyene gidiyordum bayram girince araya bıraktım bugün başladım tekrar listeleri harmanlıyarak günlük liste oluşturdum kendime

ben de isveç diyetine yakın bişey yapmaya karar verdim bir süre..ve sebze ağırlıklı beslenicem..karbonhidratı tamamen çıkarıcam..diyetisyene gidince ben daha çok kilo alıyorum :KK70: :KK70:

ben de isveç diyetine yakın bişey yapmaya karar verdim bir süre..ve sebze ağırlıklı beslenicem..karbonhidratı tamamen çıkarıcam..diyetisyene gidince ben daha çok kilo alıyorum :KK70: :KK70:
KISITLI OLDUĞU İÇİN SANIRIM BENİM DİYETİSYENİMDE SINR YOKTU DOYANA KADAR YE DİYORU SADECE MAKRANA PİLAV VE BULGUR YASAKTI ÇİKOLTA BİLE YEDİM :)

1.haftada menüm

sabah aç karnına 1 çay bardağı kimyonlu su / tüm kimyonu kaynar suya atıyordum yüzümü yıkama wc ihtayacını giderene kadar özleşiyor içiyorsun 10 dk sonra kahvaltı

kahvaltı :tahıllı ekmeğe kaşarlı tost 1 adet / bol yeşillik /biber /dometes / salatalık

ara öğün : türk kahvesi / 3 adet kuru kayısı saat : 10:00

öğlen : ana yemek / ayran ana yemek (pilav makarna bulgur olmayacak )

ara öğün : 1 meyve avuç büyüklüğünü geçmeyecek

akşam : 1 kase çorba +salata + ayran ya da ızgara + ayran

21:00 tarçınlı süt

1.haftada menüm

sabah aç karnına 1 çay bardağı kimyonlu su / tüm kimyonu kaynar suya atıyordum yüzümü yıkama wc ihtayacını giderene kadar özleşiyor içiyorsun 10 dk sonra kahvaltı

kahvaltı :tahıllı ekmeğe kaşarlı tost 1 adet / bol yeşillik /biber /dometes / salatalık

ara öğün : türk kahvesi / 3 adet kuru kayısı saat : 10:00

öğlen : ana yemek / ayran ana yemek (pilav makarna bulgur olmayacak )

ara öğün : 1 meyve avuç büyüklüğünü geçmeyecek

akşam : 1 kase çorba +salata + ayran ya da ızgara + ayran

21:00 tarçınlı süt
Kimyonlu suyun faydası nedir canım?

Bende aynen siz gibiyim canımın sıkıntısından mutfaltan çıkamıyorum tokluğumu bile hissetmiyorum sürekli yesem dursam

Merhaba arkadaşlar, bu hikaye bitmiş değil aslında, henüz yolum var ama buraya kadar geldiğime bile şükrediyorum.
Öncelikle yaşım 20 boyum 1.62 kilom 94'dü (hatta 95'i bile gördüm). Bu arada benim hiç diyet geçmişim olmadı, ilk kez kilo vermek için bu kadar çaba sarf ediyorum.
Güncel kilo: 84
Neler yaptım bu 1.5 ay içinde?
Ağustos ayının sonlarına doğru, bir pazar gecesi kilo vermeye karar verdim. Açıkçası başlarken pek kendime inancım yoktu, versem bile bu kadar çok vereceğimi tahmin etmiyordum. İlk yaptığım şey kalori sınırı koymak oldu, hareketsiz bir yaşamım olduğu için az kalori almaya başladım. Bu bir diyet olmadığı için kendime yiyecek sınırı koymadım ya da "illa sebze yiyeceksin, illa protein yiyeceksin" gibi telkinlerde bulunmadım.
Sabahları 1 yumurta, domates, salatalık, zeytin ve az miktarda peynir tüketiyordum (klasik kahvaltı). Öğlen 13.30 gibi ara öğün tarzında atıştırmalık yiyordum fakat bu atışmalıklara kalori sınırı koydum max 200 kalori olacaktı.
Genelde bu ara öğünlerde elma ve yoğurt tercih ettim ya da tarçınlı süt ve muz, meyveden sıkıldığım zamanlarda ise eti form'un bisküvilerinden tükettim. Akşam yemeklerinde de yine kalori sınırı koydum, max 300 kalorilik yiyecek oluyordu soframda ve saat 6'yı geçmeden kalkıyordum masadan. Öğlen 15.30 ve akşam 20.30 sularında 30dklık tempolu yürüyüşlere çıkıyordum.
Tatlı, çikolata, cips, fastfood gibi kalorisi yüksek gıdaları tamamen hayatımdan çıkardım ki, ben çikolata manyağı bir insandım. O ilk hafta nasıl dayandım ben bile hayretler içerisindeyim. Artık canım çikolata bile çekmiyor, ilk haftalar ödüllendirirdim kendimi fakat artık onu bile yapmak gelmiyor içimden. Meğer her şey bir alışkanlıktan ibaretmiş, bunu anlamış oldum.
Bu konuyu güncel tutacağım arkadaşlar, gelişmeleri paylaşmaya çalışacağım sizlerle. 10-15 kilo daha verdikten sonra before-after fotoğraflarını da paylaşırım.
Sakın umudunuzu yitirmeyin, inanın hepsi alışkanlık, vücudunuzu 2 hafta bu kötü gıdalardan uzak tutarsanız anlayacaksınız ne demek istediğimi:KK52:
süper süper süper...:KK73::KK73::KK73::KK73:

tatlı krizini engellemenin en etkili yolu kesinlikle tarçın...içtiğim yeşil çaya yarım çubuk tarçın atarım her seferinde...aklıma tatlı hiç gelmiyor bile..:KK39:

X